Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

lulka78
27. sep 2012

@lubiku sranda,ako sme kazda ina 🙂 kamoska bola prave ked cakala dievcata vzdy v nemocnici,co mala take grcacie stavy,ze pomohli len infuzky,aby prezila....ja zas ,mam troch chlapcov,a tieto stavy som mavala pri chlapcoch, no hroza des...neviem,ci sa niekedy dozviem, mozno nie,ci pri opacnom pohlavi by mi bolo lepsie...alebo zeby este horsie??? 😎 tak to uz si neviem predstavit....

cakova
28. sep 2012

ahojte baby chem sa vas opytat,ja cakam stvrte babo,som len na zaciatku,ako to zvladate.Mam doma troch chlapcov Davidko ma sest a pol,Adamko mal 5 a najmensi Tomasko teraz dva.Minuly tyzdn som zistila,ze cakam stvrte,mam depresie som vahava,okolie to velmi dobre neprima,vraj to nezvladnem....Dakujem

evpa
28. sep 2012

@cakova ale co by si nezvladla. ZVLADNES!!! Nevsimaj si okolie, oni nebudu vychovavat tvoje deticky. Ja mam presne rovnako stare deti, tiez chlapcov a coskoro pribudne stvrty chalanisko a neskutocne sa uz na neho tesiiim! Ked zvladas troch, to stvrte babatko uz bude "malina" 🙂 ja mam niekedy pocit, ze cim viac deti, tym je to akesi jednoduchsie, aj sa zahraju, aj sa zabavia, samozrejme aj pobiju, ale clovek to tak dramaticky neriesi ako ked ma jedno a vsetko strasne preziva...kazdu boliestku, kazdu chorobu...Drzim palce a ked prejde pociatocny sok, urcite to bude krasne cakanie na dalsie stasticko do rodiny.

stojdulka
28. sep 2012

ahojte baby, tak ja idem 3.10. teda budúcu stredu na poradnu 🙂 , dosť som z toho nervozna, pretože pri predchádzajúcom "nezdrare" to skrachovalo práve na tejto poradni 😝 ....tak veľmi dúfam že bude všetko ok, skúšam domáci odposluch a akurát neviem či ma to ešte viac nestresuje, pretože neviem či to je malého srdiečko alebo moje 😵
tiež plánujem že si dám u sestričky odobrať krv, chcem poslať do genetonu, dosť som z tohto tehu vystresovaná a ked je možnosť dozvedieť sa čo to bude tak nebudem čakať 😉

zeitka
28. sep 2012

Ahojte, aka som rada že som nasla takúto tému 🙂 skoda že som na vas nenatrafila skor :( teraz som uz viac menej v pohode, vyrovnana zo situáciou 🙂 cakame v januári, štvrte babo... Nečakane, neplanovane ale uz sa tesim na chrustika, nech sa len narodí zdravý 🙂. Ostala som tehu z antikoncepcie tak dufam že mu neublíži... A bude to tretí chlapec, uz mam dievčatko, v novembri bude mat tri 🙂
A tiez mam najväčší problém s okolím.... Hlavne s takým vzdialenym...

maminuska
29. sep 2012

@zeitka ahoj , v každom prípade gratulujem . Ten malý chlapček bude riadny bojovník , ked sa presadil aj napriek barieram 🙂.
Ja sa dobrovolne chystám na štvrté a tiež sa psychicky pripravujem na tie sprosté keci čo budu okolo toho . Treba sa obrnit a prihlupim usmevom všetko odrážať.

fra
29. sep 2012

@cakova samozrejme že zvladneš, žiadne depresie si nepripusti ... ked sa narodila naša štvrtá, mal najstarší 5 a pol, druhá 4 a pol a najmenší 2 a pol... okoliu sme to povedali, až ked sa to nedalo na pohlad odškriepiť, fakt nechápem, čo je koho do toho ale každý mal k tomu plno hlupych rečí 😝 reči okolia treba odfiltrovať zo svojho srdca.... hlavne mavaju komenty tí, ktorých do toho fakt nič nie je 😝 😝 😝
som neskutočne štastna že ju máme... naša najmladšia bola neskutočne dobré babetko ked mala mesiac sme sa práve stahovali a uplne bola v pohode a je to naše najvačšie slniečko až doteraz - teraz su už všetci 4 v puberte a jedine s nou neboli nikdy žiadne problemy a mam taky dojem, že nas aj dochová na stare kolena 🙂 neviem si vobec predstaviť že by sme ju nemali ... neurob kvoli hlupym rečiam okolia neuvaženy krok ktory by si potom cely život lutovala....

