Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

vie11
7. nov 2009

ahoj jakelina, keď máš už 17 ročného syna to sme približne rovnako staré, alebo mladé 🙂 aj môj najstarší má 17 , 11 decembra má stužkovú slávnosť, no čo už roky utekajú a mamičky sú stále mladšie a krajšie 🙂

vranka4
7. nov 2009

Ahojte 🙂 ,martinka,ste krásna rodinka,krásne mená majú dvojičky 🙂

bocmanka
7. nov 2009

🙂 ja musím stále nakuknúť do tejto témičky, hoci tu nepatrím...
vranka ma sem vždy priláka... 😀 😀 😀
mne príde že štyria synovia sú rovnako super ako štyri dcéry, dvojičky sú fascinujúce a úplne úžasné je, že tie naše motovidielka máme
aj keď dávajú fakt zabrať..!!!

vranka4
7. nov 2009

bocmanka 😀 😀 ,teším sa,že si tu nakukla po dlhšom časeeee 🙂... je naozaj super,že sme mohli zažiť ten pocit byť maminami 🙂 ....je to v podstate jedno,či máme dievčatká alebo chlapcov,len nech sú zdraví 🙂 a robia nám len radosť 🙂

jakelina
7. nov 2009

Martinkaa, to máš opravdu zabíračku. Tak si to užívej ty svoje miláčky, jsou určitě sladcí v tomto věku jsou dvojčátka úžasné. Ještě leží a neutíkají každý jinam. 🙂
Vie, já mám 39 let a nepřipadám si stará na ještě jednoho miláčka, skoro vnoučka jak mi všichni říkají. Kluci budou vozit kočárek, tak to už bude skoro jako jejich syn. Bude to sranda 🙂

vie11
7. nov 2009

Jakelina, u nás už ta sranda je, starší syn kočíkuje malého 2 mesačného Samka, a keby si videla ako na neho letia baby, ja si tiež nepripadám stará hoci už mám 38. Minule sme sa smiali, že keď Samko pôjde do školy tak na rodičovské mu bude chodiť Patrik, to aby sme si tam z manželom nepripadali ako babka s dedkom. 🙂

vranka4
7. nov 2009

vie 😀 😀 😀 ,super nápad s tým rodičovským 😉

vie11
7. nov 2009

Prepáčte, s manželom a nie z

emily3
7. nov 2009

ahojte mamulky
jakeôlin, tak gratulujem dalsiemu babatku a hlavne ze bude zdrave..potesim ta, moj bratranec ma 5 synov 😉 ...

tak dnes sme mali narocny den, kedze ja som taky vacsny student, mali sme prednasky...bracho kocikoval malu okolo skoly, prespala cele doobedie..a potom som mala skusku, urobila som, len ma to trocha mrzy, lebo som dve otazky nevedela..teda vedela a nale nebola som si ista a napisala nieco ine... 😒 ..ale neva, hlavne ze to mam.
Lucka aka bola zlata, tak teraz nam to vynahradza...chce sa nosit na rukach..asi mna deficit rodicov...a este sme boli v ikea s detmi, boli v detskom kutiku tak sa vyhrali a Misko s Luckou s nami absolvovali prehliadku obchodu...
a teraz pozera me piratov na jojke, len kazdych 20min je trapna reklama.... 😒

vranka4
7. nov 2009

emily,ty šikuľka,zvládaš rodinku,školu...blahoželám k zvládnutej skúške 🙂 ,aj ste nakúpili v Ikee-y 😕 😕

emily3
7. nov 2009

vranka nieco sme kupili, manzel si kupil kochlik na kvet a ako vysiel z pokladne, mu vsetko padlo na zem a kusok z neho odbil 😒 ...doma to leopil a vyzera dobre...
okioenko slovenciny..ikea sa nesklonuje..takze z ikea, do ikea, v ikea....stale tak isto 😉

jakelina
8. nov 2009

Emily, tak to Tě obdivuju. Já jsem s malým miminem nebyla schopná ničeho jiného, než zvládnout domácnost a trochu pracovat, protože dělám několika firmám účetnictví. To jsem dělala vždy i při mateřské, prakticky hned po porodu.Ale chodit do školy, to bych asi nedala. Kdy se učíš???Já večer odpadnu do postele a spím a ráno naši kluci vstávali strašně brzy, až teď trochu pospí. Ale jako mimina vstávali klidně v 5 hodin a chtěli se nosit a povídat 🙂

vie11
8. nov 2009

Emily držím Ti palce, je dôležité hlavne vydržať, viem o čom hovorím, ja som minulý rok skončila Žilinskú Univerzitu- odbor železničná doprava a to som nemala už také malé deti ako Ty, aj ja som to mala dosť ťažké, zvládnuť rodinu , prácu a školu, ale podarilo sa to a teraz sa už môžem venovať môjmu malému anjelikovi, no určite aj starším chalanom a manželovi. 🙂

vranka4
8. nov 2009

emily,díky za okienko slovenčiny,mám rada slovenčinu,pravopis,ale Ikea ma dostala 😀 😀 😀

emily3
8. nov 2009

vranka 😀 inak ja a Slovencina nie sme velke kamosky, aj ked mam statnice zo Slocenciny dokonca za A..podarilo sa mi vytiahnut super otazky, dokonca som tam mala dopisovat i y...no podarilo sa, ale hmmm...

