Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

lucka127
11. jan 2014

@zymga kedy si mala poslednu ja 24.11:D juj tesim ze je tu niekto podobny ty to budes mat teda dost dobry zaberak, mne vychadza akurát Benjaminko pojde do skolky🙂uff dufasm ze to zvladneme lebo je strasne na mna naviazany🙂 vsetko mamina cajik v noci mamina cikat v noci maminka, papat dat maminka obut maminka:D:D

zymga
11. jan 2014

@lucka127 ja som mala 21.novembra 🙂 a nebudem ani lebo dcerka so mnou nezije ☹ zije s byvalim a v stredu mame sud tak som zvedava ako dopadne.A ja som si uz zvykla a Lukasko je dost samostatny len dufam ze nebude ziarlit.Vy ste 4 babo planovali?

lucka127
11. jan 2014

@zymga drzim ti palce 😉 ved prave toto ziarlenie🙂🙂 nie mi sme ani jedno neplanovali🙂 prve slo cez "gumu":D druhe sme ratali plodne a neplodne dni a fungovalo to docasu 😀 😀 tretie sme mali antikoncepciu vaginalny krem ficali sme na tom 3/4 roka a zrazu bac:D prestal ucinkovat, a toto stvrte sa zadarilo:D ale neplanovali sme si davali si pozor len u nas je to tazko ja ntikoncepciu nemozem aj sa mi hnusy ak amm pravdu povedat jeden cas som ju skusala ale na cievnom mi ju zakazali popraskali mi zily po celych nohách, skusala som vag.kruzky alergioa na silikon:D:D a vnutromaternicove tiez pre toto nemozem:D:D tak mis me taka speci kategoria a plati pre nas jednoznacne clovek mieny Pan Boh meni🙂🙂 ale Dakujem mu za kazde jedno dietatko pre mna su pozehnanim🙂najma ked vidim ako sa cely zivot niekto pokusa o jedno a nemoze mat🙂a my takto🙂

zymga
11. jan 2014

@lucka127 dakujem pekne 🙂 Lukasko dost ziarli na Marianka pretosa bojim ako bude znasat ked sa drobcek narodi 😒 My spolu s terajsim priatelom cakame tretie Karinku mam s byvalym 😠 Marianka sme planovali 🙂 Lukasko sa nam podaril tiez cez "gumu,, a teraz sme si aj davali pozor a aj tak sme dostali necakany vianocny darcek 🙂 Najprv sme obaja plakali ako to zvladneme ale uz je dobre a na drobceka sa tesime....A ako si napisala clovek mieny a PAN boh meni 🙂

lucka127
11. jan 2014

@zymga krasne viesco ja som sa velmi tesila a teraz postupom casu mam aj obavy🙂 ked si pomyslim ako to rano poslem do skoly benka do skolky on je aj zdravotne kadejako na tom no nvm si to celkom predstavit ale s Bozou pomocou to snad zvladneme🙂🙂mam vdaka Bohu dobrého muza,ktory mi pomaha, uz len aby to zdravicko sluzilo🙂 teda som rada ze ta tu mam 😉 na sud ides koli urceniu toho kde bude Karinka byvat?

