Aký je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi?

michalag
23. máj 2007

ahojte maminy, chcem sa vas spytat: aky je najlepsi vekovy rozdiel medzi detmi. Mame 14 mesacneho synceka a pomaly rozmyslame nad druhym, ale neviem ci to zvladneme ked drobcek je este maly a potrebuje pozornost.
Prosim poradte mi 🙂

viamka
25. júl 2007

a fanclub sa ti 100% rychlo rozrastie 😀

wanda
25. júl 2007

velmi vam dakujem za podporu,ste ozaj zlate.
Ide o to ze sme naplanovali a zaskocilo nas to.Pretoze ja som si chcela pekne naplanovat trojrocny rozdiel a teraz bude dvojrocny.Ono by to ani tak nevadilo,ale prve som rodila na sekciu...a je toho tak vela,kopec otaznikov a tak...
Ale ak som naozaj v pozehnanom stave tak sa tesim.
Rano si urobin druhy testik

tinakul
25. júl 2007

Chápem ta Wandi ☹ Počuj aj ja som rodila sekciou, tak ani mne to nie je jedno, ale pre potešenie, že vraj platí - po sekcií jeden rok vydržat a až potom smie žena otehotniet. 😉 Takže to ty splnaš... 😉 Určite si testík zopakuj, aj ked si myslím, že budeš v tom 😉 Držím palčeky - už nebudeš musiet snažilkovat 😉 😀 a to ti závidííííím v dobrom, lebo nás to čaká 😅 Potom daj vediet.....máš aj moju podporu jasnačka 😉

wanda
26. júl 2007

Ahojte,tak ja stale neviem na com som ☹

michalag
autor
26. júl 2007

ahoj wanda, a preco este nevies, ci si si nerobila test

tinakul
26. júl 2007

Aj ja som zvedavá, ako si dopadla???? 😕

wanda
27. júl 2007

Ahojte,testik som si robila,ale je negativny(aj ked ta druha ciarka tam bola,ale takmer neviditelna,na prvy pohlad ju nevidiet).Takze neviem... 😔 ...a meska mi to stale,takze este pockam a potom si urobim dalsi tetik 😉

michalag
autor
27. júl 2007

wanda, tak ti drzim palceky nech to je podla vasich predstav 🙂

wanda
29. júl 2007

Ahojte,takze mam pre vas nove spravy 😵 ....ze ....zajtra si robim testik a padne verdikt!Tak som uz ozaj zvedava,hlavne ak by bol pozitivny co na to povedia stari rodicia(pretoze oni s tym asi nebudu spokojni,s tym , ze tak skoro,ale mne je to fuk).
Drzte prsteky.Uz sa zacinam tesit 🙂 😵

tinakul
30. júl 2007

Wandi, tak ako??? 😕 😕

michalag
autor
30. júl 2007

wandi, tak ako to dopadlo?????

wanda
31. júl 2007

Ahojte,takze mam nove spravy 😵 🙂 😉 ,som tehulka 🙂 🙂 🙂 ,ale zatial to budeme drzat v prisnej tajnosti,ale som rada ze vam to mozem oznamit.Dufam,ze to zvladnem 😔

wanda
31. júl 2007

takze dve // su tam!!!Jasne,zretelne a viditelne.Mam zmiesane pocity...

michalag
autor
31. júl 2007

ahoj wandi 🙂 , a co na to tvoj manzel? Ake ma pocity?

tinakul
1. aug 2007

Wandi gratulujem 😉 Inak niekedy by si neverila, ale práve to neplánované je najlepšie 😉 Určite máte obaja zmiešané pocity, ale neboj rýchlo sa prisposobíte, lebo budete núteníííí 🙂 Ked ty už budeš pomali rodit, my len snažilkovat 😒 Všetko zlé je na niečo dobrééééé... držžím palčeky a kedy to oznámite ostatným v rodine??? 😕 😅

ramzesa
1. aug 2007

wandi tak nasi tiez neboli velmi nadseni,ked som otehu ked mal prvy 18 m a teraz su cely bez seba 😀 prvy rok bol asi najhorsi,ale uz ho mame za sebou a teraz postupne sa ucia spolu hrat, snad sa to naucia 😀 mala starsiemu stale vsetko berie a on sa zlosti 😅

wanda
1. aug 2007

Ahojte,manzel to prijal velmi pozitivne a velmi sa na babo tesi 🙂 .A ostatnym to povieme az neskor,nech uz teraz zbytocne nestresuju 😉

tinakul
2. aug 2007

ramzesa musí to byt u vás veselé, takže hovoríš že prvý rok je najhorší?? 😅 😅 a malý ti ešte nejde do školky???? Alebo ho nechávaš doma, kým si na MD??? Dá sa to s dvoma detičkami zvládat???
Wandi to je dobré, že manželík to tak prijal 😉 a ostatných stačí šokovat určite neskor 😉

megie
3. aug 2007

wandi, ved tvoja dcerka bude mať cez 2 rôčky, ked sa maličké narodí, tak to je celkom fajn rozdiel, prečo by to malo byť skoro? Skoro je, ked mamička otehotnie do roka po prvom pôrode, teda podľa mňa. Aj ja by som si priala mať taký vekový rozdiel, že 2-2,5 roka medzi deťmi, len u nás to asi nepôjde kvôli financiam. Podľa mojej mamy je správny 😉 rozdiel medzi deťmi 4 roky a tak aj urobila, ked som mala cez tri roky, dala si vybrať teliesko a bolo. Tak ale ten názor má (že 4 roky sú akurát) z pred 17tich rokov (toľko má môj brat), takže.. Každopádne držím palčeky, určite to zvládneš... 😉 😵

wanda
3. aug 2007

ahoj megie,dakujem za povzbudenie,si velmi zlata 🙂 .Aj my mame maly problem z financiami,takze aj preto tie obavy,ale verim ze to zvladneme.Pretoze dietatko,by som si nikdy nedala vzat,to budem bojovat "zubami nechtami",aby sme to zvladli.

