Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

kacena4
11. mar 2013

@mamkabeika no u nas to prijali ok. ja som o tom snivala od mladi, takze takych 10-15 rokov som ich na to pripravovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie vsetky deti prijali. je to individualne a hlavne tazke. treba im to stale vysvetlovat, mate na to 2 roky. rozpravat sa s nimi o tom, a hlavne zobrat co najmensie babatenko to si hned zalubia 😵 😵 a co sa tyka tych blbych reci najma zarabania na nich. tak ja vzdy hovorim a branim sa (tiez chcem ked skoncim s profi ist do pestu) ze kludne mozu ist aj oni tak zarabat na tom, ci sa im to oplati 24 hodin sa starat o deti za par centov 😖 a hlavne ziadateov o adopciu je koooopu cakaju v poradovniku ale ziadatelov o pestu je nehorazne malo, tu je to naopak deti cakaju na rodicov ☹ ☹ takpreco nepomoct dietatku ktore by aj chcelo ist do rodiny a nema sancu lebo rodicia im nedali suhlas 😢 😢 a tak kysnu v domovoch 😠 a najma tie malilinkate do roka 😢 😢 😢 😢 a pri 90% deti do pestu nie je otec udany v rodnom liste, t.j. mozu byt aj biele, aj romske aj 1/2romske proste rozne ja som mala nadherne krasne uzasne deticky najma tie malilinkate a do ado som odovzdavala len jedno ostatne do pestu a som stastna ze sa im podarila najst rodina citaj vela clankov o tom, aby si vedela v rodine argumentovat preto to robis
sorry za dlhy clanok aj za chyby 😅 😅

nikuska4
11. mar 2013

@kacena4 ☹ 😢 😒 😖

stojdulka
11. mar 2013

čavte baby, tak ja sa nemám veľmi čím pochváliť, po troch dnoch infuzii som prišla s laurou domov z nemocky, iba vysoké teploty mala a teraz má plnú pusu aft...chúdatko moje, a aj staršie dve sú doma marod, no a ja ako som sa snažila tak som sa snažila tiež ma to neobišlo, dnes som si priniesla od dr. atb. zápal priedušiek, brucho ma boli ako šľak ... tak ťažké dni mám za sebou a asi ešte ťažšie ma čakajú, no a ked mi viete niektorá poradiť niečo na tie afty pre malú tak budem vdačná 😝 😝 😝

nikuska4
11. mar 2013

@stojdulka ahoj,mojej malej sa tiež často robia afty,dávala som jej riboflavin a teraz mám Florsalmin spray,je to vlastne tinktura zo šalvie.To jej nastriekam na aft.Aj b-komplex jej dávam sem tam.Prajem vám všetkým skoré uzdravenie.

nikuska4
14. mar 2013

@marianax
@kacena4
@mamama11 pochopíte to? Tak na 19.den,ked sa už chystám k lekárovi ich konečne dostanem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurááááá!!!!!!!!!!!!!Ale aj tak ked mi skončia k nemu pojdem,nieje normálne ,ked mi chodili na den presne dlho,dlho...a zrazu skoro tri týždne meškajú....ale sa mi ulavilo 😀

kacena4
14. mar 2013

@nikuska4 len zbehni, kludne to moze byt aj samovolny potrat, popr. nejaka cista.... ale nechcem strasit. a teda gratulujem 😀 😀

kacena4
14. mar 2013

@stojdulka hlavne nedavaj na afty nic kysle (rajciny) alebo mlieko zhorsuje afty!!! a na dezinfekciu si muz dava nejake vodicky z lekarni.
inak mne dnes deti isli druhykrat do skoly za 5 tyzdnov co sme tiez chori nonstop. vybrate 5 atb na striedacku u deti aj mna ale tesim ze dnes mame doma stav o 2 deti menej - su uz v skole... no uvidime do kedy lebo vcera zasa jedno dieta dostalo atb ☹ tak dufm, ze to tu znova neprebehne celym obsadenstvom 😢 😢 (ta choroba) a tiez nam lepilo lebo sme s jednym boli v nemocke so 40-41takmi teplotami

marianax
14. mar 2013

@nikuska4 no ono je to vzdy tak 😀 ale som rada ze konecne prisli no chod urcite potom nech sa na teba pozrie dokina ci doktor 🙂

xlucia
14. mar 2013

@stojdulka na afty si davajte denne a vsetci doma b komplex.malym daj na zaciatku dva krat denne , po troch styroch dnoch, raz denne. ty si davaj minimalne dva tyzdne 3x denne.
kup nutrolin B, je lacny a dobry a davaj malej aj sebe
salviova tinktura je dobra na dezinfekciu

