Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

deborah1
9. aug 2009

Super! 🙂 😎
A čo je to ten hamiltonov hmat? 😕 To som ešte nepočula.
Pri prvých 3 si mala silnejšie bolesti alebo takéto?

deina2005
9. aug 2009

no ten hmat sa roby na urychlenie porodu doktorka ti rukou roztahuje krcok a sestricka tlaci na brucho.je to neprijemne a trocha bolestive ale da sa to vydrzat.tento porod bol najlahsi

deina2005
9. aug 2009

inak citala som ta v augustovkach ja som mala CS8 den pred porodom a v den porodu som mala uz CS 10 takze ono sa to rychlo meni takze maj tasku pripravenu 😉

deborah1
9. aug 2009

Deina 😲 😲 😲 ,pomóc,ešte nie,ešte chcem chvíľu vydržať 😅

vranka4
9. aug 2009

Ahojte 🙂 .deina gratulujem k dcérke,hlavne véééľa zdravia,nech sa vám obom darí,mamičke véééľa mliečka,aby anjelik rástol do sily a krásy 🙂 ,pôrod teda super 🙂 ,deborah,emily, máte to za pár,rýchlo nachystať tašku,môže to byť čoskoro,máte krásny tt,už len taký rýchly pôrod ako deina 🙂

gejbule1
9. aug 2009

emily děkuju za povzbuzení to jsem ráda 🙂 .
deina moooooooooooc gratuluju k miminku 😀 😀.A ať je maličká hodná a ty máš dostatek mléka 🙂 🙂 .

emily3
9. aug 2009

dena gratulujem k malej princeznej 😀 tak super ze ste to zvladli...

deborah no mame to za par, ale nestiham si to vobec uvedomovat 😅 , teraz balim deti do tabora, a tento tyzden chcem vsetko nachystat pre malu...ako som na tom? ani srnka netusi 😒 . moj dr. mi uvadzal v 34tt 6bodov a teraz uz chodim do poradne ( zatial som bola raz ) do nem. kde budem rodit...tam to ide jak na beziacom pase, pridu vsetky na jednu hodinu, sestricka odmeria vsetkym tlak, skontroluje moc a potom sa dovali dr. nic mi nepovedala...len sa ma pytala na tehotenstvo ci som mala, nemala komplikacie, a kedy som mala predosle porody, skontrolovala ma a viac mi nepovedala ani slovo...a v knizke som si nasla ze 3b 😖 ..tak sa z toho vysomar...a este nas vsetky poslala na monitor...a to vyzaduje kazdu poradnu, a tam chodim v piatok, a na buduci tyzden mam prist o 6.30 na monitor a poradna zacina o 8.30 ( dost na hlavu...postavene, neviem co tam budem robit tak skoro rano, vsak tam nie su ani upratovacky tak skoro...a vobec ich nezaujima ze mam doma deti, a este ma prehanaju....

nechce sa mi do tej poradne chodit, vsak to uz sama citim ci to je ono alebo nie..no kazdy den mi poctivo tvrdne brucho, ale este to nie su prave porodne kontrakcie, tazku este nemam zbalenu, ani veci nachystane...

inac porody mam rychle, a nebezpecne sa skracuju, posledny mi trval 53min od prvej poctivej kontrakcie...takze ak to bude aj tento raz , nebodaj este kratsie tak asi fakt porodim doma 😅 (zavolam zachranku a porodim doma... 😉

vranka4
9. aug 2009

emily,možno do tej poradne už ani nepôjdeš,ale rovno do pôrodnice 🙂

emily3
10. aug 2009

vranka bodaj by, ale mam taky citak ze este triktat tam pojdem a hotovo 😅

gejbule1
10. aug 2009

Teda holky vy řešíte příjemné věci 🙂 .Ráda bych se k vám už přidala a já zatím dnes byla na gynek.protože se mi objevilo slabé špinění.Ještě nebylo nic vidět jen dutinka a Za 14 dní jduzase na kontrolu jestli mimi roste.Tak snad bude vše OK.Po tom všem co mám za sebou jsou to pro mě šílené nervy ☹ .
emily raději si už něco zabal a připrav ať ti nemusí balit manžel jinak budeš mít polovinu věcí 😀 .

