Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

maminka30
3. okt 2012

@lulka78 ahoj,rodina ma nenútila...to doktory......môj manžel mi povedal:rob čo chceš,nebudem ti vyčítať ani jedno ani druhe rozhodnutie.viem že by asi z interupciou nesuhlasil,lebo vždy sme sa rozpravali o tom že pravo na život ma predsa každý.bol s toho hotový.ale cele tehotenstvo stal pri mne a ešte aj pri pôrode.počas tehotenstva ma utišoval a bol mi vééééĺkou oporou.mam SKVELú RODINKU A SKVELEHO MANžELA.nebyť jeho tak skončím asi na psychyiatrii.ja somcele tehotenstvo preplakala a obavala sa toho čo ma čaka.A on ma stískal a ukludňoval.ale veď ako môžem zabiť niečo čo cítim že žije????????????????????a ešte ako mi to bolo podane.......citujem......NEBOJTE SA,MY VAM DO BRUšKA PICHNEME TAKU INEKCIU,Tá DIEŤATKO USMRTí A VY HO POTOM PORODíTE........FUJ JA SOM SADLA DO AUTA A POVEDALA NIKDY VIAC.......A TO SOM CHODILA DO BA NA KRAMARE.....130KM OD NAS.TAKžE TAK

ewellina
3. okt 2012

@maminka30 Tak ja by som asi dačo povedala tým doktorom... Hrôza... Mňa na Kramároch trošku naštvalo už aj to, že sa ma vôbec doktor opýtal, či ide o želané tehotenstvo. Raz som tam ešte bola, keď som počas tehotenstva začala krvácať a správali sa tam ku mne ako k poslednej handre, sestrička na mňa vrieskala kvôli niečomu, za čo som vôbec nemohla a tak.

ewellina
3. okt 2012

@cakova Vidíš, máš to presne ako ja. Ja mám najstaršiu prváčku. Držím palce, aby ste boli zdraví.

ewellina
3. okt 2012

@mamama11 Ahoj, teším sa, že si sa aj ty pridala. 🙂 No, ťažko mi je radiť. Ja by som do toho asi išla, len si neviem predstaviť ako zvládať aj prácu, aj dve malé deti plus veľké deti. Avšak keď manžel nechce... Asi by som na neho silou mocou netlačila, iba ak, tak jemne. 😉

ewellina
3. okt 2012

@lulka78
@cakova My by sme zas teraz chceli skôr chlapca, ale keď bude dievčatko, budeme ju tiež veľmi ľúbiť.

ewellina
3. okt 2012

@maminka30 Tvoje detičky majú krásne mená. Ja mám tiež Veroniku, a teraz rozmýšľam, že keď bude dievča, tak Dominika a keď chlapec, tak Filipko. 🙂

lulka78
3. okt 2012

@ewellina jasne, aby mal syncek partaka,chapem...

lulka78
3. okt 2012

@maminka30 och hrozne....ze "nebojte sa"............................... hlupaci. oni by sa urcite nebali! tak to je skvele ze mas taku velku oporu v manzelovi,to je velka vyhra. neboj,vsetko zvladnes,verim tomu.

lulka78
3. okt 2012

@maminka30 zvladnes-myslim tie 4kusky 🙂 aj ja poznam strach v tehotenstve ci maly bude ok,tak ta plne chapem...

zeitka
3. okt 2012

@mamama11 ja som nemusela nic riešiť, za mna sa to vyriesilo 🙂 ale ked sa mi narodila mala, synovia mali 11 a 14 tak som myslela že bude taky máš benjamin 🙂 ale ked to nevyšlo, bola som taka nezmierena s tým a stretla som susedu co má veľkých troch synov, ich benjamin má 17 a hovori že lutuje že nema este jedno, že by sa mu hodil "partak" že je taky opusteny 🙂
@cakova mat dievčatko je nieco úplne iné 🙂) doprajem ti 🙂)

maminka30
3. okt 2012

@ewellina Ďakujem,tie vyberal môj manžel.teda spoločne ale on ich navrhol.Pri Filipkovi som chcela Peťka po ockovi a na sale mali z nas ešte aj doktorky šou,lebo sme sa nevedeli dohodnúť.nakoniec mužíček povedal že dobre bude Peťko a ja som povedala Filipko🙂katastrofa 😀 😀

monika74
3. okt 2012

@davita
@ewellina bubele akosi sa to tu začalo rozbiehať 😀 😀 okolie neriešte mi sme tiež mali deturence plánované a nech si myslí okolie len sme si nevedeli naplánovať čo to bude a vyšla princeznička a tatíček je pýšný a ja som rada že budem mať malú parádnicu 😀 😀 😀

