Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

kacena4
12. feb 2013

@luciap7 neboj 4 deti je nic, ked uz mate 3 to 4 ani nepostrehnes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teda ty ano 😉 😉 zvladnete to, len musis o tom rozpravat s mm a ked sa narodi, bude ho milovat ajajaaaaj 😵 😵 a romovia... neboj od tych mate daleko, v dnesnej dobe ich uz tolko nemavaju (deti) alebo ak ano tak deti su v decaku - nas maly ma cez 10 surodencov 😎 😲 😲 😲 , tak skuste ich tromfnut 😨 to nech tato skusi 😅 😅 ,
@cakova drzim palceky ja som 2x bola v nemocke niekolko tyzdnov az mesiacov, lebo serklaz mi spravit nemohli a bola to hruza nechat doma deti... takze sa sanuj muz nech chodi skor z prace lebo inak mu vsetky ostanu doma a ty hospitalizovana. je to tazke ale treba v prvom rade mysliet na chrustika v brusku ostatnemusi teraz pocat. mna najviac trapilo ked som si citala ako postupujeme ze tento tyzden ma uz vyvynute toto a toto a uz keby sa teraz narodil tak bude lepsie..... proste kazdy tyzden je to psycho dost, takze sa drz a hlavne maleho drz v brusku .o))

kvietok47
12. feb 2013

ahojte maminky. pisem k vasej teme aj ked nemame este tolko deticiek no vy budete mat urcite viac skusenosti z tehotenstva..ja som pravdepodobne v prvom mesiaci a som od utorka prechladnuta / najskor hrdlo, potom upchaty nos, teraz obcas zakaslem sucho, no a bolest hlavy, obcas pocit zimnice a stipanie oci...bola som u dr, povedala, ze mam zapaleny nosohltan. chcela mi dat penicilin ale najskor som chcela vediet aku mam zapalovku. tu budem vediet zajtra a uvidime ci teda atb..davam si oscillococcinum, naparovanie, cibulove caje. paralen som zatial nebrala, ta hlava az tak neboli. mali ste niektora takyto problem, bude lepsie sa preliecit tym penicilinom?

luciap7
12. feb 2013

Ahojte diecata odhodlala som sa to oznamit rodicom dopadlo to v celku ok .Dnes som bola na vysetreni tak ze som v 7 tyzdni a zatial je vsetko ok

zlatica36
12. feb 2013

@luciap7 ani nevieš čo by som dala za to, keby som si opäť našla// .... Ja by som ešte veľmi chcela, aj mm.... no u nás už druhé bol zázrak!! Ty budeš chovať svoje detičky, tak s prepáčením,ser na to, čo si myslia iní!!!!

elenaakiko
25. feb 2013

ahojte, no naše štvrté srdiečko nás opustilo ☹ pred týždňom som bola na kyretáži, začala som špiniť. mala som byť už v 11. týždni a naše bábo sa prestalo vyvíjať už v 8tt a ja som vôbec nič netušila, nič mi nebolo až pred týždňom sa to začalo s tým špinením. Neviem to stále pochopiť, že tri detičky som v pohode vynosila a odrodila a sú zdravé a teraz to takto dopadlo 😒

burina4
25. feb 2013

asi to tak malo byť,ved ešte nie je nič stratené a pokial chceš s manželom veľku rodinu tak po oddychu rýchlo na to🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stojdulka
25. feb 2013

@elenaakiko ja som presne ten istý prípad, tri zdravé bezproblémové tehu a tu zrazu taký šok, no ja som to mala o to horšie že som sa celá happy vybrala do poradne o ničom netušiac a z ambulancie som išla do nemocnice na kyret bolo to 12tt a dodnes nechápem čo sa mohlo stať, našťastie teraz čakáme zdravého chlapčeka a narodí sa prakticky "do roka a do dna" od toho smutného neuspechu ... len veľa síl a hlavne rýchle zotavenie ti prajem 😉

xlucia
25. feb 2013

@kvietok47 penicilin mozes aj v tehu

mamama11
27. feb 2013

ahojte dievčatá 😉

tak my sme dnes po morfologickom uzv a nevydržali sme to prekvapko, keď dr. ešte len začal robiť sono a hneď prestal s otázkou "a čo by ste chceli , nech to je?" a ja že mi to je jedno, ale mm moc chce chlapčeka a dr. že "no a čo keď vám teraz poviem, že je to chlapček?" 😀 takže čakáme po troch princeznách chlapčeka 😵
@stojdulka Luci, idem pekne v tvojich šľapajach 😀

