Zväčšené prsné žlazy u ročného dievčatka. Čo s tým?

tucniacik
25. feb 2009

ahojte,
chcela by som sa opytať či ma niekto podobný problém... boli sme na ročnej prehliedke u pediatričky a povedala nám že Natalka ma trošku zväčšené prsné žlazy, teda že nie je plocha, ale ma trošku ako keby vystupene bradavky, alebo ako to opisat, malé kopčeky... povedala že to môže byť z kuracieho maska, lebo je napchaté hormonami, ale už mesiac kuraci nepapa, a stale ich ma take zvačšené...
ja som tehotna a beriem utrogestan, už nekojím, ale ešte nedávno som kojila , aj keď iba trošíčku rano a vtedy som ten utrogestan/progesteron/už brala... tak neviem či to nie je aj z toho...
stalo sa to aj vám niekomu že dievčatko malo zväčšené prsíčka? prešlo to samé? čo s tým???
ďakujem...

renatam
25. feb 2009

Pýtaj sa k detskému endokrinologovi- vyšetrenie hormómov. Može to byť z toho- akosi píslala, ale pre istotu!

pemar
25. feb 2009

tucniacik my mame presne ten isty problem, zvacsene prska, asi tiez z kuracieho masa aj ked sme ho vobec nejedli casto, momentalne ho uz 2 mesiace nejeme vobcc. ja som tiez tehotna ale uz nedojcim. v utorok sme objednani na endokrinologiu, dam ti vediet co mi povedia, ale skus sa pre istotu vypytat aj ty. my ideme na antolsku

tucniacik
autor
25. feb 2009

urcite sa vypytam...
ale ja teraz pozeram fotky, a uz uplne od malicka ma tie prsicka vacsie, teda je neviem ako to ma vyzerat normlane, ci uplne plochy hrudnik, ale podla fotiek mame stale take iste, zeby si to dr. vsimla az teraz a nikto iny pred nou si to nevsimol? musim pozriet nejake fotky dievcatiek tu v albumoch lebo fakt neviem ako to ma teda vyzerat ked su nezvacsene...

pemar
17. apr 2009

no tucniacik, my uz mame za sebou tu endokrinologiu na antolskej, inac des, neobjednavaju na konkretnu hodinu, tak sme tam uz 2 krat boli a cakali tak 2 hodiny ☹ ☹ ☹ malej robili akurat odber krvi na hormonalny profil, vysledky su v poriadku, ale furt sa to tej docentke nezdalo, tak nas poslala este na detsku gynekologiu, tiez na antolsku.
to nebolo moc prijemne, odobrali jej cytologicku vzorku a robili ultrazvuk. mala samozrejme pri ultrazvuku plakala, lebo sa bala tmavej miestnosti, lekarky aj medikov a samozrejme nevedela co jej idu robit, tak doktorka povedala\ze nabuduce ju mozno trochu prispi!!!! z coho som hotova lebo je predsa jasne ze take male dieta nebude kludne lezat ako ja na 3Dcu nie? takze o 3 tyzdne kontrola u gynekologa s vysledkami a s tym vsetkym zase 2 hodky na endokrinologii. tak ja neviem ci malu nevlacim po tych lekaroch aj tak zbytocne, ved je uplne fit, uz trochu lutujem ze na tu endokrinologiu sli...
baby, naozaj nemate nikto podoby problemik s prskami dievatiek?

laura73
17. apr 2009

baby, ja neviem, ako to funguje na slovensku, tu bola mensia aferka ohladne jednej firmy, ktora vyraba jedla pre deti, okrem ineho nieco ako vyzivy - masko pre deti - a do toho pridavali hormony a od toho malym detom rastli prsia, krmite deticky hotovymi masovymi presnidavkami, alebo niecim podobnym?

markiza
17. apr 2009

tucniacik, ja som mala s malou podobny problem, lekarka povedala to co tebe, moze to byt z hormonov, ktore prijma v strave alebo aj s hormonov od teba ak je dojcena. moze sa to vyskytnut aj u chlapcov. nikam nas neposlala, kazala sledovat ci sa nezduria viac... po case to same preslo...

martao
17. apr 2009

kamarátka mala rovnaký problém. Tiež malú kojila v čase, keď bola tehotná a ešte o tom nevedela. Za niekoľko týždňov sa to upravilo.

