Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

mamoka4
10. mar 2012

@nana80 Vidím, že sme takmer rovnako staré.... 🙂 ( mám 30 r.) a máme viac detičiek. 🙂 Ja som chcela len 3 a máme dvojky - naše úžasné dievčatká...som rada, že sa nám narodili, ked moji starší sä uz vacsí syn bude mat v lete 10 r. a dcerka na jesen 7 r. Uz su to velkáči čo pomôžu, sú velmi samostatní a vážia si také veci, čo na iných deťoch nebadám...zdraive, rodina....stále im hovrím, že máme veľké šťastie že sme všetci zdraví a veľká rodina je dar...aj keď robota....to som zisitla posledné dni, ked som bola 3 dni sama doma a dvojicky boli chore s vysokými horuckami.... 😒 ☹ Bolo zle....Manžel bol pracovne v zahraničí....ale už je opat všetko ok a aj u nás opat sviati slnko. 🙂 😎 😅 😉

evpa
21. mar 2012

@stojdulka takze my opat chlapcek :( ach jaaaj...strasne ma to zobralo, priznam, aj som chvilu rozmyslala nad UPT a to som teda velky odporca. strasne som bola sklamana. ale po par dnoch ma to preslo, nemozem povedat, ze sa tesim, zatial len tak prezivam, ale snad to bude dobre...a tebe ako vysiel domaci test?

monika74
21. mar 2012

@evpa neboj ja čakám asi tiež daľšieho chalana 😀 aspon si budeš vyberať nevestičky 😀

evpa
21. mar 2012

@monika74 jeeejda, aspon v tom nie som sama...aj to strasne pomaha 🙂 ja mam pocit, ze kazdemu v mojom okoli sa postastilo aj dievcatko aj chlapcek a ja som vzdy tuzila aspon po jednom dievcatku a bum...uz teraz na nas cudne pozeraju, ze traja chlapci a to este nevedia, ze cakame stvrteho...otazky typu naco vam to bolo? ma fakt vytacaju a je mi to luto, akoby sa to dalo vybrat si pohlavie babatka...

janula18
21. mar 2012

@evpa
@monika74 ja mám tiež troch chlapcov a tiež by som veľmi chcela ešte dievčatko, ale obávam sa že by to bol zase chlapec. A aj finančne je to dosť už teraz a nie ešte dalšie dieťa. Tak neviem.
Asi hlavný dôvod prečo asi nie dalšie su peniaze 😢

monika74
21. mar 2012

@evpa len nech su drobci zdraví a okolie si netreba vôbec všímať nach si hovorí každý čo chce 😀 deti ti predsa nevychovaju oni ale ty .ja by som tiež možno prijala aj dievča no ale asi by tiež vyrastalo ako chalan keď by bolo medzi samými chalanmi ktorý trávia čas v garáži aj s mužom 😀

evpa
21. mar 2012

@janula18 ja som pri kazdom verila, ze tentokrat to bude baba, ale nebola. oni su fakt uzasni, strasne sikovni, mudri, mili a sama sa na seba hnevam, ze stale myslim na dievcatko, a v podstate kvoli tym chutnuckym handrickam, dlhym vlaskom a takemu inemu zenskemu mysleniu...nieze by som sa tesila, ze mam zdrave deti, ale sa stale "lutujem" za preco prave ja :( uz mi z toho fakt hrabe 🙂

elka74
21. mar 2012

my sme si na 19. výročie svadby dali ten najkrajší darček v podobe malého voňavého balíčka. je štvrtá v poradí a už má 20 mesiacov. 🙂

monika74
21. mar 2012

@janula18 ono je to pravda že je to finančne náročne ale ty máš ešte drobcov malých a k tomu aj dvojičky su časovo náročné a za pár rôčkov možno bude dašie keď deturence odrastú.Ja som porezala aj čínsky horoskop počatia a tam mám tiež po väčšine chalanov no to nevadí len nech sú zdraví 😀

evpa
21. mar 2012

@monika74 jaj jaj, ved to je velka vyhoda chalanov, ze ked trocha podrastu, tak my mami mame viac casu, lebo teda aspon moji su fakt tatovi pomocnici, on sa im velmi venuje a vela casu travia spolu. a teda dievcatka v okoli su zasa stale s mamami a tie by niekedy ocenili trochu priestoru...

