Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

svetlusenka
5. júl 2009

Ahoj maminky, tak se přidávám ke 4 dětem, jsem moc ráda, že nás je tu víc...Jinak k těm názorům tady - že vás okolí odsuzovalo....Taky jsme si to prožili, že jsme s manželem nezodpovědní, socky a nevím co všechno. Navíc jsme poslední zlatíčko vůbec neplánovali, ale těšili jsme se.
Vůbec se není třeba stresovat okolím, co na to řeknou - na to mám názor asi takový - co je druhým do mně, oni mi na chleba nedají......
Potkávala jsem lidi, kteří říkali - V dnešní době? Vy jste se zbláznili apod.
Tohle se říkalo vždycky, vždycky se to říkat bude, ale jsou to naše životy, prožíváme si je my, s dětmi se těšíme taky my, a druzí můžou koukat, oni nás přece neživí a o naše dětičky se budeme starat zase jen my.
Držím všem palečky, nekoukejte na ostatní, když budou někteří lidi chtít, vždycky si něco najdou 😉

deborah1
6. júl 2009

Ahojte 🙂 ,tak som zase tu 😎 ,chodím hore-dole po Koníkovi,ale píšem iba občas 😅 ,nejako sa mi nechce.
Emily,čítam,že máte kiahne 😖 .My sme mali pred rokom pred Vianocami.Najhoršie na tom bolo to,že ja s manželom sme nevedeli,či sme v detstve mali kiahne,tak sme s vypetím čakali.Navyše som nevedela,či nie som tehotná.Tak tehotná som nebola,ale kiahne som dostala,najprv chalani rad radom,potom ja-bola som celá bodkovaná,vysoké horúčky,fuj 😖 Manžel ich nedostal,vďaka Bohu.
Svetlusenka,to sú iba výhovorky ľudí,že v dnešnej dobe.Akoby v minulosti to bolo ľahšie.V každej dobe bolo všelijako.Podľa mňa,je to otázka postoja k životu.Kto chce deti má,kto nechce,nájde si výhovorku vždy. 🙄

bocmanka
6. júl 2009

🙂 deborah, svetlusenka...máte moje sympatie...
každý má toľko detí, na koľko sa cíti..
ja keby som mohla, mám určite aj štvrté... 😵

emily3
6. júl 2009

svetlus vitaj 😉 mam ten isty nazor. co koho do toho ze mame 4 deti, oni sa o nich nestaraju, a najradsej mam takych co s nami nemaju absolutne nic, prvy krat vzivote nas vidia a urcuju nam pocet deti...na Vianoce tiu bol jeden chlapik odpocitat vodu a pozeral na Misa.." zvykaj si ty si posledny" tak tomu som fakt nechapalaale nech si hovori co chce Miso posledny nie je 😅 😉
my sme v podstate ziadne nase dieta neplanovali ale chceli sme deti a kedy sa podarilo sa podarilo...tak sa tesime 😀

kiahne ma u nas zatial len Marek a uz vyzera celkom dobre, uz sa mu to hoji....
babatko kopka o 106, a este mi to nedochadza ale uz sa nam to krati, ci chcem alebo nie. pomaly zhanam veci...ale este stale som nenasla tie najmensie dupky po detoch, neviem kde su, asi v pivnici alebo v nejakej skatli. 😅 😕

vranka4
6. júl 2009

Ahojte mamičky 🙂 emily,ani sa nenazdáš,prázdniny ubehnú ako voda a už budete mať doma veselšie 🙂,teší aj mňa váš postoj k novému životu 🙂,v našom okolí sa tiež našlo pár ľudí,ktorí si klopkali na čelo,že štyri deti v dnešnej dobe 😒,ale čím by sme bez nich boli ?síce sme plánovali tretie, dvojičky nás prekvapili,po prvotnom šoku to bola záplava radosti, obohatili náš život 🙂 ,najlepšia bola moja sestra,keď som jej oznámila,že čakáme dvojičky,povedala-čo sa bojíš,však dáš len viac o dva hrnčeky vody do polievky 🙂 a pánboh dá len tomu veľa detí,kto sa dokáže o ne postarať 🙂 ,pekné a výstižné,však ? 🙂 deborah,svetlušenka,emily,no aj ty bocmanka a ďalšie maminy -môžu nám tie veľké rodinky len závidieť 🙂 ešte niečo na zasmiatie od môjho mužíčka- 🙂 radšej sa umilovať k smrti,ako v domove dôchodcov spomínať na pracovné úspechy 😀