Lekárku by som asi zmenila. Zbytočne ťa vystrašila a problém vobec neriešila.

monique02
24. apr 2009

ahojte maminky,
my sme to mali tiez este ked som malu kojila, dokonca nini jedno to prsicko hnisalo, boli sme u koznej ktora jej to prepichla a vytlacila jej odtial hnis potom sme uz len dezinfikovali a 3 dni sledovali ci sa to nezapali, detska tiez vravela ze je to z hormonov (kuracie maso alebo odo mna) a ze to nie je nic vazne, takze sme s tym nikde dalej nesli a uz sa to neopakovalo aj ked kuracie papa veselo dalej

tucniacik ukaz detskej tie fotky ze sa ti zda ze to ma take uz od narodenia a uvidis 😉

drzime vsetkym palce aby boli ok

danu
30. dec 2009

d1405 • Dnes o 10:34
Ahojte, mam 1,5r dcerku a od narodenia ma akoby zvacsene mliecne zlazy.. Neviem, ci je to normalne a hanbim sa to niekoho opytat z oci do oci ☹ Stretol sa uz niekto s tym, pripadne poculi ste uz o tom? Za kazdy prispevok velmi pekne dakujem..

berenika39 • 2d • Dnes o 10:56
ahoj, rok a půl se stydíš zeptat doktorky na zdravotní problém dcery? ona to neviděla? nikdy si v poradně nevšimla?

d1405 • Dnes o 11:00
ona si to nikdy nevsimla a hned ked sa narodila som to vravela sestricke, ked jej prepichovala usi, vtedy sme si to vsimli mala asi 3tyz a ona povedala, ze to je normalne, ze to mozu mat aj chlapci a aj vytok moze ci chlapcom alebo dievcatam z prsnikov vytekat, poradila mi gafrovu mast, aby som jej robila obklady na noc, ale nezdalo sa mi, ze mi sa to nejak menilo... ani sa to nejak nezvacsuje, aspon sa mi zda.. ja neviem....

bera28 • 2d • Dnes o 11:01
D1405, to si toho nevšimla doktorka na prohlídce????? Moje holka to měla taky a zmizelo to samo. Co mi říkala naše pediatrička, tak to buď může být z většího množství hormonů pokud kojíš, pokud nekojíš a dáváš často kuřecí maso, tak také z toho a nebo endokrinologický problém. To by musela na odběr krve na hormony.
A proč se, proboha, stydíš zeptat pediatra?? Vždyť na tom není nic divného. 😉

zuzula20 • 1d • Dnes o 11:03
d1405 - a kojis dcerku? lebo ak ano, prechadzaju tvoje hormony do mlieka a dcerka moze takto reagovat, ale ci kojis ci nie, radsej sa na to spytaj dcerkinej pediatricky, lepsie jedno vysetrenie u odbornika navyse ako nieco zanedbat

d1405 • Dnes o 11:05
nie, nekojim, ale zacalo to ked som kojila... ani nemam pocit, ze by som jej nejak vela kuracieho masa davala.. mozno 2krat tyzdenne..
Baby viem, som hlupa, ze som nebola este s tym u lekarky.. ale cas plynul a nejak mi to ani nedoslo, ze by to mohol byt nejaky problem..

berenika39 • 2d • Dnes o 11:13
Zkus si představvit, jaké mnohem horší zdravotní problémy musí plno maminek řešit, prostě se po novém roce objednej k mudře a je to. U holčičky bych si s problémy kolem hormonální rovnováhy asi moc nezahrávala, vždyt to pro ní bude důležité kolem puberty, pak až bude sama mít děti...nic strašného to není, třeba jí budou jen sledovat, třeba to samo zmizí, nebo jí dají nějaké léky později, ale vykašli se na stud a zeptej se. Tady v diskusi ti asi nikdo neřekne, co to je a co máš dělat. Držím palce a neboj, užívej si svátky.

basika • 1d • Dnes o 12:52
d1405 - najprv skús urobiť zmenu u seba...a nehanbi sa spýtať lekára na akýkoľvek problém, ktorý sa ti možno zdá aj ako blbosť.. a druhá vec..choď k lekárke..ona už ťa buď pošle na vyšetrenie s ňou, alebo ťa upokojí,že to nič nie je. My sme mali podobný problém keď mala dcérke 1/2 roka..jej ale išla z jedného prsička trošku krvička..nie veľa, len par kvapiek mala na bodynku..poslala nás Dr. k detskej endokrinologičke..urobili sono, zobrali krv na hormóny...všetko bolo OK, nič to nebolo aj to ustalo.

d1405
30. dec 2009

Ja som si ani neuvedomila, ze to moze byt nejaky vazny problem.. Brala som to tak, ze chodime na pravidelne kontroly k lekarke a zakazdym ju prezerala a pocuvala a ked ona na to nic nevravela, tak to je asi ok... Len sa bojim kvoli malej tych vysetreni, ze to bude zle znasat..
😔

andykov
30. dec 2009

d, je to problém. Malá to má už přes dva měsíce, nejprv jedno, pak obě najednou a teď ji to teprva mizí, ale měla jsem přísný zíkaz dávat celou dobu kuřecí a krůtí maso, jsou hnaný hormonama, takže ji to vysaď z jídelníčku a určo se poraď s dr. 😉 Jo a ještě jsem chtěla dodat, že speciálně kvůli tomu jsme musely chodit na kontrolu k dr.

