Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

tonjadabik2
3. sep 2013

@emilia25 ahoj tak nam to asi tiez nevyslo.. teplota klesa.. takze sme natom rovnako..

emilia25
3. sep 2013

@tonjadabik2 AHOJKAJ ale neboj to este nic neznamena.my sa tiez snazime teda okrem vcerajska to som zaspala ani neviem,teraz riesime domcek chodime po obhliadkach tak hadam aj nejaky najdeme.dnes ideme kuknut jeden co sa mi uz dlhsiu dobu paci tak uvidime,

tonjadabik2
3. sep 2013

@emilia25 ja neviem.. hej idete kupit? aj my ceme kupit domcek ale neako sa nam nedari vsetko je strasne drahe..

tonjadabik2
4. sep 2013

@emilia25 a ahoj tak ako co nove??? ja zatial nic.. len ze ma tlaci spodne pradlo..a chodim cikat kazdu chvilku..strasne.. a ty sa mas ako???a zase spinim..

emilia25
4. sep 2013

@tonjadabik2 jej neboj pokial len spinis a nekrvacas tak to je dobre.my sa snazime tak uvidime za par dni ci sa nieco zacne diat.tak uvidime

tonjadabik2
4. sep 2013

@emilia25 hej zatial len.. uvidim do nedele co sa bude diat ci to pride alebo nie.ocakavam v piatok,maximalne v sobotu. jasne ze sa zacne diat ked ste sli aj na plodne dni..tak vam to prajem.. kedy mas zase dostat ms koncom ne?

emilia25
4. sep 2013

@tonjadabik2 ja este ani nemam plodne dni tie akurat zacnu ked manzel odide takze uvidme ci pride zazrak hahaha.ale nie mozno mam prave teraz ovulku ja neviem pri druhom synovi sa nam to tak stalo tak uvidim.

tonjadabik2
4. sep 2013

@emilia25 ahaa.. ja som zistila ze mavam tyzden pred kramami ovulku ked mam tie vytoky..lebo mam 32dnovu.. ahaa tak drzim palceky nech to vide a ci nepises castejsie hm? ja viem deti ale ked sa zapnem a nemam od teba postu normalne zosmutniem haha 😉 .. sa mi s tebou dobre pise.. inak nesi na fb????

emilia25
4. sep 2013

@tonjadabik2 som na facebooku normalne pod mojim menom som tam.neni teraz kedy vecsinou bol manzel na nete kvoli tomu domu a chodili na obhliadky a tak.ale uz sme si vybrali tak teraz uz len budeme cakat na realitacku kde je najvyhodnejsia hypoteka.

tonjadabik2
5. sep 2013

@emilia25 ahaa aj ja som na fb. ahaa jasne chapem tak drzim palce nech to vide..s tym domcekom aj my daco zhaname.. inak niesom tehotna..nevyslo to..

emilia25
5. sep 2013

@tonjadabik2 juj moja to ma mrzi tak tento mesiac neboj isto to vyjde uvidis.tak si ma najdi na facebooku a pridaj si ma medzi priatelov.a ty si pod akym menom na facebooku?

tonjadabik2
5. sep 2013

@emilia25 som ti pisala spravu. neviem ci sa idem este snazit o babo uvidim .. sa bojim ze sa nepodari..

emilia25
5. sep 2013

@tonjadabik2 ale neboj podari sa len si to treba vychutnavat a moc sa na to neupinat a ked clovek na to nebude mysliet hned sa to podari uvidis.

tonjadabik2
5. sep 2013

@emilia25 asi tak.. aj pri mojich detoch to tak bolo do 2-3 mesiacov sa to podarilo.. prestanem sa sledovat,merat teplotu.. necham to tak a uvidim. vela mamiciek mi povedalo ze ked sa tak sledovali tak nikdy sa nepodarilo a ked sa nato vykaslali tak vtedy to vyslo.. len ja ked nemam pravidelnu..furt mi skacu tie datumy ked to pride ta ms ta ani neviem uz teraz kedy mam plodne dni.. asi po starom.. abo co..

emilia25
5. sep 2013

@tonjadabik2 mna uz dnes pobolievalo ako si brusko tak hadam sa to podarilo uvidime este je pred nami jedna noc ale tiez sa uz nejdem sledovat ani test nebudem robit skor ako 28.9 tak uvidime potom.

