Aký je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi?

michalag
23. máj 2007

ahojte maminy, chcem sa vas spytat: aky je najlepsi vekovy rozdiel medzi detmi. Mame 14 mesacneho synceka a pomaly rozmyslame nad druhym, ale neviem ci to zvladneme ked drobcek je este maly a potrebuje pozornost.
Prosim poradte mi 🙂

titkovamiriam
23. máj 2007

jej pozri moju vyzitku,myslim ze sa to neda povedat co je optimum.ja a segra bol dva roky a bola pohodicka,brat je mladsi o 10 a uz sme ho nemuseli.Ja mam rozdiel 4 roky a decka sa dobre vedeli zahrat a marek je pre potesenie a stredny syn sa snim hrava v pohode,ale najstarsi ma uz iny svet 🙂

franti
23. máj 2007

michalag...tak nad tymto aj ja uvazujem, ze aky vekovy rozdiel by bol idealny...ale ako pocuvam okolie, tak je to v podstate jedno, zalezi na povahe deti. a ak chces mat menej starosti, tak si myslim, ze cim vacsi rozdiel, tak tym lepsie... 😉

sweetberry
23. máj 2007

jaj ja ze medzi partnermi 😀

escada17
23. máj 2007

moja dcerka bude mat 2 roky a 4 mesiace, ked sa mi narodi druhe dievcatko...takto sme chceli a tretie, AK, tak o dalsie 3-4 rocky, ale uvidi sa...😉

michalag
autor
23. máj 2007

ja som rozmyslala aj nad tym, ze ked maly bude mat 2,5 rocka tak potom by sme sa zacali pokusat, ale mam aj tak dilemu ci sa zmestime do 1 izboveho bytu a ci to zvladneme aj po financnej stranke. Maleho chceme dat do skolky ked bude mat 3 rocky, ved aj tak sa tam nauci viac a aspon si zvykne na kolektiv, tak ...

tilly
23. máj 2007

ideálny vekový rozdiel nie je, aspoň podľa mňa, je to indi vindi...
náš malý má skoro dva roky a už by sme chceli druhé, no uvidíme...

alenkap
23. máj 2007

my máme vekový rozdiel medzi detičkami 21 mesiacov. Zo začiatku som mala zmiešané pocity, synček bol malý, dokonca som ho kvôli bábu odstavila (od MM), ale všetko sa krásne zvládlo a už teraz , hoci sú ešte drobci, sa vedia spolu zahrať - dúfam, že im to dlho vydrží 😉 Myslím, že je lepšie, keď má dieťa pri sebe "rovnocenného" partnera.

zgurkaa
24. máj 2007

Pre rodicov je podla mna lepsi vacsi vekovy rozdiel (nemusia tolko lietat) a pre deturence mensi (lepsie sa zahraju). Medzi mnou a sestrou je 4,5 roka a ked sme boli mladsie zdalo sa mi to vela. Teraz je to uz v pohoe. Medzi mojimi detmi je 3,5 roka, dufam, ze im sa to nebude zdat moc. 🙂

emjee
24. máj 2007

niekde som citala, ze pre vyvin dietata je najdolezitejsie, aby sa mu venoval dostatok pozornosti pocas prvych dvoch rokov zivota a preto by mal byt rozdiel medzi surodencami minimalne 2 roky 😉
ale je to urcite individualne

mimi109
24. máj 2007

medzi mnou a sestrou je rozdiel 3 roky a bolo to v pohode zahrali sme sa spolu vsetk spolu sme robili bracho je odo mna starsi o 5 rokov a to uz nebolo ono no a mam o 12r mladsieho brata to bol nas milacik ked sa narodil 😀 my vsetci velky a male mimco no prenho raj na zemi 😵

ja osobne by som chcela druhe mimino ked bude mat dcerka 2 alebo 2 a pol rocka

zgurkaa
24. máj 2007

Ahoj mimi109 aj ja som planovala mimco na tretie narodeiný dcerky. Ale nevyslo. 😀

mimi109
24. máj 2007

ja radsej uz ani neplanujem 😀 ked si cosi naplanujem tak to na 90 % nevyde 😀 ale keby mi toto vyslo bola by som rada 😀

zgurkaa
24. máj 2007

Tak tak. A planujes po dalsich dvoch rokoch (po druhom dietati) este tretie babatko?