zymga
11. jan 2014

@lucka127 pod pisat spravy

aminka5
14. jan 2014

@tina121212 ja som mala podobny pocit, ked som cakala tretie. Aj som sklamana sama zo seba teraz ked si na to spomeniem ako som to nezvladla vtedy, ale urcite vela robia aj hormony..... Ja som len revala a revala a rozmyslala ako to zvladneme.... Nikdy som netuzila po velkej rodine a mali sme chlapca a dievcatko (tak akurat) a ja skoncenu VS, akurat cas na karieru, nieco dosiahnut, ist do sveta a pod..... Niekde som citala, ze s dietatom je to ako so skutocnou laskou. Materinsky cit nie je uplne prirodzeny matka musi to dietatko prijat - rozhodnut sa, ze ho prijima a ze ho bude milovat tak, ako ked mas priatela a po case nieje medzi vami taka ta pubertacka zamilovanost... tiez sa musis rozhodnut, ze toho druheho chces milovat so vsetkym....a das vztahu sancu. Az po case uvidis aky to malo hlboky zmysel.Ale vzdy ked sa mi narodi dieta, uvedomujem si, aka som velmi stastna a viem, ze by som nebola taka stastna ani keby sme chodili na lyzovacky kazdy vikend a kazdy druhy na dovolenky.... Proste viem, ze dietatkom Boh naplna aj tie moje zense potreby o ktorych som ani netusila(mozno to znie psycho, ale hadam mi rozumies). Mame 5 deti, su krasne, zdrave a velmi inteligentne, a viem, ze vychovavam buducnost 🙂) A to je zmysluplnejsia uloha, ako cokolvek.
Baby, velmi vam fandim!

lucka127
18. jan 2014

@aminka5 tak toto je prekrasne napisane dakujem🙂
ja cakam stvrte a teraz so mnou tak hadzu hormony a premyslam nad kadecim az zacinam miestami stracat radost..asi to robia aj tie hrozne nevolnosti ale sem tam mi napadne taka myslienka ako to utiahneme, zvladneme venovat sa vsetkym 4 sucasne,ako vezme drobca Benjaminko najmladsi je na mna strasne naviazany🙂a tiez co ostatny ked chcu velmi sestricku a ak bude chlapcek..a tie kila navyse aach asi mi hrabe baby prepacte ale teraz mam nejaky tazky hormonalny tyzden..

pemasinika
18. jan 2014

@lucka127 neboj, zvládnete to a akú radosť budete ešte mať. Aj ja som sa so svojim štvrtým ,najväčším prekvapením môjho života dosť ťažko zmierovala, ako som vtedy chápala ženy, ktoré sa interupciou zbavia toho "bremena" ale zároveň som vedela, že nikdy by som to nedokázala spraviť. Bolo mi nenormálne zle, a ako píšeš,hormóny robili svoje. Hlavnou príčinou bol hlavne strach, ako to zvládnem. Či už psychicky, fyzicky, ekonomicky, zdravotne... Tiež som mala doma ešte len rok a pol starú dcérku. Doma bola situácia ťažká... Potom som išla s dcérkou a jedným synom na kúpeľnú liečbu a jedna pani mi povedala, že aby som sa nebála, že budem mať dcérku a bude zdravá. Neviem, ako to mohla vedieť, ale od tejto chvíle nastal u mňa obrovský zlom a ja som sa veľmi začala tešiť na svoje dieťatko. Zvládla som nielen štvrté dieťa, ale aj rozvod, prácu... My žena sme silné a Pán Boh nám nadelí len toľko, koľko zvládneme, hoci o tom niekedy ani netušíme. Doma mám vysokoškoláka, pubertiaka, prváčku a škôlkárku. A ako mi to malé moje zlaté stále hovorí, že ma miluje najviac na svete. To je na nezaplatenie toto počuť. Myslím, keby som ju nemala, v mojom živote by ešte niečo chýbalo. Takto som veľmi spokojná, deti naplnili môj život na 100%.

lucka127
18. jan 2014

@pemasinika ano rozumiem o com pises len teraz som akasi precitlivela🙂 dakujem ti za povzbudenie pridem si ako sibnuta na potrat by som nesla to urcite nie,ja mam skvelého muza ktory mi velmi pomaha, mozno aj preto mi toto vsetko pride na rozum lebo reakcie okolia su rozne,najma nase rodinne z mojej strany ze toho bude vela,ze sme mali este pockat.. 😅 stale vravia ze sa tesia so mnou ale nezabudnu obcas toto podotknut a mna tieto veci bolia lebo aj Ben ked prisiel na svet ta laska co ma zaplavila bola neopisatelna🙂 asi to bude tymi hormónmi:D

