Zo slovenskej do švajčiarskej škôlky

1234iveta
24. aug 2017

Ahojte kocky...Chcem sa spytat aky mate nazor (alebo skusenost...) Mam 3r.dcerku zijeme stridavo Svajciarsko-Slovensko....Teraz ju davam na jeden rok do skolky na Slovensko.O rok nastupuje do Svajcu. (Stahujeme sa za manzelom) Po nemecky nevie vobec nic....a mam hrozny strach ako to tam zvladne.....Ucitelia odporucaju neucit ju,aby sme ju doma nenaucili zle....Len mam strach ci nerobim chybu ze ju dam najskor do Sk skolky a o rok Swiss 😳Dakujem za kazdu radu

yanni
24. aug 2017

Aku chybu pre boha? Do skolskych zariadeni bude chodit tam, kde budete zit. Nezalezi na tom, ci je to rok, dva, 5.
Daj si takuto otazku, keby uz mala ist do skoly, tak je nedas na SK do skoly, lebo sa stahujete O ROK do zahranicia? Ak ju hces dat do skolky, tak daj, ak nie, tak nie.
Toto nema ani s jazykom, ani so stahovanim nic spolocne.
A v ziadnom pripade ju neuc po nemecky (budete sa vobec stahovat do nemeckej asti Svajcu????), ak nemcina nie je vasa materisnska rec. Naucis ju take blbosti, ze az. To bude mat dieta skor gulas ako ked nebude vediet ani ceknut.
Nasa rodina je trojjazycna, ale keby deti nemali tie jazyky ako "materinska, otcovske" alebo nevyrastali v prirodzenom prostredi, tak by som dieta nejaky cudzi jazyk neucila ja sama.

cicimon
24. aug 2017

pekne ju daj do skolky na SK, ci to bude rok doma len za to, ze sa budete o rok stahovat? v zahranici by to nikto neurobil

yanni
24. aug 2017

@cicimon presne tak. a este
@1234iveta za rok sa moze vela zmenit. Kto ti zaruci, ci sa nieco "nepototo" a stahovat sa nebudete?

dorottka
24. aug 2017

vobec nepotrebuje vediet dopredu jazyk, zo zaciatku bude sice trosku zmatena, ale nic co nezvladli v pohode uz tisicky deti (inak aj Adela Banasova, ked bola dieta, chodila do nemeckej skolky bez toho, aby vedela co len slovo) 🙂. Za par mesiacov bude tak prirodzene sprechovat, ze budete zavidiet :D Na deti sa jazyky vyslovene lepia 🙂

slniecko35
25. aug 2017

@1234iveta len sa neboj, na deti sa to velmi rychlo lepi. Moja chodi do skolky dva tyzdne, doma nemecky nerozpravame, vcera tu bola suseda a hovori jej po nemecky 'zober si kacicku a zanes ju na balkon' a ona to spravila! Obe sme na nu pozerali , ze waaaw.🙂