Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

snehovavlocka
16. feb 2015

@myzma si zlatá 🙂 ale do boja by som sa tu s nikým nepúšťala. tí, čo chápeme, spolu bojovať nemusíme a tých, čo nechápu, nepresvedčíme, lebo nie sú otvorení diskusii. takže si ušetríme nervy na niečo užitočnejšie 😉 a ozaj, neodpísala si na správu, tak neviem, či si sa zľakla odpovede alebo ti už časovo nevyšlo 😅 😀

timea7
16. feb 2015

@myzma počet detí považujem za absolútne súkromnú vec muža a ženy, do ktorej nemá kto čo rozprávať. Ak sa pár rozhodne mať čo i siedme dieťa, je to len a len ich vec. Je len a len na nich, aby zvážili, či majú na väčší počet detí vytvorené podmienky a okolie to môže jedine akceptovať.

myzma
16. feb 2015

@timea7 jaj, keby tak zmýšlali i ini. Bol tu pekny prispevok, ako sa ludia staraju, kedy, kolko, fievca, chlapec, parik, trojica, nehoda, nezodpovednost a podobne. Som sa zasmiala, no v realite jr to casto krute, necitlive a pre mna osobne tazke. Uz teraz sa pripravujem, obrnujem lebo viem, ze ked sa nam pocet zvysi z 3 na 4 tak tych poznamok bude kvantum , zial, aj od tych najblizsich, co vie zaboliet najviac

timea7
16. feb 2015

@myzma chápem, že ľudí iritujú určité skupiny ľudí, ktorým vyššie počty detí a následne rodinné prídavky a pôrodné umožňujú prežiť, do tých sa však asi ťažko niekto bude miešať. Práve preto by mali uvítať, že sú tu rodiny, ktoré viac detí prijmú s láskou, plne si uvedomujú všetky dôsledky, ak by prišlo aj k nepredvídateľným a smutným udalostiam v rodine, budú ich deti zabezpečené, tak čo je koho do toho? Ja som tiež mala do činenia so ženou, ktorú najprv trápilo, prečo hneď po svadbe nemáme dieťa - no hádam naša vec, nie? Neskôr prečo nemáme druhé - nechodila som po ulici s ceduľou, že nemôžem otehotnieť, ani neskôr som nevešala celému širokému okoliu na nos, že som potratila. Neskôr som mala pripravenú protiotázku - na čo to potrebujete vedieť? 😀 Ty sa na všetkých vykašli, odzbroj ich úsmevom, alebo ešte lepšie poznámkou, že s láskou prijmeš aj to, čo čakáš, aj tie, ktoré prídu neskôr. 🙂 🙂 🙂 🙂

janamd
16. feb 2015

@myzma aj ja som cakala zmiesane a nie velmi optimisticke reakcie od okolia a na pocudovanie uplna pohoda a vsetci sa tesili 😀 tiez si myslim, ze je to nasa vec. ci uz to dietatko bolo planovane alebo nie. starat sa on a vychovavat ho budeme my. jasne ze to bude zasa o nieco narocnejsie, ale zvladneme to.

apropo. vcera som videla reportaz, zena cakala 16dieta (v priebehu 18rokov). cool zaber ked isli vsetci po ulici, ako velka exkurzia 🙂 a aj Maria Terezia mala 16 deti a aka to bola zena!!!

mishelmamka
25. feb 2015

Ahojte baby ja mám 3 detičky 3 chlapcov a momentálne pracujeme na dievčatku dúfam že sa podarí pripájam foto

luciauk
25. feb 2015

@timea7 dobre si to vystihla, že "načo to potrebuješ vedieť". fakt, načo? 😀

timea7
25. feb 2015

@luciauk no chápeš? Nemali sme dieťa hneď po svadbe a dovolila som si nezverejniť v miestnom rozhlase dôvody 😀 , potom sa nám nedarilo druhé a nasledoval potrat a zase som to nezverejnila v tlači 😀 , tak som sa jej spýtala, na čo to potrebuje vedieť, lebo ma už vytáčala. 😀 😀 😀 Nikdy v živote by som si nedovolila sa niekoho na takéto veci pýtať, ja som bola nešťastná z toho, že som o dieťatko prišla a niekto ťa na ulici vypočúva 😝 😝 😝 😝 😝 😝 . Užívaj si chrústikov a na okolie sa vykašli.

luciauk
25. feb 2015

@timea7 nežijem na Slovensku, takže ma takéto otázky obišli, ale rodina si neodpustila pri druhom a treťom. Pri štvrtom už boli ticho, lebo bolo všeobecne známe, že po ňom velmi túžim a pochopili, že ich je do toho prd makový 🙂

luciauk
25. feb 2015

@mishelmamka vela šťastia

luli03
25. feb 2015

Ahojte 🙂 tak ja cakam 4 pokladik. Moc sa vsetci na malu bublinku ( Ninku) tesime. 🙂)))

mishelmamka
26. feb 2015

@luli03 aj mi chceme ninku

michaela025
26. feb 2015

@mishelmamka ta
k hadam sa podary to dievca nam sa zas nepodaril chlapec mame tri baby ale strvte nepokusam

luli03
26. feb 2015

@mishelmamka 🙂 meno si povedal synator 🙂)) kedze sa mu nasplnilo ( chcel braceka) doma ma 2 kocky + pribudne Ninuska 🙂

lenka07
26. feb 2015

Ja mám tri deti ☺️ A dva potraty prvý v 10tt a druhý v 7tt od v tedy sa pokúšame o ďalšie babetko no zatiaľ bez úspechu😔 bude to dva roky od druhého potratu .

