Ako zvádnuť 4 - ročný rozdiel medzi deťmi?

tilly
29. aug 2009

mali ste vekový rozdiel medzi deťmi 4 roky? ako to zvládnuť?

aby staršie dieťa nežiarlilo...

a čo ak bude nosiť zo škôlky choroby??? (čo určite nosiť bude)

danusa79
18. jan 2013

@maximka33 No, ked som bola tehotna, nadsene si listoval v knizke o dietati, musela som mu citat popisy k obrazkom, ako sa babatko kupe a nacvicoval si na babike prebalovanie 😀 Ked sme Natalku doniesli domov, prisiel si pozriet aj prebalovanie aj kkupanie, ale ked zistil, ze ho to sameho robit nenecham, tak stratil zaujem (robit asistenta ho nebavilo 😵 ) Teraz ju viac-menej ignoruje, resp. trpi, nejak chape ze vyhodit ju nemozme 😉 ale vela radosti z nej nema - bud to spi, alebo place, alebo to visi na mame 😅 A ja ho nechcem tlacit do cinnosti ako: chod Natalku pohojdat aby neplakala a pod., nechcem ho "nutit aby ju mal rad" (vsak lubis Natalku? Musis ju lubit, to je tvoja sestricka... 😝 ) Ale niekedy sa pride opytat, ci moze pohladkat sestricku, potom ju rozpacito pohladka po vlaskoch a potom si utrie ruku do nohavic, akoby chytil mokreho psa 😀

dari226
18. jan 2013

este je malinka to sa zmeni a uvidis bude dobre.prve mesiace su najtazsie pre kazdeho,kazdy musi akceptovat novu situaciu a na to sa zvyka tazko.len sa mu venuj aj ked budes unavena ak kon mozno ale stoji to za to nehcat si cas aj na prvorodene.mne bolo nanic nemala som vobec energiu nic som nespala,po prode som kazdy den 10 dni cestovala cele hodiny k babätku do nemocnice no otrasne to bolo obdobie ,ale dnes si viem povedat ake pekne sem tam sa zahraju rozosmieva ho atd.su chvile ze s nim nechce mat nic spolocne a hrat sa sama ale nastastie je ich stale menej

maximka33
18. jan 2013

@danusa79 tak to je vážně legrační! je super, že ho do ničeho nenutíte, on na to přijde sám a nebude znechucený. s tím hladěním to je fakt sranda 🙂 je fakt, že na tu dobu plánuju, že dítě bude v šátku a budu se trochu víc věnovat synovi, který to víc potřebuje i ocení. miminko potřebuje to základní, syn už více. aby neměl pocit, že je odstrčený. stejně to pro ty starší sourozence musí být těžké. já jsem starší jen o rok a půl, takže si to naštěstí nepamatuju. ale v mých 7 letech se nám narodil bráška, to mám v živé paměti, jak velkou panenku.

danusa79
20. jan 2013

@maximka33 No, sakta je fantasticky napad. Ja som kupila Ergo nosic, ked mal syn asi pol roka a hned som sa rozhodla, ze ked bude druhe kupim aj satku, aby som mohla babo nosit od malinka. Ale nejak som casom v tom rozhodnuti polavila (hlavne som sa zlakla, ked som videla sestru ako sa trapi, lebo jej mala odmietal spat inde ako v satke 😕 ). No a teraz, ked mam doma taku placlivu, kolikovu princeznu a Riskovi hovorim len: "teraz nie".. "neskor".. "pockaj"... za chvilku:.... ☹ som si na tu satku rychlo spomenula, uz ju aj mam doma, ale bojim sa, ze to take ruzove nebude... Asi je najlepsie zacat satkovat hned od narodenia, Natalka ma (akurat dnes 🙂 ) 2 mesiace a mam pocit ze sa jej do toho velmi nechce. Skusila som ju doma len raz, nedopadlo to dobre, jednak neviem viazat, jednak a myslim, ze mala nema velmi rada ked je stlacena, obmedzovana. Dokonca, ani ked ju drzim na rukach v koliske, tak tu polohu nema rada, chce byt zvislo a kukat dookola 🙄 V utorok idem za znamou, ktora uci viazat satky, to je nasa posledna nadej 🤐 Tak vam prajem, nech vam to vyjde 😉

anjelicek26
20. jan 2013

@maximka33 - no my mame sice prve dievcatko a druhe chlapceka, ale rozdiel na chlp styri roky... je to ideal. Prve 4 mesiace boli hodne tazke, kym pochopila, ze uz neni jedina, predsalen 4 roky mamu len pre seba je hodne dlha doba... ale maleho zboznovala od zaciatku... Maly bol totalne spave babo, tak sme mali stale na seba dost casu, povahovo uplny flegmos, co mu ona povie to on urobi, takze konflikty ci hadky sa takmer nekonaju 😀 Maximalne si vyhovuju 😝

Stvorrocne dieta je uz spolahlivy pomocnik, dozorca, nebude robit hluposti. Vzdy som sa na nu mohla spolahnut. Podla mna aj tak idealny vekovy rozdiel neexistuje, je to cele o detoch a ich povahach a o tom, ako TY mama budes konflikty riesit. A v tomto je najdolezitejsie co najcastejsie drzat stranu starsiemu dietatu... ziadne ty si starsi a musis ustupit. Ani nahodou. Aj starsie dieta ma svoje prava, svoju pravdu, nam to velmi pomohlo, pochopila, ze stojime pri nej a to male stvorenie akokolvek je zlate jej po hlave skakat nesmie.

ninarigova
12. apr 2013

Juj mojam já mám 16 ročný a 14 ročný rozdiel. Náš najmenší bude mať len 3 mesiace. Sme dokopy 6 a je nám fajn 😀