Aký je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi?

michalag
23. máj 2007

ahojte maminy, chcem sa vas spytat: aky je najlepsi vekovy rozdiel medzi detmi. Mame 14 mesacneho synceka a pomaly rozmyslame nad druhym, ale neviem ci to zvladneme ked drobcek je este maly a potrebuje pozornost.
Prosim poradte mi 🙂

blue04
6. okt 2008

Kazdy sa na rozdiel pozera inak.medzi mnou a mojou najstarsou sestrou je 7 rokov a vychadzame si super,neviem si zivot bez nej predstavit.medzi prostrednou sestrou je 3,5 roka a nevychadzame si az tak dobre.lubim ju ale nerozumieme si tak dobre ako s tou najstarsou.tak to ani nezalezi an rozdiely ale ake su povahy.... 🙂

marorlinko
6. okt 2008

no ja by som aj chcela mat dalsie,ale bojim sa, lebo moj syn je velmi ziarlivy, ja nemozem chytit ani za rucicku ziadne dieta odsuva to dieta prec a place, objima ma silno potom, bala by som sa,ze by daco urobil tomu babatku potom,alebo ze by maval pocit,ze ho uz nechceme, by mi srdce puklo, myslim preto aj nato, lebo milujem svojmu synceka a nechcem aby trpel, ked bude starsi, tak to bude lepsie si myslim, takze ked bude mat 3roky by sme chcel mat dalsie. tak snad to vide/

kojzarik
6. okt 2008

ahojte prepacte ze sa vam sem takto vtieram ale mozno vas toto potesi ,poculi ste uz o tomto?

Od januára by sa mal zvýšiť prídavok na dieťa o sto korún. Okrem toho, vláda schválila aj jednorázový príspevok na druhé a tretie dieťa. Rodičia by tak spolu s príspevkom pri narodení mali dostať 25 tisíc korún. Opozícia tvrdí, že rozdelenie nie je spravodlivé. Podľa sociológov, Slovensko v prídavkoch na deti patrí k menej štedrým krajinám.

Prídavok na dieťa by sa mal zvýšiť zo súčasných 540 korún na 640. Okrem toho, prídavky by sa mali každoročne valorizovať.

Okrem toho, rodina, ktorej sa narodí aj druhé alebo tretie dieťa dostane od štátu aj jednorázový príspevok 20 440 korún. K tomu príspevok na dieťa viac ako 4 a pol tisíc. Príspevky pri narodení ďalších detí v rodine si vyžiada podľa ministerstva práce, asi 495 miliónov korún

miriamka
13. nov 2008

Tak som tuto temu precitala...a je tu aj niekto,komu sa druhe narodilo ked to prve malo len 1,5 - 2 roky?

sirinka
13. nov 2008

miriamka ahoj...u nas by mal byt rozdiel 22 mesiacov...ked vsetko pojde nacas 😝

bambusko
13. nov 2008

miriamka, medzii nasimi dievcatami je rozdiel 19 mesiacov 🙂 zo zaciatku to bolo ok, najhorsie obdobie bolo po roku, ked mladsia zacala chodit. ak by sa to dalo naplanovat uplne presne 😉 2 roky by bol lepsi rozdiel, tych par mesiacov by fakt bodlo. a nemala by som jedno letne a druhe zimne dieta, takze aj dost oblecenia a topanok sme museli dokupovat

miriamka
13. nov 2008

Baby,a taky rozdiel bol planovany?Ja stale neviem ci ist uz teraz do toho,a zacat sa snazit o druhe alebo cakat.
Ked si predstavim ze o maleho sme sa snazili vyse roka,mam pocit,ze o druhe to moze byt este viac.

bambusko
13. nov 2008

miriamka, presne moj pripad, prvu sme vyrabali skoro 4 roky, chceli sme druhe tak do 2 rokov. antoska ziadna, skor som mala obavy, ci sa to podari skor ako za par rokov a otehotnela som hned po prvom menzese pocas kojenia 😕

miriamka
13. nov 2008

No ja som este ani menzes nemala,stale kojim...a rozmyslam,ci vlastne mozem ostat aj tak tehu 😕

bambusko
13. nov 2008

mozes a nemusis. to je u kazdeho ine. ale ak by sa zadarilo, to by si mala rozdiel 15 mesiacov. no, ja by som si netrufla a radsej este trosku pockala a potom to nechala na prirodu, co zariadi 🙂

miriamkac
13. nov 2008

miriamka ja mam rozdiel medzi detmi 15 mesiacov 😀 .....vsetko ma svoje "pre" a "proti" 😝

miriamka
13. nov 2008

Miriamka...jeej,a ty hned dvojicky?A ako to zvladas?Pohoda,alebo niekedy si si povedala ze ste mohli pockat?

miriamkac
13. nov 2008

Zaujimave...nikdy som sa nad tym takto nezamyslala "mohli sme pockat" 😅 ...proste prislo, to, stalo sa...a starame sa ako najlepsie vieme. Je to zaberak, klamala by som, ze nie....ale da sa to zvladnut. Mame pevny rezim od ktoreho nepopustim a ide to... 😝

sandrika1986
21. okt 2013

Rozdiel medzi mojimi deťmi : 4 roky 🙂

sischa
27. okt 2013

@expertka8 ja tiež plánujem tak 6 ročkov...malá je moc ulietaná..hyperka...neviem si predstaviť byť pri nej teraz tehotná...a aj iné komplikácie jej zdravotné...tak sa teším že je tu niekto kto si to chváli...🙂)))))

sischa
27. okt 2013

@tinni nie niesi..ja tak ..malá má tri...tak ešte tri počkám...ona je za dve...veľmi živé dieťa...🙂)))