tonjadabik2
5. sep 2013

@emilia25 mna pobolievalo brusko cely mesiac a nic..prisla ms. ale hej podari sa uvidis.do Vianoc mame cas 🙂 . ani ja sa uz nejdem sledovat ved naco? mozno posledny tyzden ms tak odmeram a budem vediet. ja som si poplakala aj manzel bol sklamany..ale tak povedal ze sa bude snazit dalej 🙂 . povedal ze sme uz stari.. 😀 .. ved uvidime.. ale sa nedivim pri tolkych stresoch ze nic..

lucia20
10. sep 2013

ahojte.... chvilocku som tu nebola.... mali sme trosku rusne obdobie.... aaaaaaaaleee. pomaly s poctom deti dokonale zapadam do temy. 4+1na ceste. 😀 😀 😀 😀 😀

tonjadabik2
10. sep 2013

cem sa opytat. ako zacat.. minuly mesiac 2 dni ms.pred ms som mala vysoke teploty dlhu dobu. pred prichodom ms dva dni pred ms mi klesla teplota a prisla ms ale bola len 2 dnova..potom 2 dni nic a potom len trosku na vlozke a zase spinenie..dnes mi mala skoncit..ale len spinim kedze som mala len 2 dni ms.. moja dnesna teplota je 36,7..vraj klasika.. poradite??? dakujem za odpovede

myzma
19. sep 2013

zdravim vsetky, zvlast teba, @emilia25, a tie, ktore mate minimalne dve deti od 2 do 4 rokov,

i ked sem este s poctom narodenych deti nezapadam, patri medzi moje oblubene....

mam na vas taku otazku, potrebujem nastavit zrkadlo a "porovnat sa" s inymi maminami ohladom organizacie casu s detmi... mam na mysli konkretny cas s detmi, ktory s nimi denno denne travite pomedzi domace prace a povinnosti, ze ste telom i dusou pri nich... cim su starsi, mam pocit, ze je to pre mna narocnejsie na podnety a realizaciu aktivit... rada by som sa nich vyhradila aktivny cas, kedy budeme spolu nieco robit/ucit sa/citat si/tvorit... mam totiz pocit, ze ich zacinam zanedbavat... mozno som si dala prilis vysoku latku podla venovania sa len prvorodenemu, ked bol sam a potom, ked bola druhorodena este malicka... je jasne, ez sa mamina nemoze venovat viac detom rovnako ako ked ma jedno... no rada by som vedela, ako ste na tom vy.... kolko casu s nimi stravte pri hrach, tvoreni, spolocnych aktivitach vy, kolko casu zo dna sa prehraju sami.... zacina nam sychrave pocasie, kedy sa uz vonku neda travit vela casu, tak urcite treba cinnosti na doma....

deti mi do skolky nechodia, cize by som im rada sprostredkovala taku predskolsku vychovu a aktivity...

zaujal ma pristup montessori pedagogiky, vyrobila som niekolko roznych pomocok, ci sa snazim aktivne vyuzivat co dum da... je jasne, ze sa snazim deti zapajat do kazdodennych cinnosti, tento cas nemyslim.... i ked i to je dolezity element vychovy, ucenia sa a v podstate i hry a zabavy.... rovnako ma zaujal i homeschooling, na zaklade posledneho roka a horepopisanych vplavov vnimam potrebu organizacie casu a vyclenenia si pravidelnych cinnosti s nimi... no sucasne nechcem stat otrokom toho, ze ach jaj, dnes som sa im nevenovala... budu oneskorene vo vyvoji a socializacii.... davam to vopred na pravu mieru, aby moj prispevok takto nevyznel.... chcem sa len poradit pozdielat, pozriet, ako to funguje inde...

