Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

vranka4
17. okt 2009

ahojte 🙂 ,jakelina,takže asi chlapček?neboj,keď si zvládla 3 pipíky,aj 4 zvládneš, 😀 😀 ,hlavne,nech je zdravý 🙂 ,možno piata bude konečne holčička 🙂 a keď nie,tak budeš mať hádam 4 supeeer nevesty 😀 ,držím palce,nech výsledky amnio sú dobré 🙂
vidíš,my po tých 10 rokoch sme tajne dúfali,že po 2 dievkach sa podarí chlapček a podaril sa,ale spolu s dievčatkom-dvojičky 😀

jakelina
18. okt 2009

Ahoj, vranka tak to máš hned dvě najednou. Já už bych do pátého nešla, už mi bude čtyřicet a nevím kam bych je všechny doma "uskladnila". Už teď po sobě skoro šlapem, když jsme všichni doma. Tobě už půjsou ti nejmenší určitě brzy do školky, tak si oddychneš. Buďte hodně zdraví. 🙂

deborah1
18. okt 2009

Ahojte 🙂 Po dlhšej dobe som tu zase nakukla.
Jakelinka,aj my máme 4 chlapcov 😉 A v rodine sú u nás tiež samí chalani-švagriná má 3,sesternica,aj bratranci majú chalanov,žiadna baba. 😀
Ja som bola týždeň s najmenším v nemocnici-mal zápal obličiek ☹ ,och,musíme brať ešte aj doma nejaký čas lieky a chodiť na kontroly.

jakelina
19. okt 2009

Deborah, dívala jsem se na Tvoje fotky a máš ty svoje klučíky moc šikovné. Ten nejmenší je pěkný cvalík. Hodně přibírá na váze, že. Nevím co je zápal obličiek, ale snad to bude dobré ať jste hodně zdraví. 🙂

jakelina
22. okt 2009

Ahojky tak mi včera přišly výsledky a budeme mít zdravého klučíka. 🙂

vranka4
22. okt 2009

ahojte 🙂 ,jakelina,tak supeeer,hoci kluk,ale hlavne nech je zdravý 🙂 ,už si s chlapcami vytrénovaná 😀 😀 ,takže sa držkaj,nech drobček pekne rastie 🙂
deborah,ty si ako kráľovná medzi toľkými chlapmi 😀 😀 ,ešte malú princeznú a hotové kráľovstvo u vás doma 🙂

izka
22. okt 2009

jakelina, gratulujem k výsledkom a želám šťastné tehu.

všetkým ďakujem za odpovede ohladom sterilizácie.

jakelina
23. okt 2009

Ahoj holky, děkuju za gratulace, trochu zklamaná jsem byla, když jsem viděla, že to zase bude kluk, ale už to přešlo. Dnes jsem byla na ultrazvuku a malý byl krásný a hlavně nic špatného se tam nenašlo. Tak si říkám, kdybych čekala tu vytouženou holku, ale měla být nemocná, tak jsem ráda, že je to jak je. Můžu začít nakupovat výbavičku, protože po těch velkých už nic nemám a stejně se změnila móda. Jenom nevím jak to zvládnu finančně. Každý měsíc něco a nemusí být nové věci. 🙂

mataklinec
autor
23. okt 2009

Ahojte, aj ja už viem čo čakáme, no predsa dievčatkooooo 😀 😀
Som štastná, už sa na nu tešim a podobne ako jakelina možem už konečne zhánat nejake ružove vecičky. 🙂

jakelina
23. okt 2009

Mataklinec, tak to je krása, budeš to mít půl na půl. A silvestrovský dáreček.

pippa
24. okt 2009

Maťa,blahoželám Ti k dievčatku.Sa tešíš čoo? 🙂 🙂

bocmanka
24. okt 2009

mataklinec, super, aj ja mám mateja narodeného 30.decembra...som si pripíjala na jiske s fľaškou, čo mi tiekla do žily...xixixi a môj manžel mal silvestra o den skôr..
jakelina...uau, tak štyroch synov, budú ťa na rukách nosiť..

jakelina
25. okt 2009

Bocmanka, už mě na těch rukou nosí. Ještě není náš nejmenší na světě, tak mám pořád strach, aby to dopadlo dobře. Mám jeden porod císařem a nikdy nemůžeš vědět, co se během těhotenství, nebo porodu může stát. Kluci jsou rádi, ví to jenom dva dny a prostřední mě pořád hladí bříško a říkají jak jsou šťastní. Ti dva starší už chodí s holkama, tak prý budou jezdit vozit na střídačku. Jsem zvědavá jak dlouho jim to vydrží. 🙂 🙂

atrami
25. okt 2009

no pekné novinky,
jakelina,
ja som sa zo začiatku tešila, že možno sa zadarí dcéra, ale zasa to bol chlapčisko. Aspoň som nemusela vyhadovať veci po synoch.

