Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

mataklinec
autor
26. máj 2009

ahojte vsetky zlate mamicky, 😉 som stastna ze som sa sem odhodlala napisat, pretoze to uplne zmenilo moj postoj a nestiha sa cudovat ani moj manzel. takze dakujeme 🙂
u

traktor
26. máj 2009

mata tak sa drz, uzivaj si tehu a nech ti to rychlo zbehne 😀 ,.... o chvilku uz budeme stvornasobne maminy.. to bude parada 🙂

mataklinec
autor
26. máj 2009

a kedy ty uz vlastne ides rodit? drzim ti palce 🙂

traktor
26. máj 2009

ja mam ist este tento tyzden za dokym, tak uvidime co a ako, ja by som brala keby to bolo hoc aj hned 😀 😀 😀 . ty si v ktorom tt?

mataklinec
autor
26. máj 2009

joj to ti verim ja som vsetky tri deti pretahovala a uz mi to slo poriadne na nervy aj vsetky porody mi museli vYvolavat. ja som este len na zaciatku v 8 tt. a nebojis sa?

traktor
26. máj 2009

teraz trosku aj hej , ale len kvoli tomu , ze vsetky tri deti som rodila v tej istej nemocnici a u toho isteho doktora, no teraz tu nemocnicu zrusili, ani ten doktor uz nerobi takze teraz idem do uplne neznameho prostredia., tak ten strach aj trosku mam. manzel sa zas velmi boji o mna, aby sa nic nestalo / predsa len su doma este tri deti/, ale verime , ze vsetko dobre dopadne, ved to nase stasticko v perinke za to stoji 🙂

mataklinec
autor
26. máj 2009

ano to mas pravdu, mozem sa opytat ako sa volas, je mi blbe ta oslovovat traktor 🙂 🙂 a odkial si?

bocmanka
26. máj 2009

🙂 🙂 🙂 🙂
takéto témičky potešia, zvlášť ak povzbudia.....

traktor
26. máj 2009

ivana a som s dediny blizko pri kosiciach, a ty? deti uz vedia , ze budu mat braceka alebo sestricku? u nas sa uz neskutocne tesia, dievcata , ze budu kocikovat a patko, ze konecne bude mat brata. a aj muz sa vytesuje, ze nam to tak krasne vyslo 2 ku 2.

mataklinec
autor
26. máj 2009

ano bocmanka, ani netusis ako mne to pomohlo, uplny opak myslenia 😉

martinex
26. máj 2009

dievcata vsetkym vam strasne drzim palce..prave som si vas precitala a tak som si uvedomila ze velka rodina je naozaj pozehnanie.. my cakame prave nase prve, ale tiez by som chcela mat 3 deticky... 🙂

luciauk
26. máj 2009

jej maťka, tak to sa teším s tebou...ja by som prijala ešte jedno, ale asi to bude až vnúča ☹

traktor
26. máj 2009

martinex mi sme chceli len 2 deticky, prislo tretie, jeeeeej nekonecna radost / a este sa ockovi splnil sen ma syna/, a teraz prislo toto prekvapenie, a tiez sa velmi tesime / teraz hlavne maly lebo bude velky brat/ a ktovie co nam zivot este prinesie 😀 😀 ale velka rodina je fakt super, i mi trosku mame problemi, tiez nie su stale peniaze , mame staru skodovku, / ale deti maju doma uplne hrackarstvo/ ale hlavne ze sme zdravi a je nas tolko aspon je u nas veselo / a aj hlucno hlavne ked kazde dieta chce nieco ine 😀 😀 /

mataklinec
autor
26. máj 2009

ivka nase deturenxce uz vedia tiez sa tesia, vam to vyslo krasne aj ja by som teraz chcela babu a mali by sme to tiez 2 a 2.
martinex dakujeme ti a zelam aby sa ti splnila velka rodina je to nadherne a nikdy neni nuda.

luciauk dakujem ti a preco tak uvazujes, kolko mas rokov, ze vnucata? ja mam 30 a zachvylu 4 deti a po porode sa uz budem chranit aby neboli dalsie deturence, myslim ze 4 budu dost 🙂

traktor
26. máj 2009

mata ja som na zaciatku tehu bola 100 percen presvedcena ze je to dievcatko, chodila som po obchodoch a nakupovala ako diva / mi sme po patkovi vsetko rozdali , ved sme uz skoncili no nie? 😀 😀 / .potom som isla na 4D ultrazvuk a co tam bolo vidiet? no gulky a celkom jasne, tak mali dievcata dvojnasobnu radost, po prve , ze budu mat brata a po druhe zostalo im kopu oblecenia pre babiky 😀 😀 😀 . no aj ja si myslim ze pri 4 sme skoncily , mame uz so vsetkeho po 2 x / hihi chybaju nam len dvojicky ale tie prenecham mojim dievcatam/, a uz to budem riesit s dokym hned po porode, co je pre mna najvhodnejsie.

