Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

mamama11
23. jan 2013

ahojte maminy 😉

ja som tu ešte v novom roku nebola, tak vám všetkým aj rodinkám prajem hlavne veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky v novom roku 🙂

my sa máme celkom fajn, len nevoľnosti stále neprestali, už by teda aj mohli 😖 včera som bola na AFP testoch, tak za týždeň bude výsledok, iný ako výborný ani neočakávam, tak dúfam, že to tak bude 🙂 pipiatko sa nám už krásne ozýva, pár dní sa mi zdalo, ale nebola som si istá, ale včera a dnes to už viem na 100%, že to sú pohyby, Naďka stále behá bruško bozkávať, teší sa, aj staršie dve sa tešia 🙂 ja zatiaľ odolávam všetkým možnostiam na zistenie pohlavia, mm nechce vedieť, tak sa snažím aj ja vydržať, lebo by som isto nevydržala a vyzvonila mu to 😉
@stojdulka 😅 😉 my to máme s tými dietkami rovnako, dve staršie parťáčky a teraz dve, tak som si to presne predstavovala, že doma nikdy neostaneme sami dvaja 😉 a to máte ozaj super riešený domček, keď bude mať každý svoju izbičku 🙂 my máme pre staršie dve pre každú samostatnú, ale títo dvaja maličkí budú spolu, my sme dom nestavali, ale kupovali, tak čo bolo, to je, akurát sme prirábali , keď sa mala Naďka narodiť v podkroví veľkú izbu 4x6m aj so šatníkom, lebo som chcela jednu z menších izieb nechať ako kanceláriu a plán bol, že budú v izbách 2 a 2, ale v lete som si prenajala v meste, tak sa izba uvoľnila, takže tú najväčšiu nechám pre dvoch drobcov a staršie majú ako mali každá sama a ja si toľko kancelársky kútik, keď si robím doma, zariadim zo šatníka 😉
@kacena4 držkajte sa v nemocnici, držím silno palce 🙂 a teda klobúk dole pred tebou, ty si fakt obetavá mamina, ešte aj o cudzie sa s láskou staráš, máš môj obdiv, všetky jednodetné maminy, čo vzdychajú že majú "hyperaktívne" dieťa a že potrebujú vypnúť a ísť sa odreagovať do práce, by mali pred tebou sňať klobúk z hlavy a zamyslieť sa nad sebou 😉
@zeitka moc gratulujem a prajem vám obom hlavne veľa zdravíčka a drobčekovi dostatok mliečka 🙂
@nikuska4 tie reakcie okolia aj mňa štvú, ešte stále som sa nenaučila na ne reagovať pohotovo a s nadhľadom, stále ma to zožiera, tiež mi to lezie na nervy, keď napr. mm sa pochváli a reakcia " sa necítiš? nevieš si uzol uviazať? nepoznáš gumu?" 😠 len pár normálnych povie, super, gratulujem, to je krása 🙂
@janulap joj neboj, kým tvoje najmladšie bude mať cca rok až dva, tiež manžela presvedčíš, neboj, ja som môjho lámala od januára 2012 a podarilo sa mi ho zlomiť v októbri, tak držím palce 😉

kacena4
23. jan 2013

@mamama11 dakujem dobre to padne, ked ma niekto povzbudi, najma ked to mame v tomto obdobi velmi takze. dakujem

nikuska4
24. jan 2013

@mamama11 ja som po chalanoch nechcela ani počut,že ešte budem niekedy tehotná,to moj manžel mal sem tam také narážky,že a kedysi ešte jedno by bolo fajn...ja som sa mu vždy vysmiala 😀 Ale tak ma akosi časom spracoval,že som už aj ja chcela,nieže by naliehal a stále prehováral to nie....je zaujmavé,že ked sme sa rozhodli,že do toho ideme,podarilo sa to až na štvrtý mesiac od začiatku nášho snaženia.Pri chalanoch to bolo na prvýkrát(A to som ešte po prvom dietatku dvakrát potratila ,raz v druhom a druhýkrát skoro tretom mesiaci./Ale priznám sa ,že hlavným dovodom bola nádej,že budeme mat konečne dievčatko a podarilo sa 🙂 No nikto akosi tomu tu u nás neveril ,že sme chceli štvrté...stretla som sa s reakclou,že... a neboj,ved akosi ich vychováš,strarší ti už aj pomožu....jej spadla sánka,ked som povedala,že sme chceli a strašne sa tešíme....myslela,že jej tam budem vyplakávat a musí ma lutovat...ach...

