Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

emily3
1. júl 2009

deina dik za inof..ale momentalne by ma to nemalo ohrozovat..ja som mala kiahne ako mala, takze by som ich nemala dostat, a babatko je uchranene... 😉 ..uz v nasom okoli su dlho, uz to bola len otazka casu kedy to dostanu nasi...aspon to budu mat za sebou....MArek je krasne vyhadzany...a ti dvaja zatial nic. na stastie ho to zatial nesvrbi a nema teplotu tak snad to zvladneme bez komplikacii.

bocmanka
2. júl 2009

🙂 emily nemusíš sa báť,
ja keď som čakala v lete rominu sme boli v lete v čechách a mala tam moja neterka valentyna kiahne, naši ich dostali ešte "v záručnej dobe " od nej, a ja keďže som ich ako dieťa mala, ma to nijak neohrozilo, konzultovala som to aj s lekármi...
akurát, že môj manžel mal v tom čase oslabenú imunitu po zápale pľúc a vírus kiahní mu v tele zmutoval a skončil na jis-ke na celý mesiac a polroka sa z toho nevedel spamätať...ja som fičala tehotná s dvomi malými deťmi celé leto, asi pánboh stál pri mne, že som to zvládla, horúčavy a at´d.

držím palce...

maminkamajka
2. júl 2009

Ahojte.Ja tiež čakám štvrté dieťatko zo začiatku som sa veľmi bála lebo mám doma 3 neposedných čertíkov ktorý neustále potrebujú moju pozornosť.Teraz to zo mňa opadlo teším sa na Tamarku 🙂 staršie decka sa tiež tešia hladkajú mi bruško pusinkuju a aj ich správanie sa trošku zlepšilo. 🙂

maminkamajka
2. júl 2009

Kočky môžem Vás poprosiť o hlas?
http://vyfotbrisko.actimel.cz/galerie/foto/963

Ďakujem pekne

vranka4
2. júl 2009

Ahojte maminky,aj detičky bodkované,aj nebodkované 🙂 ,kiahne patria k ich veku,hlavne nech prebehnú bez komplikácií,Bocmanka-tvoj mužíček mal teda smolu vtedy,ale hlavne ,že je už fit(aspoň dúfam 😀 ),Emily,ako deti,už sú bodkovaní všetci? 🙂 ,mimkao-čo nové u vás,detičky v pohode?

emily3
2. júl 2009

ahojte, zatial je len Marek bodkovany, chudtko, ma trochu zvysenu teplotu...je to o drzku, alebo by som ho mala drzat doma a ti dvaja chcu ist zase von..a mamina sa rozkrajaj...vovlala som z dr. nemusime k nej chodit, festil kvapky, krem....a cakta tk o dva tri tyzdne dalsie pupaky...akurat cez dovolenku..keby to dostali vsetci traja naraz teraz do dovolenky by boli fit..takto to potiahneme cele prazdniny 😒 ..tesim sa.

a mozem v takon infekcnom prostredi chystat detske veci? teraz ma to napadlo....no bude to zaujimave.

vranka4
2. júl 2009

Emily,neboj,zvládnete to,u nás staršia dcéra mala kiahne 6-ročná,mladšia mala vtedy 4 r.a nedostala ich 🙂,len to je horšie,udrž deti dnu,keď je vonku pekne 😉 ,náš Marek mal predvčerom teploty,nič viac-našťastie 🙂 ,ocko s Ivkou vonku,ja s ním dnu 😀,teraz majú také obdobie,že nestačia otvoriť očká,a už len von,ešteže máme dvor,tam sa vyšantia 🙂

ambret
2. júl 2009

Ahojky mamči 🙂

Maminkamajka- odhlasováno 😉

traktor
2. júl 2009

ahojte, tak aj u nas boli kiahne a este aj su ...tesne pred porodom ich dostala miska, ale presli jej v pohode.... len moj doky sa bal ako to bude, kedze som mala ist rodit... nakoniec to vyslo tak , ze kym som porodila a prisla z nemocky bolo po kiahnach...teda u misky... s nemocnice som prisla v sobotu a kiahne dostala aj starsia simonka... hned sme ju chudatko zbalili a hajde k babke... ta to znasa dost tazko , vysoke horucky a obotkovane cele lelulucicke telo aj na dlanach, spodkoch noch, v ustach... no uz nam chyba len pastko, pretoze ani ten kiahne nemal...

