Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

monika74
31. mar 2012

@marianax to ti verím že si mala šoky niečo podobné som zažila aj ja pred piatimi rokmi.Vynechali mi krami a dufala som že som tehotná na sone ma vystrašil že može to byť mimomaternicove a kým som čakala na výsledky z krvi bolo to dosť ťažke no boli to len cysty.A po mesiaci som bola tehu. 😀 už naozaj.Muž mi robí tu kusok na píle takže prakticky skonči a je doma zasa robí v garáži .Takže je to vcelku fajn ten najmladší sa tam tiež už motá a pomáha.Ja mám silu upratovať len doobeda potom padne na mňa unava a je po robote 😀

marianax
31. mar 2012

@monika74 fu tak si si toho uzila tiez 😨 no to je super ze mas mm doma sice aj ked ma stale nejaku to robotu ale je doma to je dobre ja som rozmyslala ze neviem ci by som si vobec zvykla na taky system zeby bol doma kazdy den 😀 lubim ho chvala Bohu si rozumieme ale neviem ako by to bolo keby sme boli doma spolu denno denne xixii ....no tiez takto doobeda este urobim a poobede sa mi nechce ale uz som v podstate tu moju spalnu upratala dala som este prat zaclony vyzehlim a prezleciem paplony 🙂

monika74
31. mar 2012

@marianax je to už len naozaj o zvyku.Keby si ho mala stále doma zas by si si nevedela predstaviť že ide preč.No mne vyhovuje že je doma pretože ked boli deturence menšie bolo treba častejšie chodiť k lekárke .Ja som si nechala dr. kde som predtým bývala kým som sa nepresťavolala k mužovi a je to 20km od nás . A vodičak nemám tak taxi službu musí robiť polovička 😀 Ja som tiež ráno uvarila niečo upratala ale je tu škaredo tak sa mi nič nechce nedá saísť ani do záhrady

marianax
31. mar 2012

@monika74 ano tak to mas pravdu je to o zvyku najlepsie je ked je mm doma no u nas to moooozno aj vyjde lebo sa chystame prestahovat do ciech no ale to este nie je nic iste uvidime ako sa veci vyvynu 🙂

marianax
31. mar 2012

@monika74 a pozeram ze mate Lukaška aj my chceme dat taketo meno nasmu 🙂

monika74
31. mar 2012

@marianax Veru všetko je o zvyku ja som si tiež myslela že sa zo Žiliny nikdy nepresťahujem a ked som sa pred deviatimi rokmi vydala tak som sa prestahovala.Zvykol si i najstarší syn ktorého som mala zas slobodna 🙂 No ty už máš aspon meno vybrané mi vôbec 😅 stále neviem čo to bude a ani vecičky moc nekupujem iba pád bodiniek 😀 po chalanoch niečo mám a potom sa uvidí

marianax
31. mar 2012

@monika74 co sa male nechce ukazat? 🙂 ja mam vecicky ale po dievcatach takto budem teraz musiet vsetko kupovat nove 😅

monika74
31. mar 2012

@marianax veru nie.ked som sa pýtala povedal že možno dievča no moj inštinkt mi hovorí že to bude chalan. Uvidím na dalšej poradni 12.4 😀

marianax
31. mar 2012

@monika74 ahaaa ale tak dievcatko by bolo dobre ze ale hlavne je nech je to zdrave tak daj vediet ako potom ja idem az 17aprila na poradnu 🙂

stojdulka
1. apr 2012

@evpa vy už ste aký veľký, ja budem rada ked na ďalšom ultrazvuku uvidím aspoň bublinku, sa teším. My dome ešte ticho nikto nič nevie a najradšej by som bola kebyže to tak ešte chvíľu zostane, už sa teším na "reči" sa šetri, to nerob, jedz, až mi to pôjde ušami....

evpa
1. apr 2012

@stojdulka no my sme uz oznamili rodicom, ze budu mat dalsieho vnuka 🙂 sme im poslali fotku z ultrazvuku. Moja mamina, hned na to, ze ona to tusila, i ked sme sa nevideli aspon mesiac, ale ked spolu telefonujeme a ja stale zivam, tak si to nejak dala dokopy a bolo jej hned vsetko jasne. Tusim funguje telepatia 🙂 sa tesia, normalne sa cudujem, lebo nas odhovarali...a svokrovci v pohode, ti vedeli, ze pojdeme este do stvrteho, len sa bavili, ze dalsi chalan 🙂

marianax
4. apr 2012

Ahojte dievcata aky ste mali dnes den? 🙂

evpa
10. apr 2012

Ahojte baby, ako ste sviatkovali? Ja som taka rada, ze uz su sviatky za nami a nastupuje kazdodenna rutina 🙂 my sme boli u mojej sestry v dojclande a mne tieto niekolkohodinove nocne cesty fakt neprospievaju...deti vyspate, my zniceni, no a fungujte cely den...tak konecne zajtra skola, skolka, juj tesim 🙂
A ako sa maju vase miminka? 🙂

stojdulka
11. apr 2012

čawte, tak sviatky už skončili, som rada, škoda že nezostalo aj upratané ako pred sviatkami, u nás ako obyčajne návštevy si podávali kľučku, takže bolo náročno no veselo, hlavne v pondelok, baby si užili olievačku a ja nervy pretože bolo vonku zima a dom na vode...nakoniec som to už vzdala, ešte dobre že máme podlahovku tak aspon podlaha uschla sama. Inak u nás všetko po starom škola a robota, budúcu stredu idem do poradne tak uvidím čo mi povie... a stále uvažujem nad tým genetonom i ked mm povedal že nechce vedieť do pôrodu čo to bude, ale ja si skôr myslím že to iba také silácke reči 😉

evpa
12. apr 2012

@monika74 tak ako? instikt neklamal, alebo predsa dievcatko? 🙂

monika74
12. apr 2012

@evpa no som v pomykove aj dnes mi bolo povedané,že to vyzerá na dievča 😀 odporučil mi 4D v Martine no je to dosť daleko tak sa asi fakt musím nechať prekvapiť 😅 neviem či som sa ťa už pýtala ty vieš už na isto že to bude syn?

