Zoberú mi dieťa do škôlky, keď idem na ďalšiu materskú?

anickapapu
17. jan 2015

Ahojte. V septembri by mal maly nastupit do skolky ALE zaciatkom septembra mam termin druheho porodu. Chcem sa opytat ci je pravda ze mi starsie.dieta nevezmu do skolky ked budem doma s dalsim. Dakujem

monicm
17. jan 2015

@anickapapu ak bude mať škôlka miesto,tak dieťa vezmú,logicky sa ale uprednostňujú deti predškolského veku a deti pracujúcich rodičov.

katy2
17. jan 2015

@anickapapu velmi zavisi, aky pocet deti maju v danej MS....U nas uprednostnuju predskolakov, potom surodencov, potom deti od troch rokov a tak postupne... ked je vela deti, najsor vezmu deti zamestnanych, a az potom tych, co su doma... Inak, ja som dala dceru do skolky od septembra a bola som doma na materskej s mensim a vzali ju....

asocial
17. jan 2015

Pokial viem, prihlaska do skolky sa dava vo febr. a marci..a nepise sa v nej, ci si tehotna..fakt vsak je, ze ak si na rodicovskej teraz, je to minus..prednost maju deti zamest. rodicov

anickapapu
autor
17. jan 2015

Lebo maly chodi rok do jasli v septembri to bude rok a pol a zrazu by zostal doma.tak to sa mi zda take blbe. Ma rad kolektiv a zrazu doma. V juli bude mat 3roky

ivetlo
17. jan 2015

@anickapapu Ahojky, veď ak chodil do jaslí tak by v tom nemal byť problém, teda pokiaľ to neboli súkromné. Ja ťa viem pochopiť, pekne sa obleč keď pôjdeš s prihláškou, tak aby nebolo vidieť že si tehu a basta. Prihlášku podaj a rob tak ako keby si nebola tehotná. Veď oni by nemali tvoje dieťa diskriminovať kvôli tomu že budeš na materskej. Tak isto má nárok nastúpiť do škôlky ako iné deti. A na prihláške sa nič o takomto nepíše. A ak sa Vám do škôlky prihlási dieťa ktoré v okolí nebýva, tak tiež nemá nárok na prijatie??? Ale jeho mamina robí pri škôlke a má to pohodlnejšie? Určite podaj prihlášku.

anickapapu
autor
17. jan 2015

No prihlasku som odniesla. Sice este nie je obdobie podavania ale uz mi povedali ze nevedia lebo maju plno. Este to na mne nevidiet som v 5tt. V marci sa mame prist pozriet na den otvorenych dveri tak uvidim

siska53
17. jan 2015

@anickapapu zavisi od preplnenosti skolok v tvojom okoli. Tu u nas mnohym nevzali vlani a ani tento rok,inym zas vzali. A napr.mne nevezmu teraz ani 3r.do statnej skolky ale dufam,ze hadam od septembra ano takze budeme behat do dvoch skolok.

hradnapani
17. jan 2015

@anickapapu uprednostnovanie deti pracujucich matiek pred tymi, co su na materskej je nezakonne. Tak nam povedala riaditelka v skolke. Prax je vsak taka, ze pri preplnenych skolkach sa uprednostnuju pracujuce. Co na tom, ze v priebehu roka mozu otehotniet a ich dieta ma narok stale pokracovat v skolke, lebo by bolo opat nezakonne take dieta vylucit z tohto dovodu.

emilia25
17. jan 2015

Ja som dala maleho teda stredneho do skolky ked som platila skolku v auguste najstarsiemu teda 25.augusta mi dala prihlasku do skolky Na druhy den som ju doniesla vyplnenu a v pohode mi nastupili obaja do skolky a s tretim som tiez na materskej.

ejuska79
17. jan 2015

@anickapapu ako kde, mne vzali (maly mal 1,5 roka, dcerka cerstve 3 ked nastupila), kamaratka isla na zapis s bruskom a hned jej povedali, ze nevezmu, ze ked bude doma...

katarinamarkova
17. jan 2015

@anickapapu zalezi od skolky, su skolky - bohuzial, kde je jednym zo smerodajnych kriterii aj to, ci rodic je alebo nie je na materskej, ci rodicovskej dovolenke.

miku1
17. jan 2015

@anickapapu Záleží od škôlky. Moja staršia nastúpila do škôlky ako cca 3,5 ročná, mladšia mala vtedy 1,5 roka. Uprednostnené boli deti predškolského veku, potom súrodenci detí, ktoré už do škôlky chodia a potom ostatné deti podľa veku. V dnešnej dobe je to so škôlkami dosť bieda, takže záleží aj odtoho odkiaľ si. Prihlášky sa dávajú vo februári, takže cca v marci budeš vedieť, či malého berú alebo nie.

miku1
17. jan 2015

@anickapapu Teraz som si všimla, že ti malý chodí do jaslí.....takže tam by nemal byť problém. Veď už vlastne do škôlky chodí, len postúpi vyššie. Ak teda tie jasle spadajú pod tú vašu škôlku a nenosíš ho niekam inam.

anickapapu
autor
17. jan 2015

@miku1 no jasle su mestske. A v meste mame 5 skolok tak dufam ze ho niekde skusim "vtisnut". Bolo by mi luto keby zrazu ostal doma a nudil sa so mnou a malym surodencom miesto toho aby sa ucil nove veci, napredoval a bol medzi rovesnikmi

elise
17. jan 2015

@anickapapu ak dostanes rozhodnutie o prijati na celodennu starostlivost od septembra tak to neries sami to znenit nemozu. Ty mozes pocas materskej aj robit.