cakova
29. sep 2012

Dakujem vam,sidce mam este strach,ale uz som rozhodnuta,neham si babo,tato tema mi velmi pomohla pozriet sa na vec stej lepsej stranky,ze som neni jedina,ze sme viacere a ze sa to da zvladnut...Mam iba 25rokov a tak mozno preto tak ludia reaguju...bojim sa aj preto,lebo som mala problemove tehotenstva,hrozil mi predcasny porod uz v siedmom mesiaci,pri prvych dvoch som lezala dva mesiace na rizikovom a pri tretom som poziadala o serklaz.Takze v piatom mi ju urobili,pustili ma domov a nastastie sa steh pekne ujal a vydrzala som celkom dobre,Tomasko sa sidce narodil o tri tyzdne skorej,ale bolo to v norme...bol uplne zdravy a krasny,sidce vazil najmenej len 2900g.A teraz som rada,ze ich mam.No snad sa mi teraz podari moje vytuzene dievcatko,uz by sa mi hodilo...aj chlapci by chceli....tak nam drzte palce a v piatok idem k lekarovi povedat ako som sa rozhodla a urobi mi sono... 🙂

zeitka
29. sep 2012

@maminuska dakujem za gratulaciu, no nejko sa sem chce dostat 🙂) rozmyslam že mu dam koli tomu meno Leo, alebo Leon 🙂) to by mohlo byt take symbolické 🙂) zataial má prekvapil tým že mne absolútne nic nebolo, ziadne vracanie ani ziadne zavraty a to aky ako som mala pri prvych 🙂 môj chrobacik uz aj v brusku poslucha 🙂 bodaj by mu to dlho, pred ho vydrzalo 🙂
Zvláštne je ako okolie reaguje na veľa deti, mna uz pri treťom nahovarali na rozne riešenia a hneď cakam aj štvrte 🙂

ewellina
1. okt 2012

Jéj, aká super téma. Môžem sa pridať? Už som si pripadala pomaly ako nejaký vzácny úkaz, ale teším sa, že je tu viac takých viacddetných mamičiek. 🙂

mata0812
1. okt 2012

ja mám 6 🙂

ewellina
1. okt 2012

@cakova Teším sa, že si sa tak rozhodla. Ja mám deti v podobnom veku ako ty a tiež čakám štvrté. Hlúpe reči si nevšímaj, nikto okrem rodičov nemá právo rozhodovať, koľko budú mať detí. Uvidíš, že to zvládneš. 😉

zeitka
1. okt 2012

@cakova ahoj aj ja som prezivala podobne chvíle, teraz som v šiestom mesiaci a uz sa tak strasne tesim 🙂 dobre si sa rozhodla, ja som si uvedomila az v nemocnici, ked som chcela riešiť situáciu aby bolo okolie spokojne, že by som sa s tym nikdy v živote nevedela zmieriť 🙂
Budeme mat veľké rodiny 🙂

cakova
1. okt 2012

@ewellina dakujem....
zvladneme...

cakova
1. okt 2012

@zeitka dakujem aj ja som nad tym vela rozmyslala a nedam si ho,aj ked mi byva uz riadne zle stvrty den a dotohobehat okolo deti.....da zabrat,ale zvladneme

ewellina
2. okt 2012

@cakova Staršie detičky ti do škôlky nechodia?

maminka30
2. okt 2012

@deina2005 ahoj pridavam sa môžem?mne sa narodilo babo pred 10timi mesiacmi.krasny zdravý chlapček.dnes nam robí véééélkú radosť a spravil už par krôčkou sám.bolo to síce "pošťastene" 😀 chlapčiatko,ale vydarene.a to ma nútili ísť v 5tom mes.tehotenstva na prerušenie.lebo som mala vysokú toxoplasmu.-(Drobček mi nemal chodit,mal byť nevidiaci atd....síce sa občas za nami obzeraju v nakupných centrach ako na zjavenie...ale mne to neprekaža.nech si myslí každý svoje...su to moje deti ja som ich chcela a iný ma nezaujmeju...takže hlavne nech ste zdraví...veĺa štastia´a hlavne zdravíčka prajem vam obom.veď tehotenstvo je dar. 🙂