evpa
12. apr 2012

@monika74 no ja ano, dala som si urobit gen. testy v genetone, a ti sa nemylia 🙂
ale tebe drzim palce, nech ti to vyjde, take male rozkosne dievcatko...juj

evpa
14. apr 2012

Tak baby, dnes som bola na sone v Martine u dr. Grochala, a to je vam naozaj PAN DOKTOR. Vyborny, dokladny, prijemny...super, vsetko nam pomeral, poukazoval...poviem vam, normalne mi slzicka vybehla, ked som tam tak videla toho mojho susnika, jaj, krasnucky, sa tam hmyril, otvaral pusinku a bolo vidiet, ze naozaj ma pindurika 🙂

monika74
15. apr 2012

@evpa škoda že do martina je to dosť daleko 😢 išla by som aj ja až konečne viem na čom som 😀

stojdulka
15. apr 2012

@evpa tak to je fajn že je všetko ok, ja idem na poradnu v stredu

stojdulka
15. apr 2012

zatiaľ som bez tehu príznakov, chvalabohu, ale viem že tam je srdiečko už počujem i na domácom odposluchu

evpa
15. apr 2012

@stojdulka sa tesiiim, to je dobre, ze si to takto mozes doma skontrolovat 🙂, dobre ze nemas tehu priznaky, keby ti malo byt zle a doma dievky zvladat a este pracu...a ako ti byvalo pri dievcatach, mas ine tehu? a co geneton? 🙂
ja idem v utorok do poradne a staaasne sa mi nechce, ved uz viem, ze je vsetko ok, tak naco 🙂 akurat sa pospara 🙂 a budem mat vysledky z odberov, ale ved to mozem aj po telefone vybavit. Ja by som vsetky poradne zrusila, 3x kvalitny UZV, odbery a staci, co sa maju furt v nas rypat, ved tehotenstvo je fyziologicka zalezitost, nie sme chore...

evpa
15. apr 2012

@monika74 aj od nas je Martin dost daleko, ale mala som pocit, ze mojich 34 rokov je akurat cas poriadne babatko skontrolovat, aby som mala istotu, ze je vsetko ok, a teda tento pan doktor je vyborny odbornik, pomeral vsetko, skontroloval mozgove struktury, srdiecko neuveritelne dokladne, lebo sa mu tam nieco nevidelo...zaludok, mocovy mechur, oblicky, cievy, samozrejme NT, nosovo-celovy uhol, nosovu kosticku, prstiky, chodidla na nozickach, cievy v pupocniku...neuveritelne, co vsetko sa da pomerat u takto maleho babatka. Od temena po ritusku ma 77mm, riadny chlapak je uz. A verim, ze sa nevies dockat, ale bude to baba, uvidis 🙂

stojdulka
16. apr 2012

@evpa práve to je iné, že pri dievčatách som mylela že umrem, tak mi bývalo zle, chrbát bolel, prsia a teraz nič, skôr by som povedala že mám až veľa energie, len somariny vymýšľam... 😉
ja ako som povedala, v stredu idem do poradne a už konečne budem mať aj prvé foto našeho malého, len aby som usbčko nezabudla a čo sa týka vyšetrovania tak moja dr. ked nemá dôvod tak nevyšetruje, hovorí že to je nepotrebné ked je všetko ok...pri laure ma iba raz pred koncom tehu pozerala inak nič...aspon z toho nemusím mať stres 🙂

stojdulka
16. apr 2012

@evpa a čo sa týka genetonu, tak som sa stále nerozhodla, kedže mi nesedia tie tt tak uvidim čo mi povie dr. v stredu a potom sa rozhodnem...ale pravda je, že sa toho trošku bojím, príde mi lepšie radšej dlhšie nevedieť a nádejať sa ako skoro vedieť a ked bude smola tak byť smutná... 😖

monika74
16. apr 2012

@stojdulka akurát čítam ,že ti bývalo pri babách zle.To je mne tiež teraz ,ked som čakala chalanov cítila som sa uplne ináč skoro vôbec mi nebolo zle,takže nakoniec to možno teraz bude naozaj dievča 😀

stojdulka
16. apr 2012

@monika74 budem držať pevne palce aby to vyšlo, možno na tom niečo bude ked teraz je to tehu iné, ja tiež dúfam, že ked to nevyšlo dotretice tak to teraz už je hotovka...aj tak sa ti čudujem, ja byť v 27tt a nevedieť na čom som tak ma šlak trafí...máš pevné nervy, alebo nechcete až do konca vedieť?

monika74
17. apr 2012

@stojdulka ja mám sono na každej poradni a veľkom som bola dvakrát pred mesiacom ,no čo ked sa vždy otočí zle ☹ no na posledných dvoch mi bolo povedané že to vyzerá na dievča.Začala som triediť už veci v skrinke to svieti zatial poväčšine na modro,veci sú po mojich chalanoch a nové som kupovala neutrál farby tak uvidíme 😀 😅

stojdulka
17. apr 2012

@monika74 tak to bude určite dievka, ked sa tak hambí ukázať 😉 ,možno keby si išla na 4D tam je predsa všetko lepšie vidieť...

stojdulka
17. apr 2012

dnes mi odpísali z genetonu, písala som im ako mám postupovať ked mi nesedia tt s usg a odpísali že sa mám držať usg tak uvidím čo bude zajtra na poradni,