Čakáme druhé bábätko. Nájde sa tu ešte niekto?

janula203
18. mar 2007

Ahojte maminky, najde sa tu nejaka z vas, ktora uz ma babatko a caka dalsie?

vilki
18. mar 2007

ahoj, ja sice este necakam druhe ale muz sa ma stale pyta kedy "zamiesime" druhe.ale este je skoro.maly ma len devat mesiacov tak este chvilu pockame.a zvladas to?ja si neviem predstavit ako to zvladnem ked budem tehotna a este sa starat o maleho.

lasenka
18. mar 2007

janulka
ja mam tiez zatial este jedno, ale na druhe sa uz velmi tesim 😉 len dokoncim skolu a zaciname "kvasit" 😀

newyorkgirl
18. mar 2007

vilki, ja som sa starala o dietatko v USA a bola som tehotna, dalo sa to zvladnut celkom v poho, hoci v lete tie 40tky teploty, radsej ako k bazenu s malym som bola v klimatizovanom dome... ale inak pohodka, potom sme sa vratili domov, a ked som videla ake je to po porode, to si s dalsim dietatkom uz viem predstavit tazsie, delit ten cas... 😖

janula203
autor
18. mar 2007

ste zlate, ze ste napisali....je to taka aktualna tema pre mna....
VILKI, no, je to tazke, najma, ked mi byvalo zo zaciatku zle, na zvracanie, a len som lezat mohla a tak, ale manzel s maminou pomohli, a potom to bolo lahsie, teraz byvam dost unavena....ale vsak, nejako to uz zvladnem, zvladli aj mamminy, co mali medzi detmi len rocny rozdiel, my budeme mat rok a pol 😀 a bude to asi aj potom tazke, verte, ze sa toho zacinam bat, ale snazim sa na to nemysliet...zasa to bude mozno mat neskor vyhodu, ked budu vekovo k sebe blizsie, ze budeme moct organizovat spolocne vylety a nebude sa jeden z nich nudit...aspon toto ma tak nejako uspokojuje
Ale tesim sa na to male...bude zasa daco trosku ine, lebo doma uz mame dcerku a cakame chlapceka 🙂

vilki
18. mar 2007

no ved to, rozdelit si cas aj pre babatko aj pre vacsie dieta a este k tomu ked to dieta ma len okolo dvoch rokov, to este vyzaduje celodennu pozornost.ale nejako to budem musiet zvladnut pretoze som rozhodnuta ze zanedlho chcem druhe.ale to este musim mojho maleho odvyknut od nosenia na rukach, lebo ten by sa nanasal cely den.no a s bruskom... 😒

janula203
autor
18. mar 2007

LASENKA, a co studujes? Da sa popri malom? Ja by som tiez chcela, no uvidim, ake to bude pri dvoch, hehe

jankamanikova
18. mar 2007

janula - tak my sme Matuska "zamiesili", ked mal Janik 10 mesiacov. Dalo sa to v pohode zvladnut. Janik mi pusinkoval brusko, hladkal, mojkal. Ked sme sa kupkali, tak ho umyval. Bolo to super. Sam bol este babo, ale perfektne to bral. Rozpravali sme mu o babetku, jedli zdrave veci a on to bezva vnimal. Ked sa Matusko narodil, tesil sa, lebo ked som bola v nemocnici, tak mali s tatinom pansku jazdu doma a velmi ich to zblizilo. A Matuska od zaciatku berie super.
Tehotenstvo sa zvladnut dalo, ale bola som velka (aj Matusko, mal 4,5 kg). Ale nemala som ziadne problemy, pravidelne prechadzky, spanok s Janikom (on mi spal dvakrat denne do roka a pol, takze pohoda).

Viki - je to super mat dve deti tak za sebou (ale to individualne na kazdej zene). Su samozrejem aj tazke dni, ale Ty dvaja su uzasny. Ked sa pocas tehotentsva nastavis pozitivne, tak to pojde. A ziarlivost? Tak tu nepoznam ani ja a ani moje deti. JE to, akoby to bolo tak vzdy.

lasenka
18. mar 2007

janula
studujem anglictinu a buduci rok koncim... no problem nie je v studiu, ale v cestovani, dochadzam daleko do skoly 😒

jankamanikova
18. mar 2007

lasenka - aj s tym cestovanim sa to da zvladnut. Ale dolezite je, ze sa tesis, kedy tu skolu dokoncis, no nie? A potom druhe babo, nie? Tak TI drzim prsty, aby bolo vsetko tak, ako ma byt a Ty, aby si bola stastna!!!!