snad som zrozumitelna.... 😅 😉 😎 😀

luciauk
19. sep 2013

@myzma ahoj, no mňa to tiež často napadne, teda nás s manželom. ale to je asi prirodzené v každej rodine. prvé dieťa chodí na plávanie pre bábätká, masáže, sauny, play groups, druhé menej a tretie, to s nami chodilo do nejakých clubov pre deti, ale viacmenej s nami prechodil všetky nákupy, banky, úrady. ale zasa sa nikdy nenudí, ako prvá, ktorej keď som sa nemohla venovať ja, tak musela sama niečo vymyslieť, on má k dispozícii ďalšie dve osoby.
ja nejako extra neplánujem čas strávený s nimi, ale ono sa to stále nejako samo vyvinie. napríklad keď dievčatá chodili do školy a syn bol s manželom ešte doma, tak s ním chodil do klubu, na riekanky do knižnice alebo boli len tak doma. teraz zasa dievčatám dobre padne robiť niečo bez neho, napríklad ich muž berie do klubu na tenis, bez malého. alebo sa len tak vyberiem s jednou s dievčat na nákup nových topánok, nohavíc, zoberiem len to jedno dieťa, dáme si niekde obed, veľa sa rozprávame, a je to čas len a len pre to konktrétne dieťa.
doma spoločne, alebo osobitne, s každým dieťaťom máme obľúbenú činnosť, s jedným pečiem, s druhým varím, s tretím roznášame noviny, má brigádu, masírujeme sa, na sviatky vždy vyrábame doma sami ozdoby, pohľadnice k narodeninám alebo len tak, z lásky babkám a podobne. hraje sa na hudobné nástroje, pomáha s domácimi úlohami, čítame knižky, pozeráme filmy, rozprávame sa o škole. podľa mňa sú pre deti dôležité také drobnosti, neplánované. ja si hlavne dávam pozor na to, aby som ich počúvala, keď hovoria napríklad o kamarátoch, o projekte v škole, lebo si pamätám ako mne vadilo, keď ma rodičia nepočúvali, respektíve pritakávali ale nevnímali.
manžel sa hrá so synom s dinosaurami napríklad. s dievčatami idem na takú túru, je to presne 10km okolo takej nádrže, buď idú obe alebo len jedna a veľa sa rozprávame. alebo sa vyberieme všetci na bicykloch. ono sa to v každej rodine asi vyvinie podľa koníčkov, času, zamestnania rodičov...netreba si vyčítať, každý má občas nával povinností a nevenuje sa deťom každý deň, ale keď majú súrodencov, tak sa nikdy nenudia 🙂

dana_l
19. sep 2013

@myzma nerob si vycitky z toho ze uz nemas cas na kazde dieta v takom "pomere" ako si mala s prvorodenym. ja to poznam a poviem ti ze je to u nas tak isto. co som stihala s prvou a este aj s druhou to uz vobec nestiham pri dvojickach. je to kvoli tomu malemu vekovemu rozdielu ktory je medzi vsetkymi detmi ale v hlavnej miere my sa s mm striedame pri detoch. takze bud on ich ma vsetky (starsie chodia do skoly) alebo ja ich mam vsetky. rozdelit sa neda a ziaden cas - jeden na jedneho - nie je mozny. niekedy si myslim ze deti tym o nieco okracujem ale zase na druhej strane su vsetky spolu, vedia sa spolu zahrat, vedia ze sa musia podelit o hracky s ostatnymi. nie je zeby som jedno uprednostnovala pred druhym tym ze by som travila s nim viacej casu ako s ostatnymi.
ak mas manzela doma tak si sadnite spolu a urobte si nejaky plan - kto bude s kym a kedy - ohladom ucenia, nejakych extra aktivit podla veku deti. aby sa deti striedali medzi tebou a tm a tak mali cas s oboma rodicmi.
nase starsie sa vacsinou hraju same alebo sme spolu v zahrade, pretoze musim davat pozor na dvojicky a samozrejme vsetky domace prace popri tom.

@luciauk tvoje deti su starsie tak je jednoduchsie si najst cas pre deti pretoze si ich nemala hned po sebe a tak mala cas na kazde dieta. a teraz ako su starsie tak aj maju svoje zaujmy a uz nechcu byt len s rodicmi ale kamaratmi ci same.