d1405
30. dec 2009

a robili vam aj nejake vysetrenia?

danka86
14. aug 2010

ahojte, mate niekto skusenosti s endokrinologickou, MuDr. Tichou, posobi na kramaroch. Posielajte aj IP velmi pekne dakujem..

evina313
18. aug 2010

ahoj, chodim tam so starsim synom, je velmi mila. treba sa objednat a skoro rano si ist zobrat cislo. Pravdepodobne urcite jej bude brat krv na hormony, takze asi nejest, nepit mlieko. ale skus tam najskor zavolat a opytat sa. na dverach maju napisane, ze dieta ma ist na lacno. ibaze tam sa dlho caka, tak neviem, ako ti to vydrzi.
Toto iste mal aj moj syn ked sa narodil, po cae mu to zmizlo, a zas sa to objavilov puberte. vraj hormony, tiez kazala obmedzit kuracie maso.ale nic nezistila, a po par mesiacoch to zmizlo.
Vysetrenia - nam robili iba krv, este ta mozu poslat na sono, ale na Kramaroch je to vsetko tak nadlho, dlhe cakacie terminy...

siouxsie
1. sep 2010

tak my mame s tymto problem uz od narodenia. spociatku som to pripisovala tomu, ze aj ja sama a aj moja mama mame velmi velke prsia, reku je to teda mozno dedicne. cca v 5-tich mesiacoch pediatricka odporucila pre istotu urobit malej sono. vysledok - bez patologickeho nalezu, tak som sa ukludnila. teraz nedavno sme boli vsak s rovnakym problemom (kedze to stale pretrvavalo) objednani na endokrinologiu. zobrali krvicku na hormonalny rozbor a malej zistili odchylku hladiny kortizolu - velmi nizka hladina. nakolko sme vysledky dostali domov dorucene postou, nic blizsie neviem, len mi doktorka k vysledku pripisala diagnozu E301 - co som pozerala na nete a je to - predcasna puberta. no som bola hotova, ked som to zbadala 😕 nic blizsie mi tam nenapisala, len doporucenie na sono nadobliciek a ze potom s vysledkom sona sa mame u nej zastavit. takze budem teraz 2 tyzdne v napati ako to sono dopadne, ideme 13.9., prave ked ma mala 1 rok. inak Barborku od narodenia stale kojim a aj kuracie masko papame tak striedmejsie.

siouxsie
17. sep 2010

takze sono nadobliciek je zabsolvovane. nebol zisteny ziadny patologicky nalez. chvala bohu! 😵 buducu stredu ideme s tymto vysledkom na endokrinologiu. som strasne zvedava co povie MUDr. ale najskor sa nevyhneme uzivaniu hormonov. je mi to sice proti srsti napchavat do dietata umele hormony uz od malicka, ale co narobim, ked ichj telo samo produkuje malo?

sasyk
4. dec 2010

my mame tiez taky problem, uz od narodenie a teraz ma dcerka 16 mesiacov, absolvovali sme sono, 2x odbery krvi na hormony, v januari mame ist na kontrolne sono, a ak sa ukaze, ze nenastala ziadna pozitivna zmena, tak mame ist na detsku gynekologiu. Inak vsetky vysledky doteraz boli v poriadku. Boli ste uz niekto na tej detskej gynekologii? Ako to prebieha? ja mam z toho stiahnuty zaludok od strachu....

sasyk
4. dec 2010

inak tiez chodime na Antolsku k MUDr. Nogeovej, velmi dosledna a mila zena, a my sa k nej vzdy objednavame, takze ani nemusime dlho cakat.

janulienka1
4. dec 2010

Moja dcéra má zväčšený tiež jeden prsnik.Vravela som to Dr ,ale len to prehmatal a pokrčil plecami ,že sa to stáva.Čo som si ja všimla ,je tomu už tri mesiace.Má m ísť zase?Je to rovnakej veľkosti.

sasyk
5. dec 2010

nas poslala nasa pediatricka, ale myslim ze len preto, lebo som sa jej sama pytala, ze co s tym. Ale som rada, ze aspon preventivne nas poslala na endokrinologiu a nemavla nad tym rukou.