zajkka
6. júl 2009

Ahojte,ja mam styroch chlapcekov.Posledny su dvojicky.Chcela som dve-tri deti a takto sa nam zadarilo.Ale viete co?Normalne mam myslienku,ze by som aj piate,len keby mi dal niekto zaruku,ze to bude dievcatko. 😒

emily3
6. júl 2009

vranka 😀 😀 😀
tie dvojicky, moji rodicia ked cakali stvrte, vtedy este neboli ultrazvuk tak nik nevedel a dokonca an idr. nevedel ze budeme dvaja..ze ked pozcuval ozvi srdiecka tak pocul len jedno 😅 , len pred porodom sa im nieco nezdalo, velkost hlavicky ( neviem ktoreho nas nahmatali) a mama mala vysoky krvny tlak, ale to preto ze sme boli dvaja, a doktor sa ju sanzil presvedcit ze sa jej musi tocit hlava a neviem co, pitom je bolo dobre. tak ju poslali na rengen ( boli sme oziareni 😖 ) a az tesne pred porodom zistili ze budeme dvaja..takze nie 4 dieta ale hned aj 5te 😉 😀 ...tak ked sme sa narodili, narobili soky celej rodine, hlavne ocinovi...mam brata ale ja som starsia 😉

vranka4
6. júl 2009

emily 🙂 ty si z dvojičiek ,no to je super 🙂 ,z bratom vychádzate ako,ste naviazaní na seba? 😉 ,vtedy to musel byť pre rodičov šok a radosť zároveň 🙂 ,dnes už máme aspoň ultrazvuk,okrem ostatných vymožeností 🙂

vranka4
6. júl 2009

šanca na dvojičky možno u vnúčat 🙂 ,dokonca som čítala,že dvojvaječné dvojičky je predpoklad-obgenerácia z matkinej strany,u nás to vyšlo 🙂

deborah1
6. júl 2009

😀 Vranka,dobré motto 😀
Bocmanka,už nemôžeš mať štvrté? ☹
Emily,veru sa nám to kráti,už sa teším ma bábatko,ale ten strach z pôrodu 😖.Ty sa bojíš?
Zajkka,vždy ma poteší,ke´d vidím maminu.ktorá ma toľko chlapčekov 😀,my budeme mať tiež 4.chlapca.Myšlienku máš dobrú,aj ja by som potom 5.véééľmi chcela dievčatko 😀 😉

bocmanka
7. júl 2009

😒 deborah, už nie, všetky tri detičky sú narodené cisárskym rezom a pri treťom som si dala žiadosť na sterilizáciu, už by som neriskovala....

emily3
8. júl 2009

vranka sme dvojvajecni a vychadzame ako s kazdym inym surodencom ( najviac sme sa mlatili a tak... 😅 )

deborah hej krati sa nam to , vcera som bola na priprave porodu zase, ale hlavne kvoli tomu aby mohol byt manzel pri porode, na stastie mi dala bez problemov peciatku aj za manzela ze tam bol, takze tam nebude musiet ist...vsak sme rodili naposledy minuly rok. a z porodu momentalne ma prepada panika, nie som pripravena...

deborah1
8. júl 2009

Emily,ja len myslím na to,aby sa mi podarilo vybaviť epidurálku /lebo sa bojííím tej bolesti/,lebo u nás to nie je bežné,skôr výnimočné 😒 ,dáva to tu 1 anesteziológ,po dohode,aj to iba cez pracovnú dobu a minule,keď som rodila,bol zrovna na dovolenke,tak snáď teraz zrovna nebude 😖 .Tak aj hľadám,kde by som mohla ísť do iného mesta,aj nad Blavou som uvažovala,ale od nás je to cca 100km,a ja ledva chodím hore-dole,vôbec sa necítim toľko cestovať 😒 Ty budeš v ktorej nemocnici rodiť?

