Aký je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi?

michalag
23. máj 2007

ahojte maminy, chcem sa vas spytat: aky je najlepsi vekovy rozdiel medzi detmi. Mame 14 mesacneho synceka a pomaly rozmyslame nad druhym, ale neviem ci to zvladneme ked drobcek je este maly a potrebuje pozornost.
Prosim poradte mi 🙂

elliana
9. jún 2007

😀 😀 😀

maca793
9. jún 2007

aj keby sa pritrafilo skôr, tak to neva. ja už daľšie deti neplánujem. 😵
niekomu vyhovuje mať druhé dieťa do roka od toho predošlého, je to ako mať dvojičky.

kili
9. jún 2007

ja som vždy chcela mať dvojičky, to ovplyvniť nemôžem, tak som chcela mať deti hneď po sebe.

maca793
9. jún 2007

ja som chcela vždy prvé dvojičky a potom o 5-6 rokov ešte jedno dieťa,aby dvojičkám 😀 nebolo smutno. tento sen z detstva sa mi splnil.

kili
9. jún 2007

maca, no tak to máš fakt dobré, že sa ti to splnilo. Je to neuveriteľná náhoda? alebo máte v rodine dvojičky, že si tušila, že by si ich mohla mať?

maca793
9. jún 2007

jednoducho som si ich predpovedala. raz som si to povedala a bolo to. fakt,som to´netušila. 😉

emjee
18. júl 2007

wanda • 18. júl 2007 o 14:49
Tak co vy na to?Rada privitam konkretne skusenosti.

hanka274 • 1d • 18. júl 2007 o 15:04
ahoj wanda, uz tu je taka tema....
je to ale uplne individualne, niekto chce mat rovesnikov, niekto napriklad ako ja chce mat vekovy rozdiel vacsi, u mna cca 5 rokov. Chcem sa plne venovat 1 dietatku, potom 2. Dcerka uz bude v takom veku, ze mi aspon trosku pomoze, takze vydim v tom vyhodu. A myslim, ze kazda zena by si psychicky a aj jej telo-fyzicky mala oddychnut.
Takze u mna tak, ale pozri si temu, uz tu taka je, tam sa dozvies viac....
🙂

wanda • 18. júl 2007 o 15:07
dik hanka,vobec som si to nevsimla,das mi link?

hanka274 • 1d • 18. júl 2007 o 15:21
pockaj chvilinku, lebo mi blbne MK...
neviem si otvorit temy vo fore....len to co je medzi poslednymi....

hanka274 • 1d • 18. júl 2007 o 15:24
wanda, nejde otvorit vobec forum...babetka, batolata....a pod.
Mozem si otvorit len posledne prispevky.... 😠 😠 😠
to je divne.

wanda • 18. júl 2007 o 20:36
tak,ja tu temu neviem najst, ☹
Je tu niekto,kto by sa o svoje skusenosti podelil?Viem ze je to individualne,ale ako to je u vas?

wanda
19. júl 2007

Ahojte,poradi este niekto?Ake su vase skusenosti?Viem ze vela zalezi od povahy deti...

bihan
19. júl 2007

Z fyziologického hľadiska je pre ženu najlepšie počkať s ďalším tehotenstvom min. 3 roky, z psychologického hľadiska je vraj pre deti lepšie, keď medzi sebou nemajú rozdiel viac než 5 rokov. Všetko má svoje pre a proti - malý vekový rozdiel, veľká rivalita v detstve ale bližší vzťah v dospelosti, veľký rozdiel - maminka si lepšie vychutná tehotenstvo, starší súrodenec je viac zodpovedný, ale všetky tie starosti s miminom ti začínajú nanovo, deti nemajú rovnaké hry ani kamarátov...

wanda
19. júl 2007

no ano to je teoria....a ako planujete vy?
My totiz mame 17 mesacnu dcerku,a neviem ci je lepsie este pockat...,pretoze trojrocne dieta uz strasne ziarli na svojho maleho surodenca...Predtym si to este neuvedomuje.