a hádžem foto výbavičky 😀

mamama11
27. feb 2013

@elenaakiko joj moja, to mi je moc ľúto 😢 😢 😢 neviem, čo k tomu napísať, len asi zapriať veľa síl a prajem ti, nech malého anjelika rýchlo nahradí druhé srdiečko 🙂

marianax
28. feb 2013

@elenaakiko ach to mi je luto moja taketo veci sa nedaju pochopit vela sil a velmi ti prajem aby sa vam este podarilo babenko aj ked viem ze teraz uz budes maz strach drzkaj sa

marianax
28. feb 2013

@mamama11 kraasne🙂blahozelam k chlapciatku 😉

stojdulka
28. feb 2013

@mamama11 no tak to stráááááášne silno gratulujem, viem aký je to pocit a fakt som šťastná s vami že sa zadarilo a bude chalan...mm musel skákať po plafon 😀 😀 😀 😀

kacena4
28. feb 2013

@mamama11 gratulujem k chalanovi. ale pozor na to, vzdy to moze byt aj baba 😀 😀 😀 😀 😀 kamoska tak vozi v ruzovom kociku chalana 😉 😉 (po 3 chalanoch tuzili po babe) 😵 😵 tak nech tam ten pipik ostane aj po porode 😉 😉

stojdulka
2. mar 2013

@mamama11
@kacena4
jasné že ostane a narodí sa krásny chlapisko, ja to už mám tak zajednané 😀 😀 😀 , vilma sa toľko snažila prehovoriť mm na to štvrté že ani nič iné to nemohlo byť...že bude malý Jožko 😉 😉 😉

mamama11
2. mar 2013

@stojdulka
@kacena4 ďakujem kočky 😵 a jasné, že tento pipík sa isto nezmení na šušuru, to by musel asi odpadnúť 😀 ako sa mu prizerám tak, ako strčená pupočná šnúra ani náhodou nevyzerá, riadne vajčacka to sú 😀 , ale keby sa zmenil na šušuru, ja by som sa aj potešila 😅
@stojdulka inak vieš čo, budeš si myslieť , že som praštená, ale asi to robia tehu hormóny, ja som si akosi stále nezvykla na myšlienku, že ja budem mať chlapca, hoci som to slovne stále pripúšťala, že možno bude,, že mi je to jedno, čo to bude, ale ostala som hodne zaskočená, že to nie je dievčatko, ja som niekde v podvedomí asi stále túžila po tom ružovučkom dievčatku, hoci mám tri, som akosi tak už nastavená na tú ružovú, že mi je teraz za ňou ľúto a neviem si to ani predstaviť, že mám zrazu mať chlapca, doteraz som riešila samé dievčenské veci a zrazu úplná zmena, jasné, že ľúbiť ho budem, veď ho ľúbim od začiatku, ale akosi stále nedokážem spracovať tú informáciu, že čakám chlapca 😲 pred mm sa tvárim nadšene, ale musím sa priznať, že zatiaľ nadšenie necítim a už som si aj pár krát poplakala, čo mám kvôli tomu malinkému výčitky svedomia, že mám také debilné myšlienky 😔 je mi ho ľúto, že zatiaľ nepociťujem takú ohromnú radosť, ako keď som sa dozvedela, že čakám dievčatko ☹ Dnes som aspoň vybehla na nákup, čosi mu pokúpiť, nech sa už s tým faktom zmierim a nech tu mám niečo, čo bude jeho, aby som si ho v tom mohla predstavovať a tak sa na neho tešiť 🙂

kacena4
2. mar 2013

@mamama11 tak to si ako moj mm pri prvom ked sa dozvedel, ze to bude chlapec. a jeho odpoved na to bola "a to sa s nim budem musiet hrat futbal???!!!" no skoro ma slahlo o zem, tak ja reku bude stastny a on zareagoval takto ale to bola len chvilkova poblaznenost. miluje ho rovnako ako vsetkych ostatnych 😀 😀 😀 neboj su to hormony 😵 😵 😵

mamama11
2. mar 2013

@kacena4 ďakujem za povzbudenie 🙂

kacena4
2. mar 2013

@mamama11 nemas zac ja pri tych mojich babach som tiez vzdy chcela mat chalana (babatenko) a teraz ked tak nad tym uvazujem asi by som skor prijala babu. to uz viem co a ako a mam vacsiu prax. nie??? moze to byt aj tym 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamama11
3. mar 2013