marianax
14. mar 2013

@kacena4
@stojdulka baby moje co to tu citam az v nemocke ste boli s detmi? Ach jaj hnusne bacily aj nas sa drzia vsetky deti mam doma co jedno za druhym chore aj v skole maju chripkove no mne je to jedno ked su aj tak doma ....moja zlata aj teba to chytilo a ako sa ma malinky ?ja ani neviem ako ta oslovit :-! Skore uzdravenie mojki nech mame deti zdrave a my tiez nech nechorujeme a nech je uz konecne jaaar u nas iz nasnezilo :-\

marianax
14. mar 2013

@stojdulka a na tie afty neviem mojka skus nech ti poradia v lekarni

stojdulka
14. mar 2013

čavte dievčatá, tak mi máme dnes za sebou kontrolný odber krvi v amb., myslím že lauru tam tak skoro nedostanem...len nech už sú dobré výsledky a bude všetko ok, riadne ju tým pichaním vytrápili ale aspon sa teším že ju obišli atb. takže sme nadalej s čistým štítom, zato mne sa ušlo skoro po 15rokoch prvné atb., len mi je ľúto, lebo som bola dohodnutá na odber pup. krvi do verejného registra na teraz to padlo kôli atb. škoda
budúci štvrtok ctg a prietoky a v piatok posledná poradna u dr. potom už v nemocnici, a už sa aprílovky rozrodili, len v našej súk. teme už sú štyri detičky...takže už to je fakt na spadnutie, tak sa teším na nášho malého, včera som zbalila tašku do pôrodnice aj veci pre malého na domov...len tak pre istotu, pretože teraz čo som bola s malou a balil ma mm cez telefon polku veci mi dal iných ako som chcela 😉
pekný dník

marianax
14. mar 2013

@stojdulka ahoj moja to som rada ze laura nemusi atb 🙂 a ty sa skoro uzdrav lebo to fakt leti ako voda paaanecku nedavno som ja s bruchom chodila a teraz mi uz luky v postielke stoji pukam z neho aky je zlaty niekedy mi veru aj to brusino chyba 😀

mamama11
14. mar 2013

@stojdulka no to je super, že Laurinka zas obišla bez atb, ale teba mi je ľúto, takto na fajront sa ešte trápiš s chorobou 😒 prajem ti skoré uzdravenie 🙂 a veru už to máš za pár, neskutočne rýchlo to ubehlo, ani sa nenazdáš a budeš mať drobčeka pri sebe 😵 ja som si inak chcela aj teraz dať odobrať pupočníkovú krv , ako pri Naďke , ale akosi som po tých všetkých reportážach tak mimo z toho, že silno váham a asi to nakoniec ani nedám odoberať 😒 no nič, drž sa a šťastlivo to už dobojuj 😉

stojdulka
15. mar 2013

@marianax ti poviem že by som ti ho teraz požičala, už sa neviem dočkať kedy sa ho zbavím, akurát dnes mám taký pocit že už padlo dolu a strašne mi tlačí na pánvovú sponu, podvozok mám napnutý na prasknutie 😀
@mamama11 no dnes to máme za 35 takže čo by dup a dúfam že i trochu skôr pojdem, ja som pri laure dala odložiť súkromne a som rada pretože akurát ona má AB+ teda zdedila krv po oboch (ja, natália, viki A+ a mm B+ ) takže je vhodným darcom pre všetkých, ale chcela som poistiť i matúša hoci do verejneho no vidiš akosi mi to nevyšlo a vieš čo je zaujímavé že kebyže chcem súkromne tak neni problém....čistý biznis to je, fuj 😉 a vy sa ako máte?

marianax
15. mar 2013

@stojdulka no verim ti moja pametam si ns to ked som uz len fucala a drzals si brucho zo spodu a to som sla kvoli planovanej sekcii o 12dni skor 🙂 ze podvozok na prasknutie 😀

mamama11
15. mar 2013

@stojdulka vidíš, to som ani ja nebola informovaná, že nemôžeš brať ATB, keď chceš uskladniť pupočníkovú krv, no asi si ma len utvrdila v tom, že asi dobre uvažujem, keď to tentokrát nechcem dať odobrať, radšej použijem peniažky na pekný výlet, ako kŕmiť nejakých klamárov 😠 a verím ti, že máš toho už dosť, ja by som tiež už najradšej šla rodiť, toto mám zatiaľ asi najhoršie tehotenstvo, tak sa teším strááááááášne už na leto 🙂

maragn
15. mar 2013

V decembri sa nam narodilo 4 te babo. Velmi som sa bala ako a co to bude a je to uzasne. Citim strasne vela lasky. Ani to neviem opisat, je to take prirodzene a krasne.

