Zúrivosť u detí

mihaja
13. jan 2014

Ahojte maminy, zaujímalo by ma ako ste riešili záchvaty zúrivosti u Vašich detí. Zaujíma ma konkrétna situácia: Môj prcek má 2roky a 3mesiace a keď ho chytí zúrivosť, nerva začne ma akože byť po ruke, po hlave a pod. Neviem ako to riešiť, či ho mám tiež placnuť po ruke alebo po zadku alebo len dohovárať a snáď to pochopí??? Čo je lepšie a hlavne účinnejšie? Pár krát sa teda stalo že už po zadku alebo po ruke dostal, keď niečo vyviedol asi si to teda zapamätal a preto ma "bije" ak sa mu niečo nepáči.

luba28
13. jan 2014

@mihaja nasho ked chytila zlost a to väcsinou ked som mu nedala to co on chce,alebo ho nepustila tam kde on chce tak zacal hadzat vsetko co mal po ruke a revat,...ja som ho stale dala do ohradky a isla prec,.....on sa ukludnil a uz bolo dobre,...a teraz staci,ze poviem no,no,no a pohrozim uz vie co bude nasledovat,ze ho zase dam do ohradky,....tak uz sa kontroluje a co ma v ruke tak pomaly poloziiii,.... 🙂

mihaja
autor
13. jan 2014

Keď on je hrozne vytrvaly keď ho nechám "ukľudniť sa" a nevšímam si ho vydrží aj pol hoďky revať a na to ja ani okolie nemam nervy.

zrka
13. jan 2014

no to by som si nejaku dobru radu vypocula aj ja. Pred par dnami som s mojim malym bola v lidli. sedel vo voziku. A jednoducho zacal hukat - doslova, on to tak rad , ohanat sa rukami, kopat a zurit na plnu hubu...Boze ako som sa hambila a nevedela si rady. Po ustach mu dat v obchode nemozem, ani na rit, jasne ze som mu nic nekupila aby som mu zapchala usta, este to tak, on mi spravi cirkus a ja mu za to nieco kupim, len aby bol ticho...Ale to bolo strasne, mala som uplne pokazeny den, uplne vycerpana som z toho bola, najradsej by som ho zatajila, ze neni moj 🙂 . Uz neraz sa takto sprava v obchode. Ja neviem ako v tom momente - pred davom ludi - pred tolkymi zrakmi reagovat. Doma by to bolo raz dva vybavene. Tak aj ja cakam na dobru radu

luba28
13. jan 2014

@mihaja odid z izby a pust si radio,...on sa nauci postupne,ze nic tym nedocieli,...ja fajcim,cize ja odidem na balkon a nepocujem ho,... 🙂 v obchode sme to este nezazili,....

rumellka
13. jan 2014

U nás nepomáhalo vôbec nič. Musela som ju nechať vyzúriť / tiež sme sa s manželom divili, koľko také decko vydrží/ , nevšímať si, kým sa unaví, potom som postupne začala rozprávať, či videla tie vtáčiky vonku- ako sa všetky čudujú, prečo tak veľmi plače, či videla tú malú veroniku v kočiariku, menšie dievčatko a vôbec neplakalo...veeela dohovarať a treba vymyslieť nejakú fintu, aby zabudol, prečo vlastne plače. Potom veľmi silno vyobjímať. My sme mali veľmi silné záchvaty, prestalo to ked mala tak 2 roky a 9 mesiacov.
A bitka vôbec nepomôže, bude to ešte horšie. nezabudni, že dieťa kopíruje správanie rodičov, takže keď ho budeš biť Ty,zapamätá si to, bude ešte agresívnejší a vráti Ti to, aj o pár mesiacov.

mihaja
autor
13. jan 2014

No veď práve ja tiež nie som za bitku, ale niekedy mi ta ruka vyletí ani neviem ako jak ma dokáže vytočiť. Ale keď ho plácnem on reaguje tým že sa okamžite pritulí a musíme sa vystískať.