vie dik za povzbudenie 😉 teraz si robim druhu vysku, prvu som koncila ked som cakala tretie snim som bola na statniciach a promociach a hned som isla na dalsi odbor, takze sa narodil v prvom rocniku a Lucka sa narodila teraz na zaciatku tretieho...chodi so mnou do skoly a na skusky 😉 inak ta obdivujem ze si urobila skolu a stihala si domacnost a este aj pracu...ja som stale doma, neviem si predstavit ze by som este do prace chodila...

jakelina
9. nov 2009

Holky nějak jsme se od dětiček dostaly ke škole, asi budeme muset založit nové téma 🙂 Věčné studentky na mateřské 🙂 Já jsem chvilku uvažovala co je to kochlik na kvet??? To jsem slyšela poprvé. Asi květináč, ale jistá si nejsem.

vie11
9. nov 2009

No dobre, tak naspäť k detičkám. Neviete nejaký dobrý recept na to aby som prehovorila manžela, aby sme to ešte skúsili so 4 dieťatkom? Potom by som už oficiálne patrila k Vám. Ja si to materstvo teraz užívam, je to celkom iné ako keď som mala 21.

jakelina
9. nov 2009

Vie, asi Ti neporadím, můj manžel se tomu taky trochu bránil. Je to v dnešní době fakt záhul, uživit šest lidí. Proberte to jak to zvládnete finančně i jinak. Jestlli máte doma dost místa atd. My teď kvůli malému děláme půdní vestavbu, aby byl ještě jeden pokoj, jinak máme čtyři. To je pro čtyři děti a dva dospělé málo. Ale zvládnout se to snad dá. Já si říkám, že nejvíc dětí měli vždycky ti nejchudší a to je u nás svatá pravda. Znám rodiny s vilou o šesti pokojích a mají jedno dítě. 🙂

emily3
9. nov 2009

ahojte pozerate dnes Markizu spravy o 19.00 😉
inac dnes mam ulietany den, co som chcela spravit som nestihla,....

vie hmm neviem, muzi su nevyspytatelni..teda aspon ten moj, prve tri deti mi obcas vytkol ze ja za to mozem ze ich mame ( byvali sme s mojimi rodicmi, mali sme jednu izbu a ako jediny zivitel nasej rodiny to videl " cierno" )
ale ked som cakala tretie a podarilo sa nam kupiot stvorizbovy byt, zmenil nazor a chcel este dievcatko...ja som vedla neho ledva funela, este som neporodila tretie aon uz basnil o stvrtom 😅 ...aj ma milo prekvapil,...ale stvrte som ja chcela neskor, ale....mame teraz 😉

jakelina
9. nov 2009

Ahoj, Markízu u nás nechytáme, co tam bylo zajímavého??? Emily ty máš děti hodně po sobě, tak to už se tam jedno navíc ztratí, jestli tři nebo čtyři to už je jedno ne??,

vie11
9. nov 2009

Ahoj Emily, to si bola Ty v správach ako obyvateľka Dúbravky ? Jakelina skús Markízu cez net, v archíve by si to mala nájsť. Na tretie bábätko som manžela prehovárala skoro 3 roky, to som si dala aj vypočítať pohlavie u Dr. Jonáša, vyšlo nám že ďalšie dieťa čo sa narodí bude dievčatko. Keď som dostala tie výpočty ešte v roku 2004 tak som začala s prehováraním. No potom sa mi nejako nedarilo otehotnieť, tak som si tie výpočty dala robiť opakovane až 5 krát. Ja viem že to bola hlúposť takto vyhodiť peniaze von oknom, no ale dúfala som, že sa nám to podarí a že sa nám narodí dievčatko. Nepodarilo sa, ale nevadí, Samko je veľmi zlatý a zatiaľ veľmi dobručký, dúfam že to takto zostane aj naďalej. Manžel bol trochu sklamaný, no ale veď on bol aj pri prvom a druhom synovi, strašne túžil po dcérke. No čo, asi nevie ako na to. Ja som mu vravela, že nech tie
Y - psylonove spermie pošle niekde na Sibír. 🙂

