Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

vranka4
13. júl 2009

emily,tak dobrú noc,načerpaj sily na ďalší deň 🙂 ,môj mužíček ma stále vyčkáva pri telke,pokiaľ nie je v nočnej, kým sa ja vypíšem,zatiaľ má trpezlivosť,tiež mi to dobre padne,večer,alebo v noci je moja hodina,mám čas na babské keci 🙂 ,vtedy nemusím striehnuť,ktorý čo robí,kade sa štverá 🙂

emily3
13. júl 2009

vranka ty uz mas velke kocky 😀 to aby manzel uz vytiahol brokovnicu na frajerov 😉

vranka4
13. júl 2009

no,to hej,už sa začínajú obšmietať okolo domu,hlavne Karinkini kamaráti 🙂 ,darmo, 13,5roka,lýtka sa jej zapaľujú,musíme si pomaly zvykať 🙂 ,ja som mala skoro 16r.,keď som sa zoznámila s mojím mužom,on 21r.,ťahali sme to spolu 5 rokov,potom svadba,sme spolu už 19r.,aj s chodením,ale nesťažujem sa 🙂 ,len nemám s čím porovnávať 😀

vranka4
14. júl 2009

Ahojte 🙂 ,halóóó,kde ste všetky,ešte,že som tu ja,lebo tu to zapadne prachom 🙂

bocmanka
14. júl 2009

🙂 vranka...

no my máme úspech,,,cikací postoj...
akurát že romina je dievča..ale sa pučíme na nej

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

vranka4
14. júl 2009

Bocmanka 🙂 ,máš zlaté detičky,Romina je ako slniečko 🙂 ten postoj je u našej Ivky podobný,keď Marek ciká do wc postojačky,ona sa tiež postaví,chytí podobne a povie-Ivka,nemože cikať postojačky,Ivka nema cicika 🙂

vranka4
19. júl 2009

Ahojte 🙂 tu je nejako pusto 🙂 ,už aby sa vrátili z dovoleniek 😀

vranka4
28. júl 2009

Hééj babenky,tu to zapadá nejako prachom ,kde ste všetky ? 😒

mataklinec
autor
29. júl 2009

ahojte, ako citam mate sa celkom fajn, ja teraz k pc skoro vobec nechodim,ale uz aspon citim prve pohyby, a strasne sa zacinam tesit na malicke, tak sa vsetke drzte a opatrujte sa. 🙂 🙂

vranka4
29. júl 2009

nó,mataklinec vitáááj 😉 ,super správa,že drobčekovi sa darí v brušku,nejako pc zanedbávaš ?

emily3
30. júl 2009

vranka ty nocne vtaca 😉 , boli sme na dovolenke s ovcimi kiahnami, ale uz to mame za sebou.
babatko sa zvacsuje a uz ma menej miesta, niekedy mam pocit ze sa mi vytlaci cez pupok von 😅 , veci este nemam vyprane, nemam nic zbalene..ale snad tro stihnem.
nestiham to ani vnimat ze uz za par tyzdnov tu bude nas drobcek...

vranka4
1. aug 2009

Ahojte 🙂 ,prehupli sme sa skoro na tretiu stranu tém,kde ste ? 🙂 emily,máš to za pár,už aby si nachystala vecičky pre bábo a tašku do pôrodnice 😉 ,ani sa nenazdáš,a už budeme obdivovať drobčeka v albu.foto 😕

yanna.o
2. aug 2009

ahoj holky, můžete být šťastné, máte velkou rodinu, děti mají víc sourozenců, pomůžou si v životě, pomůžou i vám (i když jak kdy a jak kdo, známe to.. 😀 ). Velmi vás obdivuju, že to zvládáte. A buďte na sebe hrdé. Nejsem žádný nacionalista, ale shodou okolností mi teď dostala mailem video, tak ho sem dám. Je to o udržení kultury 😉 Tak i tomu mimochodem pomáháte 😀 I když to pro vás asi není to nejdůležitější 😉

https://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU
bocmanka
2. aug 2009

