Čakáme druhé bábätko. Nájde sa tu ešte niekto?

janula203
18. mar 2007

Ahojte maminky, najde sa tu nejaka z vas, ktora uz ma babatko a caka dalsie?

janula203
autor
20. mar 2007

dievcata, pri porode druheho babatka ste museli absolvovat profylakticke cvicenia?

liska
21. mar 2007

janula,beries nejake lieky kvoli tej stitnej zlaze a mas nejaky problem s tehu kvoli nej?pytam sa,lebo svagrinej sa tehotenstvom tiez narusila jej cinnost,musi brat lieky,musela prestat kojit (ale az ked mal maly 10 mesiacov) a lekari jej vravia,ze dalsie tehotenstvo len pod ich prisnym dohladom a radsej chvilu pockat,tak ma to trochu zaujima...
inak gratulujem k druhemu babatku,my tiez velmi vazne uvazujeme o druhom,ja uz po nom tuzim tak mesiac,ale akosi sa stale nevieme odhodlat...ked to uz bude,neda sa to vratit spat a ja mam predsa len trochu strach,kedze sme v zahranici bez rodin a priatelov a moj syncek sa zacina ukazovat ako pekne zihadielko 😅

janula203
autor
21. mar 2007

ahojky liska, brala som lieky carbimazol asi 6 rokov, a nakolko sa mi problem s nou vracal, a stale som bola na liekoch, a uz aj lekarka mi navrhla operaciu, tak ked janulka mala 6. mesiacov, sla som na operaciu, teraz musim dozivotne brat hormon stitnej zlazy euthyrox....problem v tehotenstve zvacsa nebyva, len treba byt pod neustalou kontrolou, aby sa babatko dobre vyvijalo, a problem veru nastava az pri kojeni.....my sme mali s tehotenstvom po operacii pockat minimalne rok, no ale co uz, po 4.mesiaci sme otehotneli, co sme teda aj chceli, len sme to nesilili, brali sme to, ze ak Boh da, tak otehotnieme....
byva este aj caste, ze zeny s ochorenim stitnej zlazy zvacsa rodia predcasne...ja som tak aj rodila, o 3 tyzdne, ale janulka bola nastastie popredu s vyvinom, takze inkubator nehrozil, iba co jej monitorovali srdiecko v nemocnici....

jankamanikova
21. mar 2007

Ahojte!
Psychologovia hovoria, ze najlepsi rozdiel je rok a pol a potom tri roky. Najvacsia ziarlivost sa prejavuje v obdobi okolo dvoch rokov, kedy dieta potrebuje mamu a je na nu velmi upate. Ale to je rozne. My mame rozdiel rok a pol a som spokojna. So ziarlivostou sme problem nemali, ked tak Janik ziarlil na mna a ja som to riesila castym objimanim a citanim kniziek.
Matuska bral ako normalnu vec, osobu, ktora akoby tu s nami bola odjakziva.
Pri kojeni mi hladil vlasy a ked videl, ze si stlacam mliecko, tak mi stlacal tiez. A robi to doteraz. Ked kojim, tak pride a uz tlaci, ze "mi pomaha". TAkze tak. Je to super!
Drzte sa!
My sa stahujeme, tak mame kopec roboty!

liska
21. mar 2007

jani,dakujem za info,ona to asi nema az take akutne na operaciu,aspon teda dufam,ale trochu sa boji druheho tehotenstva-s pomocou liekov totiz ako-tak funguje,ale vie,ze bez nich bola strasne unavena,tak ze ako to bude zvladat...a tiez mala blbe prve tehu,stale jej bolo zle,mozno to s tym aj nejako suvisi,nie?
jankamanikova,tak to aby sme pomaly zacali miesit 😉

jankamanikova
21. mar 2007

liska - 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janula203
autor
21. mar 2007

ahojky jankamanikova...tak to sa uz aj ja tesakujem, akurat dnes bola u mna kamaratka so syncekom, a len na chvilku som ho podrzala na rukach a janka normalne chcela tiez, hehe, aj mi to prijemne prislo, lebo tak viem, ze maminku lubi...
Ja Janulke dost verim, ze mi skor pomoze, ako by mi zle robila..
A kamze sa stahujete? Nas to tiez caka, ale az o velmi niekolko mesiacov...

Liska, boze, ako som mohla zabudnut, ano, neviem ako jej bolo pri prvom tehu, ale mne byvalo tiez velmi zle, do 6. mesiaca tehotenstva som zvracala, prve 4. mesiace boli najhorsie, zvracala som uplne vsetko a bolo som dost vycerpana....teraz pri druhom som musela brat tabletky proti zvracaniu, ale uz ma to preslo...uf

jankamanikova
22. mar 2007

Ahoj!
Tak mi sa stahujeme kvoli manzelovej praci. Vlastne aj v TT sme tu boli len kvoli jeho praci. Teraz ideme na vychod k rodine na taky mesiac a potom zase na zapad. Mal ponuku aj zo zahranicia, ale to sme zatial odmietli. Ze budeme na Slovensku. Tazke pohoda.