davita
3. okt 2012

monika74, ty máš 3 chalanov a princeznú? aj ja. 13, 9 a 7 a tak som si to želala. teraz si prajem dcérku a manžel sa dušuje, že robil čo mohol 😀 , tak uvidíme ...
problémy budú, ale my riešime doma len maličkosti: auto 6 + kočík 🙂; dovolenka - už teraz je problém zohnať "rodinnú" izbu alebo viacizbový apartmán ..... a veľké problémy asi hádžeme za hlavu, lebo to sú veci, čo nevieme s mojou polovičkou vyriešiť .... aj ja som dostala otázku, či je tehotenstvo plánované a či zvažujem interupciu. "zlata" teta sestrička! ale mám pocit, že ľudia, čo ma majú naozaj radi sa tešia so mnou a prajú mi to. a najviac ma teší reakcia mojich chalanov. tak si všetky "zaslúžilé" matky držme palce.

cakova
4. okt 2012

@lulka78 dakujem pekne aj ja by som bola stastna,no veru,hlavne nech je zdrave....

monika74
4. okt 2012

@davita tak u mna dr. nič neriešil a ani som sa počas tehu s tým vobec nestretla.Inač ja som mala pocit o začiatku že to bude chalan a cez celé tehotenstvo sa vôbec nechcela ukázať tak to bolo fakt prekvapko.Ja sa len smejem že aj ona bude vyrastať v gáraži pri autách 😀 😀 držím palce až je to dievčatko

maminuska
5. okt 2012

Dievčence mňa sa pri treťom opýtali že či želané tehotenstvo ,ja som povedala že mimoriadne vytúžené a sestrička mi len povedala že to sa len tak dnes nevidí 🙂 a že mi gratuluje. Doktor to nijak nekomentoval 🙂 🙂.
V toto prípade ani rodiny , lebo prvé dieta s druhým manželom , ale ked sa dozvedia že ideme pracovat na jeho druhom a mojom štvrtom , to bude kecooooov . A ono to teda fakt dobre nepadne.
Ako mi moja mama povedala - že vysokoškolsky vzdelaná žena a 4!!!! deti veď to dnes už hádam len cigáni takto majú.
Takže mňa čaká ak otehotniem minimálne 9 mesiacov asi totálna izolácia od rodiny aby so to psychicky prežila, lebo moji rodičia su fakt majstri ako mi v priblblých poznámkach predkladať moje rozhodnutie. V podstate to je jedno , aj tak sa s nimi stýkam minimálne . Niekedy si pripadaám akokeby som ani ich dcéra nebola, síce sa podobáme ale máme každý iné názory na život.

ewellina
5. okt 2012

@maminuska Nedaj sa. 😉

evpa
5. okt 2012

@maminuska tak toto sa aj mna pytal moj dr. uz pri tretom a samozrejme nezabudol tuto skvelu otazku polozit aj pri stvrtom. Ze "zelane tehotenstvo?" Juj, strasne mi to vadilo! A dalsia super otazka: "nelezie vam to doma uz na nervy?" No asi, ze nie, inak by som sa na to nedala, niektori fakt nevedia, co z ust vypustit, keby si radsej do jazyka zahryzli!!! A mojej mamine sa nedavno tiez zadarilo, moja sestra caka tretie a ked jej to oznamovala, tak moja mama zareagovala, ze: "No co uz " !?!?! taka som bola na nu nahnevana...