emily3
10. nov 2009

jakelina noako sa to vezme ze sa strati..teraz mam co robit s Miskom, ked bol malicky bol take rozkosne babo, ale teraz okolo dvoch rokov zacina zistovat, ze existuje a dava nam to patricne na javo, ze ma vlastnu hlavu...ak ho niecim nezamestnam a on si uz minie vsetku aktivitu ( myslim skladanie kociek, a lega..co ho vemi bavi) tak zacne robit hluposti a stale uputava na seba pozornost, a hlavne vtedy ked sa venujem Luckem, nemozem ju v klude nakojit....hladkaju a potom jej zacne vypichovat oci, otlaca jej hlavicku oddomna..a najnovsie zacal po nej hadzat tie svoje kocky 🙄 ....ale inak sa zahra so starsimi surodencami a je za kazdu hlupost.... 😀 je strasne rozkosny ked za nimi uteka a ked hrame schovavacku, vzdy mi prezradi kde sa ostatni schovali... 😀

jakelina
10. nov 2009

Emily dívala jsem se do archívu, jako členka jiné strany jsi to byla Ty???Asi ano, že.
Vie, těžko poradit, když budeš manžela tlačit a bude to třeba zase kluk, tak Ti to bude vyčítat. Tu holku Ti nikdo nezaručí a já jsem toho příkladem. Můj manžel to bere sportovně, jemu je to fakt jedno, to víc mrzelo mě, že to nevyšlo ani na počtvrté. Každý jsme jiný a já si říkám, že budu snad mít spoustu vnuček a čtyři snachy 🙂

emily3
10. nov 2009

jo ako clenka inej strany 😅 ...no vyzeram tam hrozne, alebo len ja tak na seba pozeram?
uz som tam citala komentare k tomu a nebudem to citat, lebo to ludia zas nepochopili a myslia si ze sa chceme zviditelnovat, alebo ze to je jedno za aku stranu sme tam....ňco mne jedno nie je... 😠

jakelina
10. nov 2009

Mě jsi přišla úplně normální, proč si myslíš, že jsi vypadala hrozně?? Lidi něřeš, komu není shůry dáno, ten to nepochopí.

katka73
10. nov 2009

ahojky holky přidam se k vam pokud mohu mam tři děti věk 17,14,9let a tedkom čekam se svym přitelem přirustky do rodinky a to hnedka dva najednou budeto chlapeček mareček a holčička nikolka už se na to moc všichni těšíme i když tady bude těsno ale všechno se da.zatim se mějte hezoučky papa

jakelina
10. nov 2009

Ahoj Katko, vítáme Tě mezi sebe. Tak to bude u vás radosti dvojnásob. A kdy se mají děti narodit??? 🙂

bocmanka
10. nov 2009

🙂 fíha aká pekná debatka..vie, aj ja som chcela pôvodne tisíc rokov dozadu štyri detičky,
potom som si hovorila, že dve celkom postačia
a nakoniec máme tri, a nám to teda náhodou omylom vyšlo po dvoch chlapcoch dievčatko, je to fakt úplne iné
ale ja som dosť vyčerpaná, hlavne teraz ako som po 22 mesiacoch dokojila malú rominu, na to som dostala úplne hroznú 2 týždňovú chrípku, z ktorej sa doteraz neviem spamätať...
ale uvidíme, snáď sa časom znormalizujú aj moje hormóny..
aj keď v mojom prípade, už som to písala už ďalšie bábätko-či bábätká nebudú...ja už som sa dala po troch cisárskych sterilizovať..
aj keď tá túžba stále je...
a keďže máme všetky tri deti maličké /do 7 rokov../ tak si počkáme aj na vnúčatá...xixixi 😀 😀
katka super..tie dvojičky je úžasné prekvapenie.. 🙂

jakelina
13. nov 2009

Bocmanka, jestli ještě toužíš po miminku, tak si nějaké adoptujte, nebo osvojte. Budete lítat po úřadech a nebude to určitě jednoduché, ale na vnoučata si můžeš počkat i 20 let. Čím budeš starší tak zjistíš, že děti budou stále míň doma a já se někdy cítím sama jako kůl v plotě. Ti starší dva už mají holky a nejmenší přiběhne ze školy, má nějaký kroužek nebo kamarády a já jsem doma sama. Tak se těším na našeho nejmenšího, protože s námi bude nejdýl doma a někdy si asi bude hrát s našimi vnoučaty. Pokud máš touhu a opravdu ještě jedno dítě chceš, já bych do toho šla.

vranka4
13. nov 2009

jakelina 🙂 ,v pase máš že ešte váhateee?určite sa tešíte,či nie?u nás je to podobne,staršie dcéry už majú svoje záujmy ,krúžky,sú menej doma,som šťastná,že máme ešte dvojičky,inak by sme asi čumeli len do telky,alebo do PC,keby sme boli samy dvaja doma 🙂
a bocmanka,tá to zvládne aj so 7 deťmi,dnes si to vyskúšala naostro doma 😀 😀 😀 .....len ešte asi stále upratuje po nich 😝
katka,vitaj medzi nami 🙂 ,blahoželám ku dvojičkám,nech to potiahneš čo najdlhšie,a nech sú zdravučké,tešííííí sa spolu s vami 🙂