jaspina
8. júl 2009

Zdravím vás všechny v tomto tématu a jen vás chci povzbudit - já jsem ze 4 dětí - mám 2 starší bráchy s sestru. Já už jsem byla nakonec neplánovaná, když měla mamka 34 - tehdy to bylo hodně. A můžu vám říct, že i když jsem neměli drahé dovolené atd, tak se stejně všichni stahovali k nám, protože tam bylo furt živo 🙂 A potom, když už sourozenci vyrostli (Jsou ode mě starší o 14,12 a 6 let) tak mi kupovali dárky a rozmazlovali mě i oni. No a když jsem byla v 10ti letech teta, tak mi to kamarádky fakt záviděly 😀 Když mi bylo 7, tak taťka nečekaně umřel a mamka to zvládla a vychovala nás sama. Do teď říká, že ji drželo právě to, že měla děti, které ji potřebovaly.. Ale můžu vám říct, že když někdo má třeba jedináčka, aby mu mohl všechno dopřát - tak jeho vánoce pod stromem s kupou dárků nikdy nebudou takové, jako vánoce s kupou sourozenců 😉 A v dospělosti máte pořád někoho, s kým si můžete popovídat, svěřit se a navzájem si pomáhat.. Takže si myslím, že vyrůstat v rodině, kde je víc dětí je super! 😉 Držím vám palce

emily3
8. júl 2009

deborah ja som rodila v Blave na kramaroch a budem tam aj tentoraz...epiduralku si nevybavujem, lebo mam krtke porody, to by mi nestihli dat nic. skor sa obavam toho ze nestihnem prist do porodnice a porodim doma alebo niekde inde 😅 ...ale na tu bolest sa netesim, pamatam posledny porod ked zacali kontrakcie, som si povedala.." aj eto tu zas, a nech to uz mam za sebou..."

jaspinka 😉 ja mam 5 surodencov, tkaze viem dobre o com hovoris. ani ja som nechcela jedinacka a som rada ze mame viac deti, ( len niekdedy je to o nervy 😅 ) tak ti drzim palce aby ste aj vy mali velku rodinu

vranka4
8. júl 2009

Ahojte 🙂 ,ja mám dvoch súrodencov,tiež sme síce nepoznali drahé dovolenky,otec zomrel ako 42-ročný,mama na všetko ostala sama,nový dom-úvery,deti,ale zvládla to,vždy som sa tešila na chvíle,keď sme sa všetci stretli a tak je to doteraz 🙂 ,nikdy som nechcela len jedno dieťa a prežívať ten strach,že čo ak sa mu niečo stane,aj keby som už ďalšie nemohla mať,určite by som si vzala do pest.starostlivosti ,ale je to vec názoru,ja by som moju veľkú rodinu nevymenila za nič 🙂

vranka4
8. júl 2009

emily-tie rýchle pôrody ,to je výhoda,netrpieť dlho 🙂 ,môj pôrod dvojičiek bol tiež rýchly,manžel ledva stihol prísť do pôrodnice,po 15 min. ako prišiel,drobce boli na svete 🙂 ,ani sama som tomu nechcela veriť,že už mám po tom...

emily3
8. júl 2009

vranka no pri pslednom nestihol ani manzel. aj ked sme tam tvrdli uz od 12 hodä bola som v poradni a dr. ma uz nechel pustit domov, ze som na 4 otvorena) tak sme tam boli a nic sa nedialo, nudili sme sa, necheli mi dat jest ani pit 😒 a vecer poslali muza domov ze to tak skoro nebude. ako odisiel mne zacali kontrakcie, ale nechcel sa vratit ze az mi odtecie voda..o pol deviatej mi otiekla voda a maly sa narodil 20.53min hed som muzovi volala ze kde je..bol vo vytahu, nestihol...nedal si povedat, ze nema ist domov, ale niekde do bufetu alebo blizko nemocnice...tak uvidime ako to bude teraz..

vranka4
8. júl 2009

emily 🙂 tak možno aj tento bude taký bleskový pôrod,len s tým rozdielom,že ho manžel stihne 🙂

bocmanka
9. júl 2009

🙂 juj, emily..fakt sa ti to kráti, jejky, ja keď som prala bábätkovské vecičky, tak to bolo úžasnéééééé..
teraz nestíham absolúútne nič.....