🙂 tak a sme doma z dovolenky, práčka perie o 106, keď bude čas hodím fotosky...
🙂
juj ale teplo tu a teplo pri mori je celkom inéééééé, teraz by mi stačilo pár dní doma a vrátiť sa späť....xixix

gejbule1
2. aug 2009

Ahoj holky,můžu se přidat k vám do klubu?Tři dětičky už mám ale chtěla bych ještě sourozence pro Lucíka 😀 .

emily3
3. aug 2009

Ahojte mamulky
gejbule vitaj medzi nami..fiha, mas velky vekovy rozdiel 😉 . tak Lucinka je teraz ako jedinacik, a asi by bolo fajn keby mala este partaka 😉 ...my teraz cakame Lucinku tesime sa.

vcera sme sa vratili z vikendu, boli sme v Cechcach a bolo super..nechcelo sa nam ist domov, ale manzel nema dovcu a mne sa nebezpecne rychlo blizi termin.
vcera vecer som nemohla zaspat a z hrozou som zistila ze uz v podstate o necela dva tyzdne sa moze babo narodit a ja nemam nic nachystane....neviem co skor 😅

bocmanka vitaj doma.....( podme k moru...)

gejbule1
3. aug 2009

Ahoj emily,no právě že by Lucinka ještě potřebovala sestřičku nebo bratříčka tak snad se ještě podaří 🙂 .
Ty to budeš mít 2:2 to je prima.Kdy máš termín?

petrulinka
3. aug 2009

ahoj holky,ráda bych s k vám taky přidala pokud nevadí,že my už čekáme páté,ale myslím,že to už je jedno 4 nebo 5.Je tu někdo kdo má termín březen duben?

emily3
3. aug 2009

ahojte gejbule, termin mam 2.9. vsetci traja sa narodili presne na termin , tak cakam ze aj nase stvrte, ale neviem. ani sa nebojim porodu, ako mam obavy, ci stihneme do porodnice, a vlastne kedy to pride, a ci stihneme dat deti k babke a pod. uz riesim taketo...a uz sa pomaly baslm do porodnice..ale nemam v podstate skoro nic..
stale beham za detvakmi, a teraz su prazdniny a oni chcu niekam ist a ja uz nevladzem....teraz mi tu fnukali ze chcu ist na nejake ihrisko..ale MIso este nespal a ked sadneme do auta to zalomi..a ja ho nebudem prenasat, a ja sama uz nevladzem 😝

petrulinko tak vitaj , asi je to uz jedno ci 4-5 deti nie? ako stare mas?
ak hladas niekoho z rovnakym terminom, skus pozriet do spolocneho terminu, tam su vacsinou temy a tehulky v rovnakom mesiaci. ale mozes zostat aj tu...aspon nam poradis ako to funguje so 4detmi, mas v tom prax 😉

vranka4
3. aug 2009

Ahojte 🙂 ,tešííím sa ,že klub sa nám rozrastáá-vitajte gejbule a petrulinka 🙂 ,gejbule,Lucinka bola plánovaná po takom dlhom čase?staršie dcéry pomáhajú ?ešte,keby sa podaril braček pre Lucinku 😕 ,aby mala parťáka 🙂 ,my sme po 10 r. plánovali tretie,a bác dvojičky 🙂 ,hlavne teraz vidím výhodu,že sa navzájom pohrajú-jedno by bolo osamotené,takto sú rovesníci pre hru,občas aj škriepku,ale patrí to k ich veku 😉 ...petrulinka,tiež ma zaujímajú tvoje drobce,alebo už skoro dospeláci ? 🙂 koľko rokov majú ?...ale som zvedavá 😀 ...emily,ty zvládaš ešte aj výlety po Čechách?ja by som už sedela a čakala na deň -D,ale drobcom ťažko vysvetlíš,že nevládzeš,a ešte keď sú prázdniny 🙂 pri tom rýchlom tempe si ani nestíhaš uvedomovať,že to máš za pár 🙂 ......bocmanka,vitáááj doma,oddýchnutá,len si pekne zvykaj na iné teplo 😀 ...popraté,požehlené....už sa teším na fotočky 😕 😕