@kacena4 no mňa už tiež napadla tá myšlienka, že možno tie moje zmiešané pocity sú aj z toho, že riadne neviem, čo ma čaká 😅 po tých troch cikuľach, zrazu obriadiť pipíka 😀

kacena4
3. mar 2013

@mamama11 presne takto som to myslela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak sa stresuj panikar dalej a uvidis, ze vsetko bude ok, ked sa narodi budes ho milovat rovnako ak nie viac ako ostatne baby, lebo bude len jeden bab mas viac

stojdulka
3. mar 2013

@mamama11 teda aj mne prišlo divné, ked som si otvorila výsledky od genetonu a tam modrý chalan...najprv som nevedela či plačem z radosti alebo sklamania ale potom som si spomenula na mm a došlo my aké šťastie nas stretlo, že vlastne už budeme mať všetko čo sme si vysnívali a normálne mávam predstavy ako sme napr. na dovolenke a matúš robí zle sestrám ktoré sa snažia na pláži byť za ťažké kočky, normálne také šibnuté predstavy o budúcnosti mám a neviem si ani predstaviť že by to bolo inak, ber to tak že dalšie dievča by bolo možno už trošku nuda a tak to bude znovu o niečom inom 😉
ono...jasné že ked balím do krabice dalšiu krásnu ružovú vecičku ktorá je už laure malá mi to príde ľúto že to nebudem môcť drobcovi obliecť no beriem to ako krok dalej...iba možno potrebuješ trošku viac času aby si si zvykla a bude všetko ok 😉

nikuska4
5. mar 2013

bože ,babky........už sa idem zblázniet z toho,že mi už vyše týždna "meškajú" Nemožem ani len pomysliet na to,že by som bola zasa tehotná.Som úplne zúfalá.Doteraz som mala pravidelne ,bez najmenšieho meškania,tak sa fakt teraz bojím.Stále dúfam,že ešte prídu a nič a nič.... ☹

marianax
5. mar 2013

@nikuska4 moja neboj ten strach na zaciatku ak to necakas je prirodzeny potom sa to vsetko zariadi tak ako ma viem to z vlastnej skusenosti robila si si test? 🙂

marianax
5. mar 2013

@mamama11 tak ani nemusim docitat lebo viem ako sa citis ked som sa dozvedela ze cakam Lukaska tiez som ostala v soku ze sak ja sa citim na babu 😀 najstarsi je chlapec potom 3baby za sebou a teraz Lukasko a este aj teraz mi niekedy pride trocha smutno ze nemozem kupit take vecicky co su pre dievcatka ked vidim v obchode no milujem ho ! je to uzasne dietatko aj ked malo spi a ani v noci toho vela nenaspi no napr. neboji sa vysavaca co dievky pri nom velmi plakali je vidno ze je chlap co sa nicoho neboji a nebude pistat pre kazdu blbotinku 😀 ono je to tak s dievkami je jednoduchsie co sa tyka paradenia a mazlenia ked su male no tazsie je s nimi ked vyrastu a s chlapcami naopak 😉

mamama11
5. mar 2013

@stojdulka
@marianax kočky som rada, že ma chápete, nechcem aby to vyznelo, že som nejaká hyena, čo sa neteší na vlastné bábo, len som tak nejak nastavená na tie dievčatá, že sa mi táto informácia ťažko spracováva, hoci ľúbim ho už teraz , veď je moje 🙂 no a pomaličky si zvykám na tú myšlienku, že už sa pipík nestratí 😒 je fakt , že mám asi aj strach, ako to všetko bude, naozaj sa mi zdá, že s dievčatami je to jednoduchšie, no však uvidíme 🙂

marianax
5. mar 2013

@mamama11 ked sa narodi ako prve mu kupis kopacky tak sa budes tesit 😀 no na baby je fakt vecsi vyber oblecenoa a hraciek a vselijakych caciek 😀

mamama11
5. mar 2013

@marianax no ak bude po otcovi , tak kopačky ani nebude potrebovať, skôr rovno kamión a nech môže jazdiť 😀 a ešte chce mm aby hral na bicie ako on, no asi ma odvezú 😀

marianax
5. mar 2013

@mamama11 😀 jee ty mas doma rockera? No ani moj nie je na sport este slovenska hadzana to niekedy si da 😀 no bicie aha parada 😀 nudit sa veru nebudes 😀

mamama11
5. mar 2013

@marianax no nemôžem tvrdiť, že roker, ale na bicie hral a aj jeho otec, tak chce nech malý ide v ich šľapajach, ale dúfam, že to je len teraz taký ošiaľ z radosti 😅 a mm a šport, no z každého rožku trošku vie, ale najlepší šport je voziť sa na aute, alebo variť guláš v lete a papkať 😀