Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

vranka4
30. aug 2009

Ahojte babky 🙂 ,bocmanka,ja som rodila prirodzene v ukončenom 39.tt,už som to niekde písala,možno sa opakujem 😀 😀 ,bol to rýchly pôrod,zobudila som sa o 2.h. ráno nato,že mi odtiekla plod.voda,hneď začali kontrakcie á 2min. a o 5.07 a 5.15 boli dvojičky na svete,Marek bol prvý otočený hlavičkou,ako super brat urobil Ivke cestu 😀 😀 ,ona otočená nožičkami,ale drala sa rýchlo-našťastie,nestihli ju ani otočiť 🙂 ,prenádherný pocit,ocko ledva stihol pôrod,pri dvoch starších nebol,vtedy sa len začínala osveta-ocko pri pôrode 😀 ,
atrami,moja známa má tiež po 3 cisárskych,ale túži ešte po bábätku 🙂 ,má 3 baby,možno si vezmú do pestúnskej starostlivosti 😕 😕

atrami
31. aug 2009

vranka,
o adopcii uvažujeme aj my. Vlastne sme pevne rozhodnutí. Najmladší odrastie a ideme na to. Chceme, aby dieťatko s detského domova bolo najmladšie.

atrami
31. aug 2009

Dnes bola u nás kamoška. Má z DD 3 deťúrence + 5 vlastných. Normálne ma ukecala. Dala mi kontakty a v najbližšej dobe sa s ňou idem pozrieť do detského domova. Hovorlila, že lepšia je pestúnska starostlivosť. Sú za to aj nejaké peniažky, tak nás dúfam čoskoro bude o jedného viac. 🙂

vranka4
31. aug 2009

atrami,teraz je to vééľmi aktuálne,aj u nás v dedine je čím ďalej viac rodín,ktoré majú deti v pest.starostlivosti,myslím,že je to lepšie ako byť v DD,keby som nemala robotu,možno by som uvažovala aj ja,len neviem,či by som nerobila nejaké rozdiely medzi vlastnými deťmi a tými v pes.star.,vraj aj finančne je to celkom zaujímavé,len či to niektorí nerobia len čisto z fin.dôvodov 😒

atrami
1. sep 2009

U nás tiež pribúda takých rodín. Časom by sme si to dieťa adoptovali.

bobacik_29
1. sep 2009

Baby tak pochybujem ze niekto by to robil iba pre peniaze pestunska starostlivost obnasa strasne vela papierovaciek plus ku tomu hodiny v psych.poradni minimalne polroka...a ked to uz ukoncite poslu vam papier zo ziliny ze vas zaradia do poradovnika a hladaju vam dieta...ked sa dake najde kontaktuju vas a ked sa pren rozhodnete musia sa absolvovat kontakty s dietatom v DD tam je dalsi psycholog a ten dava schvalenie ci vam to dieta da....pochybujem ze by toto dakto absolvoval len pre peniaze

emily3
7. sep 2009

ahojte tak posuvam nasu temu dopredu z tretej strany.. 😅
ako sa mate maminky?
nasa Lulu je zlate babatko, tak si ju vychutnavame kym je taka malinka. surodenci ju prijali a hlavne chalani ju stale hladkaju, bozkavaju...ona je taka jemnucka ani sa im nedivim ze ju chcu stale hladkat..a v noci celkom dobre spi. 😀

vranka4
7. sep 2009

Ahojte 🙂 ,emily-aspoň ty nenecháš túto tému zapadnúť prachom 😀 😀 ,super,keď je Lucka dobručká a starší súrodenci ju pekne prijali 🙂,kojíš ju? už ste nabehli na nejaký režim,keď stíhaš aj pc-ty šikuľka

mataklinec
autor
8. sep 2009

ahojte,
Emilly to mas super ze malicka je taka dobrucka, aky si mala porod, tazky? ja sa toho strasne bojim.