emily3
2. júl 2009

traktor tak to mate " veselo" a ked to dostane najmladsie? zvlada to take babatko? teraz to maju aj nasi znami a oni maju 4 mesacne....
ja dufam ze do porodu budu vsetky deti uz ok.

traktor
2. júl 2009

nam doktorka hovorila, ze take babo by malo mat vytvorenu imunitu , teda ze je chranene cez mamku mlieckom. ale ze je to velmi nebezpecne ak tehula kiahne nemala, ze vtedy to babo nemusi prezit... nam kazali deti odizolovat od mateja... ale da sa to ? mi sme prisli s nemocnice a simonka akurat zacala obotkovavat...takze matej uz bol v tom prostredi.... no neviem.... v nemocnici mi zas povedali, ze je to velmi nebezpecne pre tehule vo velmi nizkom tt a naopak vo velmi vysokom tt a pre novorodencou...tak dufam, ze to zvladneme a vsetko bude ok.inac tie kiahne su teraz snad vsade...

emily3
2. júl 2009

my sme to uz ocakavali, lebo v nasom okoli bolo toho dost, a dostalo sa do aj do Marekovej skolky a este sme boli v kontakte s detmi ( naschval, chceli sme to skor...) a vypuklo to teraz..aj sestrine detvaky to maju..ona ma jednomesacne babo..takze to ma tiez veselo

traktor
2. júl 2009

to aby sme si tie prazdniny uzili a nenudili sa, ze? 😉 ja mam teraz taky problem s matejom.. okolo krku, vzadu na hlavicke a na chrbatiku / len v mieste kde konci plienka sa mu urobili take cervene miesta a z takymi malymi bielimi bodkami / zrejme potnicky/., pretoze sa fakt velmi poti... pri dievcatach ani patkovi som to nemala... nevies poradit cim potierat, ci dat len puder?

traktor
2. júl 2009

inac mne je velmi luto simonky, ze sme ju museli odsikovat k babke / este tam nikdy tak dlho nebola/, a hlavne teraz, ked sme doniesli maleho domou, a ona sa tak velmi tesila...aj detom sme uz vylozili velky bazen a ona chudera nic... nevies ako dlho po kiahnach by nemala este chodit vonku? nikde som to nenasla....

traktor
2. júl 2009

akurat pozeram ze aj vam to vyslo krasne - 2 chlapci a 2 baby , presne ako nam len mi to mame naopak 🙂

emily3
2. júl 2009

traktor..to mozu byt potnicky, teraz je horuco, osprvchovat, napudrovat a menej obliekat...
po kiahnach myslim ze uz moze von, nakazliva je ked ma este vodnate vyrazky ale ked uz bude mat na vsetkych chrasticky tak by uz mala byt ok.

deina2005
2. júl 2009

moj mal kiahne ked mal pol roka a to bola taka horucava.najhorsie to bolo pod plienkou ale zvladal to dobre horucky mali asi len jeden den.natierala som ich z betadine to teraz odporucaju a kupila som potom chladivy tekuty puder

emily3
2. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
to som nasla na koniku, tuto diskusiu

nam odporucila fenistil, gel a kvapky

traktor
2. júl 2009

nam kazali natierat tekutym pudrom s mentolom a dithiaden, len ten puder jej nerobi velmi dobre lebo ona ma aj velmi po tvari tak jej velmi stipalo oci/ no co uz, ale aj som na druhej strane rada, ze to dostala, aspon bude mat uz pokoj/, no a este nam zostal patko a samozrejme matej , tak len dufam , ze ich to teraz obide a dostanu to ako vecsi

traktor
2. júl 2009

deina tak to je super, ze to maly taskto zvladal, nam praveze nasa doktorkas povedala, ze to takto male deti velmi zle znasaju...