emily3
4. aug 2009

vranka..ten vylet v Cehcach sme boli v jednom klastore, a program tam bol taky lazo plazo,( bol to tabor pre postihnute deti, takze sa to vsetko prisposobovalo ich potrebam a moznostiam,..takze nejak extra tury a skore ranne bude a pod sa nekonalo...v podstate sme sa hrali v zahradach klastora a to som zvladala aj ja s mojim kotlom 😀 a poobede bola povinna siesta, co mi max. vyhovovalo...a nasi dvaja starsi mohli lietat po vonku a vedeli sme kde su..takze tam bolo super. no to si ani nestiham uvedomovat ze to je zapar...uz pomaly chystam veci, uspesne mam vypratu prvu varku veci pre babatko...nakoniec mam toho tolko ze sa mi to nezmesti do komody 😅 a na zaciatku som sa bala ze nemam nic...
v piatok idem do poradne uz do nem. kde budem rodit, to uz budem v 37tt..uvidime, mam pocit ze zadka mi uz pomaly odisla, mala som take slabe krvacanie..ale len slabunke..to som mala pri druhom...pri ostatnych som si to an nevsimla...a brucho mi tvrdne statocne, ale este to nie su prave kontrakcie..takze sme v pripravnej faze...

petrulinka
4. aug 2009

nazdárek 😵 ,tak nejstarší David ten má už patnáct ted vyšel základku,pak Ondra devět,Adéla 7,a nejmenší bude mít v listopadu dva.A kde všichni bydlíte s tolika dětma?V paneláku či v domě?A jaké máte zkušenosti s lidma,když máte tolik dětí? 😒

emily3
4. aug 2009

petruli byvame v panelaku, mame 4izbovy byt... a skusenosti? uz ked som chodila s troma detmi tak na mna pozerali ako z marsu...( a este ktomu vyzeram dost mlado a hadaju mi tak mx. 25 😅 a maju blbe narazky, ze prve dieta som mala v 15 a ze z muzom to robime kazdy vecer...) a potom ze uz ste skoncili a dalsie dieta vam netreba...a Misko je posledny...a hovoria to taky ludia co s nami nemaju nic spolocne a vidia nas prvy aposledny krat v zivote...a potom ete manzelova rodina hlavne jeho stara mama nam dohovarala ze tri deti nam stacia, resp. ze ja na nich nestacim, ze ich rozmaznamav a som na nich mekka a zle ich vychovavam...tak sme jej ani nepovedali ze cakame dalsie, az ked to sama na mne videla....

vranka4
4. aug 2009

Ahojte 🙂 petrulinka,my bývame v rodinnom dome na dedine-super výhoda,veľký dvor ,záhrada,ale aj kopec roboty 😉 ,a čo sa týka ľudí,občas si niektorí klopkali na čelo,že 4 deti v dnešnej dobe 😀 ,ale ich názor ma nezaujíma,aj tak majú len kopec rečí a skutek utek 😀 ,sú to naše deti,ktoré nadovšetko milujeme a bez ktorých si život nevieme predstaviť....veď čím by sme boli bez detí ?..a heslo môjho muža,ktoré som už niekde písala je-radšej sa umilovať k smrti,ako v domove dôchodcov spomínať na pracovné úspechy 😀 ,podľa počtu detí by sa zdalo,že sa toho asi držíme,ale Vianoce sú niekedy častejšie 😀 ...ale nie,sranda musí byť 🙂 ...emily,ty si šikuľka,pánboh to vidí 😕 hovorí sa ,že nám dá toľko detí ,o koľko sa dokážeme postarať 🙂 ,takže ktovie ? do piatku všetko pochystaj,čo ak si ťa v špitáli už budú chcieť nechať ?už ťaháš krásny týždeň 🙂 ,takže,keď nebudeš dlhšie písať,už si tam 😅

emily3
4. aug 2009

vranka nestras z porodom, este niesme pripraveni 😉 , drti idu v pondelok do tabora, tak ich musim pobalit, a potom uz pomaly chystat veci do skoly,...niekedy neviem co skor...