vranka4
25. okt 2009

atrami 🙂 ,ty si tiež ako kráľovná medzi toľkými chlapmi 😀 😀 a princezná nebude? 🙂

emily3
25. okt 2009

Ahojte same super spravy, tesim sa s vami. Jakelina gratulujem ku dalsiemu princovi, a drzim ti palce aby ste boli obaja v poriadku, a deti su uprimne , to je super ze sa tesia 😀 😀 😀
mata mas to ako ja, najstarsie a najmladsie dievcatko 😉
dnes sme pozvali na obed Luckinych krstnych rodicov ( kazde dieta ma inych krstnych..) ( a mame aj upratane, jaky dobry pocit, da sa tu chodit, nic netreba prekracovat..keby to tak ostalo..tajne zelanie 😅
teraz dvaja mladsi spia, a starsi su vonku, tak mame pohodicku. 😉

vranka4
26. okt 2009

ahojte,tak ja pracujeeem 🙂
emily,máš novú fotku v pase 😕 😕 ,super,kto fotil? 🙂

jakelina
26. okt 2009

Emily, máš tajné přání aby byl doma pořádek, já myslím, že dokud jsou doma děti tak je to jako zametat sníh i když ještě pořád sněží. Buď šťastná za to co máš a myslím, že by s Tebou hodně rodin měnilo. Dokud jsou děti malé a máme je doma, tak nadáváme a pořád dokola uklízíme a až budeme staré a děti vyletí z hnízda, tak budeme tajně čekat na to, že někdo přijde a ten nepořádek nám tam udělá.

emily3
26. okt 2009

jakelin 😉 je to tak ako pises, ale niekedy to dobre padne ked je upratane, clovek sa prijemnejsie citi....u nas je to raz za uhorsky rok, tak som si to uzivala..dnes uz je to zas po starom....

vranka fotila ma kamoska, ona je prof. fotografka, a upravovala tie fotky, preto sme tam take krasne 😀 😉

svetlusenka
26. okt 2009

ahoj holky, mám taky 4 kluky......

Co se týče pořádku - razím heslo, že doma nemám muzeum a je to pravda. Tam, kde se žije a kde jsou děti bude nepořádek stále. Škoda si nervy ničit něčím, co nebude nikdy (uklizeno) 😀

jakelina
27. okt 2009

Svetlusenka, tak ty máš dvojčátka jak jsem se dívala, tak jsi to vzala hopem čtyři děti a jenom tři porody. To já budu rodit až v březnu a už teď z toho mám dost hrůzu, jaké to bude ve čtyřiceti. To jsem ráda, že není binec jenom u nás a je to tak i jinde.

emily3
27. okt 2009

ahojte vitaj svetlus. ja razym take iste heslo, lebo by som sa inak zblaznila, nic nerobit, len behat za detmi a svetko po nich upratovat 😝

jakelina
29. okt 2009

Ahoj holky, tak nám přišla zima co. Já už pomalu začínám nakupovat dárky, ať toho nemám moc až bude v obchodech plno lidí a neunesu se. A co vy jak na tom jste. U nás doma je všude plno, protože se nikomu nechce ven do té plískanice a tak je boj u počítačů a televize. A to tu ještě nemáme toho nejmenšího, ale nejstarší syn je ve třetím ročníku na Gymplu a kdoví kam ho zavane studium a bude nás pak už jenom ubývat.
Emily, ta máš ty Tvoje děti jako schůdečky, čtyři děti do sedmi let, to obdivuju. Já jsem taky nechtěla takové velké mezery, ale neměli jsme vyřešené bydlení a tak to vyšlo až na teď. 😵

vie11
6. nov 2009

ahojte dievčatá, jakelina tiež máme doma troch chlapcov,

vie11
6. nov 2009

ja by som sa dala prehovoriť ešte na 4 keby som vedela na 100 % že to bude dievčatko, no ale manžela by som už asi neprehovorila

vranka4
6. nov 2009

ahojte žienky 🙂 tu sme to nejako flákali 😕 😕 ,vie,vitaj v téme 🙂 ,tak ty si ako kráľovná pri toľkých chlapoch,ale princezná by sa hodila ešte do rodinky 😀 😀 ,chlapci by ju určite milovali 🙂

jakelina
7. nov 2009

vie, zkus to u nás to nevyšlo, ale už se na malého drobečka těšíme a budeme mít prostě čtyři kluky a basta. Horší jsou reakce okolí, čtvrtý kluk, pchá to bych to raději nechala v porodnici a podobně, někdy to obrečím. 😢

vie11
7. nov 2009

hlavne že su naši chalani zdraví, ja si myslím, že muži to majú v živote ľahšie tak sa aspoň nebudú trápiť, nemôžu nás prekvapiť tým že s tehotní 😀 a neplač už bude to dobré 🙂

jakelina
7. nov 2009

Vie, já to beru jako normální, ale někteří reagují opravdu zvláštně. Sestra na gyndě, když četla výsledky z amnio, tak řekla to: to máte strašné, zase kluk. Opravdu profi přístup, naučila jsem se v duchu říkat si. 🙂 Ještě, že je to kluk, protože kdyby to byla holka a byla tak blbá jako ty, tak nevím????!!!! 🙂 A pomáhá to. 🙂

maartinkaa
7. nov 2009

ahoj jakelina, pozri na mna 😀 😀 😀 😀 a nie som tu na konovi jedina, ktora ma 4. capardov 😀 😀 😀 ja by som ich nevymenila ani za nic na svete 😉 😉