emily3
10. aug 2009

gejbule, tie zaciatky su tazke, drzkaj sa a nech babatko pekne rastie.
no tento tyzden to uz zbalim, dnes som si kupila pyzamo do porodnice, s kratkym rukavom a skratkymii nohavicami..nemusim tam strasit v nocnej...tak pomaly davam do kopy..
no dnes som nic neurobila, mali sme taky vegetny den, tak zajtra to zacnem.
dnes sme uspesne odprevadili starsie deti do tabora, tak som len s najmladsim..pohoda....
brucho mi inak tvrdne a falosne kontrakcie su, ale este to nie je na porod...len sa pripravujeme 😉

gejbule1
11. aug 2009

emily tak to budeš mít alespoň klid na přípravu 😅 .A jak připravuješ malého na příchod miminka?Asi je ještě malej viď?A jak ti spí přes den?Lucka moc nechce a když usne tak pak jde pozdě večer!
Dnes je tady zataženo a vypadá to na déšť!

mataklinec
autor
11. aug 2009

ahojte,
deina aj ja sa pridavam ku gratulacii, nech ste zdrave a malicka nech rastie Vam pre radost. Emily tebe sa to uz tiez blizi, ja sa este nacakam, kym to pride, ale aj vy ste si to museli vsetko odskakat, vcera som bola na sone v 20.tt vsetko super len nebolo vidno pohlavie, a teraz som objednana na cukor.... fuj. co uz. musime to vydrzat, tak vsetke sa drzkajte a majte sa dobre. obcas nakuknem ako sa vam dari. pa 🙂 🙂 🙂

emily3
11. aug 2009

ahoj mata tebe to letiiii, no ten cukor 😝 ..prezila som si to nic moc...

gejbule maleho priprvujeme tak, ze sme prestahovali k bratovi do izby a tam aj spi...( no niekedy prespi celu noc, niekedy este pride k nam do postele...ale uz vie ze jeho miesto je v tej izbe. a hovorim mu ze v brusku mam babatko, ale mu to nedochadza, jedine co mi zase robi, tuli sa ku mne akoby chcel odomna pit..teraz som sa zas svacsila, a vsetko sa pripravuje na babatko tak ho to laka...urcite bude chciet aj on pit, ked bude babatko 😅
dcera mi to robila, ked som kojila a z druheho mi tieklo mlieko tak " mami trosku ti odpijem" raz si cucla a bola spokojna...mala som tandemobe kojenie 😀 😀 pamatala si to...a Misko si to urcite pamata..uvidime

bocmanka
12. aug 2009

🙂 mata , ty už máš 20tt?????...uau, nikde nemáš fotočky, ako sa tešia chlapci????
ja som stretla včera moju dvornú krajčírku, s chutnučkým bruškom, taaak sa tešila si bude dcérku obliekať jak z cukru /má dvoch chlapcov doma..../ a ono ups!..čaká tretieho synčeka, tak som ju potešila, že chlapci sú predsa úžasnííííííí a budú ju na rukách nosiť... 🙂 🙂
emily 😀 😀 😀
že tandemové kojenie, ja som prvý tt odstriekavala , keď som mala chlapcov po sebe...a prvý syn pil "z bračekových porcií"

gejbule1
12. aug 2009

bocmanka já zase budu mít určitě další holčinu.Škoda že to někdy nejde namíchat 😉
emily zatím si to neumím vůbec představit jak to budu s Lucou zvládat.Měla bych to mít skoro jako ty/věkový rozdíl/.

emily3
12. aug 2009

ahojko gejbule, to sa neda predstavit, 9 mesiacov je dlha doba 😉 a Lucka bude ina ako teraz...ja si to tiez enviem predstavit, ale nejak to pojde...ale myslim si ze Misko to zvladne, lebo uz surodencov ma a nie je sam...no nebude najmladsi a nebude sa to tocit okolo neho... 😉 a deti maju radi deti... 😉 😀 nase sa velmi tesia nA malu..

vranka4
16. aug 2009

Ahojte žienky 🙂 ,víííkendujete 😀 ,posuniem nás aspoň na prvú stranu,skoro som tému ani nenašla- až na 4.strane 😕 ,ako sa majú tehuľky a maminy ?

sannka
17. aug 2009

poznam aj viac clenne rodiny a je to u nich super, tes sa na babatko, budete si pomahat a deticky to budu mat tiez lahsie v zivote

atrami
17. aug 2009

Ahojte,
držím všetkým palce.
Aj my by sme chceli ešte dieťatko. Ale bohužiaľ 4 cisarák by bol asi nemožný.