kacena4
15. mar 2013

@maragn tak vitaj medzi nami stastnymi rodicmi 😉

nikuska4
16. mar 2013

joooj,ja som už druhý den taká chorá☹ nič ma nebaví...aj Nikolka mala teploty,ale jej je už lepšie...

stojdulka
25. mar 2013

cawte baby, tak na mna sa nejak ta choroba zavesila, už bolo celkom dobre a znovu sa mi vrátila...ešte máme 25dní do porodu teda podľa termínu ale podľa usg 20 tak dúfam že sa dovtedy dám dokopy pretože teraz ani poriadne dýchať nevládzem a čo ešte predýchavať kontrakcie to by som asi nezvládla 😝 😝 😝

stojdulka
27. mar 2013

no tak som dnes dopadla na prd, poradna sa nekonala dr. je chorá, sestrička zmerala tlak a skontrolovala moč všetko ok, a že keby niečo mám ist do nemocnice, ked sa jej pýtam že kedy dalšia poradna tak že šak si skúste prisť budúcu stredu...tak som bola vybavená, a jej hovorím že nech mi dá aspon lístok na ctg a prietoky a ona že nemôže, že si mám zájsť do nemocnice že možno nebudú chcieť lístok...akože fakt nemám čo robiť iba skúšať chodiť niekam a doprosovať sa a to všade zúri chrípka...normálne ma to dnes vytočilo, ani som nič nevybavila a zabila som pol dna 😠

kacena4
28. mar 2013

@stojdulka tak snad z toho vysedavania v cakarni neochories este viac nech buduci tyzden vybavis viac

monika74
30. mar 2013

@mamama11 vidím že už chceš leto neboj to ťa ešte vytrápi mne sa malá narodila v juli no horúčavy ma veru potrápili 🙂 budeš len v dobrom spomínať na zimu 😀

stojdulka
31. mar 2013

babenky krásne prežitie veľkonočných sviatkov, i ked to aspon u nás vyzerá na vianoce 😵 ...v kostole sme sa vymrzli a teraz ked pozriem von oknom tak sa mi ani nos vystrčiť z domu nechce...no čo už budem musieť, dnes ideme s mm do budúcej krsnej nášho drobca, tak držte palce aby to vyšlo a neodmietla 😉

marianax
3. apr 2013

@stojdulka ahoj moja tak ako to dopadlo prijala rolu krstnej? 🙂 ale toto by sa nemalo odmietnut 🙂

stojdulka
3. apr 2013

@marianax ano, aj u nás sa hovorí že dieťaťu sa neodmieta a "zobrala to" dokonca bola vytešená, jej prvé krsňa
no a ja dnes po poradni...sklamaná, pôrod zatiaľ nehrozí všetko pozatvárané malý je vysoko takže budúca streda opäť poradna teraz to už tam budem chodiť ako na klavír...ťažko sa konca bude dočkať 😝

marianax
3. apr 2013

@stojdulka ahaa jaj viem ze je ti tazko mojka a uz by si maleho chcela mat pri sebe ale aku cestu ste uz presli tak uz to nejak zvladnes a este spi kym mozes naber sily na porod 😉

mamama11
3. apr 2013

@monika74 no to viem, že leto ma potrápi hlavne čo sa týka puchnutia nôh, to bude des, to verím, ale ja hlavne kvôli malej sa teším, že vylezieme ráno von a domov pôjdeme až večer, že jej nebude dlho doma, ale sa vyblázni 🙂 a ja si tam ku nej ľahnem na lehátko a budem vegetiť 😉
@stojdulka neboj tie dva týždne už dajak vydržíš, veď už si pred cieľom, pooddychuj si skús si predspať 😀 keby to tak šlo a drobec sa prihlási 😉 držkajte sa 😉

kacena4
3. apr 2013

@stojdulka nech tam este chvilku pocka v tom teplucku v brusku, oteplit sa ma az o tyzden tak nech nemusis zimnu vybavu chystat pre drobca 😀 😀
a ty to mas aspon lepsie v tom ze vies na co sa mas tesit, ja neviem vobec ja len cakam a cakam kedy sa narodi a ake velke sa "narodi" k nam do rodinky a to je najhorsie ze ani hniezdit nemozes, lebo neviem velkost ake babo pride 😢 😢 😢 😢 ja chcem novorodenca 🤐 🤐 🤐 🤐 tak ako vy
a inak baby ja mam doma LEN 2 DETI !!!!!!! uzivame si s mm relax, popr. tom stahujeme prestahuvavame prerabame a radi by sme aj malovali len mrzne 😝