Vranka to mas ale odvahu pri svojich 4 detoch si este vziat dalsie dietatko, dole klobuk... 😉

emily3
9. sep 2009

mata nemala som tazky porod. vsetky som mala rychle a tento bol tiez, mozno to bolo aj tym ze som si velmi nepripustala tie kontrakcie...vc podstate mi to zacalo uz v noci, ale nebrala som ich vazne a este som sa vyspala, ale rano mi brucho tvrdlo dalej a bolest bola silnejsia...tak som zacala panikarit a odviezla detvaky k mojim rodicom, a tam som cakala ze to prejde ( prislo to o 9dni skor ako sme cakali) ale to nepreslo..takze prvu dobu som pekne preckala doma a este som riesila deti a ich kalamitky..tak som nemala cas mysliet n akontrakcie..a ked uz to bolo naozaj vazne kontrakcie kazde 4 min.tak som zavolala zachranku a odviezli ma do nem. bola som tam o 12.00 otvorena na 8, dr. mi pustila vodu a mala sa uz tlacila von. o 12.27hod bola na svete a nestrihali ma ani ma nenatrhla, tak som vyviazla bez zraneni. 😉

vranka malu kojim, v noci spi celkom dobre, skor nas budi Miso..rezim, este nabehavame, lebo zacala skola, skolka kruzky tak sa snazim ich vsetkych zorganizovat...inak nestiham nic, rady typu: mamicka spi ked spi babatko : sa u nas nekonaju, lebo musim skakat okolo ostatnych, a vlastne teraz by som tu uz nemala byt, lebo budem zas nevyspata...

vranka4
9. sep 2009

ahojte 🙂
emily, s tým spaním,keď dieťatko spí,to som nezažila ani ja 😕 😕 ,keď dvojky spali,bola som rada,keď som si kadečo porobila 🙂 .... a tvoj Miško je predsa ešte maličký,vyžaduje si určite viac pozornosti ako staršie deti...tak sa držkajte celá família 🙂

deborah1
10. sep 2009

Ahojte 😎 ,tak som sem nakukla zas. 🙂
Tak som ťa,Emily,konečne dobehla 😀 ,ale veď raz to muselo prísť.
Baby,by ste nechápali,čo mi povedala taká kofa na matrike.Keď mi hovorila o príspevku pri narodení dieťaťa,ja hovorím,že tých 20tis. nedostanem,lebo máme 4.dieťatko,a ona že:Tak ešte aj tým ste potrestaní,že máte veľa detí,nielen tým že tých 20 tis. nedostanete 😠 😠 😠 Niekt.ľudia ozaj nemajú asi chrbtovú kosť. 🙄
Alebo jedna suseda,keď som už došla z porodky domov,miesto toho,aby pogratulovala ku krásnemu chlapčekovi,hovorí:Tak vám teda to dievčatko nevyšlo,tak som vám ho priala, a potom mi kukla na brucho a dodala:a koľko ti toho ešte ostalo 😠
Och,niekedy nechápem 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

izka
11. sep 2009

ahojte. trošku som vám sem nakukla. 🙂
všimla som si, že niektoré ste si nechali urobiť sterilizáciu, tiež o tom uvažujem, lebo detí už mám dosť 😉 , vek už mám tiež pokročilý a tabletky nemôžem.
chcela by som sa opýtať, ako sa po tom cítite, či to má nejaké vedlajšie následky, alebo ani o tom neviete.
vopred díky za odpovede 😉

atrami
11. sep 2009

deborah,
ľudia sú s...e. Ja mám po porode a vďaka tomu, že mi chutí jesť brucho ako tehotná a otázky typu kedy sa to narodí mi vadia. Nemám chuť vysvetľovať, že deti už nemožem mať.