katkas1
13. jan 2014

izolovat, izolovat, a este raz izolovat, odniest do druhej izby a nechat ho tam kym sa nevyjaci, na zaciatku ho to bude mozno bavit a jpol hodinu/aj moji boli taky, hlavne dcera dokazala jacat a to si nevies predstavit ako aj hodinu, urcite nas pocula cela ulica a myslela si ze ju rezeme za ziva/ ale epotom pochopila ze to nema zmysel a vyhukala sa za 5 min, velakrat staci povedat ze ide do spalne a hned je pokoj, hlavne sa netreba dat 😉

euka210
13. jan 2014

aj nas zase zacal s tym ze "bijem" mamu, tata, ale to mu nedovolime, chytim ruku a drzim. Ani u nas po zadku velmi nefungovalo. Najlepsie je asi nechat ho tak, ak je to doma, tak odist od neho pokial si nemoze ublizit. Oni vedia, ze rev a plac na nas platia, preto by som to na verejnosti neriesila, ze co ini na to povedia a neustupovala kvoli tomu dietatu. Kto ma deti, tak vie, ze je to normalne. Ja sa len pousmejem ked vidim vyvadzajuce dieta v obchode 🙂

bajana
13. jan 2014

@euka210 suhlasim, ja ako nemamicka mam ovela vacsie pochopenie pre mamu, ktora ignoruje vyvadzajuce dieta, ako pre taku, ktora ho "podplaca" cimkolvek, len aby bolo ticho...a dieta si nou pekne manipuluje 😅

lukaemma
13. jan 2014

@mihaja ignorovať,môj sa potom chce véééľmi mojkať 😵......ale mám aj jednu fintu,pre vytrvalcov,ako je náš prcek 😵 rada od psychologičky,začať pred ním niečo,akože hľadať,ale fest preháňať,že kde,len môže byť,prehadzovať veci a tak....ked dieťa spozornie,tak hovoriť,kde len ten môj DOBRY chlapček je,ved teraz tu bol 😀 kde len sa schoval,ten môj Lukáško a ked sa ozve,tak sa tešiť,že konečne som ho našla 😵....tak,ked som to prvý krát urobila pri mojom,tak bol v šoku,že koho to hľadam,keď bol pri mne 😀 ale zabralo,smial sa,ako puknutý gaštan 😀...niekde v nákupnom centre,by to vyzeralo komicky 😀 ale asi nie horšie,ako bitka 😢

kacena4
13. jan 2014

@mihaja prepac ze som priama ale sama sebe si odporujes vo vychove a preto sa ti maly tach sprava ako sa sprava. na jednej strane pises ze ho aj ty v zachvate zurivosti (vlastnej) capnes obcas asi aj poriadne, naco si on uvedomi, ze nieco vyparatil, a uz sa aj objimate. o com je potom ta "bitka"??? tvoje zlyhanie a objatie je tvoje ospravedlnenie sa malemu, ze si ho udrela, ale ake ponaucenie z toho ma maly???? ziadne a tak nabuduce spravy to iste,alebo sa zachova presne ako ty capne ta.... a si v zacarovanom kruhu
skus za naucit ovladat svoje emocie a nebit ho je to male dieta tak isto neargumentovat nepochopi to. jasne mu treba vysvetlit ze toto a toto nie a hototovo a ide sa dalej ak ma amok neries ho zavri ho do izby a nechaj vyplakat, nevstimaj si ostatnych co si o tom myslia, ako si teraz vycovas maleho taky bude o rok, dva ci tri potom uz ked sa na teba budu pozerat ludia bude to horsie
takze odvahu a nedaj sa manipulovat svojimi emociami, citmi ani malym
drzim palceky a hlavne vsetky deti v jeho veku presli obdobim vzdoru neboj rodicia len pozeraju ak maju problem povedz ze ci ich deti boli ine - urcite neboli