myzma
20. sep 2013

@dana_l
@luciauk dakujem vam za postrehy a vase pohlady... nechcela som, aby to vyznelo, ez si to vycitam, skor to chcem tak racionalne zhodnotit 😀 ta vysoka latka u prvorodeneho ma totiz "strasi", rada by som sa venovala obom tak isto, tie rozdiely medzi nimi su momentalne v niecom minimalne, v niecom obrovske, je medzi nimi 16m, viem, ze ichnemozem tiezporovnavat, kazdy je iny, to co vie jeden v roku, co v dvoch neznamena, ze to bude vediet druhy... snad ste to tam zachytili - v tych mojich pismenkach - 😉 schvalne som vsak oslovila mamicky, ktore maju male deti, pri starsich, skolko, skolopovinnych sa to urcite v urcitych oblastiach meni.... mam kamaratky, ktore maju sice podobny vekovy rozdiel medzi detmi, no starsi im napriklad chodi do skolky, takze maju doma vlastne pocas tyzdna len jedno dieta... alebo im starsi chodi na nejaky kruzok pocas tyzdna, takze opät maju doma len jedno dieta... ja ich mam doma stale, oboch, uz 3,5 roka... varovali max par hodin, ked sme potrebovali s manzelom skutocne nieco konkretne vybavit bez nich (pohreb, dolezity nakup, lekar) a pri sucasnom tehotenstve (som 21tt) badam uz na sebe unavu a taku vyprahnutost... a mozno je to len pohodlnost 😀 a i ked chcem s nimi daco robit, nejako sa k tomu neviem dokopat, ako to bolo kedysi... vela ficia na rozpravkach, co ma hneva.... preto vzhladom na moje presvedcenie, hodnoty a tie vonkajsie vplyvy (montessori, homeschooling, predskolska vychova doma) ma to nuti (v dobrom slovazmysle)s i vyhradit konkretny cas na nich...

velmi ma zaujala kniha mamy v jednom kole... mam za sebou prvu kapitolu a velmis a mi to paci... poznate niektora?

mam vela myslienok, ktore by som chcela spostredkovat, snad sa mi daco podarilo.... sa tesim, ze mi konecne funguje net a mozem sa zapojit do nejakej diskusie...

mamase
23. sep 2013

@myzma ahoj, ja mám tri deti -6,4 a 2- najstarší už chodí do školy- prváčik, stredný už tretí rok do školky (od 2,5 roka) a najmenšíeho mám doma, nakoľko mi ho pre nedostatok miesta do šk. nezobrali - chcela som od januára a ja som chcela nasúpiť do práce, ale všetko sa vyvinulo inak- čakáme štvrté a tak zostávam doma a nadalej budem svoj život podria´dovať potrebám detí🙂, nechcem, aby to vyznelo ako sťažovanie, mám deti radaa nemenila by som, len po 7 rokoch md a rd sa citim psychicky vyčerpaná (podobne ako ty, deti sú stále s nami, starými rodičmi strážené len výnimočne na nevyhnutnú dobu)
aj ja mám pocit, aj to tak objektívne bolo, že tomu prvému som sa venovala najviac- veľmi rýchlo napredoval, skoro rozprával... a pri ďaľších mám pocit stále menšej energie , napríklad, čo sa týka básničiek, pesničiek... je to aj tým, že stredný a najmladší akosi viac inklinovali k hraniu sa so starším a mňa a moju spoločnosť až tak nepotrebujú (myslím pri organizovaní hry), najmenší napríklad odmalička len autíčka, stavebnice a vlaky - lebo s tým sa hrajú starší a iné hračky ho vôbec nezaujímajú.
deti chodia na krúžky- stredný a zvezie popri najstaršom- keď už ide jeden aj druhý sa zmestí🙂- chodia na angličtinu, výtvarnú, hokej, samozrejme snažíme sa chodiť s deťmi na prechádzky, výlety, na bicykle, kúpalisko,lyžovať, málokedy sedíme cez víkend doma,
teraz sa viac venujem najstaršiemu - kvôli škole a mám pocit, že stredný to dosť cíti- býva zlostný a pre všetko urevaný☹ toto ma dosť trápi a pravdupovediac, niekedy už fakt neviem ako naňho- nezaberá pekne ani s krikom... a aj ja som bola v poslednej dobe dosť nervózna (nečakané tehu) ale snažím sa....
aj naši dosť pozerajú rozprávky- hlavne keď sú chorí, doma.- a ja potrebujem aj navariť, oprať..., ale snažíme sa to obmedziť, napríklad v lete nestíhali pozerať ani večerníček 🙂
starší teraz inklinujú viac k tatovi a mužským prácam okolo domu- náradie, kosenie, maľovanie...
aj ja mám pocit, že sa im málo venujem- niekedy fakt viac nestíham popri domácich povinnostiach a niekedy som aj ja unavená a chcem na 5 min vypnúť, byť v tichu (to je u nás nemožné 🙂 a nič nemusieť...
nerozmýšľala si staršieho dať do školky- nechcem ťa nijako presviedčať, len mne to dobre padlo, že boli chvíľu preč- oni mali program, ktorý ja nezabezpečím, hry, spoločnosť iných detí a ja som mala čas na dieťa a domácnosť, a potom poobede spoločný program...

