Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

vranka4
30. jún 2009

Ahojte 🙂 ,pripájam sa k vám ,tiež mám 4 detičky,síce sme plánovali tretie po desiatich rokoch a podarili sa hneď na prvý šup-dvojičky,ale nevymenila by som toto krásne obdobie,len mi je ľúto,že to strašne rýchlo letí,ani sa nenazdám a šup do roboty 😒 ,u vás musí byť tiež poriadne veselo,staršie deťúrence pomáhajú?

deborah1
30. jún 2009

Ahojte,nakukla som sem,lebo aj sem patrím. 😉
Emily,môj drobček mal na sone zač.31.tt 2070g. 😀

mimkao
30. jún 2009

Jéj, to je super, ani sa mi veriť nechce. Ženy, obdivujem Vás. -Všetky!!! 😀 😀

mimkao
30. jún 2009

vranka, kukám, že aj ty fičís na MMB... 😀 😀
Deborah, už sa ti to kráti, september je už pomaly tu. Nebojíš sa pôrodu? 😅 Ja som sa pri štvrtom bála... 😅

emily3
30. jún 2009

ahojte
traktor gratuluuujeeeem k babatku 😀 😀 ako to beru ostatni surodenci?

deborah nasa mala princezna mala presne 1500g na konci 30tt a podla toho vychadza datum porodu presne 2.9. pozeram ze mame rovnaky termin.. 😉 😀 ...ale ty mas vacsieho macka, mozno sa narodi skor, alebo to bude riadny valibuk

traktor
30. jún 2009

dakujem vam, ahoj emily, no beru ho uzasne, teraz sa stale biju o kocik, kazdy ho chce kocikovat... 🙂 , u nas v dedine je to teraz hit, pozicat si babetko a kocikovat, mi si pozicia´vat nemusime, mi sme si urobily svoje 😀 . maly je uzasne babo len je a spi prespi 4-5 hodinky v noci aj 6. moje vsetky deti boli take , tak som rada , ze aj matej .inac je to super mat taku velku rodinu, vecer ked tak spia tak na nich pozeram, ze jeeej , toto vsetko je moje 😉

deborah1
30. jún 2009

Mimkao,veru sa bojím a ako 😖 ,hlavne tej bolesti.Chcem si vybaviť epidurálku,len snáď budem rodiť tak,že mi ju stihnú pichnúť 😅 Ty si mala všetky 4 pôrody rovnaké?Ja som mala tieto 3 všetky úplne rovnaké-aj dĺžka,aj bolesť. 🙄
Emily,termín mi podľa všetkého vychádza na 2.9.,veď uvidím,ale ani by mi nevadilo o 1-2 týždne porodiť skôr,lebo už teraz som taká nemotorná,ledva chodím a fučím 😅 😝 😀

vranka4
30. jún 2009

Ahojte,babky 🙂 ,všetky máte aj u mňa veľký obdiv 🙂 ,mimkao,ty s takým malým odstupom detičky-určite to dá zabrať,to tvoje motto platí 🙂 deborah-neboj,štvrté pôjde ako po masle 🙂 ,traktor,tak to je super,keď je Matej taký dobručký a má ho kto zabávať 🙂

kami68
30. jún 2009

ahojte.Traktor,srdečne gratulujeeeeem k Matkovi.No že je to super mať takú krásnu veľkú rodinku. 🙂
Traktor,želám celej Tvojej rodinke veľa veľa zdravia a hlavne pevnééé nervičky. 🙂

mimkao
30. jún 2009

Deborah, nie, ja som mala každý iný. Ten prvý bol najdlhší ( 7hodín), druhý 4 hodiny, tretí bol bleskovka, sotva som tam dobehla, vyplnila so mnou sestrička papiere a bum plodová voda na zem a už som aj bola na stole. Na tento pôrod spomínam najradšej. No a pri štvrtom som prenášala 10, tak som šla do nemocky, že mi na druhý deň vyvolajú, no nestihli, bo sa to spustilo samé, ale z toho som až taký dobrý pocit nemala, ako pri tretej, bola som strašne unavená a hladná, tak som tam nadávala, jak taký pohan, že prečo aspoň vodu nemôžem... 😅 No a pri piatom sa nechám prekvapiť, keby to šlo bez tej pôrodnej bolesti, tak by som sa dala aj na šieste, ale miesto v aute už nepustí... 😀