miriam11
9. dec 2010

ahojte, dnes som si u mojej malej vsimla, ze ma na jednej strane zvacsenu prsnu zlazu. Doteraz som si to nikdy nevsimla, akoby jej normalne zacalo rast prso. Ma tam pod bradavkou akoby opuchlinu, alebo co a tym padom zvacsenu bradavku. Tak som si hned zacala vyhladavat clanky o tom. Bojim sa, pojdem s nou k lekarke, lebo sa mi to nezda. netusim, z coho to moze byt. ☹

petinkab1
7. jan 2012

@janulienka1 Ahoj prosím ťa ako to dopadlo, moja malá má asi tretí deň zväčšené jedno prsko, v pondelok s ňou idem k dr. pre istotu.

janulienka1
7. jan 2012

No dopadlo to nijak.Dr povedal ,že je to normalné,mám to sledovať a ked sa to bude zväčšovať tak prísť . 🙂 Tak uvidím.

baambulka
7. jan 2012

aj moja mala to mala,trvalo to cca pol roka nez to uplne zmizlo,tiez sme boli na endokrinologii aj na sono nas poslali.nic sa s tym nerobi,len sa to sleduje 😉

gabina84
1. mar 2012

Ahojte, aj my mame takyto problem.Nasa mala ma vacsie prsicka uz od narodenia tak som tomu nejaku vahu neprikladala,lebo aj ja som v detstve bola dost vyspela. Ale detska si to vsimla az pred mesiacom ze ich ma nejake velke - neviem kde mala oci doteraz?? ☹ a tak nas poslala na endokrynologiu a odtial na sono obliciek,nadobliciek,pecene a prsnych zliaz. za 3 tyzdne ideme na kotrolu tak som zvedava co nam povedia, ale sono dopadlo dobre, len trosicka ze su prsne zlazy zvacsene, ale to moze byt kur.masom vraj. Mame sledovat

gabina84
1. mar 2012

@siouxsie ahoj, mozem sa spytat ako ste natom teraz s prsickami?

lulucka
5. apr 2012

ahojte, naša dcérka má 7 mesiacov a asi pred mesiacom som si všimla, že má zväčšené prsné žlazy. Ukazovala som to aj lekárke a tá vravela, že to môže byť z toho, že ju stále kojím... o mesiac ideme k lekárke do poradne a ona sa potom rozhodne, či nás pošle na ďalšie vyšetrenie. Ako ste na tom vy ostatné. ďakujem

adupal
6. apr 2012

ahojte. Ja mám 15 mesačnú dcérku. Ked mala 10 mesiacov, všimla som si, že sa jej zväčšila ľavá prsná žľaza. Doktorka nás poslala na sono. Povedali mi, že je to zväčšené tukové tkanivo. A je to spôsobené aj tým, že malú kojím, a cez materské mlieko dostáva moje hormony.Prestala som jej dávať kuracie mäso. Vystriedali sme ho telacim a králičim. Pred mesiacom som jej objavila zväčšenú žľazu na druhej strane.Tú na ľavej strane jej už ani nenahmatám. Dcérku ešte stále kojim a už jej začína zmenšovať aj žľaza na pravej strane.

jurinka1
8. nov 2012

ahojte maminky,aj ja chcem prispiet do tejto temy,moja takmer dvojrocna dcerka,ma zvacsene prsicko asi od mesiaca,poslali nas na endokrinologiu,tam to sledovali,ale kedze nam krvne testy vysli zle,isli sme na endokrinologiu do lubochne,tam vlastne nezistili nic...lenze opat na vysli zle..AFP,ako to oni nazvali,onkomarkery,cesta viedla na onkologiu do b.bystrice,kde sme sledovany dodnes...snono vsetko v poriadku,len jej nevedia prist na to,co sposobilo testy AFP,tak nas zrejme aka magneticka rezonancia...ja som tomu neprikladala nejaku vaznost,ale tie zvacsene prsicka mozu byt z hocicoho ...

syrik
2. dec 2012

Baby, ja mám síce ešte len 7 a pol mesačnú dcérku, mäso jej dávam tak 4x do týždňa, ale vôbec sa mi to nepáči. Práve preto, že je napustené rastovými hormónmi, jej ho nedávam každý deň. Lenže tu nejde len o ňu. Keď kúpim aj pre nás mäso, či hovädzie alebo bravčové, nejeden krát som ho šla vrátiť. To, čo sa u nás predáva, je odpad. Keď aj kúpim v mäsiarstve, vidieť na tom mäse, že mi nedala podobné kúsky, t.z.- jedno vytiahne zvrchu, druhé zospodu - miešajú staré z novým. Keď ho dám do mrazáka naporcované, po 2 týždňoch ho môžem vyhodiť. čo sa týka mňa a muža, sme si povedali, že skončíme s mäsom. Ale malá ho potrebuje a ja už fakt neviem, kam mám ísť, aby som kúpila kvalitné mäso...