Takže, my gratulujeme k synčekovi. Nech je krásny, zdravý a poslúcha maminu.

emily3
11. sep 2009

deborah graaaatuluuuujem k syncekovi 😉 😀
ä moj bratranec ma 5 synov a su radi ze ich maju)..takych ludi si nevsimaj..aj na nas pozeraju ze 4 deti ako na blaznov..akoby sa oni o nich starali..
na mna tiez tak divno pozerali, tyzden po porode, ci v bruchu nemam schovane este jedno dieta...co si myslia ze za tyzden sa dam do povodnej formy ako pred porodom? vsak 9 mesiacov sa maternica natahuje a oni chcu aby som za tyzden vyzerala ako modelka?
atrami..na taketo " trapasi" je moj manzel, jednej kamaratky sa pytal ze ci caka dalsie babo 😅 a jej este zostalo po prvom dietati...no trapasy zblizuju ludi 😅

atrami
12. sep 2009

emily,
aj MM je na trapasy. Išiel k známemu - je to už 60-tnik. Videl malé bábo. Zagratuloval mu teda k vnučke. Manžel zabudol, že sa známy znova ženil a bábo bola jeho dcéra.

emily3
12. sep 2009

atrami 😀 😀
pamatam si ako sme isli s nasimi rodicmi na dovolenku..nas je sest a my traja mladsi sme sedeli nasim na kolenach v autobuse, a moja mama mala na hlave satku ( vtedy sa to nosilo) a jedna tetuskla sa nas pytala ci sme na prazdninach u starych rodicov 😅 😅 ..tak som divno na nu pozrela, ze aky stari rodicia????

jaaj vcera bol blaznivy vecer, bola som sama s detmi a Miso s Luckou sa striedali, ked som bola pri jednom tak reval ten druhy a opacne..a v noci ma zacala bolet hlava a nepreslo to, este dnes rano som sa citila veelmi mizerne, som si pospala este doobeda, esteze manzel bol doma..no a tento vecer ma caka to iste, bez manzela.. 😖

bocmanka
12. sep 2009

🙂 izka, sterlizáciu necítiš, všetko funguje úplne normálne, dokonca sa mi zdá , že ešte lepšie alebo si to namýšľam?....
izka, ľudia sú fakt zvláštni....počet detí je každého vec a zväčša to hovoria tí, ktorí sú nevyrovnaní, alebo majú narušené súkromie..
a čo sa týka brucha, noačo, mne ešte rok po pôrode ostávalo a ľudia si mysleli, že čakáme štvrté, a budem im vysvetľovať, že mám tri cisárske?..nebudem...
teraz mi idú kilečká konečne dolu, už týžden nekojím, presne na toto som sa tešila 😵

atrami
12. sep 2009

bocmanka,
som na tom rovnako.3 cisráske a sterilizácia. Malý má len 10 mesiacov, tak ešte dlho budem vyzerať ako tehulka, keď kojím, tak nezchudnem. 😒

emily,
z koľkých si súrodencov?

bocmanka
18. sep 2009

🙂 vranka krááááááááásne fotočky...
dvojky sú neskutočné..
a tebe to na tej svadbe fakt seklo...
žeby ste si zopakovali s manželíkom aj svoju vlastnú?

vranka4
18. sep 2009

Ahojteee,aj tu sa hlásim po dlhšej pauze,všetky vás zdravím,už pracujem,tak nejako nestíham pc 😒 ,ale ja to dobehnem,zvykám si na perfektne prerobené pracovisko,dvojičky si v škôlke už celkom zvykli,čo ma tešíííí 😉
bocmanka,tak už sa nekojíte?ako to Romina zvládla? naše dvojky som kojila do 2 rokov+2 týždne,ale odstavenie zvládli super,dalo sa s nimi už rozumne dohodnúť 🙂
bratova svadba minulý týždeň bola supéér,normálne by som si to zopakovala aj tento týždeň,len bez tých výdavkov 😀 😀
emily,máš čo robiť pri deťoch,hlavne pri tých 2 malých,Miško možno púta pozornosť plačom,aby ste sa aj jemu viac venovali,nežiarli na Lucku?ktovie,čo si oni v tých malých hlávkach myslia 😒 ,ale ty to zvládneš,máš dostatočnú prax 😀 😀
atrami,ja som pri dvojičkách 13 kg nechala v pôrodnici,kojila som ich dlho,ale neschudla som už viac,ale po večeroch mám rada diétne jedlá-sladkosti,popcorn....6kg je na mne nalepených stále,pri starších babách som počas kojenia mala pôvodnú hmotnosť do 6 mesiacov...žeby to bolo teraz vekom?teraz sa už budem len obaľovať? 😀 😀,darujem nejaké kilečka,nechcete? 😀 😀