janula203
autor
18. mar 2007

moja janulka zlata sa zahra aj sama, a nastastie nevyzaduje tolko na ruky, sme ju na to velmi neprivykali, lebo som videla svagrinu, ake kusky so synovcom musi robit, s nim na rukach uvarila aj cely obed...ja som schopna podrzat, ked varim len chvilku, aby sa pozrel, co robim, a potom hybaj dole, niekedy chce na ruky prave ked umyvam riady, ale to jej vysvetlim, ze umyvam, a ze teraz nemozem....alebo ak chce na ruky, tak si klaknem, objimem ju, pomojkame sa a janka je spokojnucka....myslim, ze na ruky jej ani netreba, ona sa len potrebuje mojkat, a vie to skvele, je uzasne, ked kolkokrat pride ku mne, da mi backo, objime....je to uzasne....a velakrat som velmi unavena, tak zdochnuto lezim na sedacke a ona sa alebo hrajka, a ja sa jej prihovaram, alebo si sadka ku mne a debatime hatlaninou, alebo si prinesie knizku a prezerame si ju, pomenuvame a tak...ono je to o zvyku, a deticky po roku uz vela rozumeju a su samostatnejsie a samostatnejsie.....je super 😉
Janulka mi dala zabrat hlavne do 6.mesiaca,kedy vela plakavala, a len na rukach nam zaspavala, som aj poporodnu depresiu prekonala, bolo to narocne, ale potom, ked zacala liezt a chodit, joooooj, je to zlaticko 🙂

janula203
autor
18. mar 2007

JANKAMANIKOVA, tak to nasa janka podobne, hovorime jej, ze v brusku je jej maly bratcek, ze nech da babatku backo, a ona vzdy da, je velmi zlata....no, tak sa zacinam viac tesit...tiez sa snazim pozitivne ladit a reci ostatnych, ze ake to bude tazke sa snazim doplnat, ze ake vyhody to bude mat....hehe....
A teba v tehotenstve nepichalo podbrusko a kostrc, niekedy sa mi velmi tazko vstava, i chodi

lasenka
18. mar 2007

jankamanikova
dakujem si mila 😉 s Matuskom som zazila prve statnice, nepatrila som len jemu ale aj skole... nechcem to zazit pri druhom babätku, chcem si naplno vychutnat celu MD 😉

ramzesa
18. mar 2007

Ja uz mam dve deturence. Teraz je to celkom v pohode, hoci niekedy je to riadne o nervy, hlavne v zime, ked ich bolo treba veeela babusit a trepat sa s nimi niekam a pocasie bolo nafigu. boli sme min. dvakrat chori na striedacku 🙄 . Najhorsie bolo, ze moj starsi vobec cez den nespinka a ja som bola ku koncu tehu veeelmi unavena, lebo v noci som sa budila, ale v porodnici som aspon coto dospala. Malicka bola riadny spachtos od zaciatku, takze prve mesiace som o nej poriadne ani nevedela. 🙂 Najhorsie bolo, ze som si s nou nemohla pospinkat ☹

janula203
autor
18. mar 2007

RAMZESA...s tym spankom som u janulky rovnako, i ked sice ona spinka na obed, ale ledva hodinku, ked ja uz prave zaspim, ked ma prave drobec v brusku prestane kopat, janka uz je hore, tak radsej ani nechodievam s nou hajat, len raz za cas....ja som janku rodila v zime, a bolo to fakt hrozne, to babusenie, akurat mi znenavidela obliekanie sa, teraz uz je to v poho, sama pride s cipakou, ci bundou, ze chce obliect, a najviac sa nasmejem, ked sa o to sama pokusa....
Niekedy som velmi terz nervozna, a casto si to aj janka zlizne, najma ked som unavena, tak vela kricim, je mi to vzdy luto, ale ja dufam, ze janka ma nebude mat menej rada...velmi ju lubim

jankamanikova
18. mar 2007

janula - tak chlapci su asi iny. Ty moji by sa len na rukach nosili, preto mam babyvak (aj pri Janikovi som ho mala).

No, kostrc mi islo roztrhnut, ale pomahala plavanie. A podbrusko - to je asi normalne, este sa priprav na vacsiu zataz, ale bude dobre. Hlavne si brusko velmi masiruj, daj aj dcerke nech Ta natrie kremikom (to bolo z toho tolko srandy).

ramzesa - mas pravdu, ked tych dvoch nachystam von, tak som spotena ako mys. Preto ich obliekam "polonaha" a potom sa rychlo obleciem. Nastastie mame kociar dva v jednom, takze Janika nemusim nahanat na sidlisku 😀 . Ten kociar sme si kupili len kvoli tomu, ze je vlastne dvojgeneracny (jedno babo hore a druhe dolu). Ale inac sa nestazujem, je to super. Vlastne uz planujeme dalsie (aj sme si uz mysleli, ze cakame, ale este nie). Tak uvidime, kedy to bude 🙂 .

mracik
18. mar 2007

janula, máme naraz termín 🙂, no my už čakáme tretie, ale chalani sú už dosť veľký, takže je to trošku iné. A prvý krát v živote si užívam materskú a je to úžasné 🙂

janula203
autor
18. mar 2007

janulka sa tiez nosievala v klokanke, ale uz ked bola velmi tazka, plecia ma bolievali, tak sme klokanku odlozili, to som este nebola tehotna...ale planujem si kupit satku pre druhe babatko, vraj je lepsia.....
planujete dalsie, waw, tak nech vam to vyjde....my tretie az budu deti skolopovinne, lebo ja mam zle zaciatky tehotenstva...pri janke som zvracala do 6. mesiaca, prestala som az po hospitalizacii v nemocnici, a teraz pri druhom mi nasadili lieky proti zvracaniu, a uz tyzden ich neberiem, a je to dobre.....

