Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

popelka.miri
25. máj 2009

No, je asi zřejmé, že s tolika dětmi a hodně malým batoletem jsi asi určitě zaskočená..když jsi s tím asi nepočítala...Ale já ti fandím, protože já jsem taky proti potratům! Jiná ženská by to možná vyřešila jednoduše a šla na přerušení, ale ty jsi se zachovala jako máma s M 🙂 . Myslím si, že také zaléží na tvé rodinné situaci a vztahu v rodině s manželem..to hraje velkou roli! Ale jestli jste v pohodě, tak to určitě zvládneš a začneš se těšit na mimi, neboj..jakmile ho uvidíš na ultrazvuku a uslyšíš bít jeho srdíčko, tak to určitě přijde 😉 ..Na mě se lidé dívají divně, že mám 3 děti, v dnešní době a ještě rozvedená 😕 ? Ať si trhnou nohou 😅 ..Mateřský instinkt stejně zvítězí 😉 🙂

traktor
25. máj 2009

ahoj, neboj to ta prejde , o chvilku smutok vystrieda radost. aj mna velmi prekvapila moja stvrta tehotnost, mysleli sme si , ze tri deti a dost, a ked som si robila test a boli tam tie dve ciarky tak som nevedela co mam robit. boli to take zmiesane pocity... jedno som vsak vedela naisto ja a aj moj manzel, boli sme obaja pri tom , tak za to nesieme aj zodpovednost, potrat nam ani nenapadol. samozrejme prisiel strach, ci to zvladneme, prisla kritika z okolia / ze sme ako c....i, ved kto ma v dnesnej dobe tolko deti/. potom mi robili triple testy , tie mi vysli zle , medzitym som zacala citit aj pohyby, a vtedy som si asi najviac uvedomila, ze to babetko velmi chcem, ze uz je to moja sucast, ze nechcem on prist. nakoniec vsetky vysledky dopadli dobre, a teraz ked uz skoro finisujem a mame vsetko pripravene pre nasho drobceka si velmi dobre uvedomujem, ze hoc to bude tazke / a nech aj je/ budeme mat krasne babo, na ktore uz vsetci tuzobne cakame. nelutujeme, a fakt sme radi. drzim ti prsty aby si aj ty ten prvotny sok prekonala, uvidis vsetko bude dobre, a ani sa nenazdas a budes matr pri sebe krasne vonavucke babo, ktore mozno utuzi este viac vase vztahy v rodine. vsetko len to naj a hlavne s usmevom 🙂

mataklinec
autor
25. máj 2009

popelka.miri, dakujem ti za nazor, prave preto co si pisala ako sa na teba divaju ludia, prave preto mam aj ja taky postoj. moji vlastni rodicia uz strasne somrali ked som cakala tretie dietatko, vraj aka je doba a ze nebudem moct chodit do prace, a tak... ale manzel sa velmi tesi a podporuje ma a vravi ze nech sa do nas nik nestarie, ved predsa sa o deti starame my a nie druhi ludia. 🙂

didiana333
25. máj 2009

Ahoj matka,velmi ti držím palce...ide len o to,ako to vnímaš Ty...Myslím,že materinský inštinkt sa v Tebe ozve aj napriek všetkým okolnostiam... 😎 Velmi ta obdivujem 🙂 Ako sa k tomu postavil otecko a detičky? No,tie moje detiská neboli velmi nadšené,ale už sa zmierili s myšlienkou,že budu mať surodenca,chce to všetko len troška času...Neviem,aký máš postoj k antikoncepcii,ale myslím,že by si po porode mohla prebrať možnosti so svojím lekárom,aby ťa v buducnosti nič neprekvapilo...Takže gratulujem 🙂

mataklinec
autor
25. máj 2009

Vsetkym Vam dakujem za odpoved a myslim ze to pomohlo citim sa lepsie a zacinam to brat z tej pozitivnej stranky 😉 takze vykaslat sa na vsetkych ludi ktory namna ukazuju ako na nieco zo stredoveku 😀