marianax
24. jan 2013

Ahojte babenky pekne sa nam tu rozbehla devata co ma tesi nemam vela casu tu kuk a aj ked pridem nestihnem ani zacat xitat maly mi to nedovoli.... ako sa mi mate ako ide tehulkam gulanie? a tie ktore uz porodili a ostatne maminky? vsetky pozdravujem aj nove maminky vitam🙂

nikuska4
24. jan 2013

@marianax ahoj, tak to sa ti veru nečudujem,že nemáš čas 🙂 Ja sa tu zasa málokedy dostanem poobede,ked ,tak len na chvíločku,lebo počítač je stále obsadený,ked prídu chalani 😒

mamama11
25. jan 2013

@nikuska4 no tie reakcie typu "však to akosi vychováte" som si užívala už pri druhej aj tretej babuľke a už ma unavovalo vysvetľovať každému, že sme to tak chceli 😠 ale našťastie je aj pár takých tých milých reakcií, že je to krása, že nám fandia a podobne 😵 napr. dnes som bola s prostrednou u dr. a som sa pochválila sestričke, že ešte so štvrtým tam budem chodiť a ona sa úprimne zaradovala, že to je krása, že sme to super vymysleli, že malej bude lepšie a nám veselo, že ona vie, že ja som šikovná a zvládnem to, že nám fandí a drží palce 😵
@marianax aj by som sa čudovala, keby si napísala, že máš čas písať a čítať pri toľkých povinnostiach 😉

marianax
25. jan 2013

@mamama11 ale niekedy rada uteciem 😀

marianax
25. jan 2013

@nikuska4 sak to ked nam stale cajat kedy sa uvolni laptop ni teraz nam nejde tak ficim na mobike ale tu sa zas hrozne pise

stojdulka
29. jan 2013

baby zajtra poradna s usg tak držte palce 😉

mamama11
29. jan 2013

@stojdulka držíme 😉 my máme za sebou testy AFP a výsledky sú super, tak sa teším 🙂

stojdulka
30. jan 2013

@mamama11 tak to je dobre že máte všetko ok...

dnešná poradna na jednotku usg vyšlo dobre do albumu dám foto, malý má 1392g čo je na 30tt akurát je pekne bacuľatý a všetky parametre sú vporiadku...dr. mi zobrala ster a dalšia poradna s odberom krvi brrrr...už sa teším 20.2....prakticky to už teraz budú poradne viac menej formalitou pretože až do 36tt ked už budem chodiť do nemocky mi dr. ani nič robiť nebude i sledovať a kontrolovať...a aby som nezabudla cukor je tiež ok

marcelirv
30. jan 2013

ahojte mamičky poradte mi prosím čo mám robiť minulý týžden som sa dozvedela že čakáme 5 dieťa a neviem čo si mám počať.

ewellina
30. jan 2013

@marcelirv a v čom je vlastne problém?

marcelirv
30. jan 2013

ja ked som sa vydala prišli sme bývať ku manželovej babke ja už rok mám problémy z hlasivkamy v decembri som bola na takom menšom chirurgickom zákroku kde mi potom vypísali lieky a brala som ich aj vtedy jak už som bola tehotná čo som to ani netušila pretože menštruáciu mi kus meškala lenže ja som si myslela že to je po zákroku a to je aj z tých liekov ,bojím sa či to malé niečo z toho nenabralo bo ked som to povedala mojmu gynekologovi hned mi to zakázal a ja sa teraz bojím či to nenachytalo aj to malé,už som vtom okamihu myslela aj na ten potrat/zo zúfalosti/ale naša baba stojí na tom že to má prísť na svet či to bude zdravé abo choré! toho sa bojím!

ewellina
30. jan 2013

@marcelirv V pase máš, že si v 12. týždni tehotenstva. Tvoje dieťatko teda vyzerá teraz takto nejako: http://mamicky.eu/dvanasty-tyzden-treti-mesiac
Už dávno mu bije srdce.
Myslíš, že choré dieťatko nepotrebuje Tvoju lásku možno ešte viac,ako ju potrebuje dieťatko zdravé? Ak sa bojíš toho, že dieťa bude choré - nuž ochorieť môže ktokoľvek a kedykoľvek... Aj tie deti, ktoré sa už narodili. Nakoniec, možno dieťatko bude zdravé, čo Ti zo srdca prajem. 😉

katja78
30. jan 2013

@marcelirv - smiem sa spýtať, aké lieky si brala? ak chceš, kľudne do ip. Podľa mňa keby to boli jednoznačne škodlivé lieky (tzv. teratogénne či mutagénne), tak Ti sám gynekológ navrhne potrat, oni sú niekedy viac ustráchaní 😒 ....ale ani v takýchto prípadoch rastúcemu plodu sa nič nemusí stať. Na jednej strane stojí Tvoj strach - čo ak, na druhej strane nikto Ti nedá 100% istotu, že dieťatko bude skutočne choré, a ak by si šla na potrat, tak by Ťa možno výčitky svedomia dosť trápili 😔

marcelirv
31. jan 2013

pre katja78 Sú to tzv.dorsiflex, calcium a hydrocotyzon 7inj.a dalej mám sprej proti duseniu a potom beriem lieky zenaro,montekulast.