lucka127
18. jan 2014

@pemasinika a teda poviem ti si naozaj silna zena sama na deticky teda drzim ti palce🙂 😉

pemasinika
18. jan 2014

@lucka127 každá žena je silná, to len slabí muži z nás robia slabé ženy, aby si budovali väčšie sebavedomie 🙂 .Ale ako píšeš, ty máš dobrého muža, máš pomoc. A z ľudí si nič nerob. Každá senzácia trvá chvíľu, potom si na to všetci zvyknú a ešte vám budú aj závidieť 🙂 .

lucka127
18. jan 2014

@pemasinika 😀
dakujem ti🙂

kamikuli
31. jan 2014

ahojte maminky, cakatelky. my sme sa tiez teraz v stredu dozvedeli, ze cakame stvrte babetko. mame dve dievcence, starsia ma 6rokov a chlapca 2rocneho. tazko som to niesla prve dva dni aj s muzom, ale teraz sa snazim nasu situaciu vkladat s doverou Bohu...

dana_l
31. jan 2014

@kamikuli gratulujem. nejako bolo, nejako bude, hlavne nech mas dobre tehotenstvo a zdrave babatko.

luciauk
1. feb 2014

@kamikuli gratulujem. Aj keď to nebude ľahké s takými malými drobcami, ale nejako už poriesite. Hlavne, nech ste zdraví.

kamikuli
2. feb 2014

dakujem Dani, zaciatky budu isto tazsie, ale nejako to spolocne zvladneme. Tento rok bude Katka prvackou a Timejka rok za nou. Matusko by mal ist do skolky buduci rok. Ako zvladate vy styri deti a este zijete v zahranici....

dana_l
2. feb 2014

@kamikuli je to niekedy o hubu ked su vsetky take male. lebo musis sa o vsetko postarat, nemozes povedat - chod sa obliect, umyt, urob si nieco jest. vsetko je a bude na tebe. poviem ti z vlastnej skusenosti, ak mas niekoho kto by mohol pomoct, tak to vyuzi. aj keby ti mozno ta osoba "nesedela" vo vsetkom, ale budes to mat ovela lahsie ked ti niekto na chvilu bude moct postrazit deti alebo pomoct s niecim zeby si nemusela stale len s detmi vsetko robit.
my sme tu sami, ziadna rodina, ziadni priatelia. s manzelom sa striedame pri detoch takze bud sme v praci alebo mame deti. ked mi nieco chyba, vsetky deti musim nabalit do auta a ist na 20 minutovy nakup ktory mi tak bude trvat hodinu. uz som si zvykla ale v kutiku duse "zavidim" vsetkym ktori tu pomoc maju 😔 . deti uz pomaly "odrastaju" a tak mi to uz pride ze to budeme mat aj jednoduchsie. sice upratovat a varit bude este moja parketa ale aspon uz sa same vedia zahrat ze nemusim stat pri nich. aj ked niekedy mi potom vlasy dupkom stoja co "najdem" po hrani 🤐 😨 . a tiez som zistila ze je rozdiel ked ich mas "po jednom" po sebe. dvojicky su predsa len narocnejsie ako jedno dieta. ale dali sme sa na boj a dobojujeme 😀

aminka5
2. feb 2014

Ahoj kamikuli! Moje deti majú teraz 8,7,6,5 a 5mes. Bol čas ked to bolo veľmi náročné fyzicky, teraz je to skôr o výchove a vedení. Tiež nemáme nikoho z rodiny ani len v okolí, ale cez to všetko som sa veľa naučila. /Napr. Závislosti na Bohu - ak si veriaca - a že to proste nie je o nás./ Boh sa vždy uzAsne postaral. Tak ti prajem pokoj do srdca a radostné prežívanie času, ktorý je pred tebou. Ps: podľa mňa je najťažšie obdobie ked sa narodí 2 alebo 3. Dieťa. pri druhom zvyknúť si že ich je viac - nabrať systém, pri treťom prijať skutocnost že budeme sme zrazu väčšia rodina.