myzma
23. sep 2013

@mamase ahoj, dakujem za reakciu a priblizenie situacie u vas... cenim si...

so skolkou nie som stotoznena, premyslala som, ci vobec dat prihlasku, a ulahcili mi rozhodovanie, ked mi prislo rozhodnutie, ze ho neberu... tym, ze mam medzi detmi taky maly vekovy rozdiel, sa mi to nezda dobre delit ich a vysvetlovat, preco jeden ano a druhy nie... maju blizky vztah... a hani "chce a opakuje" vsetko, co jej starsi brat... skolka sa mi nezda ta spravna cesta... mam na to viac dovodov, ktore tu nebudem velmi rozpisovat... asi ho dam az v ten dalsi rok (ci az ten dalsi? neviem si to nejako vypocitat s tym predskolskym rocnikom), to by mi ho mali tusim vziat a s prichodom noveho clena rodiny bude mat dcerka partaka - v kociku, vsak uvidim... a mozno budem mat skolku nakoniec doma 🙂

posledne tri dni boli celkom fajn, nasla som v sebe volu a tak prirodzene sme mali "blok" aktivit, kedy som sa mohla naplno venovat im... akurat ze mi zacinaju bojkotovat spanok a tato zmena je nic moc... v kociku mi zaspia takmer vzdy, ale v tomto stave a pocasi sa mi nechce velmi kocikovat ☹ su unaveni a poobedne aktivity su uz nic moc... a ja mam pocit o siestej, ci siedmej (ked uz spia), ze sa uz nepostavim 😅 😅 😅

a ty si v ktorom tt? ja koncim 21.tt, cize uz zacinam siesty mesiac...

avanti
23. sep 2013

@myzma - je vyborne, ze sa tak venujes a chces i nadalej venovat detom - jednoducho s nimi byt, kreativne tvorit, citat, hrat a podobne.
ALE - je potrebne si uvedomit, ze 3 deti v relativne kratkom case za sebou, daju zabrat - a mozno uz aj teraz tebe, ked si tehotna, mam na mysli vyssie stadiu tehotenstva (ked uz mama byva obycajne viac unavenejsia) - aj ked su teda zatial "len" 2 deti.
Je potrebne sa hlavne zbavit nejakeho podvedomeho, ci nepodvedomeho stresu z toho, ci budem vladat sa vobec venovat a ci vsetkym rovnako. Poviem ti pravdu, no niekedy sa to jednoducho nebude dat 😉. Ale zas im to vynahradis niecim, resp. niekym inym 😉. Neklad si preto na seba vysoke naroky v tomto smere. A hlavne nezabudaj ani na seba - nejaku svoju relaxacnu chvilku, ci oblubeny konicek.
My mame momentalne najmladsieho 1 a pol-rocneho - a dava zabrat v tom zmysle, ze ked sa chcem venovat starsim moc sa to neda sustredene sa koncentrovat na nejaku hru (trebars spolocensku), alebo citanie dlhsie, alebo tak, je to vzdy prerusovane tym najmladsim a jeho potrebami.
Riesenie tvojej situacie by som videla napriklad aj v tom, ze sa deti obcas daju na starost starym rodicom, alebo niekomu inemu - trebars jedno a ty sa mozes cielene a hlavne neprerusovane venovat ostatnym dvom. Ja tak napriklad chodim na treningy s najstarsim a cestou mame cas sa v klude porozpravat. Tiez sa snazim vecer, kedze najmensi ide spat najskor, venovat sa uz potom starsim dvom, vecerne ritualy, citanie na dobru noc a podobne.