mamjka
26. feb 2015

Ahoj žienky ja vám chcem vzdať hlbokú poklonu..🙂 a verím že sa k vám raz pridám 😉 veľmi veľmi veľmi túžím po ďalšom bábätku 🙂 a obdivujem rodiny ktoré to zvládajú s viacerými detičkami 🙂

peta1711
6. mar 2015

Ahojte kocky, prave sme sa dozvedeli, ze cakame 4. babo. A 2 dni placem, ze ako to zvladnem. Asi je to prvotny sok, kedze sme to neplanovali. Ale ako vidim nie sme jediny. Uz som sa asi pristihla na 1 minutu, ze sa aj tesim, ale vzdy potom pride strach ako to bude. Je to este veeeelmi cerstve ani doktor este nic nevidel, ale krv potvrdila.
Baby co ste uz v pokrocilejsom tehu, ako prosim vas prebieha u vas 4. tehu?

marianax
6. mar 2015

@peta1711 moja ako píšeš prvotný sok uvidíš ako to pekne zvládneš držím päste a krásne tehulkovanie 🙂

luciauk
7. mar 2015

@peta1711 pri štvrtom, neplánovanom, dieťati je to asi normálna reakcia, uvidíš, ako sa na sebe budeš o pár mesiacov smiať, ver mi. moje štvrté tehu bolo ok, najťahšie bolo tretie. drž sa x

rachel123
7. mar 2015

mam 2 dievcata a to mi nahradza 4 deti dokopy takze uz ani neplanujem velmi dalsie deti ,clovek si v dnesnej dobe musi poriadne rozmysliet ci chce 2 /3/4 deti ci to bude zvladat po psychickej stranke a najme pofinancnej stranke kedze deti nam davaju poriadne zabrat

peta1711
7. mar 2015

No veru 3. tehu bolo zahul. Tak neviem co mam cakat tu. No nejak to pojde. Aspon deti ma Tak zamestnavaju, ze Nemam cas moc mysliet. 😎

diusik
7. mar 2015

@peta1711 no vidis,a ja v kutiku duse dufam,ze co ak sa "nechcene" zadari 🙂 ale manzela by vystrelo asi 🙂

dana_l
7. mar 2015

@peta1711 u nas bol prvotny sok ked som sa dozvedela ze necakam dieta cislo tri ale aj dieta cislo styri 😀
ale neboj. ked uz mas vacsie deti tak to stvrte dieta bude kde dostanes najviac pomoci. ci uz len pokocikat alebo podat plienku na vymenenie. dobre bude. super bude. zvladnes. a na reakcie okolia nedaj. nevedia o co prichadzaju

mamulienka30
7. mar 2015

@peta1711 - zatial vsetko dobre, zatial najbezproblemovejsie tehotenstvo ;) Neboj o par dni sa to utrasie a zacnes sa tesit. Starsie deti tiez pomozu... ja uz budem mat dvoch skolakov ked sa narodi malicke a najmladsieho vyzera, ze vezmu do skolky. Tak mi to neprijde nejaky des, aj ked realita sa uvidi 😀

peta1711
7. mar 2015

Dakujem ste zlate.😉 len Dufam, ze aj Deti sa budu tesim. 😏 poviem im to az ked budem po prvej vacsej kontrole. A asi aj ostatnym.

mamulienka30
7. mar 2015

@peta1711 nasi sa velmi tesia, vyberaju mena 😀 Dcera ide so mnou najblizsie na ultrazvuk 😀 😀

peta1711
7. mar 2015

No aj Ja budem mat dvoch skolakov a jednu skolkarku. Tak bude doma kludnejsie 😎. mamulienka30 Si ma potesila tym tehotenstvom.😉 snad bude aj u mna.

mamulienka30
7. mar 2015

@peta1711 dcera pojde do piatej triedy uz a syn bude prvak. Uz mi vie velmi pomoct. A veru tehotenstvo je uplne pokojne, normalne si to uzivam. Takze hlavu hore, dobre to bude 🙂 Tri ci styri myslim, ze to nas viacmamicky uz nepolozi 😅 😅

peta1711
7. mar 2015

@mamulienka30 jej teraz pozeram, ze mas termin September Ja november. Ja mam vsetkych na kope. 2 baby v November a chalan v decembri a teraz zase November. Keby chceme takto naplanovat Tak sa to urcite neda. Proste planuje priroda. A to sme Si davali fakt velky pozor!🙈

mamulienka30
7. mar 2015

@peta1711 my sme velmi chceli stvrte a ani sa nam to dost dlho nedarilo. Ale tak vymodlene nase male uz je na ceste 😉 Moji su celkom pocas roku rozlezeny, ale toto bude prve, co budem cele leto s tehotnym bruchom behat, no dufam, ze to bazen nejako bude zachranovat 😀