ishkaa
13. jan 2014

u nas taketo spravanie prislo tiez okolo druheho roku...bol neustale zly, nepokojny, odvraval, trvalo to dva tyzdne a uz som bola uplne zufala. Po jednom dalsom jeho amoku som sa musela zavriet ja do kuchyne lebo by som sa uz neovladla a dala mu na zadok. Na dalsi den som volala detskej co mam robit, poradila mi kupit v lekarni, volalo sa to tusim Kidmil ak sa nemylim ( su to dva roky) . Prasok na prirodnej baze na ukludnenie dietatka.. ZAZRAK, amoky presli, samozrejme ze sem tam zlostil ale odvtedy sa nic take neopakovalo. A ked ma nazlosti teraz tak mu skratka poviem, ze si nezasluzim aby sa kumne takto spraval lebo ho lubim a staram sa onho a on vzdy dojde so psimi ocami a ospravedlnenim. Ale je teda uz starsi. Nema zmysel maleho bit, je to len ulava pre teba na par sekund a potom len vycitky svedomia a v konecnom dosledku bude po tebe len opakovat. U kamaratky napriklad fungovalo,ze sa zacala robit, ze place. U druhej zase totalna ignoracia, tretia brala hracky, ze ich ide vyhodit do kosa. Skusaj 🙂 Vela trpezlivosti prajem, kym ta prva puberta prejde 🙂

ivetoy
13. jan 2014

ignoruj ho vtedy---totalne chod inam,chod si po robote a povedz mu,ze ked ho to prejde nech dojde za tebou.

tomikejt
13. jan 2014

Aj my mame taky isty problem, ale doma to krpec nerobi, takze rada odist do druhej izby mne nepomoze..on zuri len vonku, hadze sa o zem, reve.. vtedy mu hovorim ze pozri ako deti na teba pozeraju, aha auto, atd ale nic nezabera.. nechcem ho bit, ale parkrat uz som mu po zadku capla, ale zistila som ze je to uplne zbytocne a vobec to nepomohlo..

anega79
13. jan 2014

u mna ani zavieranie dveri nepomaha, lebo to uteka a reve este viacej. pripadne vsetko co v izbe je leti na zem.

lauricka
13. jan 2014

ja si myslim, ze dat ho niekam, kde je sam a moze sa vyzurit, nie je taky zly napad,len by to nemal byt az taky zachvat,aby si sam sebe ublizil. A ked uvidi, ze nic tym nedosiahne,podla mna ho to bude bavit stale menej, ze nevydrzi az tak dlho. Ak vonku, tak ho tam nechat a ist akoze prec. Dokonca kamoskinej znamej sa osvedcilo, ze raz urobila, co mala. Ked uz mala aj tak hanby dost a uz to bolo jedno, hodila sa o zem aj ona vedla malej, ze ja chcem lizatko :D. Mala cela zahanbena tahala mamu prec a viac to nespravila :D. Alebo kamoska vie, ze jej maly robi napriek, tak tesne predtym, nez sa svihne o zem, mu povie "hod sa o zem!" - vtedy reaguje "nehodim", tak sa nehod o zem - hodim! a tak dalej, az je cely zmateny :D. Deti su rozne, musis zistit, ake je tvoje. Na niektore plati dohoda, logicke dosledky, na niektore nieco ine. Mojej malej zatial staci ist sa sama ukludnit bud do vedlajsej izby alebo "kuta".

martinaluky
14. jan 2014

skúsim aj ja napísať jednu malú skúsenosť s mojou 2,5 ročnou dcérkou, ktorá sa mi stala asi pred týždňom. Bývame v malej dedinke, kde máme jeden obchod. Moja dcéra mi tam chytila jeden zo svojich raplíkov a to si viete predsaviť ako na nás hlavne staršie ročníky pozerali. Hádzala sa tam o zem, vrieskala akoby som ju mlátila hlava nehlava. Ja som tam len stála a čakala, kedy to prejde...hehe 30 min... a za tú dobu sa v tom obchode vystriedali snáď všetky najklebetnejšie ženské. Dostávala som rôzne rady, ponaučenia, každá tá ženská sa aj na malú snažila robiť buď bubu alebo milo... no na moju malú to nezaberá a práve ak jej niekto prejavý pozornosť, tak sa to iba stupňuje. Poviem pravdu, kašlem v tej chvíli na okolie, nehambím sa za to...však každé dieťa je iné a viem jej dať aj na verejnosti po zadku. A tak si malá uvedomuje, že je úplne jedno kde sme, vždy budem reagovať tak isto. Zatiaľ sa mi nestalo, že by mi to zopakovala 2x na jednom mieste. Ale ked tých miest je tak veľa.... 😀 😀 😀

35slavka
24. jan 2014

@ivetoy presne aj ja som to tak riesila ked sa jedovala poslala som ju do izby a robila som si svoje a minuta a bolo dobre