kacena4
23. sep 2013

@myzma ahojko zaujal ma tvoj prispevok tak reku ja prispejem svojim "poznatkom" a skusenostou teraz mam doma 4 deti 11, 10, 3 a o chvilu 1rok stare. ked to tak beriem vzdy som mala min. 2 deti doma 😀 😀 😀 😀 ale najtazsie boli tie zaciatky kym deti nesli do skolky najma na moju psychyju. tiez som sa nevedela rozdat na 110% obom detom + domacnost + mangel.... poznas tiez mas deti po roku no cim sku starsie tak budu rozumnejsie a hlavne mozes im najst rovnake cinnosti a treba si pre ne pripravit drobnosti na obdobie po porode ked budes vystavena porodom, nocnym stavanim k babatku, kojenim a este aj starostlivostou o 2 huncutov v ich veku 😉 poznam my sme robili vsetko spolu tusim od roka kazdy z jednej strany dresu vo vysokej stolicke a varili sme spolu, piekli valkali cesto, malovali, plastelinovali proste vsetko sme robili spolu vyhoda maleho vekoveho rozdielu, syn kedze bol starsi vedel vsetko o nieco dopredu ale dcerka sa rychlo od neho ucila a tak som im obom robila rovnake cinnosti. spat mi od 1 roku nespali takze som nemala ani cez obed volno pre seba takze aj varenie, pranie, upratovanie, zehlenie proste vsetko bolo s nimi a nikto mi nepomahal s nimi okrem mangela (vdaka Bohu aspon ten) farby som deti naucila na stipcoch (kluknach) ked mi ich podavali pri vesani opraneho pradla ci skladani sucheho, zametali spolu so mnou aj vysavali oni ja len po nich prebehla proste milovali pomahat a tak sme pred takmer 10 rokmi mali doma montesori a ani sme o tom nevedeli 😅 😅 😅 😅 😅 dokonca sme s detmi aj postupne poprerabali byt - malovali steny (aj oni) tapetovali, pokladlai dlazbu, proste vsetko len ich treba zapajat a neboj ze sa budes jednemu venovat viac ako druhemu kadze dieta je ine a ked si vyzaduje pozornost tak ju ma niekto ju potrebude viac iny menej takze neboj bude aj horsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (prepac) ale je to tak ked bude 3 uvidis. ale ako ja hovorim 3 deti je pohodicka jedno do kocika, jedno napravo druhe nalavo kocika a ide sa. ked pribudlo 4 bolo to trosku tazsie ale to uz vdaka Bohu boli najstarsi trosku vacsi tak sa nepotrebovali drzat kocika 😵 😵 inak moj syn neznasal skolku ked nemusel nechodit zato dcerka milovala aj by tam nocovala takze uvidis ako sa ti deti vyvynu casom ci budu mat potrebu alebo nie za skolkou. mame v meste maminku so 7 detmi a vsetky vychovala doma az do skoly len to najmensie islo do skolky lebo chcelo tak ho dali a vsetky deti su ok dnes uz viaceri spromovani vysokoskolaci na same 1-tky. takze ci skolka alebo doma to najdolezitejsie dostanu. drzim palceky nech to zvladas aj pri tretom venovat sa rovnomerne aj starsim

pele
23. sep 2013

Ahojte baby, aj ja so zaujmom citam vasu diskusiu, sice este nemam tri deti, ale dufam, ze v blizkej dobe budem mat🙂 Vase rady a postrehy mi pomahaju, aby som si lepsie vedela predstavit, co ma caka. V mojom okoli nik nema viac ako dve deti, ak ano, su odmalicka v jasliach, takze je to ine...Zaujimalo by ma hlavne, ako si dobijate energiu, ked mate viac deti za sebou? Doteraz som s tym nemala problem, teraz mam nejaku mensiu krizu, neviem, ci je to tym, ze som doma uz tri roky, alebo rutina alebo unava. Nemame ziadne strazenie, sme len s MM sami dvaja, obcas mi MM vytvori pol den pre seba, ale prestava mi to stacit. Dako si stale neviem dostatocne oddychnut, nadobudnut to prvotne nadsenie. Je to obcas len 'prezivanie' a kedze stale tuzim po dalsom babe, nerada by som v takomto stave zotrvat. Bolo aj u vas nieco podobne? Dufam, ze mi napisete, ze je to len docasna faza 😝 Ak mate nejake tipy a triky, budem rada🙂
Ja by som este napisala k tomu, co ste vy preberali predtym, ze mne sa zatial tazko hladaju aktivity pre obe naraz( aspon na dnuka), ked su spolu, je to sekunda venovana jednej, sekunda druhej, tak dokolecka, stale kompromis do urcitej miery. neviem si predstavit, ze by sme nemali aj chvilky osmote s kazdou, vyuzivam cas, ked jedna spi a venujem sa vtedy tej druhej, myslim, ze to velmi potrebuju...z tohto hladiska aj skolka asi ma svoje vyhody, minimalne ked uz budes mat @myzma oboch 'skolkopovinnych' na urcity cas dna, mozno by to mohlo byt vitane obzvlastnenie pre kazdeho a trosku casu pre kazdeho osve...