katja78
31. jan 2013

@marcelirv - čo som našla v oficiálnych "SPC"...ani jeden liek nie je kontraindikovaný, čiže úplne nezlučiteľný s tehotenstvom, a ani pri jednom sa nepopisujú tie spomínané teratogénne alebo mutagénne účinky na embryo.
Dorsiflex: "bezpečné užívanie lieku počas tehotenstva sa nepotvrdilo, a preto sa D. nemá užívať počas tehotenstva."
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/dorsif... (stať 4.6)
Singulair (= montekulast): "u gravidných sa S. nesledoval. S. sa má v tehotenstve používať lem vtedy, ak je to jednoznačne potrebné"
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/singul... (stať 4.6)
Zenaro: "pri predpisovaní lieku tehotným alebo dojčiacim ženám je potrebná zvýšená opatrnosť"
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/zenaro... (stať 4.6)
Hydrocortison: "počas tehotenstva a laktácie podávať len vo vitálnej indikácii"
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/hydroc... (stať 4.6)

Viem, že toto Ti nepovie nič bližšieho, ale ak by som Ti to smela preložiť do ľudskej reči...to, či liek je vhodný alebo nie je vhodný, resp. škodlivý v tehotenstve (pri dojčení) môže výrobca lieku napísať len vtedy, ak cielene svoj liek podáva tehotným, lenže toto je veľmi citlivá záležitosť, lebo väčšina liekov nedostane schválenie pre testovanie ich účinku u tehotných, proste je to neetické. A práve preto si výrobcovia nemôžu dovoliť vyhlasovať svoje lieky za neškodné...nemôžu to ničím podložiť.
Napriek tomu sa stáva, že žena neplánovane otehotnie a nejaký čas berie lieky, ktoré nikto CIELENE u tehotných netestoval. A z takýchto skúseností aspoň orientačne vieme, či sa niečo takýmto ženám stalo. Čiže Tvoj lekár postupoval správne - odporučil Ti všetko neznáme vysadiť. Skôr by sa počas Tvojho tehotenstva môže stať, že lekár, ktorý Ti tie lieky nasadil, bude musieť v prípade potreby nájsť také lieky, ktoré sú bezpečné u tehotných. Ale v tehotenstve sa niektoré choroby môžu aj ukľudniť a nevyžadujú žiadnu liečbu🙂

stojdulka
31. jan 2013

@marcelirv veľa síl prajem, jasné že rozhodnutie je na tebe, no ja tiež zastávam názor ako @ewellina že každý život si zaslúži šancu no rozhodnúť sa musíš sama ako to zvládneš...

baby mne sa včera zlomil zub a dnes som volala zubárovi čo stým a on že nech prídem poriešime, namôjveru do pôrodnice sa tak nebojím ako zajtra k nemu

no a dnes sme zmákli aj karneval v škole, laura si ho náramne užila...a ked sme prišli domov tak hned zalomila do postele

marcelirv
31. jan 2013

baby ďakujem Vám že mi pomáhate aspoň psychicky som už na tom lepšie. aspoň tu sa tak môžem vyrozprávať čo ma tak trápi. 🙂

ewellina
31. jan 2013

@marcelirv Myslím si, že raz príde deň, kedy budeš šťastná, že to dieťatko máš. 😉

katja78
31. jan 2013

@marcelirv - našla som jeden kontakt na Českú teratologickú informačnú službu:
Tel.: 004202 67102 111, Fax: 004202 67311 812.
Mal by tam zavolať, alebo zafaxovať údaje o Tebe Tvoj ošetrujúci gynekológ, teda ak sa na tom s ním dohodneš, po skončení tehotnosti totiž musí odoslať dotazník o priebehu a výsledku Tvojho tehotenstva.
Držím Ti silno palce, aby bolo vaše dieťatko zdravé, verím, že bude 🙂 🙂 🙂