mamama11
5. okt 2012

ďakujem za názory ohľadne 4. bábätka 🙂
takže pokračujeme asi tak, že mm stále jemne argumentujem, aké by to bolo super, keby bolo ešte jedno, že ako sa staršie dve krásne spolu uhrali, že sme ani nevedeli, že máme druhé dieťa, čo boli stále spolu a všetko skoro sa naučila skôr ako staršia, lebo ju to staršia učila a že teraz by to zas také podobné bolo, že by boli parta 2 a 2 a že stále je tam tá 50% šanca, že by to mohol byť aj ten chlapec 😀, tak sme teda trošičku postúpili, povedal, že porozmýšľa a že možno by do toho šiel, tak mi prosím moc držte palce nech povie áno 😵 ďakujem 🙂
@stojdulka Luci, veď ja viem, že u vás to bolo v pohode, obaja ste chceli , tak niet čo riešiť 😉 a silno, silno držím palce, nech výjde ten chlapček, nech má aj manžel pomocníka a parťáka , keď ty máš 3 😉
@ewellina ahoj, ďakujem za radu a teda tlačím jemne, tak snáď to výjde 🙂 a ja to už nejak zvládnem aj za nohu v prievane zavesená, však mi to detičky vynahradia 😉 a tiež držím palce, nech výjde to, po čom viac túžiš, ale samozrejme hlavne nech to je zdravé 🙂
@zeitka no mm je až moc opatrný, že by sa nám len tak pritrafilo 😅 ale by som bola aj rada, keby sa tak stalo, ale zas možno je to aj takto lepšie, že všetky detičky sme naplánovali a tak si nemáme čo vyčítať, bolo to nakoniec vždy naše spoločné rozhodnutie, hoci som ho tretí krát do toho dotlačila ja, ale keby nechcel, tak ja sa môžem aj rozkrájať 🙂 tak dúfam, že znova povolí 😉 a tiež som si to pôvodne tak plánovala, že máme dve veľké dievky, tak budeme mať ešte jedného maznáčika a dosť, ale vidím to, že jej je samej smutno a nechcem nech je to premaznaný akoby jedináčik a nech sa má s kým hrať , kto jej je vekovo bližšie ako my rodičia alebo staršie dve, tiež ich to stále nebaví sa s ňou hrať, tak dúfam, že sa mi mm podarí presvedčiť a bude mať parťáka, či parťáčku 🙂
@cakova aj aj ti moc prajem, nech to je teraz to ružovučké dievčatko 🙂
@davita ja som ešte ani mm nespracovala na štvrté bábo a presne tieto veci riešim ako ty, ubytko na dovolenke, auto síce máme Chryslera Grand Voyagera, ale máme limitovanú edíciu, 6 kresiel, to je v pohode, zmestili by sme sa, ale už som si napr. teraz zvykla, že kočík ani neskladám, jednu sedačku mám von a vyložím ho celý aký je aj s košíkom naloženým a že keď sedačku naložím, tak budem musieť aj spratný kočík riešiť 😅 no "životne dôležité veci" 😀

mamama11
5. okt 2012

a ešte som zabudla @stojdulka klobúk dole, že si ešte tvojmu manželovi nič nepovedala, že to vydržíš, obdivujem a to si nič ešte nevšimol? No na mne by sa mu to isto nepodarilo nevidieť, mne bolo pri všetkých troch príšerne zle 😖

maminuska
5. okt 2012

@mamama11 no presne na to som myslela, ja by som asi netajila, lebo aj ked som sa snažila zo začiatku takmôj muž hned zsitil že som v tom , vraj celá tak nejakk žiarim . 😀

biancapa
5. okt 2012

ahojte dievcata, mozem sa k Vam pridat ? 🙂 Ja ma doma tri dievcata 12, 9, 6 a teraz ? Meska mi menstruacia, a to sa mi podla nej dali nastavit hodiny 😀 mam poriadne zmiesane pocity.

marianax
5. okt 2012

@stojdulka moja sa mi mas a vidim babenky ze ste sa pekne rozpisali snad vas stihnem aj precitat niekedy 😀

stojdulka
5. okt 2012

@mamama11 ono aj mne bolo zle, no teraz sme obaja tak pracovne vyťažený, že kebyže mi i brucho narastie tak si to ani nevšimne 😀 ale hned ako prídu výsledky z genetonu tak mu to poviem

lulka78
5. okt 2012

@maminuska hm,sila...........maminuska no,to je fakt smutne..ale aj ja si pamtam moju mamu,a to mame dobry vztah,ked sa ma pytala pri tretom,ci sme to planovali.....to som fakt necakala. odkial si z tn?

lulka78
5. okt 2012

@evpa fakt taka reakcia od mamy musi pichnut pri srdci.....

maminuska
5. okt 2012

@lulka78 hej z TN - Juh

maminuska
5. okt 2012

@biancapa ahoj , zmiešané pocity ako v čom ?

davita
5. okt 2012

@mamama11 no manžel spracovával mňa dlhých 7 rokov a teraz sa dívam do jeho smutných a unavených očí .... ja ležím a vraciam na striedačku a on robí maminu aj ocina v jednom .... sme z toho vyplašení. lebo už to trvá dlho .... ja nechcem ísť na infúzky, lebo si chcem chemický koktail pre naše bábo odpustiť :( ... takže tíško trpím a čakám na lepšie časy a potom budeme zase riešiť "naše big starosti". my máme alhambru pre 5 ale sú aj pre 7 takže nejaké riešenie nájdeme ....

lulka78
5. okt 2012

@davita hm....tak vela sil prajem...inak, je to velmi take akesi pre mna az etericke,ked muz este by rad dieta. mam pocit,ze povacsine chce viac zena...asponze nemas/te uplne malinke deticky doma,ale jasne,ze aj o vacsie je nutne sa postarat....