emily3
10. júl 2009

bocmanka je to uzasne, a teraz ked to pozeram tak si predstavujem detska.." jeej ony boli taki malicki? a zmestili sa do tychto dupiek???" ani sa mi to neche verit.

bocmanka
10. júl 2009

🙂 🙂 🙂 no vieš čo,...emily?..mne asi šibe, ale som práve balila vaničku z nášho kočíka a aj autosedačku, dávala som do krabice, lebo v byte to už zavadzalo.....taaaaaaaaaaak mi prišlo ľúto, teda dnes...
včera ma išlo šibnúť, lebo došiel manžeík po 3 dňoch domov, ja sama s tromi deťmi /marko mi ešte chodí do škôlky, má tam ešte kopec kamošov.../ a došiel s 30kg marhúľ a dvomi 10kg morkami..kto bude porcovať a dávať do mraziaka, netuším....a kto bude zavárať a robiť džem netuším....
zrejme to vyexpedujem mojej mame...xixixi 😀
ale budúci týždeň nás čakajú tri týždne dovolenky, tak sa tešííííííím.....
žiadne zaváranie a stresy kam s deťmi ísť...

vranka4
10. júl 2009

Bocmanka 🙂 ,trošku popracuj,pozaváraj,potom budeš už len oddychovať 🙂,kde sa chystáte na dovču? ,ja som dnes zavárala nektarinky ,odbehla som na net,zabudla som ,že sú na sporáku...,dúfam,že nebudú mäkké,ešteže tam bola len jedna várka 😀 ,emily,čo nové u vás? 🙂

emily3
10. júl 2009

vranka no u nas skoro nic nove, MArek uz je v pohode co sa tyka kiahni, pekne sa mu tohoji, chodime uz von..doma je neudrzatelni a ti dvaja zatial nic...sestrine detska sa uz vyhadzali vsetky, takze do dovolenky to stihaju...my asi nie ☹
detske veci som este nenasla a uz prestavam verit ze ich niekde najdem, vobec si nepamatam, ci som to cele dala prec a kam, alebo to niekde lezi a najdem to ked to nebudem potrebovat .
a bojujem este s detmi, hlavne so synom, teraz na ihrisku bliacal po mne na cele kolo ze som blba a pod... 😠 ...dotal vyprask od domna za to..krpec. ma nazlostil, a to len kvoli tomu ze chce list inou cetou ako my...tak sa mordujem s vychovou, ale niekdy mam pocit akoby som si vsetko hovorila pre seba a tu vobec neexistovala...a on vobec nepocuva, stale si hudie to svoje a zosilnuje...a ci mu poviem ano alebo nie..je to jedno on stale dookola to svoje a neda si nic vysvetlit..( mam co robit sa ovladat...)

vranka4
11. júl 2009

Ahojte mamky 🙂 ,kde ste všetky? dovolenkujete,alebo nestíhate pri toľkých povinnostiach? 🙂 mimkao,dávno si sa neozvala?emily,tie drobce nás skúšajú odmalička,čo si môžu dovoliť,beťári 🙂 ,vecičky určite nájdeš,však máš ešte mesiac 😉

bocmanka
13. júl 2009

ja som tu, len klasika nestíham je zlá výhovorka...
zaváram, varím džemy, venujem sa deťom, balím na dovolenku a iné nesmierne dôležité veci... 🙂

vranka4
13. júl 2009

bocmanka,je tu nejaký prievan.. 🙂 ,to je tým teplom 🙂 ,ešteže som tu ostala aspoň ja 😀 ...,nóo a ty,ostatní to flákajú...

emily3
13. júl 2009

aj ja som tu, detska konecme ulozene, mon spi a chalani dufam ze coskoro zaspia

vranka4
13. júl 2009

emily,no ty si už mala oddychovať s nimi 🙂

emily3
13. júl 2009

vranka no vsak uz idem, len obcas tuzim po spoloznosti, stale sa rozpravat detskou recou a riesit detske problemy..a ich nezaujimaju moje...
,manzel ten isiel na pivo s kamaratmi...dalsia jeho zaluba...a ja nemam kedy , lebo mam stale nejaky privesok....
tak aspon cez net..som zavislacka 🙂