marcelirv
31. jan 2013

@katja78 ďakujem ti 🙂

mamama11
2. feb 2013

@stojdulka krásne miery má už drobček, to už je pekný bacuľko a som rada, že je všetko o.k. a trošku sa šetri, práca nie je zajac neutečie 😉 a ja tiež radšej budem rodiť, ako chodiť k zubárovi 😅
@marcelirv prajem ti nech je všetko v poriadku, verím, že urobíš správne rozhodnutie a že za 28týždňov sa ti narodí krásne zdravé dieťatko 🙂

stojdulka
2. feb 2013

@mamama11 och ked vieš ako to teraz je blíži sa čas d.priz. a ja mám okrem dvoch sk ešte i dva zahraničné takže teraz sedím v papieroch 😝 nemám rada toto obdobie
čo sa týka zubára tak to som sa zbytočne bála, žiadne trhanie sa nekonalo, dorobil mi ho a teraz mám krásny nový zub a čuduj sa svete uplne zadara, ešte i prehliadku mi urobil takže tohto roku tam ani nepáchnem 😉
a čo sa týka malého tak je fakt riadny bacuľko, sama dr. povedala že môžem čakať že budem rodiť nad 3,5kg dieťa

kacena4
2. feb 2013

@marcelirv ahojko nedocitala som vas dokonca, ale aby som nezabudla k tym liekom a zaciatku tehu. ja som na silnych kortikoidoch poslednych 20 (tusim) rokov aj pocas tehu, aj atb som musela brat a deticky su ok, hoci sa na liekoch pise, ze by sa nemali brat pocas tehu. ide o to, ze farmaceuticke spolocnosti, ak nechcu vrazhit velke peniaze do testov na lieky tak radsej napisu ze neodporucaju pocas tehu ci dojcenia.... a su zbaveny zodpovednosti ak by sa nieco pokazilo. im ide iba o to, aby si ich nemohla zalovat. a co sa tyka zaciatku tehu tak cca prve 2 tyzdne je dietatko este mimo tvoj krvny obeh, takze toho vela "nechytilo" a ak ano, tak nie je zarucene ze mu aj nieco poskodilo, je tolen na zvazeni teba ci sa budes cele tehu strachovat, alebo to prijmes ako to je a bude babo milovat. neboj moje su zdrave 😀 😀 😀 😀 😀

kacena4
2. feb 2013

baby musim vam napisat. muz sedi vedla mna na fb a hra sa hru co hravaju deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 napise mu bratranec (deti) ze ci hra mato alebo nika
muz odpovie "lubo".
on nato "aky???"
muz "tatino"
on sa pyta "preco????"
muz odpovie "testujem ci to mozete hravat" 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no nezaskrtim ho takto si z neho utahovat 😲 😲 😵 😵 😵 😀 😀 😀
somar stary hrat sa taketo hry, ale nech sa odreaguje posledne vcera mi varoval vsetky deti od rana do vecera 😝 😝

katja78
3. feb 2013

@kacena4 no, nie je to až celkom tak, ako píšeš...určite vyskúšať nejaký liek na tehotnej by stálo veľa, aby výrobca tie tehotné nejako motivoval...ale veľa liekov povolenie na takéto skúšanie na tehotných, hoc aj dobrovoľné, nedostane, lebo by to bolo neetické (a žiadna etická komisia ho neschváli), lebo už dopredu by sa s istou pravdepodobnosťou mohlo očakávať, že dané skúšanie by malo viac rizík ako benefitov. A to je u tehuliek a detí sledované extrémne opatrne.

stojdulka
3. feb 2013

baby ja som dnes už z nudy nevedela čo so sebou tak som zložila postieľku...trochu skoro no už ma to pokúšalo dlhšiu dobu a výsledok toť:

len teraz sa tam laura furt trepe, možno je i dobre že už som ju zložila pretože si bude mať čas na nu zvyknúť a prestane sa o nu zaujímať, inak v poslednom čase pozorujem výraznú zmenu v jej správaní, začala mi hovoriť o sebe ako o bábatku, predtým bola mamina laula a teraz hovorí že je mamine babato, musela som jej vyvariť malého cumel ked ho našla pretože to je jej (pritom už cumel nemá) teda furt povie že je to babato duda ale v zápätí moje...začínam si myslieť že už si začína uvedomovať s prípravami že je v ohrození miláčika...žeby žiarlivosť?

kacena4
3. feb 2013

@stojdulka krasna postielka aj baldachych len si vies pre 2 mesiacov tehulkovania predstavit ten prach na tom??? budes to musiet potom znova poprat 😉 😉 mne sa to prihodilo pri poslednej. vsetci boli predcasne tak som si aj pri nej nachystala vsetko 1,5 mesiaca dopredu a bola po termine 😀 😀 😀 😀 a ten prach na tom 😀 😀 😀