popelka.miri
25. máj 2009

Mataklinec, moje vlastní máma po mně chtěla, abych šla na potrat 😢 , a to jsem ještě byla vdaná a ani netušila, že mám nějaké problémy v manželství!! Já jsem jí jasně řekla, že nikdy! A dneska malou rozmazluje 😀 a taky, kdybych tu šíšku malou neměla, tak by i ten rozvod pro mě byl kupodivu bolestnější 😉 ..Děti jsou požehnání, opravdu a jsou smysl života. Já nejsem a nikdy jsem nebyla karieristka a docela mě naplňuje mateřství, takže já taky nikomu nekecám do toho, jestli radši dělá karieru a děti nechce, nebo jestli chce být rodič na plný úvazek. A hlavně říkám, že jediný rozdíl je, jestli máš jedno dítě nebo víc dětí..jestli máš mít 2,3,4 děti, to už je trochu fuk...horší by bylo, kdybys měla jen jedno...Já jsem jedináček a co bych dala za sourozence ☹ ! A není nic hezčího, než když vidím, jak se ty moje dětičky spolu mazlíkujou, hrajou si a pomáhají 😵 😵 Já vím, že nikdy nebudu mít asi super práci, ale já si to vybrala a nikdo mi do toho kecat nebude! A děti mám taky s 1 chlapem, tak mi všichni můžou... 😎

mataklinec
autor
25. máj 2009

uplne s tebou suhlasim ja to tiez tak citim, len asi viac davam na to co povedia ludia, aj moji rodicia mi davali peniaze aby som sla na potrat, ale to by som nedokazala ani ja 😅

popelka.miri
25. máj 2009

Mataklinec, jak bych mohla ít já na potrat, když už jsem nosila v sobě 2 děti a porodila je a vidím je růst??? To bych sama sebse musela nenávidět, já to cítím jako vraždu 😒 ..A neboj se, když jsem se dozvěděla, že čekám 3 dítě a měla jsem manželství a chlapa, jako byl můj ex, tak jsem taky zrovna dvakrát nejásala, ale do týdne jsem se těšila jak malej Jarda 😀 ..A můžu s klidným svědomím říct, že kdybych tehdy věděla, že zůstanu stejně sama se 3 dětmi, tak bych stejně nevolila jinak 😵 ..Lidi si vždycky najdou něco, i když budeš svatá, tak tě stejně pomluví, když budou chtít!! Ale já říkám, ať si nejdříve zametou před vlastním prahem 🙄 ..A mít hodně dětí a být milující máma je podle mě víc záslužný, než dělat někde nějakou velkou kariéru a honit se za prachama..a mít doma jedno dítě, ale citově strádající, věčně samo, i když třeba zahrnuto drahými věcmi 🙄

bocmanka
25. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
🙂
mataklinec...kľudne sa môžeš vykecať aj u nás v našej témičke..chcem tretie dieťa....
🙂
a inak..
aj ja mám tri detičky a dokonca dosť za sebou, prakticky tri deti do 7 rokov, a tiež sa na nás kadejako pozerali a nakoniec sme kopeeec ľudí z nášho okolia počtom detí inšpirovali..
ja si myslím dokonca, že mať tri deti tak malo byť...a tiež mi všeličo chodilo hlavou, keď bol do tretice test pozitívny, pretože sme nič neplánovali a ...no zaskočilo nás to, aj preto že som mala už dve deti narodené cisárskym rezom, chlapcov....a tretia bola dcérka, vytúžená, tiež cisárskym, ale urobila by som to znova do tretice teda...
ale ďalšie detičky, aj keď je túžba stále, už mať nebudem, mám svoju dávku zodpovednosti, tri cisárske rezy totiž stačili..
takže mataklinec držím palce....bude to supeeeeeeeeer, teš saaaaaaaaaa 😵 😵

kami68
25. máj 2009

ahojte baby,po prečítaní tejto stránky som rada,že nie som sama.Aj ja mám 4 deťúrence:15,13_chlapci,6/v auguste 7) a 3mes.aj 3týždne-sú dievčatká.na dnešnú dobu je to dosť,a ked som mi min.rok môj gyn.povedal že so tehu,plakala som ako malá,nie všajk od šťastia.rozhodli sme sa že si to necháme a veľmi sme sa potom tešili.Teraz nám robia radosť všetky naše deti a sú veľmi zlatí hlavne starší súrodenci,ked sa starajú o malú sestričku a pomáhajú mi.dôležité je,aby sme boli všetci zdraví.Maminky,držím vám palce. 😉

luciauk
25. máj 2009

matka, aj ja ti poviem, že som mala kadejaké pocity a vypočula si všeličo pri treťom tehotenstve. ale je to tvoj život, tvoja rodina. držím ti palce a neboj, ako dievčatá píšu, časom sa spamätáš, veci sa zariadia na príchod malého človiečika a budete sa všetci tešiť...si len zaskočená...my sme plánovali len 1 z našich 3 detí, tak presne viem, čo prežívaš. good luck !!!

