Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

jakelina
14. nov 2009

Vranka, to víš že se těšíme. Zrovna začínám kupovat výbavičku a nakukuju do kočárků. Je to fajn, když je doma veselo. Zrovna včera tady byla holka co chodí se synem a zdá se být hrozně fajn, tak mám pěkný víkend. Venku je krásně a teplo a ani to nevypadá, že za 40 dní bude štědrý večer. 🙂

petrulinka
17. nov 2009

čauky Jakelina,tak se dívám,že máme téměř stejný termín,já mám 23.3. a taktéž kluka.Už máte jméno??

jakelina
17. nov 2009

Ahoj Petrulinka, dívám se že máš Matyáše a Davida jako my. David je prvorozený jako u vás. Kryštof je moc hezké jméno. My váháme mezi Sebastiánem a Šimonem. Tak u vás musí být veselo tolik dětí. Jejda 🙂 , já bych taky chtěla i víc a alespoň jednu holku, ale to už nedám. Jsem už na to stará a finančně bychom to nezvládli. Budou stačit čtyři až nad hlavu.

bocmanka
18. nov 2009

😵 vranka , ty mi praješ...díky....7 detí, tak to len do domu...ak si raz zriadim detské centrum...ak náhodou prídem na materskej o prácu učiteľky...
jakelina a koľko majú rokov tvoje deti?...som nepostrehla či synovia..asi áno...

inak si ma jakelina povzbudila, určite nad adopciou o pár rokov pouvažujem, tak ako ty hovoríš, detičky rastú a krúžkujú....ale ja sa celkom teším aj na mažela, že budeme robiť naše záľuby konečne aj spoločne...
zatiaľ sa len 7 rokov krútime okolo detí ...
my radi lyžujeme, cestujeme, bicyklujeme.....ale s deťmi robíme všetko s mierou, aj keď sa "narodili s lyžami na nohách..", lebo to by náš ocko-adrenalín neprežil...hehehe 😀 😀

jakelina
18. nov 2009

Bocmanka, já mám tři syny a čtvrtý se narodí v březnu. Nejstarší 18 let, pak 15 a 8 let. My taky všichni lyžujeme, jezdíme na kole, kolečkové brusle atd. Ten nejmenší začínal taky lyžovat už ve dvou letech, tak to se dá zvládnout i s čtvrtým dítkem. Nejrychlejší adopce je u větších dětí, na miminko budete čekat dlouho. To si zažádejte už teď jestli plánujete vše vážně. Můžete čekat i pět let.

jakelina
25. nov 2009

Holky nikdo nečekáte čtvrté dítko???Téma nám nějak usnulo??!!!!

fass
25. nov 2009

Ahojte holky!!! Přidávám se k vám. Čekáme 4 dítě 🙂 . Vidím, že nejsem sama, kdo si pořizuje velkou rodinu. Sice manžel říkal, že budeme za blázny pořizovat si tolik dětí v dnešní době. Teď se ale na holčičku těší. 😀 😀 😀 😀

mama4
25. nov 2009

Ahoj maminy,fú to som rada,že nie som sama čo čaká štvrté,sestry pri vyšetrení sa na mna občas prídu pozrieť,aká žena to má štvrté rodiť každú chvílku.Už finišujem,tak nedočkavo čakám nech už tú moju bambulku porodím.

vranka4
25. nov 2009

ahojte žienky,vitajte nové tehuľky 🙂 ,držkajte sa,aby ste už patrili medzi nás štvormaminy 🙂,ostatných si nevšímajte,nech si len pekne ťukajú na čelo,že 4 deti v dnešnej dobe,však oni sa o naše detičky nebudú starať a vychovávavať ich..... ,tu to nejako zamrzlo,všetci sa ulievajú 😀 😀 ,tak sa posnažte tehuľky aj vy, a vy maminy,kde ste? 😕 😕

emily3
25. nov 2009

.ahojte nove maminky, som rada ze nas pribuda, lebo aj ja sa v okoli citim ako rarita 😅 , no nemam momentalne cas prispievat, lebo mame zavireny pocitac, a oisem z manzelovho notebooku...bijeme sa o on 😉 .
teda nase stvrte dietako si doslovne vymodlili deti a manzel....su zlati, len oni rano odidu a ja sa staram o dve babatka...zabava, ale nie, tesime sa ze mame Lucku, je velmi krasnucka, a zlatucka a sikulka, uz sa dviha ba sedm brusakuje, uz len cakam kedy mi z tej sedacky vyskoci....
Monika ma same koncerty, zo spevu aj z husli, kedze je taka sikulka...na buduci tyzden ma dva, tak sa kulturne vzdelavame. a nasi chalani su chalani, Misko je vo veku, kedy robi zasadne opacne, ide inym smerom ako chceme ist a pod { a akosi uz na to nemam nervi, uz som si to dvakrat absolvovala a teraz to mam treti raz a ked on uz bude normalny, tak zacne Lucka...tesim sa}