Inac pockaj, ked bude chciet dcerka babo nosit na rukach (vies, aka to je sranda?) ...

janula203
autor
22. mar 2007

No toho sa obavam, a isto bude chciet mrnouska na ruky....to bude placu...ako si to riesila? Nech som pripravena 😀

Fuuu, tak to ste ako kocovnici, ale to mi asik tiez...po svadbe sme byvali u manzelovych rodicov, potom do vlastneho bytu v senci, medzitym sme sa rozhodli, ze dom bude lepsi, tak sme sli do podnajmu, a byt prenajali, a budeme sa znovu vracat k majkovym rodicom...heh, uz stahovanie neznasam... 😝

ale uz bude hadam toto stahovanie nase posledne....

jankamanikova
23. mar 2007

Janula - tak to jej musis dat drobca na ruky, bude sa citit dolezita a bude mat pocit spolupatricnosti. Samozrejme, ze budes hned vedla nej, a davat pozor. Ja davam Matuska Janikovi na ruky, ked sa fotime, alebo ked sa hrame. No, bez toho to nejde. To je pre dieta uzasny pocit, ved je to jeho mladsi surodenec 🙂 . Bola by sklamana, keby si jej ho nedala. Vies ako sa Janik tesi, ked mu dam Matuska? Alebo si k nemu tak lahne na zem a "pasu baranky". TO je parada. Neboj sa, dolezita je komunikacia a citlivy pristup. Ak bude citit, ze je milovana, tak bdue vsetko fajn.

janula203
autor
25. mar 2007

Hej, tomu verim, ze citlivo treba pristupovat, vsak budem aj snazit, a ani odstrkovat ju nebudem, budem sa jej snazit venovat kazdu volnu chvilku, a celkom sa aj zacinam tesit, babatka ma rada, tak verim, ze sa nebude citit dako ohrozena...vsak ona je nase zlaticko...bosorka mala 😉 😉 😉

escada17
28. mar 2007

jankamanikova- mne sa normalne zda, ze moja mala neziarli, ze keby ju aj cigan vza von, tak pojde- len voooon, vooooon 😉 a niekedy len ocinka chce, tssss....inak bude mat 2 roky a 4 mesiace, ked sa ma narodit druhe babatko...dufam, ze to v pohode zvladneme, velmi nechcem, aby sa malicka citila v nejakom zmysle ukratena, ukrivdena...alebo druha..

janula203
autor
28. mar 2007

escada....sice este druhe nemame, ale deti by na seba podla mna ziarlili v kazdom veku, to je uz raz tak....
Ale kazdopadne, drzkajte sa, a ako to zvladas teraz, tehotenstvo a dcerku?

escada17
29. mar 2007

janula023- no ti poviem...byvam velmi unavena, ale nechcem malej narusit zivot- prechadzky a ine aktivity...zijeme v zahranici, ziadna rodina- ziadna pomoc, takze s malou chodim aj do poradne a vsade. Ked mi bolo zle prvy trimester, tak som si chcela niekedy pocas dna na chvilinku lahnut, ale nedalo sa...😉 inak ja som vraj ziarlila velmi, moj brat ale nie, ten sa vraj z najmladsej sestry velmi tesil, len ju hladkal a chcel nosit, ja som ju ani vidiet nechcela. Tak som zvedava, ako to bude u nas..takze cakas chlapceka? Krasne, budete mat parik...😉

janula203
autor
29. mar 2007

Ja som taktiez ziarlila na brata, ale mamca vravela, ze ma to casom preslo 🙂 hej, chlapceka...manzel sa naucil, ako robit chlapca 😀

escada17
15. máj 2007

a jak sa naucil? 😀

tepka
17. máj 2013

Maminky zo pár otázok ked vám nepomáhaju rodičia alebo svokrovci da sa to zvladnuť mať druhe ked bude mať to jedno 2roky?ako ste to riešili ako sona poradne?potom pobyt v nemocke nasledne spanok nebudia sa navzajom?čo tak prechadzky ako kočíkovať 2 deti či to jedno už bežka???dakujeeeem za infošky!

monuska342
17. máj 2013

@tepka zvladnut sa da ale je to hrozna fuska mne pomahaju malicko tak neviem 😒

tepka
17. máj 2013

@monuska342 dakujem no verím mne tiež nebude nik pomahať ale čo už

monuska342
17. máj 2013

@tepka tak prechadzky boli okrk kedze byvame v panelaku a prechadzat sa s 2 rocnym a malinkym babom bol horor ale teraz sa to uz pomaly zlepsuje ako sa blizime k roku ak ta nieco zaujima spytaj sa 🙂

tepka
17. máj 2013

@monuska342 aha no jasne na preliezky a tak jedine