kamikuli
2. feb 2014

dakujem aminka za pozbudive slova. s mazelom sme veriaci a snazime sa zit kazdy den s vdacnostou za to co nam bolo dane ale niekedy vsedne starosti nam zatazia mysel, teraz riesime sest miestne auto, len korunky nam chybaju...

kamikuli
3. feb 2014

Dakujeme aminka znova, musime byt trpezlivi a doverovat v Boziu prozrtelnost. prosby maju uzasnu moc, len keby clovek nechcel mat vsetko hned co potrebuje. mame cas do septembra prosit , takze treba vsetky deti zapojit do spolocnej modlidby. Mozem sa ta este spytat, ako to vsetko zvladal tvoj muz, lebo moj citi za nas velku zodpovednost a niekedy je velmi z toho zniceny ako to vsetk o utiahne, aj tak ma pocit ze sa dostatocne uz nevenuje detom....

aminka5
4. feb 2014

@kamikuli Moj muz je velky optimista. Je omnoho menej ustarosteny ako ja. On je ten, kto mna upokojuje, kto mi dava realisticky pohlad, ked to na mna dolahne a on mne hovori, ze veci vidim prilis cierne, ked mam obavy napr o buducnost. Vzdy mi pripomina ako sa vzdy Boh postaral. Je to vesely clovek, vela o nasej rodine zartuje, čo ja nedokazem, som prilis vazna. A čo sa tyka venovania sa detom, niekedy sa mi zda ze je nezmar, aj ked ma toho strasne vela.... vela znesie... Pride od svojich povinnosti a venuje sa detom. - velmi si to vazim. to ja nedokazem tolko veci naraz....a ked je aj nejaky problem, ze citi ze niekde zlyhal, tak sa aj rychlo otrasie a funguje dalej. To mne trva dost casu kym sa pozbieram....

livka299
18. feb 2014

Ahojte, tak my sme sa rozhodli pre 4.té bábo. Skôr s tým začínal drahý, ale teraz už chcem aj ja 🙂 Tak oddnes začíname 😀
Je tu mamina z KE alebo okolia?

lucka127
28. mar 2014

@kamikuli aj u nas je presne toto moj muz je obcas z toho pretazeny ale potom sme tu mi ich polovicky ktore im mame byt pomocou😉 potes ho, nasmu je zadostucinenie ked moze byt aj chvilu smalym ked sa mu smeje to mu vzdy zotrie vrasky z cela🙂🙂

kamikuli
28. mar 2014

@lucka127 Dakujem za pozbudive slova, zial prisli sme o babetko. Prestalo rast, takze mame teraz v nebi maleho anjela. Len dievcata to tazsie znasali, velmi sa tesili na noveho surodenca...

lucka127
28. mar 2014

@kamikuli och to ma tak velmi mrziii 😢 drzkajte sa, aj taketo su cesty zivota..

luciauk
29. mar 2014

@kamikuli je mi to ľúto x

levandula247
29. mar 2014

@evickam1 náhodou som nakukla do tejto diskusiea a s obrovským prekvapením čítam ako maminky dokážu mať 3-4 deti......ja mám tiež dcerku (3roky) , od narodenia si vyžadovala 100% pozornosť, ja som nemohla ani na wc od nej ist....teraz už je to dobre,ale do do 2rokov na zblaznenie.....viem,že by bolo dobre dať jej surodenca, no ja si na to netrúfam...manžel je mimo , doma len 1 den v týždni....

kacena4
2. apr 2014

@levandula247 no mozno je to tym, ze je sama tak si vyzaduje 100% dospeleho 😉 😉 😀 😀

kacena4
2. apr 2014

@levandula247 sorry nahodilo mi to sem 2x odpoved