martinex
26. máj 2009

traktor tak koruniek mame aj my pomenej a to sme len dvaja..zatial 🙂 ale ako sa vravi,kde je vola,tam je cesta..

mataklinec to s tou nudou ti verim..

mataklinec
autor
26. máj 2009

ja somvsetko rozdala po druhom dietati, a uz som myslela ze nikdy nebudem mat deti, az po 9 rokoch som treti krat otehotnela a vsetko sme museli kupovat nastastie teraz mam vsetko po davidkovi ten ma len 19 mesiacov.

traktor
26. máj 2009

ja som s patkom zostala doma do sest rokou na neplatenej materskej / u nas nefunguju babky a nechcela som aby deti chodil is klucom na krku/ a popri nom som si nasla este dieta na opatrovanie, rada peciem, takze peciem aj susedam ktore nemaju cas, takze vsetko sa da. u nas je to mozno ine aj v tom , ze byvame na dedine / ja som z mesta len som sa tu vidala/, mame velky dvor....cez den je to unas take pokojnesie obe dievcata su do 3 v skole.... tak pohoda

martinex
26. máj 2009

traktor,takze si si takto privyrabala? my byvame tiez na dedine,mame velku zahradu a prave permyslam nad nejakym privyrobenim pocas MD. Nevies poradit?

mataklinec
autor
26. máj 2009

Ivka, ja tie byvamuz 8 rokov na dedine, postavili sme si tu domcek, tak viem porovnat ako je to na dedine co sa tyka deti a ako je to v meste,prve dve tedi som mala v meste a tam som ich nemohla pustit ani von same a tu na dedine je to prene super su stale von a nemam ani strach

bocmanka
26. máj 2009

matka a vieš čo vlastne?....sa vám to zadarilo úplne perfketne, matka s robkom boli parťáci dvaja a teraz aj davidko bude mať parťáka alebo parťáčku...presne preto by som aj ja úplne v pohode štvrté zvládla, ale už ďalšie nemôžeme...
😵

mataklinec
autor
26. máj 2009

a preco nesmiete mala si cisarske rezy? mas pravdu ze mata vyrastala s robkom a teraz budu vyrastat spolu davidko so svojim malym surodencom aj moj muz to vnimal hlavne takto. 🙂

bocmanka
26. máj 2009

😒 no presne, mala som tri cisárske a už som sa dala sterilizovať...už by som neriskovala

tinika
26. máj 2009

bocmanka dobre si urobila, sak to čo som videla v telke minule ze zomrela pri porode dvojicicek a mala doma uz 9 deti to ale nikto nepovedal ze mala problemy so srdcom ci s cim a ze uz pri 6 jej povedali ze dost bo sa ohrozuje a vidis nedala si povedat a teraz sa trapi jej muz sam

mataklinec
autor
26. máj 2009

niekedy robili tak ze podvoch porodoch cisarskym rezom automaticky podviazali vajecniky aj moja sestra ma 2 chalanov a pri druhom jej to urobili, ale keby mohla tak by tiez este chcela babo. ja som cisarskym nerodila zatial ani jedno, ale pri poslednom som o to doslova driamkala, take som mala bolesti. 🙄

bocmanka
26. máj 2009

😉 no mne minulé leto nebolo všetko jedno, sme boli v chorvátsku a prišlo mi taak zle, mali sme plody mora na grile...že som omdlievala a stále som myslela a dívala sa na môjho muža, ako rýchlosťou blesku šoféruje do nemocnice, na zadnom sedadle naše tri plačúce deti, čo sa preľakli...no nechať ho tam samého s tromi deťmi...
odvtedy mám fóbie, že sa mi niečo stane...

luciauk
26. máj 2009

mati, ja mám 32, a hlavne kvôli financiám, my ešte namáme ani vlastnú strechu nad hlavou, vieš? no a ja si privirobím nejakú tú korunku, teda libru 😀 tým, že predávam s kamkou detské oblečko na nete a zajtra idem na pohovor na part-time...
tiež som chcela strážiť deti, ale tu nie je bohatá štvrť, kto by za to platil...

bocmanka
26. máj 2009

a ako sa ti inak žije v uk lucia?

mataklinec
autor
26. máj 2009

teraz velku ulohu hraju financie, ale aj my momentalne zijeme len s mojej materskej a pridavkov, manzel uz je pol roka nezamestnany.

tinika
26. máj 2009

matka a ako to zvladate??? bo my sme dvaja, obaja mame pracu, ale idem na matersku a uz teraz sa bojim bo sme si zobrali hypoteku a pocat materskej co to aj ja si zarobim ale nie vela