kami, pekne si to napísala 🙂

kami68
25. máj 2009

luciauk.. 🙂 😉

bocmanka
25. máj 2009

🙂 🙂 🙂 naši sa neskutočne ľúbia jeden za druhého by život dali...sú úžasníííííííííí

kami68
25. máj 2009

..aj my sme sa stretli s rôznymi názormi,hlavne v rodine ☹ ale neovplyvnilo to naše konečné rozhodnutie a ešte raz hovorím,že vôbec neľutujeme 🙂 u nás je stále veselo a dúfam že to vidržíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí... 🙂

tinika
25. máj 2009

ahojte kočky, no poviem vam, obdivujem vás ale ja by som tiež nešla na potrat, ak by som nechcela dalšie deti, tak by som to riesila inač ale nie potratom. A my s manzelom sme velmi chceli babo a sa nedarilo dlho takze sme teraz veeelmi radi a sa tesime a nemenili by sme za nič. Držim vam všetkym palce a nech vaši drobci su zdravi, lebo to je najhlavnejsie

mataklinec
autor
26. máj 2009

Ahojte zienky dakujem vam za vase nazory a chcem vam povedat ze uz bolo dost tej negativnej energie, zacinam mysliet pozitivne a tesit sa na moje dalsie dietatko. VDAKA 🙂

emily3
26. máj 2009

ahoj matka..pripajam sa, aj my cakame stvrte 😀
najmladsi sa narodil minuly rok v januari, takze mame doma este " babatko" a manzel pri porode zahlasil, ze este dievcatko do paru...na co som mu povedala ze minimalne rok, nech mi nespomina porod....
chceli sme stvrte ale asi tak o dva tri roky...ale nase mile deti sa modlili za dalsie babatko a stalo sa, po Vianocach mesto mrchy, sme si nasli // a manzel slub dodrzal...min rok nespominal porod...
moje pocity? zmiesane..bola som vycerpana aj z troch deti, financne na tom niesme nic moc, manzel stale pracuje, a ja dostavam ten uzasny rodicovsky prispevok...uvedomujem si ze to bude narocne, po financnej a aj z rodicovskej strany po vychovnej ...ale tesime sa na babtko, deti sa uz rozpravaju s " bruskom" a navzajom si klopkaju a posielaju jej pusinky 😉
je to uplne normalne ze sa bojis ako to zvladnete a okolie nech so hovori co chce, je to vase dieta a vy sa on budete starat...a je to normalne mat viac deti..moja segra ma teraz 5te..a poznam aj rodiny co teraz cakaju 10-11 dieta...je to uhol pohladu. je to na vas ci sa zameriate na rodinu, alebo budete robit karieru a nakoniec, keby neboli deti, nie je ani buducnost.

a spotratom matka, prezila som tri spontanne potraty a doteraz je mi velmi smutno za nasimi nenarodeninymi detmi, neviem si predstavit, ze by som dobrovolne zabila svoje dieta...ked uz prislo treba ho prijat s laskou, neolutujete.. 😉

mataklinec
autor
26. máj 2009

Ahoj emily3 a mozem sa opytat kedy mas termin? si to napisala pekne, aj my financne nie sme na tom najlepsie ale deti potrebuju predovsetkym nasu lasku, no nie? 🙂

emily3
26. máj 2009

termin mam zaciatkom septembra..vychadza nam na desiate vyrocie sobasa...mame darcek 😀

mataklinec
autor
26. máj 2009

tak to vam blahozelam, a obdivujem ta ze si to hned zobrala tak pozitivne, u nas sa tesil najprv len manzel ja som si uz aj poplakala.