mataklinec
autor
22. sep 2009

Ahojte, vidím ze uz asi nemate ani vy tolko času písat. Dufam, ze sa mate vsetke dobre. Ja sa citim tiez dobre, len obcas ma trapia krce v lýtkach. ☹ . Kočky sterilizácia sa da urobit len pri cisarskom, však? a cisarsky robia len zo zdravotných dovodov, nie?

bocmanka
22. sep 2009

nie o sterilizáciu môžeš požiadať kedykoľvek...
akurát pri treťom cisárskom ju máš "grátis"..pretože je to indikácia..

mataklinec
autor
23. sep 2009

Bocmanka anevieš koľko sa za to plati ? A do kedy by som to mala nahlasit, doktorovi ze mám o to záujem?

vranka4
5. okt 2009

ahojteee žienky 😉 ,kde sa flákate?aspoň tému posúvam-šup z tretej strany 😀 ,ako sa máte? detičky sú zdravé a poslúchajú?aj mužíčkovia?
ja som dnes pred nočnou,dvojičky sú v škôlke,baby v škole,ocko spí po nočnej,tak mám veget,užívam si deň pre seba,variť netreba,máme zo včera,trošku som upratala a takto sa realizujem,surfujem po nete,obzerám zimnú obuv a oblečko 🙂 ,sem-tam kuknem na MK 🙂

bocmanka
5. okt 2009

🙂 matka treba sa čím skôr poponáhľať, žiadosť ti vypíše tvoj gynekológ, ty si musíš napísať aj svoju žiadosť, ktorú ti on potvrdí a ide to na riaditeľstvo nemocnice, trvá to, teda vybavenie asi 3-5 týždňov a mala by si si ju tam aj vyzdvihnúť..
ja som to stihla len tak tak, potvrdená žiadosť mi prišla dva dni pred pôrodom a vybavovala som ju v nejakom 34 tt....

jakelina
9. okt 2009

Držím palce, taky čekáme čtvrté dítko a zatím to ví jenom manžel a čekáme na výsledky amniocentézy a pak to řekneme dětem.

vranka4
9. okt 2009

jakelina,gratulujeeeem a výsledky amnio nech sú supeer 🙂 v ktorom tt si? aké veľké máš deti a koľko?som ja zvedavá baba 😀 😀

bocmanka
9. okt 2009

🙂 jaklin...žaklin....to meno som kedysi milovala, ale som sa ho vzdala kvôli romine. 😀

jakelina
17. okt 2009

Vranka, mám tři kluky ve věku 17, 16, a 8 let a teď to podle ultrazvuku vypadá zase na kluka. Jsem trochu zklamaná, ale vlastně jsem na ty pindíky tak zvyklá, že si to ani neumím představit, že by to byla holka. Máme to v rodině nebo co, obě švagrové mají jenom kluky, takže babička má 9 vnuků a holky u nás prostě nejsou.Ten víkend mě ničí, přes týden se každý den ženu ke schránce a pořád nic. Teď zase až v pondělí. Ach jo. Ten stres kvůli těm výsledkům z amniocentézy je hrozný, někdy ani nemám chuť jíst a večer se převaluju než usnu, děs. 😢