vranka, hej, hej, motto platí... 😀 ale to si ho nechám aj po piatom bábe... 😀 😀

mataklinec
autor
30. jún 2009

ahojte kocky, vsetky nove vas srdecne vitam. Traktor zo srdca ti gratulujem a malickemu zelam vev la vela lasky a zdravia. aspon to mas uz za sebou. 🙂 🙂 🙂

ako ste to urobili ze sa vam pisu tyzdne tehotenstva? ja to neviem. 😖

bocmanka
30. jún 2009

🙂 matka choď hore do kolonky nastavenie, klikni stav......čakáme bábo...a ono ťa to potom znaviguje, kedy si mala poslednú mrchu a podľa nej ti to začne písať....
ale vás tu je maminiek štvordetných..uau 😵

emily3
30. jún 2009

matka ahoj, v nastaveni mas : cakame, snazime sa a este nieco..tak si das cakame, tam ti vyhodi dalsiu kolonku, datum MP a podla toho ti budu naskakovat tyzdne 😉

no moje porody sa casovo skracovali, sice s tretim som bola najdlhsie v porodnici ale celkovo netrval ani hodinu. v ten den som bola v poradni a dr. ma rovno poslal na porodnicu, ze som otvorena na 4 a nechcel ryskovat...tak som tam stvrdla pol dna, o hlade a smede 😒 a manzela vecr poslali domov, ze to tak skoro nebude, a ako odisiel mne to zacalo a nestihol sa vratit 😅 ...som zvedava ako to dopadne tentoraz...
deborah, inak aj ja uz funim, doteraz som to brala v pohode ale uz nevladzem, lietat za vsetkymi,

bocmanka
30. jún 2009

emily, no ty máš plus mínus vekovo deti jak ja a neviem si predstaviť byť teraz tehotná, fakt si super ako to zvládaš aodhliadnuc od toho, že ti bruško sekne...
mimkao...a tvoj rozdiel medzi detičkami je desný, ako si to prosím ťa pekne zvládala postupne po pôrodoch?..pomáha ti niekto?..lebo ja som niekedy hotová....

emily3
30. jún 2009

bocmanka, Marek ma v septembri 5 rokov...mame rocniky, 2002,2004.2008 a tentoraz prvy raz neparny rok.. 😉
no neviem ci to zvladam, teraz si ani velmi neuvedomujem ze som tehu, ale uz to nemozem ignorovat..fakt som jak slonica ja ked priberam podla knizky..zatial 11kg ale uz citim vsetky klby....a najradsej mam reci ze by som nemala nosit maleho, ale byvame na stvrtom poschodi bez vytahu..tak ho mam tahat domov lanovkou? sice on uz prejde ale nie vzdy...

mimkao
30. jún 2009

Boc, no hej, desný, ... 😀 Pomáha mi Pán Boh a manžel... 😀 A ešte keď moja matička "zemeguľa" keď sa k nám dotrepe z Košíc, tak mi pomôže so všetkým, tak vtedy mám veget a čerpám energiu na dni, keď tu už nebude. 😀 Ale ja si nesťažujem, máme dvor, dnes sme sa s deckami kúpali v bazéne, no poviem úprimne, také šťastné som ich už dáááávno nevidela. Voda, to je ich svet... 😵 A od septembra už budem iba s najmenšou, Miriamkou, ostatní idú do škôlky. 🙂

vranka4
30. jún 2009

Emily,drž sa ,zišli by sa ti teraz aspoň krídla namiesto výťahu 🙂to ja som pri najstaršej dcére pribrala 24kg-slonica,ty si len malé sloníča 🙂 ,ale do polroka som mala pôv.hmotnosť ,mimkao-pripadáš mi úplne pohodová,plná energie,žiadne starosti,nemýlim sa?