korenbaba
21. mar 2012

@evpa ,
@monika74 Ahojte baby, chcem len povedat, že ja som z piatich dievčat. Sme pät sestier a naši sa vždy snažili o chlapca. Mamine sa narodil ako štvrté dieta, ale bohužial narodil sa s vrodenou vadou a nedožil sa jedného ročika. Niekedy sa vecí tak ako sa dejú a má to asi nejaký dovod. Budte teda radi za svojich chalanov, že su hlave zdraví. Hádam vám to vynahradia na vnučkách 🙂))

monika74
21. mar 2012

@korenbaba @evpa ved ja som rada ako sa hovorí chalani su trocha menej náročný ako baby parádnice 😀 a prítulní su tiež niekedy vynahradia aj dievča 🙂 no ale zas je pravda že tý moju su riadny hladoši

janula18
21. mar 2012

@monika74 , @evpa áno, zdravie je najdôležitejšie. Ked sme čakali dvojičky tak som chcela nech je to párik alebo radšej dvaja chlapci a nie dve dievky. Kvôli staršiemu synovi, aby mal kamarátov. Je tam väčší vekový rozdiel tak nech majú niečo spoločné.
No podla čínskeho horoskopu to mali byť dievky, ak niečo ako každých 7 rokov sa mení krv či také niečo tak mi vyšli dievčatá, podla jonáša sme mali mať druhé dievča.
Čomu som asi najviac verila že druhé bude dievča je ten prsten nad dlanou ako sa krúti. Tak mi vyšiel chlapec a dievča. No smola, všetkým čo som to robila to vyšlo a mne nie 😀
Inak mna asi najviac hnevá reakcia okolia, že dvojičky, dvaja chlapci, že či nemohlo byť jedno dievčatko, a ked sa dozvedia že mám ešte jedného chlapca tak hotovo, že aké som chúdatko

korenbaba
21. mar 2012

@monika74 😀 no to je fakt tažko čo povedat či baby viac prefintia alebo chalani viac pre jedia.... moj otec so srandy hovoriaval že robí iba na dámske vložky 🙂

monika74
21. mar 2012

@korenbaba to je naozaj pravda.A doma mať odloženú gulovnicu pre nádejných frajerov ktorých treba odháňať 😀 a naši chalani fakt zjedia dosť švagor sa niekedy smeje že potrbujem hrnce ako v závodnej jedálni 😵

nkaps
21. mar 2012

Baby ja som tiež vždy túžila po 4 deťoch a aby boli dvojičky... Mám staršieho syna a malu dcérku... Ja by som chcela aj tretie a možno aj štvrté keď drobci budú mať okolo 8,10 r. MM nechce ani pocut o ďalšom.... Hlavne z fin. Dôvodov... A aj bytových Ja som vdacna aj za 2 keďže druhé tehotenstvo skončilo potratom... Ale bojím sa ci to fyzicky aj psychycky zvládnem... Ja som z troch sestier a MM je z troch bratov obaja sme najmladsi...

stojdulka
21. mar 2012

@evpa ahoj, ja ti rozumiem a máš nárok na sklamanie úplne, ved nikto nepovedal že malého nebudeš ľubiť, iba ti bude chvíľu trvať kým sa s tým vysporiadať, človek ked sa mu nesplní jeho túžba tak je sklamaný a nikto mu to nemôže zazlievať
čo sa týka môjho testu tak ten je bezpečne uložený v šuplíku, prestne preto že som zbabelá si ho urobiť a tiež sa bojím svojej reakcie v prípade že mi vyjde "naružovo" ale už som sa rozhodla že 28 idem k dr. tak potom urobim, akosi mi nepríde, necítim sa tehu tak nemám ani žiadne priznaky nič tak možno ked ho uvidím na usg mi to dojde...
a čo sa týka okolia a rečí ľudí tak z toho si ja nič nerobím, a to sa eešte napočúvam ked vyjjde najavo že čakáme štvrté, zatiaľ to nikto nevie a ani sa to nikomu nechystám hovoriť....