tinakul
19. júl 2007

ahoj wanda, aj my máme 17 mesačnú dcérku a dalšie plánujeme, ked malá bude mat 3 roky --a to už pomaly pojde do školky - / jasné že ju nedám hned po narodení druhého bába/ a ja sa budem moct viac venovat mimču...poznám aj vela mamín, ktoré spravili rozdiel 3roky a sú spokojnééééé 😉

wanda
19. júl 2007

tina,takze o polroka zacinate snazilkovat?

tinakul
19. júl 2007

Nuž vyzerá to tak nejak..... 🙂 Tento rok máme ešte frei... 😀 😀
Vieš podla mna je to lepšie aj pre bábo - myslím ten vekový rozdiel, že nie je privelký, ale aj pre mna osobne, že sa nemusím vracat do zamestnania a potom zase na MD, ale potiahnem tých 5,6 rokov a po splnení materských povinností možem íst s dobrým pocitom konečne pracovat 😉
A ty máš teraz akú predstavu??? 😕

michalag
autor
19. júl 2007

babenky, nas drobcek ma 15 mesiacov a chceli by sme babo, ked bude mat maly 3 roky. Dali by som ho potom do skolky (od septembra, takze to bude mat 3,5 roka).

tinakul
19. júl 2007

Michalag súhlasím, aj my tak rozmýšlame 😉 A ešte s tou školkou ja chcem vyskúšat najskor len tak, že malá by chodila doobeda, vieš?? Že ako by reagovala a tak...... 🙂

wanda
19. júl 2007

ja mam podobnu predstavu,zacat snazilkovat tak o pol roka,ale niekedy neviem ci nemame este pockat,alebo naopak.No este uvidime.A v akom velkom byte byvate?

michalag
autor
19. júl 2007

no ved hej, aj ja by som maleho dala najskor doobeda aby si zvykal a neskor aj na dlhsie.
Musi si zvykat, ved do 3 rokov je len s rodicmi a obcas aj s inymi ludmi, takze...
A kedy idete snazilkovat?

viamka
19. júl 2007

nase deti su 1999, 2003 a 2005 takze mame aj vacsi aj mensi vekovy rozdiel. mne viac vyhovuje ten vacsi, lebo dietatko viac menej - zalezi to naozaj od povahy - potrebuje starostlivost a pomoc.
ak planujete, nezohladnujte len to, kedy pojde starsie dietatko do ms alebo do skoly. skuste si predstavit ako budete obuvat rocne, dvojrocne s mimcom na rukach. ako budete pomahat pri obliekani, jedeni, koho okupete prveho, ked su obe od blata 😀 a pod. laska sa ujde vsetkym detom, ale kazda mama ma len dve ruky - bohuzial.
u nas to slo, ale nase deti maju rezim, v jedl, spani, aj cinnostiach. samozrejme, nie ako v base. sami si to akosi takto zabehli a my s manzelom to dodrziavame.
a nesuhlasm, ze sa deti s vacsim vek. roz. spolu nezahraju. nas najstarsi sa s najmladsim v poho zahranapr. s drevennymi kockami alebo s legom, ale najml. nema pristup k "drobuckemu" legu, mini autickam a inym hrackam najstarsieho...

wanda
19. júl 2007

viamka,velmi pekne dakujem za odpoved ,ako to u vas s tymi cinnostami funguje?Niekto pise pre deti rozvrh co kedy kto ma robit,ohladom pomoci v domacnosti,mladsimi surodencami,ucenia,hygieny,modlitby....a tak.Mne sa to velmi paci,hlavne ked je deti doma viac 😉 Ako je to u vas?

michalag
autor
19. júl 2007

viamka, my sme sa takto rozhodli aj preto, lebo dieta do 3 rokov potrebuje ovela viac pozornosti ako vacsie deti, nevravim ze sa vacsiemu netreba venovat vobec, ale uz sa dokaze zahrat aj same.
Ale keby sa pritrafilo aj skor ako tak ho budeme mat radi a budeme sa mu venovat rovnako.

