Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

miroslavalv
2. apr 2014

Ahojte odvážne mamky , prispejem ak môžem svojim názorom. Máme päť detí sedemnásťročnú slečnu, trinásť ročného chalana, dvanásť ročné a desať ročné dievčatká a teraz máme ročného Borka. Nie je to ľahké a ani sa to neoplatí 😉 inak by nás, viacpočetných rodín bolo oveľa viac 🙂 . No ja za seba môžem povedať som šťastná že sme prijali viac detí, chvála Pánu Bohu sme zdravý ... nie som bezchybná mama a veľakrát sa kadečo nepodarí a veľa vecí zbabrem ....no milujem svoje deti a som šťastná že ich máme ...

jana1975
3. apr 2014

Ahojte,aj my máme päť detí,tri pre mňa už veľké dcéry 16,13,10 rokov,syna 3 roky a 2 mesačné dievčatko,toto posledné sme dúfali,že bude chlapec,ale podarilo sa zase dievča,aj tehotenstvo bolo komplikované,kvôli placente praevia ukončené predčasne sekciou,tak som si to naposledy "užila".Všetky detičky sme plánovali a sme šťastní,že ich máme...

marianax
3. apr 2014

@jana1975 ahoj moja i ja som 5nasobna mamina syn 16 potom idu dcery 14,11,7 a syn ma 1,9mesiacov 🙂 sicevnie vsetky su planovane ale sme radi ze ich mame 🙂

maminkaaa2007
9. apr 2014

Ahojte, tak ja sa idem pochváliť...čakáme štvrté dieťatko. Veľmi sa naň tešíme. Teraz som v 15. týždni a už sa mi zdá, že cítim pohyby. Nie je to skoro? Nepamätáte ako to bolo u vás? Ďakujem 😵

snehovavlocka
9. apr 2014

@maminkaaa2007 no, ozaj si nepamatam, ale tiez sa mi to zda trochu skoro. tusim az tak v17.-19.tt? ale nie som si ista. ale zas zavisi aj od velkosti dietatka a maternice a aj na jeho aktivite 🙂 a gratulujem 😉

miska550
9. apr 2014

ahoj, ja nemam 4 ani 5 deti, ale som z piatich surodencov. a neviem si predstavit ze by nas bolo menej..vzdy je velka sranda ked sa vsetci stretne. najmladsi brat ma 8rokov, takze aj moj syncek sa ma skym hrat ked dojdeme. niet nad veeeelku rodinu 🙂

luciauk
9. apr 2014

@maminkaaa2007 gratulujem! Ja som pri poslednom cítila v 15. tt, čudovala som sa, ale vraj je to u viacrodiciek bežné. Užívaj si žubrienku 🙂

ala82
9. apr 2014

Ja mam 4deticky,3 dievcata vo veku 8,6,4 a 15m synceka.
@maminkaaa2007 ja som tretie citila v 14tt a stvrte v 12tt 🙂

andromeda_ja
5. máj 2014

@deborah1 Ahoj! To je krasne, ze cakate uz stvrte! Na mna sa pozerali ako na mimozemstana uz ked som chcela druhe :D Ked su tie deticky z lasky urcite sa da o nich aj postarat. Ja mam zatial 3 a s manzelom tuzime mat 4 (bez vahania by som dala aj futbalovu jedenastku, ci tucet :D). Byt mamou je to najkrajsie, co sa mi v zivote mohlo stat a to hned 3x! Ja si nemozem uzivat komfort babiciek. Jednu uz nemam a druha je nepouzitelna. Dalsi rodinni prislusnici mi s detickami nikdy nepomohli a ani nepomozu. Napriek tomu mi ublizovali hlupymi recami uz pri kazdom tehotenstve (prve nevynimajuc). Uzivajte si tu krasu velkej rodiny. Puto dieta - rodic je vynimocne a jedinecne pre kazdeho. Tesim sa s Vami z Vasich velkych rodin. Drzte nam palce, nech si budeme moct dovolit tesit sa este aspon z jedneho dietatka.

andromeda_ja
5. máj 2014

@maminkaaa2007 Nie je to priskoro. Ja som pri tretom pocitovala pohyby uz v 14.tt. A urcite to boli pohyby! Kazde tehotenstvo je ine, tak ako je iny aj cloviecik v brusku. Uzivaj si to.

silvia0201
5. máj 2014

ahojte. ja mám ,,len " tri, ale znova sa začíname rozprávať o bábätku 🙂
akurát dneska som mylsela na túto diskusiu 😀 😀 😀

deborah1
5. máj 2014

@andromeda_ja my už máme 6 detí 😎 😀 Príspevok som písala ešte v roku 2009 😀 Najmenšie máme teraz 5-mesačné dvojičky 🙂
Ja som vždy túžila mať veľa detí. Je to krásne. Ak túžite mať štvrté dieťatko, nebojte sa do toho ísť 🙂

marianax
8. máj 2014

@silvia0201 jeej moja neviem aka sila ma tu pritiahla nazriet no tvoja sprava ma potesila 🙂 chodte do toho ved ti starsi uz aj pomozu a mala by sa mala s kym hrat 🙂

titulienka
8. máj 2014

Tato skupina ma naplna tolkymi pozitivami 🙂 aj my mame 3 dievcataa a 1 vysnivaneho zbojnika, vsetky deturky boli planovane, sme stastni ze ich mame. Tesim sa ak citam, vidim velku rodinu 🙂🙂🙂

silvia0201
8. máj 2014

@marianax ahoj moja. no špekulujeme 😀 uvidíme či sa zadarí aj 4 malý chrobák 😀 😀

marianax
8. máj 2014

@silvia0201 ak potom napis ak sa podari budeme sledovat tvoje tehulkovanie 😉

silvia0201
8. máj 2014

@marianax 😀 😀 😀 jasné, že to sem zavesím 😀 😀 😀 tu sa to asi dozviete ako prvý 😀 😀 😀