andrea.m
3. aug 2007

wanda tak vidím že druhé bábo je už na ceste...blahožeám 😀

ja mám vekový rozdiel medzi deťmi 3 roky a 10 mesiacov a väčši by som ani nechcela 😉 každé dieťa príjme mladšieho súrodenca adekvátne svojmu veku a myslím že počiatočnej žiarlivosti sa vyhne len mále percento rodičov.je to asi len na mamine ake malé deti by vedela zvládnuť.ja by som u mojích deti skôr brala ešte menší rozdiel väčší už asi nie.

maruschka
3. aug 2007

čaute.súhlasím s andreou.Moje dcery majú 4 a 1 rok.Chceli sme mať len jedno dieťatko,ale to bolo od nás sebecké.druhé sa nám "náhodou pritrafilo" a to bola tá najlepšia vec, ktorá sa mohla udiať v našej rodinke, samozrejme aj s narodením prvej dcérky.A dodnes ľutujeme,že sme sa pre druhé bábinko nerozhodli už skôr.Sú veľké kamošky.Ale ten vekový rozdiel mohol byť trošička menší.Staršia sa stavia skôr do pozície maminy i keď sú tam len tri roky medzi nimi rozdiel.

benabianca
4. aug 2007

wanda,gratulujem,neboj sa to zvladnes.Moja Bianca sa narodila,ked mal Ben 17mesiacov a ziarlil dost,kedze ju som kojila a kojim a travila pri mne velmi vela casu.Uz si na nu zvykol,ale dodnes sa mi ju tazko koji,kedze on pri nas vrieska skace.Drzim palceky

wanda
5. aug 2007

maruschka,benabianka dakujem 😉 za tolko povzbudivych slov.Aj podla mna je mat jedno dietatko sebecke,a teraz ked sa nam dietatko "nahodou pritrafilo",tak sa uz nanho velmi tesime.Uvidime ako to budeme zvladat,ale verim ze sa vsetci budeme mat ovela radsej....Aj lasky a obety bude v rodine viac...Tak to je super.
Vsetky mamicky obdivujem,a sklanam poklonu za to ze ste fantasticke...
Krasnu nedelu... 🙂

maruschka
5. aug 2007

páááááááááni moji,ďakujeme za poklonu, ale taktiež ju venuj aj sebe.tiež si mamička a je úplne jedno, koľko máš detičiek.uvidíš,drobci sa ti spolu zahrajú, nech je medzi nimi hociaký vekový rozdiel.a ja mám skúsenosti také,že tá mladšia má ešte len rok a už vie toľko fantastických vecí, v dobrom aj zlom ponímaní,pretože staršia dcérka ju úspešne vzdeláva vo všetkých smeroch.Ale najkrajšie pre mňa je, keď ju staršia zoberie za ručičku,sadnú si v detskej na koberec a skladajú si skladačky a tak vydržia aj hodinu v kuse.Keď sme mali jedináčika,to bolo hrozné.Chodila ako tieň po byte,stála pred zrkadlom a sama so sebou sa rozprávala.Všade bývalo ticho,ona unudená.Až teraz to u nás žije...A finančne?To druhé bábätko zvládnete v pohode.Pretože všetky vecičky ti zostali op prvom.My sme síce obom kúpili kočiariky zvlášť, ale nemuseli sme.Takže držíme ti palce a si naozaj fantastická mamička.. 😉 🙂

lenka34
5. aug 2007

Všetky vzťahy medzi deťmi sú individuálne.Ja mám termím v januári a 13-ročného syna...či je to ideálne?pre mňa a moju rodinu zatiaľ áno.

maruschka
5. aug 2007

ahoj lenka.to poznám.Mám o 17 rokov mladšieho brata.Teraz má 10.Sme tri sestry a našim sa bábätko podarilo v 40.No a musím ti povedať,že pre nás to bol asi taký zlom.Celá rodina už bola rozbehaná, kažý mal už svoj život, lebo už sme boli dospelé a naši zostávali sami doma.Ale ako sa krpec-ako ho voláme narodil, už nás nebavilo chodiť po diskách a ja neviem, aké ešte aktivity sme mali.Jednoducho sme prebaľovali,hrali sme sa s ním, a mama sa k nemu ani nedostala. na rande sme chodili s kočiarikom a hlavne, nabrali sme praktické skúsenosti do života,nielen moje sestry, ale aj môj manželíček.Takže krpec bol aj zostal takým našim maznáčikom..

zuzu13
5. aug 2007

Lenka, mám ten istý rozdiel a ako som písala...nemenila by som...super...

lenka34
6. aug 2007

Každá rodina je iná -mám priateľku 40r.ktorá má 3mesačné bábo a jej 12ročný syn sa s ňou celé tehotenstvo nerozprával a na svojho brata sa doteraz pozerá len z dvoch metrov.

barbiek
5. okt 2008

ahojte tak medzi mojimi detmi detmije rozdiel 2roky a 8mesiacov, je to momentalne riadny zaberak, mala ma len mesiac a pol, ale verim ze uz to bude lepsie a lepsie..