mataklinec
autor
17. aug 2009

ahojte, je super ze tak vela mladych mamiciek vnima vela deti pozitivne, skoda, ze sa s vami nestretavam aj osobne, u nas je viac negativnych ludi ako pozitivnych. Napr. moj otec sa doteraz s tym nezmieril. Ja mam totiz manzela roma, ale je to skvely pracovity a poctivy clovek. A moj otec nam stale nadava ze " cigani" len deti vedia robit ☹ ☹ . stzrasne mi to je luto, uz sme spolu zobrati 12 rokov a stale sa z jeho strany nejake hlupe predsudky. 🙂 🙂

maminkamajka
17. aug 2009

Ahojte
mataklinec
Ja čakám tiež 4 🙂 ty máš výhodu,že tvoje decka su trošku staršie a veľa ti pomôžu 😉 🙂

deborah1
17. aug 2009

Ahojte 😎
Mataklinec,
netráp sa,je to váš život a vaše šťastie,nenechaj si ho pokaziť nikým,ani vlastným otcom,také reči 😠 Ja si inak myslím,že vždy keď sa človek vymyká nejakým šablónam alebo ide proti prúdu,asi sa vždy stretne s takými reakciami ☹ ,no nech,nesmieme si to všímať,ale skôr myslieť na to,že sú ľudia,ktorí zmýšĺajú rovnako ako my-mňa povzbudzuje už len to,že viem,že takí sú /napr.aj tu na Koníkovi 😎 / a tých "opačných" si nevšímam.
Maminkamajka,
aj tebe sa to už kráti.Bojíš sa pôrodu?Ja sa snažím naň nemyslieť,lebo keď naň myslím,je mi zle.
😖
Emily,ešte nerodíš? 😀
Atrami,ty si mala 3 cisaraky?4. sa už nemôže? 😕

mataklinec
autor
17. aug 2009

mamamajka, tak to mas pravdu, tolko malych detureniec je fakt dost a ked nema kto pomoct.... ale ty si urcite sikovna mamina 🙂 🙂

atrami ja som myslela ze cisarske sa mozu najviac 2 som prekvapena, ze si mala 3 porody cisarskym. A preco?

No Deborah mas pravdu ale niekedy mi je to strasne luto a vela preplacem. ktovie ci Emilly uz nie je v porodnici ze sa neozyva

vranka4
17. aug 2009

Ahojte maminy a tehuľky 🙂 ,mataklinec,je mi ľúto,že tvoj otec po toľkých rokoch,čo ste spolu trúsi také reči 😕 ,nechápem jeho zmýšľanie,to nie je o farbe pleti,akej sme rasy, národnosti,manželstvo je o niečom inom,netreba hádzať všetkých do jedného vreca,koľko je aj medzi nami bielymi kadejakých úchylákov,darebákov 😕,hlavne nech ste vy šťastní a drobčekovi v brušku nech sa darí 🙂 ,maminkamajka,nebóóój,určite aj tebe tvoji drobci pomôžu,aspoň maličkosťou, budú sa možno predbiehať,ktorý ti čo podá,donesie 🙂 ,zvládneš to 🙂 ,emily, snáď ešte nerodí,v inej téme písala 🙂

emily3
17. aug 2009

ahojte tak pisem aj sem..ked som uz vo viacerych temach: ale vranka ma videla..este som stale 2v1. deti sa vratili z tabora, tak sme v plnej zostave a nemam cas mysliet na porod, teraz si konecne vychutnavam dtikutku malej, cely den som ju necitila, teda som nestihala ani vnimat ci sa hybe alebo nie..uz som sa bala ze je nieco nedobre, ale teraz sa hmyri a tlaci ma do pupka a rebier a pritom cela naskakuje, stikuta, tak je ok. 😉
ked sa bude nieco diat urcite to budu vediet v teme : mamicky z missedky...ci ako sme 😅 ta moja skleroza.

vranka4
17. aug 2009

Emily,vychutnaj si ešte ten krásny pocit 😉

vranka4
20. aug 2009

tak ja tu popíšem aspoň sama so sebou 😀 ,vy ulievačky 😀

emily3
21. aug 2009

vranka 😉 😀
taku mam blbu naladu, keby tu aspon niekdo bol s kym by som mohla pokecat..deti konecne spia, manzel nie je doma..ma zurku v robote..stale niekde je, a ked pride domov ma vidi za PC..dnes dsom nad tym rozmyslala, on sa ide vykecat na pivo, ale ja nemozem nechat doma deti same a vstky moje kamosky su mamy, tkaze sa to neda...tak aspon cez Pc chodim na " kavu"...zeny ozvite sa 😉

dnes som bola v poradni, nic noveho..inak na buduci tyzden mam ist v stredu, tak a tu dalsiu stredu uz rodim... 😉

vranka4
21. aug 2009

emily,chápem ťa,ja som tiež rada,že vypnem aspoň pri pc, začínam žiť večer po 22.hod.,keď všetky deti pospia a ja si vychutnávam čas pre seba,nemusím na nikoho striehnuť,čo robí,kade sa štverá 🙂 a môj mužíček ma poctivo čaká,kým sa vypíšem 🙂