melkina
9. dec 2009

Ahojte maminky 🙂 aj ja sa k vám s radosťou pridávam 🙂 tak ma to to povzbudilo 😉 ja mam prvé 3 detičky z prvého manželstva a tým, že môj terajší partner nemal ešte svoje "vlastné" detičky, tak sme sa rozhodli, že budeme mať aj jedno spolčné 🙂 plánovali sme to síce tak o 3 roky, ale nevadí, tešíme sa aj teraz 😉
A tiež mám vo svojom okolí keď tak skôr trojdetné maminy, ale ako čítam je nás štvordetných dosť
😅

janulap
9. dec 2009

ahojte maminky,no pred vami klobuk dole 😉
Ako pozeram pri vasich menach,ze niektore maju 3 deticky,ine 4deticky.Ja vas obdivujem.
my s manzelom rozmyslame len o tretom,a akosi sa nevieme k tomu dokopat 😠 Raz chceme,potom zase (a to vacsinou ja) nechcem ☹ .
Vcera mi aj starsia dcerka povedala,ze by chcela sestricku.Tak zas len rozmyslam 😔

jakelina
9. dec 2009

Janula, tak jí tu sestřičku pořiďte. Je to fajn. My se už těšíme na příští vánoce až nás doma bude 6. 🙂

janulap
9. dec 2009

jakelina,dakujem za povzbudenie 😉
Uvidime,rozmyslali sme,ze by sme zamiesili v lete,aby sa na jar narodilo 😀
Och boze....ako by som ja chcela,aby to prislo tak neckane,neplanovane a zas planujem 🙂

fass
9. dec 2009

jakelina, my se na tu malou cácorku taky hrozně těšíme.Taky jsem myslela na to, jak bude příští vánoce veselo.Už ten malý skoro tříletý klučík nám ty svátky rozveselil.Na Milkuláše obrovská radost a co teprve stromeček a dárky.Oni ti starší pubertáci to berou už tak nějak jinak. janula,my to taky máme plánované.Uvidíš ,že až se k tomu dokopeš, bude mít radost celá rodina.

vranka4
9. dec 2009

ahojte 🙂 ,nové snažilky vitajte...nech sa rozrastá náš klub 😀 😀 ,my sme štvrté neplánovali,len tretie bábo po 10 rokoch a na prvý šup sa podarili dvojičky-párik 🙂 ,takže do toho,nebojte sa,nasledujte nás 🙂 ....super obdobie,po prvotnom šoku to bola neopísateľný pocit radosti,ale aj obavy,aby všetko dobre dopadlo,našťastie tehotenstvo bolo bezproblémové,dvojičky zdravé,narodili sa v ukončenom 39.tt,vychutnala som si to obdobie úplne ináč ako v 20-tke ,sú to naše dva poklady,ktoré veeeeeľmi ľúbime,nechcela by som nič meniť 🙂

bocmanka
9. dec 2009

🙂 vítam aj ja nové tehuľky...aj keď sem len sem tam nakuknem 😵 😵

vranka4
9. dec 2009

bocmanka,veru len sem-tam nakukneš 🙂 ,kedy sa pridáš medzi nás naostro? 😀 😀

emily3
9. dec 2009

ahojko, no nas pc sa lieci...momentalne som si pozicala notebbok od brata, lebo sme tu kazdy vecer viedli boje s manzelom...
nase deti su chore, teda Mon a Misko, rano sa tvarili, ze len trocha a teraz maju 39...tesim sa. cakam kedy to schytaju aj Marek s Luckou.

vitaaam nove maminy, je to povzbudive, ze nas je tolko, niekedy sa citim ako rarita so 4 detmi 😅 .

jakelina
10. dec 2009

Emily, tak to moc držím palce ať to nedostanete celá rodina. Ty nemoci to je hnus 😠 Já si pamatuju, že když se v lednu narodil Matyáš, byli ti starší dva v jednom kuse nemocní. Děs. Musela jsem je pořád odhánět od postýlky a stejně to neuhlídáš a nakonec většínou byli nemocní všichni a já lítala k doktorce a do lékárny, v noci kojení a
antibiotika. No máme my maminky těžký úděl, ale je to krása.
Fass, máš pravdu s těma puberťákama, já se těším na vánoce už jenom kvůli těm dětem. S velkýma dětma už to není ono a letos poprvé už ani Matyáš, ten nejmladší nevěří na Ježíška, tak už to taky není to pravé ořechové.