gejbule1
6. aug 2009

Ahoj holky,zdravím novou petrulinku jako jsem já.
vranka já mám velké děti z prvního manželství a Lucinku mám s druhým mužem.Chtěli jsme mimčo o dva roky dřív ale vždy jsem o něj nevím proč přišla.Pak se naštěstí Lúca povedla.Bydlíme v rodinném domku takže místa tu máme dost.byla jsem teď u segry na chatě a bylo to prima jen byĺa docela zima.Tam jsem zjistila že jsem těhu asi 5tt.Nesnažili jsme se o to ale jsem docela ráda jen mám obavy z toho že je to moc brzy po revizi.Prakticky jsem otěhotněla v šestinedělí.Nemáte s tím některá zkušenosti?Docela se bijím k doktorovi že mi vynadá.

emily3
8. aug 2009

ahojte, gejbule vitaj, mam s tym skusenosti bohuzial....aj ja som otehotnela este "vsestonedeli" po kyrete a teho som mala bezsproblemove a narodil sa nam zdravy chlapec, teraz bude mat 5 rokov.. 😉 takze ta chcem povzbudit, nevzdavaj sa a ze nevyslo predosle teho, to neznamena ze aj toto nevyjde..tak sa drzkaj, opatruj a setri sa, pri kazdom malom naznaku nieco, si lahni a nechaj vsetko tak, dietatko je prednejsie ako poriadok v dome 😉
a s doktorom, isla som tak na kontrolu 7 tyzdnov po revizi, s tym ze som sa tvarila ze neviem ze som tehu...jeho prva otazka " kedy ste mali menstruaciu?" odpoved..nedostala som" to sa mu nepacilo, lebo som ju mala dostat...a ked ma vysetril tak pozrel.." vy ste tehotna" a ja " ano? tak nam zlyhala asi ochrana... 😅 😅 a dalej to uz neriesil, poslal ma na ultrazvuk, tam mi potvrdili ze babo je v 7tt a ze zije a rastie, ...a bolo, potom mi vypisal knizku..
tiez som sa bala ze sa to zle skonci ale na stastie nie...ale potom som mala dva potraty a v az 6 teho sa nam narodil syn, a teraz som 7krat teho a na stastie tiez bez problemov a za chvilu sa nam narodi mala princezna... 😉

deina2005
9. aug 2009

no tak sapo dlhej dobe hlasim uz je nas o jedneho viac.mala sa narodila 30.7 o 11.05 mala 3230g a 49 cm.porod lahky ako vzdy 😉 mame sa fajn a malu si uzivame.teras budem mesiac sama z detmi manzel odchadza do prace tak som zvedava jak to budem zvladat

deborah1
9. aug 2009

Deina,gratulujem! 🙂 😎
Mne sa to blíži a blíži.Napíš niečo o tvojom pôrode,keď budeš mať čas,povzbudla si ma,že bol ľahký.Mala si všetky pôrody rovnaké alebo bol posledný najlepší? 😕Ja už mám také nervy 😖
Ahoj Emily 🙂 Ty si na tom ako?Bojíš sa pôrodu,myslíš naň?Čo myslíš,koľko ešte vydržíme 2 v 1,keď som otvorená na 1 prst a CS mám 8? 😅 😕 Ty to máš ako?

deina2005
9. aug 2009

no celkovy porod trval asi 10 minut.mala som programovany takze rano o 7 mi zaviedli tabletku o 9 prepychli plodovu vodu a za pol hodiny pychli injekciu a dali nejake kvapky.bolesti v pohode sustredila som sa a predychala ziadna strasna bolest.skakala som si na fit lopte.doktorka mi potom urobila ten hamiltonov hmat ked som nemala este take bolesti ake maju byt tak mi sestricka povedala nech si lahnem na bok.behom minuty prisli take bolesti a sylne tlacenie na konecnik ze ma hned viedly na sal 2x som zatlacila a mala bola na svete.nemala som ziadny steh a po 3 hodinach som sla uz sama do sprchy.nikto mi neveril ze som po porode.takze nebojte sa