emily3
26. máj 2009

mata pochadzam tiez z velkej rodiny, mam 5 surodencov, tak mi to nepride tak "vela" a jedno dieta sme nechceli...praveze teraz sa najviac tesil manzel ( predtym sme byvali u mojich rodicov v jednej izbe, tam sme prinesli dve deti...a potom sa nam podarilo kupit dvojizbovy a oznamila som muzovi ze cakame dalsie..tak som videla ako mu hlavou preblesko ...financie, dve izby...zase nepojde do prace, zas to zostane na mne...kam to dieta dame???) a teraz sa nam podarilo vymenit ten dvoj za stvor a manzel sam od seba, este som sa kotulala s najmladsim zahlasil, ze este dievcatko....ja som to na zaciatku tiez predychavala, a( a bala som sa ako to dopadne, tak prve tri mesiace sme cakali ci babatko bude zit dalej alebo nie...) ale na stastie je vsetko ok, a vyzera ze to bude dievcatko ...tesime sa..aj teraz si veselo kopka 😀 😀 😀

mta mas to tazke, ked ta este aj rodicia nahovaraju a zazlievaju dalsie dieta, ale teraz ste vy dvaja zan zodpovedni a endajte na hlupe reci okolia...este sa budu tesit z najmladsieho . prajem ti bezproblemove teho a krasne babatko 😀

luciauk
26. máj 2009

tinika, emily, aj ja sa pripájam k názoru, že mnoho ľudí krúti hlavou už pri druhom-treťom dieťati, myslia len na peniaze a nikoho ani nenapadne, aký je to zázrak donosiť živé a zdravé dieťatko...to sa berie ako samozrejmosť...tiež mám v nebíčku anjelikov, preto som šťastná, za to,že sú moje deti zdravé. tretie prišlo aj napriek antikoncepcii, beriem ju aj teraz, ale človek nikdy nevie... najdôležitejšia je láska v rodine. a tá je zadarmo, nie? 🙂 🙂 🙂

mataklinec
autor
26. máj 2009

Joj dakujem ti, fakt to pomaha ked po tolkych negativnych hlasok v mojom okoli pocujem taketo povzbudzujuce slova, ved moj manzel sa tesil hned len ja som reagovala tak strasne hlupo.

emily3
26. máj 2009

mata a deti nezostanu na vzdy male, starsie ti pomozu aj sa spolu zahraju a tak...a ked budu dospeli budu sa stretavat a pomahat si..ja som vdacna mojim rodicom ze nas je tolko, a ked sa vsetci stretneme aj s detmi tak nas je ...pockaj musim spocitat 😅 ...no jednym slovom nasi maju 14 vnucat a my cakame 15ste...+ 12 dospelych to je 27 ludi... 😅
a auto..pred vianocami sme kupili staru feliciu kombicko a po vianociach sme zistili ze to bude male 😅 ... no nic budeme chodit mhd

luciauk
26. máj 2009

no vidíš, u nás to bolo opačne, ja som sa tešila a manžel lamentoval, ako to finančne zvládneme. výsledok=strašne som plakala...ale teraz sa tešíme, na potrat by som nešla ani pri 10. dieťati 😉

mataklinec
autor
26. máj 2009

ste fakt super, ani sa mi nechce ist od pc ale musim varit pre moju velku rodinku.. 🙂 ale budem rada ked mi napisete. Zatial ahojte a dakujem este raz za pozitivnu energiu. 😅

emily3
26. máj 2009

mata aj musim vsetko mi tu stoji...tak neskor ahojko a drzkaj sa 😉

bocmanka
26. máj 2009

🙂 emily..ty si môj vzor, ale ďalšie dieťatko už nebude, ale možno časom si nejaké ešte osvojíme, tri deti...štyri, bude veselo...
inak bruško ti emily faakt pristane, mala by si byť tehu aj častejšie...
aj ja som dvakrát spontánne potratila, preto máme rominu .... 🙂

lentilka11
26. máj 2009

mata, má švagrová včera zjistila na UZ, že čekají trojčata..mají už dvouletého synka, teď tak pěkně počali "že druhé"...to byl šok!!!

bude to tedy zápřah, ale určitě to zvládnou..(slzela jsem dojetím, když mi to říkala) velká rodina je fajn

kami68
26. máj 2009

ahojte kočky.tak ako matka?dúfam že ti je už lepšie a že sa spoločne tešíte na bábo.Pekne tu všetky píšete 🙂

je to super ako si dodávame energiu,povzbudzujeme sa.len sa pozrite,aké máme rozkošné a múdre detúrence. 😀 😀 😉