myzma
24. sep 2013

@avanti to ALE si velmi dobre uvedomujem, a nechcem sa stat otrokom svojich vlastnych ocakavani a predstav, ani si na seba pliest bic, dufala som, ze tato stranka/toto uvedomienie si je snad citi z mojich pismen 😀 😀 😀 ale dakujem, ano, treba si to pripomimat a dakujem za triezvy pohlad...

som unavena, nebudem tajit ani sa busit do hrude,a ko to skvelo zvladam a hrat frajerku... zlyhavam, potrebujem oddych, potrebujem nacerpat sily, len tak vypnut... no nemam ako (alebo skor, ine veci davam do popredia)... ziadat to od manzela sami nezda dobre, on sam nema cas na seba, po praci robi na dome, ktory potrebujem pred prichodom noveho clena dokoncit, spojazdnit centralnui miestnost(kuchynu s obyvackou),

svokrokvci by si radi deti zobrali,a le dvaja su na nich vela a jedneho tam sameho nedam... v kutiku duse ocakavam takuto pomoc od mojej maminy, ale zatial sa mi jej nedostalo, alepopravde, neziadala som, bo by to bolo jej male vitazstvo (nie je nadsena, ze cakame dalsie babätko), takze sa mozno vpyche borim a denne bojujem....

mame stalenieco v rodine, potrebovala by sommat chvilu kludu, pohodu...prave dnes som sla s detmi k dr., opät atb, dokonca na dalsie speci vysetrenia nas poslali, na ine cakame... pred par mesiacmi som potratila,mala sama zdravotne tazskosti so srdcom... do toho uz 2 roky rekonstrujujeme dom, ktory aj ked dokoncime v tejto faze, roboty ma kopec...

v tom vsetkom sa snazim venovat detom, sebe,manzelovi, vsetky bezne domace povinnosti, prace, co vsetky dobre poznate... a snazims a to robit mudro, nebyt tomu otrokom, mat hodnoty spravne usporiadane... ta kniha mamy v jednom kole ma inspirovala a ukazala mi smer

modlitba
vlastna osoba
partner
deti
zivitel/praca

@kacena4 dakujem za tvoju reakciu, pacila sa mi a ani neviem, na co reagovat... velmi ma zaujala tvoja poznamka o montessori 🙂 tomuto hovorim mudra vychova 🙂 kedy clovek zije s detmi popri beznej praci a uci ich 🙂

@pele v tvojom prispevkus om sa nasla... moja dusa nechcela ist pred takym polrokom, rokom do dalsieho babätka, citila som sa uplne vyhorena, potom som "ne-planovane" otehotnela, no o babo sme prisli, a teraz som tehu opät... sucasny stav mam miernejsi oproti tomu spred roka, ale ako som uz viackrat pisala ta kniha mi velmi pomohla... ja som krestanka a hned ako som si dala do poriadku svoj vztah s Bohom, kazdodenna modlitba, tak sa veci zacali menit..ja soms a zacala menit... a na zaklade pohladu tej pisatelky som si uvedomovala coraz viac, resp.pripominala, ze byt matkou je uzasne poslanie a nemusiem to robit s kyslou tvarou a "trpiet pri tom"... ze je to postoj srdca... i pisatelka zdoraznuje, ze je dolezite, aby si mala cas pre seba... ja som ho mala pocas obednehos panku deti, cize denne hodinu, dve.-.. ale to mi nejako konci... 😅 😅 😅 😅 a citim, ze mi to chyba... ja cerpam energiu, silu, ked mozeme byt ako rodina spolu, teda, ked sa nam aj manzel naplno venuje, niekam ideme, nieco prezijeme.... ked sa im venuje ako otec, naplna ma takym pokojom.... ale rada by som si vybehla len tak na plavanie, masaz, pedikuru,a lebo na nakup do ikea (keby som mala plnu penazenku 😀 😀 😀 😀 ) bez toho, aby som sa musela trapit, ze ako dlho som prec... u holica som bola pred rokom a pol, na pedikuru sa chystam dva roky, plavat som nebola 3 roky, namasazisom bola naposledy ako slobodna a ikea pretrpime s detmi a polovicu veci z planovanych veci nekupim, lebo sa ponahlame s mrkotom ku pokladni