marianax
8. máj 2014

@silvia0201 super uz sa tesime 😀

stojdulka
5. jún 2014

Ahojte zienky, neviem ako u vas no ja jam pocit de aj keby mal den o par hodin viac tak aj tak mi bude malo... uz som taka unavena

snehovavlocka
5. jún 2014

@stojdulka no, je to tak. za den sa proste neda stihnut vsetko, co treba urobit. a aj deti potrebuju nasu pozornost, takze len urcit si priority a zacat vzdy s tym najdolezitejsim (alebo co najviac "hori" 😅 ) 😀

cakova
10. jún 2014

Wau Deina tebe gratulujem,ja som stvrte nechcela a pomohly v rozhodovani velmi maminy ktore maju 4 ci 5 deti a teraz ma najmensi rok a ja som som stastna ze ich mam 4...nadovsetko ich lubim....mam 4 chlapcov a moja sestra dvoch,takze mi dve baby mame spolu 6 chlapcov....

veronka30
20. jún 2014

@cakova tak ako pozeram,tak ešte by ku chlapcom patrilo dievčatko,ešte sa odhodlate na jedno?či to stoji za pokus,určite mate tiež tužbu po dievčati ako ja,inač ja mam tiež 4 chlapcov

cakova
20. jún 2014

@veronka30 joj Veronika moja tuzba po dievcatku bola odzaciatku,ale uz nebudem riskovat,ja som mala rizikove tehotenstva a uz je toho vela teraz....ale nemenila by som,lubim ich nadovsetko....Najstarsi Davidko bude mat 9r,dalej Adamko teraz 7 v july,Tomasko v oktobry 4 a najmensi Filipko mal teraz v maji rocik 🙂

evinka1332
18. júl 2014

Ahojte, my máme tri detičky, 15, 11 a 9 a teraz čakáme štvrté, ja som vždy túžila mať veľkú rodinu, ale manžel sa bál a deti tiež už viac nechceli...teraz sa nevedia dočkať septembra 🙂 som šťastná, že ich mám a určite by som chcela aj viac detí 🙂

dzudka
1. sep 2014

@veronka30
@cakova
@evinka1332
@snehovavlocka
@stojdulka

Ahojte maminky viac deticiek my mame tri Dcerka mala 7 r v juny syn bude ma 4 r v oktobr. A dalsi bude mat 2.5 roka v septebr. Medzi 1 a2 je rozdiel 3r 4 mes 2 a 3 je 17 mes
Velmi baby tuzim po dalsom som este mlada a myslim ze 4 te by sme zvladli 😉 len momentalne mam zdravotne problemy a aj deti maju kadejake mensie problemy najmladsi tazke alergie a tak....
Tak snad kus sa vystrabime kus a snad nahovorim viac muza estr by som jednu babu prijala len kus sa bojim porodu lebo posledny bol kus komplikovanejsi
Bojim sa co by bolo 4 dieta aka vaha maly sa narodil o 6 dni skor a mal 4360 gr
Jaj ale take dievcatko 😉 jasne aj chlapcek by bol fajn babatko 😉 neviem v kutiku srdca a myslienok mi behaju myslienky po dvojickach 😉 si trufam co ?

cakova
1. sep 2014

@dzudka pfu maminka klobuk dole ze dvojicky....ak tuzite po dalsom babu nevidim v tom problem ked je trufalost vela maminiek sa boji,ja som neplanovala teda vobec a dost som sa bala.Teraz by som nemenila,ale mam sa co krutit 4 chlapcov,dvoch prave vystrajam do skoly a jedneho do skolky po prvy raz a stvrty bude somnou domka trosku...No tak osobne by som sama od seba nechcela,ale ja deti milujem a ked som bola v tej navacsej depke co ako zvladnem pomohly mi prave tu mamicky s tohoto fora a tu som ziva,zdrava len trosku vychudnuta zas!!! 🙂 .No tak drzim palceky nech zdravostne problemy pominu,alebo sa aspon stlmia,je malo takych maminiek co si este trufaju na velku rodinu 🙂 .Ja som tiez mala vsetky 4 tehotenstva strasne otvarala som sa a hospitalizacie a bla,bla,des pomysliet ale ten konecny vysledok,bol uzasny 🙂

graslober
1. sep 2014

mam tiez 4deticky ,najstarsie ma uz 18 rokov a najmensie 7 mesiacov 😉

snehovavlocka
2. sep 2014

@dzudka ak by ste chceli, neváhaj 🙂 nie je to ľahké, ale čo nič nestojí, za nič nestojí. čo do nich vložíš, určite sa ti vráti. možno to neuvidíš hneď, ale určite to tak bude. držím palce, aby ste sa dali do poriadku a aby ste sa tešili s bábätka 😉

stojdulka
7. nov 2014

čawte baby, no povedzte aká som ja trúba, že konečne mám v robote voľno tak rozbombardujem kuchynu, a to som ešte pred týždňom sa zastrájala že nepohnem ani prstom, okrem toho mám ešte aj celý dom v "čistom bordeli" vyše mesiaca upratovali iba dievčatá tak to aj také "pubertiacke upratovanie" bolo no a ešte k tomu budeme musieť asi do vianoc aj maľovať kedže matuš maľuje po stenách jedna radosť ked k nám niekto príde tak neviem čo si pomyslí najnovšie vyzdobil krb v obývačke...že robí radosť 😵

marianax
8. nov 2014

@stojdulka ahoj moja no tak si si dala robotu 😀. Aj náš Luky sa rád podpisuje pred pár dňami sa takto podpísal červenou fixou v obývačke :-P