janula203
autor
18. mar 2007

mracik..to je super....no dievcata, sme ma pekne potesili..tesim tesim na druhe...uz aby tu bolo

vilki
18. mar 2007

mozno ked sa samko nauci chodit tak uz nebude vyzadovat byt tolko na rukach...aspon dufam, ale jeho to naucili babky a krsna a teraz by sa len navlacoval, ja s nim aj varim alebo aj zehlim a on vsetko sleduje co robim.ved ho nikde nemozem nechat lebo mi uz odvsadial vylezie a chodit este nevie... 😅 ale dufam ze za chvilu sa uz nauci...

janula203
autor
18. mar 2007

to poznam, strasne rada sa nosi u mojej maminy, ale uz jej to zakazujeme, lebo tiez sa jej zrovna najlepsie nechodi, a potom by sa janka tiez nosila.....teraz trosku zacala byt aj vzdorovita, fuuuu....

jankamanikova
18. mar 2007

vilki - uplne to poznam a chapem Ta. Chlacpi su jednoducho taki, chcu byt pri mamine, lebo ju miluju a okrem toho, moji chalani su niekedy obaja na rukach 😎 , a to je ako reallydakar, nestiham 😀 ...
Ale pohoda!

janula - aha, tak to chapem. Ja som mala oba tehotenstva bezproblemove, takze to bolo dobre. Ale Ty to mas tazsie, davaj si na seba pozor a drz sa.

mracik - a co cakate, dalsieho chlapceka, tak to je super!!!! Blahozelam!!!!

janula203
autor
18. mar 2007

jooooj dievcata, a tak ako pri janke, aj teraz mi v tehotenstve krvaca z nosa, hrozne, raz sa mi pustilo aj v noci...no co uz, ked nie z dola tak z nosa musim, hehe 😅

sabka
19. mar 2007

Jeeej baby to ste ma potesili a pozitivne naladili. Nas drobec ma 8 mes a uz sa tesime na dalsie. Vlastne uz par mesiacov nepouzivame ziadnu antikoncepciu. Ked to niekomu spomeniem vsetci sa zhrozia.

janula203
autor
19. mar 2007

Ahojky SABKA, tak nech vam to co najskor vyjde, tak ako si prajete 🙂

sabka
19. mar 2007

Dik Janula203. Povodne som druhe dieta neplanovala skor ako o dva roky ale akosi sme k tomu dospeli a takto to citime. Nas drobec je riadny hlados a este ho kojim aj 3-4x v noci takze zatial je moznost otehotnenia mala ale uz citim ze taha coraz menej takze to zacina byt aktualne.

janula203
autor
19. mar 2007

aj my sme tak planovali tak, ked janulka bude mat 3roky, ale chut dako prisla skor, hehe

Som sa chcela opytat maminy, ze ako ste to riesili, ked ste kojili drobca, neziarlilo starsie babatko? A rezim ste si utriasli skoro, ci to dlhsie trvalo?

sabka
19. mar 2007

Medzi mnou a mojou sestrou je 2,5 roka rozdiel. Moja mamina do teraz spomina na to obdobie ked sa narodila moja sestra a ja som strasne ziarlila. Nechcela som aby ju kojila alebo aby sa na nu vobec pozerala a velmi velmi som ziarlila. Vobec som ju nemala rada a tak mi raz rodicia uz zo zufalastva slubili ze ju vymenia. Dufali ze na to casom zabudnem a sestricku si oblubim ale ja som si to zapamatala a este par rokov som o tom rozpravala. Nesokor pochopili ze ma na prichod surodenca nepripravili a cele to zobrali zo zleho konca ale uz bolo neskoro. Dost si pri mne vytrpeli.
To nepisem aby som vas odradila. 🙂

mracik
19. mar 2007

no, myslím, že ja budem asi kojiť oboch, Maťko sa už neskutočne teší na to, že bude mliečko 🙂, odstavila som ho v júli, ale ešte stále na dojčenie spomína.
Ty si kedy odstavila malú?

sofiela
19. mar 2007

janula203, ahoj -ja mam 23 mes. dcerku a teraz som v 16 tt😉 ale tesim sa velmi, ja som dvojicky dokonca chcela, ale je len jedno 😢 pekne tehotenstvo...😉

janula203
autor
19. mar 2007

mracik, janku som kvoli chorej stitnej zlaze musela prestat kojit uz po dvoch mesiacoch, tak myslim, ze uz si asi na mliecko nepamata 😉 ale svagrinin syncek, nekojeny, velmi ziarlil, ked kojila dcerku...tak snad janka nebude taka...

Dakujem sofiela, aj tebe krasne tehhulkovanie