tinakul
19. júl 2007

súhlasím viamka,
však práve preto mi nechceme mat menší vekový rozdiel - a pozorujem trojročné detičky, predsa sú už zručnejšie a šikovnejšie 😉 a s tou školkou sa ani my nechceme ponáhlat, lebo ked sa narodí druhé, aby prvé nemalo pocit, že je odstrčenéé 😒
Samozrejme režim u nás funguje tiež na 100% - či v jedení alebo v spánku....zatial 😀

Michalag aj ty si to pekne popísala 😉 No snažilkovat??? Presný dátum nemáme, ale po 2.narodeninách malej niekedy 🙂 A vy??? 😕
Wanda my bývame v trojizbovom 😉

viamka
19. júl 2007

no venovat sa treba starsiemu asi najviac, myslim hovorit s nim a hlavne pocuvat ho. potreby mimca sa vacsinnou obmedzuju na spat, jest a byt v cistom, aj ked podla mna pritulit a polaskat treba vzdy, ked ma dieta zaujem. na starsieho mam cas, ked mali na obed spia a pekne si to uzivame. kompromis sa ale hlada tazko...

niekto zvykne tvrdit, je je super "odchovat na jednych pienkach". ale nie je super, ked na vas krici dietatko to zname a mile : POD MA UTRIET a vy prave kojite! 😀

michalag
autor
19. júl 2007

tinakul, my by sme tiez chceli zacat tak okolo 2-2,5 roka, takze je to este dost daleko.
S tou skolkou sa nechceme ani my ponahlat. Maly sa narodil v marci, takze do skolky ho chceme dat v septembri, aby si nemyslel ze je odstrceny a to uz bude mat 3,5 roka, myslim si ze to uz je cas ho dat medzi deti, hoci to ma aj svoje nevyhody, ale...

tinakul
19. júl 2007

to určite dá zabrat viamka 😉 no má to aj pozitíva aj svoje negatíva 😎 A ty ako trojnásobná mamička to vieš najlepšie porovnat... 😉
Medzi mnou a mojim bratom je jeden rok presne, ale už teraz viem, že toto by som nezvládla sama 😒, ani keby boli dva roky... Mne sa ideálne zdajú tie tri.. No proste každému vyhovuje niečo inééééé 😉

wanda
24. júl 2007

Ahojte,tak my sme ste ani nezacali snazilkovat,a neviem ci to uz nahodou nie je tu! 😅

tinakul
24. júl 2007

Wau, Wanda to myslíš vážne??? 😅 To akože ti meškááá 😕 😅 😕

wanda
25. júl 2007

cau tina,ano meska 😔 ,uvidime co bude,mam dost velke obavy.Robila som si testik dnes rano,ale bol negativny,az potroch minutach sa obvajila druha ciarka ale uplne slabulinko.takze neviem.Teraz potrebujem taku velku podporu...

michalag
autor
25. júl 2007

wanda 🙂 , a meska ti to dlho, lebo niekedy sa objavi silnejsia druha ciarka o niekolko dni.
Ja som si kupila hned 2 testy a ak by mi nahodou vysla jedna ciarka slabsie, tak som robila na druhy den znova.
Ale u mna bola silna hned tak som spravila aj druhy a vysiel //, takze som vedela ze som tehu.
Drzim ti palceky aby ti vysiel 2 testik, podla zelania 🙂

viamka
25. júl 2007

wanda, bez si pre druhy test, to ti stoji za tie peniaze. a skus si odcvrknut trosu bokom a pouzi stredny moc 😀 a potom sa objednaj na krv! drzim palce, a moju podporu rozhodne mas!!!

num7976
25. júl 2007

ahojte len tak som nakukla do tejto temy a wanda ved musis byt stastna,ked ste uz rozpravali o tom,ze za pol roka by ste uz aj zacali snazilkovat tak to uz nebude problem a mozete sa naplno tesit s noveho prirastku do rodinky! 🙂 😀 😉 ved pol roka hore dole...gratulujem,to ja by som skakala od radosti!!!!!!! 😎