s tou skolkou pocitam neskor.. mozno ten dalsi rok, matus bude mat 4,5 a hani 3,5 to by som bola ochotna tak na pol dna... a tak budem s krpcekom sama doobeda... ale pokial nie som nutena, do skolky ich davat nechcem... to bol vlastne moj prvy uvodny prispvok, ze tym, ze nechodia do skolky, ze ako sa maminy, ktore maju podoben stare deti, venuju pocas dna svojim detom... take nastavenie zrkadla... zorientovanie sa, ci idem dobrym smerom.... 😉

jeeeeeeeeeeejda, starsne dlhy pripsvok 🙂deti mi dovolili, som im za domenu, ze boli skveli u dr., pustila rozpravky, ale uz koncim... je cas ist spat... nie som doma, takze nas caka cesta kocikom a dnes mi isto zaspia.tak ja budemmat chvilu relaxu doma... pri vareni 😀 😀

dakujem vam za prispevky, reakcie 🙂 drzte sa i vy

snehovavlocka
25. sep 2013

@myzma nestiham vsetko precitat,ale netrap sa. najviac sa deti naucia popri tebe a vasom beznom zivote. tie "specialnosti" stacia kludne na pol hodiny denne. ja som mala tiez 2 starsich doma,ked sa narodil treti, ale u nas v dedine nie su nijake deti a nasi sa potom zacali pytat do skolky, ze preco oni nemozu ist,ked ine deti uz od 3 rokov chodia.... tak ich vozime do dalsej dediny do skolky, aby boli v kontakte aj s inymi detmi. najprv som mala pocit, ako keby som sa ich zbavovala (pritom som to nerobila,tazko som ich pustala do skolky), ale celkom im to prospieva a ja pokojnejsie stihnem veci okolo domacnosti. aspon nepozeraju pol dna rozpravky. lebo nic v zlom,kazdy ma inu skusenost, ale 5rocny mi nebude cely den sediet pri nohach zvedavy na moje umyvanie riadu alebo na zehlenie....
aj ked su v skolke, nestiham vsetko,lebo je toho ozaj dost (zvlast,ked zijeme v dome), casto som neskutocne vycerpana a uz som sa pristihla pri tom,ze nepochopim,preco od materstva sa neda vziat rocne aspon tyzden dovolenky 😝 riesit stale plienky, krmenie, pranie, hry, choroby .... (nebudem tu vsetko rozpisovat) non stop kazdy den, to je ozaj zaberak na psychiku. tiez nemame komu dat deti, lebo obaja rodicia este pracuju a su tam aj ine okolnosti,ktore tu radsej nebudem vypisovat.
proste, chce to vela trpezlivosti a lasky, odhodlania a hlavne viery.
budem na vas mysliet, aby ste to pekne spolu zvladali a PS: netrap sa, ked nemas doma vzdy vsetko tip-top. raz som niekde citala peknu (i ked trosku pritiahnutu za vlasy) vetu: neporiadok v dome- stastne a spokojne deti 😉 alebo, kto ma doma poriadok,asi sa velmi nudi 😀 😀 😀

myzma
25. sep 2013

@snehovavlocka ahoj, draha, dakujem za prispevok, skutocne asi potrebujem dat veci na pravu mieru, a to, ze sa netrapim, len som zvedava a rada som chcela vediet,a ko fungujete vy ostatne... 😉 v zasade suhlasim, co si napisala, snazim sa mudro usporiadat si cinnosti a nie som ten typ, co potrebuje mat utrety prach kazdy tyzden 😀 (nic v zlom tie, ktore to maju rady a stihaju)

dnes tu vela nebudem, teda si len teraz na skok tu som, no chcela som ti odpisat, aby som na to nezabudla 🙂

pekny den a ty sa drz, mas ten pocet ratolesti oproti mne momentalne dvojnasobny 😀