expertka8
24. máj 2007

...medzi nasimi pokladmi je rozdiel 7,5 roka...pre niekoho sialene vela..pre niekoho akurat...my si nevieme vynaxvalit... 🙂

sisulik
24. máj 2007

medzi mnou a sestrou je rozdiel 5,5 roka a vzdy to bolo vela...akurat az teraz sa zaciname pomaly zblizovat, ale problem uz je v tom, ze obe zijeme v inych krajinach...takze moc prilezitosti na to nemame... ☹ aj toto je jeden z dovodov preco som chcela otehotniet dva roky po porode... 😉

mimi109
25. máj 2007

zgurkaa uz neplanujem ale ak by sa zadarilo tak by to nevadilo 😵 ved deti su ten najkrajsi dar 🙂

zgurkaa
25. máj 2007

To mas pravdu mimi. Ja lenze, ked Ty si s takej pocetnej roiny...... Ake to bolo, ked si bola dieta?

csikike
25. máj 2007

medzi mnou a bratom je 20 mesiacov a vzdy sme si boli blizky, aj teraz...planujeme deti tiez tak, ak to budeme financne zvladat, ked nie, bude druhe neskor

tinni
25. máj 2007

ja tu asi jedina planujem dalsie babo az za 10 rokov, ze? 😅

mimi109
25. máj 2007

zgurkaa riadne vesele kym sme boli decka 😀 nasi boli z nas pomaly sedivi 😀 co vsetko sme my navystrajali by som mohla napisat knihu 😵
napr. sme upalovali pavuka na strope 😝 fuj 😅

zgurkaa
25. máj 2007

A co vasi? Prezili to v stasti dufam? 😀 A teraz sa tesia z vnucat.... 😅

megie
25. máj 2007

ja si myslím, že ak chce niekto čo najmenší rozdiel medzi deťmi a plánuje si druhé, tak je asi najlepšie začať skúšať ked má prvé bábo 2 roky. Ak má menej, tak to potom bude dobrá fuška... a potom či už 4, 5, 6 ročný rozdiel, takt to je asi jedno...Len si myslím, že 5 a viac ročné deti sa už cítia ako jedináčikovia a neviem ako by prijímali druhé - fakt ZALEZI OD POVAHY 😉 Držím palce 😵

megie
25. máj 2007

tinni, ale za takých 6 rokov by druhé aj mohlo byť nie? 😀

renca3
25. máj 2007

Tinni, podla tvojho veku si to asi mozes dovolit.
My, co sme si dlho "uzivali", robime tie deturence jedno za druhym. 😅

liliandax
25. máj 2007

Ahojte, medzi mnou a mojim bratom je presne na den 6 rocny rozdiel. Pre mna to bolo v pohode, mala som starsieho "velkeho" brata 😀 ale pre neho som bola velakrat "na pritaz".. starat sa o malu segru, ked on uz mal ine zaujmy..
Ale teraz, ked sme uz obaja "velki" vychadzame spolu perfektne a najlepsie na tom su nase spolocne narodky, iste je, ze na bratove nikdy nezabudnem 🙂

Ja si myslim, ze rozdiel tych 4 az 6 rokov by som chcela aj ja..

verulka
28. máj 2007

ja som brutal spokojna s mojimi rozdielmi...len som nestastna, ze ak sa nam o rok podari poriesit este jedno babo, bude ten rozdiel velmi velky...Ja mam so surodencami male rozdiely a je to super. aj moji krpci sa vymakane spolu vyhraju. Zo zaciatku trosku makacka, ale potom uzasne ako si vystacia pri hrach sami 😎
takze kazde ma pre a proti 😀 staci si vybrat, ci prevazia jedno alebo druhe

eta
28. máj 2007

medzi mnou a mojim bratom je 2,5 roka,podla mna je to super a tak nejak by sme aj my chceli mat,ak sa podari 😀

maca793
9. jún 2007

rozdeil medzi mojimi deťmi je 5 rokov a myslím si, že je to ideálne.

elliana
9. jún 2007

je mile, ze kazda si myslime, ze prave ten "nas" je idealny 😀

margaretka11
9. jún 2007

Ahojte. Ja som tiež plánovala mať medzi deťmi aspoň trojročný rozdiel, myslela som, že by to bolo fajn. No hej, rozdiel je, dvojminútový 😀