bocmanka
1. júl 2009

🙂 hej, hej, mimkao je tu z nás najmladšia, tak tá si materstvo užíva a preto sa nedesí ani ďalších pôrodov, ja už by som bola made in psychiatria....
ale aj my už budeme od augusta v domčeku, tak sa tešíííííííím, mám métu, že po dovolenke pri mori to lepšie ešte len príde... 🙂

emily3
1. júl 2009

vranka pri predoslich teho som priberala tak cca 20kg, ale teraz nemam ani cas priberat, stale lietam za detmi. Miiso ma rok a pol a je vsade, nezastavitelny..takze nemam ani ako pribrat, len to najnutnejsie...dr. ma ukludlil, ze kym rastie babatko je to ok, tak teraz mam ukazkove tehu podla knizky a nemusim tajit svoju vahu 😉 😅

bocmanka jeej stahujete sa, my z muzom len snivame, ale asi zacneme realne snivat....mame sice stvorizbovy byt, a zda sa aj velky, ale sme kupili v povodnom stave a opmaly rekonstruujeme, za pochodu domacnosti a ako sa podari fiancne,..takze biedne, esteze je manzel sikovny a vsetko robi sam a nemusime platit robosov...

bocmanka
1. júl 2009

🙂 emily, my rekonštruujeme domček po brababke, teda jeho polovicu, druhú má iná časť rodiny, ale je tam big pozemok v svahu, nad nami je len les... 🙂
bude to na prázdniny a na víkendy, my máem byt v centre a keďže chalani 3x do týždňa trénujú, tak kým sú malí, nechcem robiť taxi-kárku a voziť ich hore dole, možno časom, keby sa nám podarilo odkúpiť aj druhú polovicu sa tam presťahujeme....a financie, nooooo my máme iba 3-izbový byt a už teraz si lámem hlavu, ako spravíme etskú pre tri deti /asi sa prebúrame k susedom a znárodníme im ešte jednu izbu.. 😀 😀 /, no budeme musieť na mieru všetko poriešiť.... 😵
a s tými robošmi...otras!!!!!!!! 😝 😝
ti poviem , že lepšie postaviť nový ako rekonštruovať, ale to prostredie a moja prababka , ktorú som milovala ma drží nad vodou...

deina2005
1. júl 2009

ja sa dnes chystam na UTZ a beriem zo sebou aj deti strasne sa tesia ze malu uvidia.uz sa nemozu dockat kedy pride na svet

mimkao
1. júl 2009

Vranka, hmm, ďakujem, som rada, že pôsobím tak pohodovo... 😀 Asi to bude tak ako písala Bocmanka. Mám len 24r, takže to beriem asi ináč, ako keby som mala o 10 viac a toľko detí. V takom veku by ma na to asi nik nenahovoril.... 😀 Ale pôrodov sa práveže už desím. Už pri Miriamke som sa dosť bála... 😅 A práveže sa mi nepáčil prístup jednej doktorky, pri pôrode, že "ááááá, veď tá si to už vyskúšala trikrát, takže tá by to zvládla aj sama..." 🙄 Som mala dosť. 😒
Ale odradiť od piateho bába ma to neodradilo... 😀

mimkao
1. júl 2009

Deina, ako si dopadla na ultrazvuku?

emily3
1. júl 2009

mimka tak to si fakt mlada mamina na tolko deti...ja som mala orve ako cerstva 24rocna...a 4 deti po rokoch, klobuk dolu pred tebou 😉 ...
a je to tady...MArek sa cely vyhadzal, mame ovcie kniahne. krasne nam zacinaju prazdniny...dufam ze do dovolenky to prefrci vsetkymi troma

deina2005
1. júl 2009

tak na utz som dopadla ok.deti sa tesili ze videli malu.emili my sme mali kiahne pred 2 rokmi.mali ich vsetci a ten najmensi nemal ani pol roka. 😉

emily3
1. júl 2009

deina tak super 😉
pocitala som s tym ze ich dostaneme ( kianhe) v nasom okoli sa to nimi len hmyrilo. a v Marekovj skolke uz ich mali, tak to doniesol domov. ja by som mala byt v pohode, mala som ich ako mala...tak sa tesim ze to deti budu mat za sebou, a potom neskor to stvrte...

ambret
1. júl 2009

Ahojky mamči 🙂

Můžu vás poprosit o hlas pro Nikolku? http://usmev.impuls.cz/galerie/11271 Díky za každý hlas 😉

deina2005
1. júl 2009

emily ale ty v ziadnom pripade nesmies byt s nimi v kontakte!!!!!!!!!!!!! ohrozuje to babo.najlepsie by bolo keby si odysla .rano zavolaj DR a povec mu ze deti maju kiahne a uvidis co povie

mimkao
1. júl 2009

ambret, hlas pridaný... 😉