traktor
2. júl 2009

nemalo byt taskto ale lahko 😉

mataklinec
autor
2. júl 2009

Ahojte, tak citam, ze deturence maju kiahne, moje 2 starsie mali uz pred 4 rokmy ale maly Davidko este nemal, ale pocula som ze aj u nas v Detve su rozsirene, drzim palce nech maju lahky priebeh, drzte sa kocky. 🙂

mataklinec
autor
2. júl 2009

Este som sa chcela opytat ci neviete ako je to s porodnym, myslim s vyskou porodneho pri stvrtom babu, vdaka

vranka4
2. júl 2009

Ahojte 🙂 mataklinec- klikni na paragrafy,napíš odkaz,určite sa nájdu múdre žienky ,čo poradia,mne sa to osvedčilo 🙂 ,traktor,emily ti dobre napísala,kiahne sú infekčné,kým nie sú vysušené vyrážky,keď je chrastička-o.k.,a naša Ivka má teraz podobný výsyp,púder nepomohol,ale Pityol mastička áno-vysuší.

deina2005
3. júl 2009

mataklinec myslim ze okolo 4500.je to malo mohli dat aspon polovicu z toho co davaju 1.2.3 dietati.je to nespravodlive.no ale nerodime zato aby sme b 😠 oli jeden mesiac bohate ale zato ze chceme deturence no nie?ja som nikdy nijaky prispevok nevistihla.ale zisli by sa

emily3
3. júl 2009

matka prispevok na stvrte dieta je ten maly..len 1.2.3. dostavaju ten vysoky..
nas sa to netikalo, ked som porodila druheho, vtedy schvalili na prve a ked som porodila tretie, tak potom si povedali..dobre podporme aj 2-3 takze nam je to ......
nerozumiem cim sa lisi stvrte dieta od prveho, aj tak musim kupovat plienky, kocik sa opotrebovava...( teraz mame pozicany, uz pre tretom, mame v rodine taky kolujuci...) a aj vecicky sa obnosia..ale som citala ze rodicovsky prispevok by mali zvysit aspon na min. mzdu od januara, ci to schvalia neviem...ale mali by sme raz tolko ako teraz a to potesi nie? vsak makame okolo deti non stop, piatok, sviatok, vikend, den, noc...nemozme si povedat ze padala a dovidenia...a za to dostanem p..

vranka davala si pytiol na rany? ja ho mastim fenistilom aby ho to nesvrbelo..vcera sa krasne vyhadzal, vyslovene pred ocami mu pucali nove vyrazky tak teraz ma asi uz vsetky stadia na sebe..mali sme rusnu noc, stae sa skrabal, a svrbelo ho to a mal horucku..dala som panadol a fenistil a uz sa nam minul gel...ale snad to zvladneme..teraz sa chraju vsetci traja spolu, Marek je trocha otapeny s tych kvapiek...ti dvaja zatia nic tak uvidime kedy to schytaju..
ale urcite uz mame po dovoleneke...mali sme ist teraz 17.7. a to nestihame 😒

vranka4
3. júl 2009

Ahojte 🙂 ,emily-ten Pityol som nedávala na rany,to určite nie a kiahne vonkoncom-tam len tek. púder,ale na potničky alebo zaparané plôšky-potrieť pityolom,nato zasypať púdrom natenko-zabralo vždy,aj teraz mala Ivka-v oblasti chrbátika,kde je gumička na nohavičkách- za 3 dni úplne v pohode 🙂 a čo sa týka príspevkov,nás takisto všetky obišli 😀 ,to som sa smiala,keď som mala rodiť dvojičky po 10 rokoch,že som ako prvorodička po toľkých rokoch 😀 ,ale hlavne,že sme zdraví,aj keď sa trošku musíme uskromniť,kým nezačnem robiť od septembra 🙂 ,to budú mať drobce 2a1/2roka,pôjdu do škôlky-u nás je len štátna,tak rodič.príspevok do troch rokov sa ma zase týkať nebude ☹

emily3
3. júl 2009

vranka aha tak som to zle precitala...
fj vonkuje strasne teplo a my sa potime vo vlastnej stave...

vranka4
3. júl 2009

Ahojte babky 🙂 ,halóóó,kde ste,čo už víkendujete? 🙂

bocmanka
3. júl 2009

🙂 nočný manažérsky vták vranka sa ozval....xixixixi

som si pomenila album, aby som sa inšpirovala na tohoročnú dovolenku...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...