nkaps
21. mar 2012

Keď sme boli s malým na 3D, tak sa nás dr.pytal čo sme robili, MM povedal chlapca a tak bolo... Keď s malou tak povedal dievča a tiež sa mu to vyplnilo, tak mu dr.nakazal aby sme najbližšie prišli urcit pohlavie dvojickam... Tak mozno raz....... Chcela by som tajne párik

nkaps
21. mar 2012

@alena76 také poradie by som aj ja chcela s tým že chlapec, dievča, chlapec, dievča

stojdulka
25. mar 2012

@evpa tak ja som urobila ten domáci test a vyšiel ružový, už mi je z tej farby na grc

danjelca
25. mar 2012

Dievčatá prepáčte, ale ak si robíte 4 dieta len preto aby to bolo iné pohlavie ako už doma máte, nezaslúžite si ho.
Tá malá dušička vníma, či je chcené a či sa mu radujete a slová "na grc" by som velmi dobre vážila na Vašom mieste!!!!

teddynko
25. mar 2012

@stojdulka Je mi ľúto, že Ti je na grc z takejto veci.. a nie je to od Teba vôbec pekné a férové k Tvojmu bábätku.. S tým si musela rátať, že to môže byť 50 na 50... stávajú sa na svete aj horšie veci. Nedávno som čítala jednu autobiografickú knihu, kde autor písal o svojej mamičke. Pochádzala z 11 - tich sestier. Dvanásty bol chlapec. Bolo to dávno, v tej dobe sa celá dedina tešila s nimi tomu chlapčiatku. Všetky sestričky boli obstúpené okolo kolísky a tešili sa.. Keď mal chlapček rok, prišiel strýko a vyhadzoval chlapča do výšky. Jedenkrát, druhýkrát a tretíkrát ho nezachytil, dieťa spadlo na dlážku, dokaličilo sa a po roku zomrelo.. Celá dedina s nimi plakala.. TOTO JE TRAGÉDIA !!! Prajem Ti krásne a zdravé bábätko.

evpa
25. mar 2012

@danjelca
@teddynko dievcata, nikto nikde nepovedal, ze sa nebudeme radovat a ze ho nebudeme milovat...ale po troch chlapcoch alebo u stojdulky po troch dievcatach, by sme radi prijali aj babatko opacneho pohlavia. a ak si lepsie precitate stojdulkyn prispevok, tak pochopite z coho je jej na grc, nie z dievcatka ale z ruzovej farby...
@stojdulka este nehadz flintu do zita, skus geneton, tie testy nie su moc spolahlive. drzim palce!

stojdulka
26. mar 2012

@teddynko lepšie prečítaj môj príspevok a potom komentuj, ja som napísala pocit z farby, nie z toho že by to malo byť dievčatko, to sa ma teda dotklo. a ked už tak zaujímavé že dvanásty chlapec, ktorý by mal napísať tú autobiografickú knihu zomrel ako ročný

stojdulka
26. mar 2012

@evpa jasné že pojdem i do genetonu,

irriss
26. mar 2012

@teddynko
nepochopila jsem jak to souvisi s @stojdulka

p.s. Pripominas nepozvanou KMOTRU v pohadce
"fuj"

teddynko
26. mar 2012

@stojdulka No, tak prepáč, ak som sa ťa dotkla, asi som nepochopila, prečo ti je z ružovej farby na grc..

stojdulka
26. mar 2012

@teddynko ono ťažko pochopíš niečo vytrhnuté z kontextu
@irriss dik za podporu

baramborka
26. mar 2012

nooooooo mamičky , ja čakam iba prve ale to tehotenstvo je trošku aj fuška hlavne teraz , ku koncu 🙂
všetkym vam fandím , 4 deti to je už niečo 🙂 to chce veeela nervov, tolerancie a trpezlivosti 🙂 tak ja dufam že situacia okolnosti a zdravotny stav mi dovolia mat aspon 3 deti lebo ked budeme babičky, budeme mat vela vnučeniec a pravnučeniec 😀 a nebudeme samy 🙂

mamoka4
28. mar 2012

@evpa Môžem ťa utešiť?? Mojej sestre vyšiel v 12 tt. testom chlapec...a v 20 tt. a 36 tt. jej povedali že čaka dievčatko. Ultrazvuk jej robili dvaja lekári, tak veríme, že sa nemýlia,. 🙂 😀 malinká sa má narodiť koncom apríla.... takže šanca že bude dievčatko je stále. 😉