vranka4
10. dec 2009

AHOJTE 🙂 ,jakelina,máš novú fotku v pase 😕 😕 ,vyzeráš taká mladučká... ale pekná tehuľka z teba-pekné fotky si pridala,tá postavička 😕 ,to bude tými deťmi 😀 😀 -mladneme úmerne počtom detí 😀 😀
emily,ako sa máte okrem chorôb?detičky poslúchajú,Lucinku ešte kojíš?ale to letí,o chvíľu bude mať 4 mesiačiky 😕

emily3
10. dec 2009

ahojte, tak v noci sme poriadne nespali, Misko horuckoval a stale mu to brha medzi 38-39...Monike to lieta medzi 37-38...a dnes rano sa pridal MArek...cakam kedy Lucka, snazim sa ju izolovat od nich, ale....
inak sa mame celkom dobre, LUcka rastie, je krasna slecna, smeje sa, rozprava a dviha sa na sedenie, este ju kojim, minuly tyzden v poradni mala 6,5 Kg..je velkacka a s detmi sme si rozpravali, ze minule vienoce boli Miskove prve a teraz ma prve Vianoce Lucka. 😀 ...uz ma oslovili v kostole, ci by Lucka mohla hrat Jeziska.....
vranka leti to, za chvilu budem nahanat aj Lucku...uz sa tak dviha ze uz uz vybehnut....

jakelina
10. dec 2009

Vranka děkuji za pochvalu. To mi už dlouho nikdo neřekl v mých skoro 40 letech, že vypadám mladučká. 😀 Tak to jsi mi fakt udělala radost.

jakelina
15. dec 2009

Holky jak stíháte vánoční přípravy?? Já mám pocit, že nějak nevím co dřív. Všude na mě vykukuje nějaký nepořádek a nedodělaná práce. Tak snad je to u vás lepší. 🙂

fass
15. dec 2009

Já to stíhám horko-těžko.Ráno začnu,a druhý den mužu uklízet znovu.Taky se mi zdá ,že uklid nebere konce.Malý se mi pořád motá za zadkem a něco vytahuje.Nejhorší je to s nákupama.Ti velcí ,hlavně dcera,lezli do všech obchodu v nakupním centru,protože se pořád nemohli rozhodnout ,co si vybrat pod stromeček.Malý byl unavený a fnukal.Ještě ,že už je to hlavní nakoupeno.Hlídání nehrozí.Manžel rodinu nemá,a já 250km daleko.Ale neměnila bych.Když si konečně večer lehnu k telce a všichni kolem mě,jsem štastná ,že je mám.Už se nemužu dočkat ,až nás bude o 1 víc.

emily3
15. dec 2009

fass u nas poriadok nehrozi...to sa mozem zamknut do jednej izby a tu upratat anechat to zamknute, ale zatial experti rozhazu ostatne izby...takze u nas nejake velke upratovanie nehorozi..nestihnam..a stale upratujem kalamity co porobia....Milule vianoce boli prve pre Miska a teraz ma prve vianoce Lucka...je taka zlata..sikulka, kym nebeha a nevyvadza ako ostatni...
a pecenie tiez velmi nehrozi, to si necham napiect nejake kolace u mamy, a nieco kupime a bude, a cez svoiatky aj tak budeme lietat po navstevach a potom ideme prec..tak by sme to vsetko nepojedli... 😉

fass
15. dec 2009

Emili,my jsme cukroví pekli s tím ,že byla kalamita v celé kuchyni.Malý se vyžíval v rozsypávání mouky po zemi,rozbil několik vajec a o zašlapaném těstě v koberci ani nemluvím.Dcera nejdříve slibovala jak bude pomáhat,a pak sedla k počítači s tím ,že ji při tom pečení bolí záda.Syn se nachomýtl v kuchyni,jen když přišel ochutnávat.Ale já sem si to s tím malým pomocníčkem docela užívala.

emily3
15. dec 2009

fass dnes mi deti pomahali varit obed..to bola kalamita a potom samotny obed...sa detska nespratali do koze a vyliali polievku 😒 ...od rana som stala v kuchyni a len umyvala a spratavala...dokola....
ale zajtra uz idu do skolky a skoly tak si vydychnem...na chvilu a potom tri tyzdne prazdniny.....

hlavne chcem pokojne sviatky, aj ked nebude 100%poriadok...

emily3
15. dec 2009

ozaj ako sa ma mataklinec? uz ma termin... 😨

vranka4
15. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak ja mám tento týždeň dovolenku,už mám upratané-síce upratujem každý deň dookola...ale aj veľké riadenie-okná a pod......aj výzdoba hotová,pečenie nechávam až na budúci týždeň 🙂 ...ešte nejaké darčeky.....a ani sa nenazdáme a bude po sviatkoch 😖 ...ale mám rada túto vianočnú atmosféru,koledy.....ešte nech sme všetci zdraví a Vianoce môžu prísť,dvojičky ešte stále pokašliavajú 😒