davita
2. okt 2012

ahoj maminky, ja by som sa chcela pridať k vám v tejto téme .... myslela som, že taká téma ani nie je 😅 ..... akoby bola hanba mať viac ako 2 deti. my cakame 4 a planované .... a ewellina, mame spolocny termin

lulka78
2. okt 2012

ahoj maminka,jej takze jedno dievcatko a potom 3junáci? a chlapci su akí veľkí?
tak to je super,že si sa nedala...a to ta nútil lekár,či rodina? no...to nie je prerušenie,ale ukončenie...a to je obrovsky rozdiel...to sa tak nadnesene nazýva,že "prerušenie" ale ked sa niečo preruší, tak by to malo mať aj pokračovanie,či?? a ked sa ukončí,tak sa ukončí,je proste koniec.....
hej,to verim,aj za mnou sa obracaju niekedy,a to mam len tri deti. hej,netreba sa dat.su nase....

lulka78
2. okt 2012

@cakova ahoj,zvladnes,vsetky verime,.ze to zvladnes!! a okolie myslis koho? manzela? ci celkovo rodinu? ak ta manzel podrzi,mas vyhrate...a velmi ti prajem dievcatko,tak ako by som si priala aj samej sebe 🙂)

mamama11
2. okt 2012

ahojte maminky 🙂
ja sa vám tu trošku votriem, aby ste mi napísali svoje názory a pomohli sa mi rozhodnúť 😒
ja vás čítam už pár mesiacov, mám tri detičky dcérky 12,9 a 21mesiacov a silno uvažujem ešte nad jedným drobčekom, aby sa tá najmladšia mala s kým hrať 🙂 manžel zatiaľ nie je z toho nadšený a zatiaľ mi svoje áno nepovedal, snažím sa ho už dlhšie spracovať, ale zatiaľ bez úspechu ☹ snažím sa na neho moc netlačiť, aby to neskončilo hádkou, on totiž najskôr nechcel ani tretie, že máme dve a jemu stačia, ale nakoniec povolil a mali sme ešte tretiu, začiatky boli ťažké, kým si zvykol, že je bambuľka s nami, že sa nevyspíme, on jazdil kamiónom, stále nevyspatý, málo čo doma a keď prišiel doma viac plaču ako smiechu, tak bol z toho dosť na prášky, ale teraz keď je už väčšia a chodí sa tuľkať s ním a nie je už taká uplakaná, aj tie noci sú už trošku lepšie a hlavne prestal jazdiť tak je kľudnejší, tak hovorí, že síce nechcel ďalšie bábo, ale nadovšetko ju ľúbi a nedal by ju za nič na svete 🙂 len som ho teraz dosť zaskočila tým, že ešte by som chcela ďalšie, on už počítal dni, kedy bude samostatnejšia a my budeme mať viac času aj si niekde zájsť či vyhodiť si z kopýtka a že znova chcem to isté, niekedy sa mi zdá, že už povolí, ale príde nejaký problém v práci, nejaký stres a zas ani za svet ☹
chcela by som veideť, aký mate na to názor, či ho tlačiť do ďalšieho alebo nie, čo by ste urobili vy na mojom mieste a tak 😒 ja sa nemám s kým o tom porozprávať poradiť, prebrať pre a proti, lebo ani mamina ani sestra nie sú na mojej strane, odhovárajú ma od toho, že toho mám aj teraz dosť, nie to ešte 4 deti a tak, totiž aby ste chápali máme sro- dopravnú firmu, takže pracujem jedna radosť aj popri materskej, okrem toho samozrejme dom, záhrada a staršie dve dcérky , mm je od rána do večera v práci, väčšinou aj min. jeden deň z víkendu, takže mi s vlastne nejak nepomáha, aspoň čo ráno staršie dve vychystá a zavezie do školy a už aj ja začínam sama o sebe pochybovať, či by som to všetko zvládla tak, aby bola doma pohoda a nie zbytočné hádky 😒 zo začiatku som mala pre 4. bábo strašný zápal a teraz mi začína v hlave stále vŕtať, či to zvládnem, či už naozaj nestačilo, či mi nebude vadiť, že sa zas nebudem môcť pekných pár mesiacov nejak extra vyobliekať, ani si niekam zájsť, hoci ani keď sme mohli sme nechodili, lebo nás to nebavilo, ale víri mi to v hlave, či nám to nebude už chýbať, okrem toho si robím starosti, čo okolie, ako bude reagovať, už teraz si väčšina ľudí myslí, že figu robím, len doma sedím pri deťoch, ja to nikomu nevešiam na nos, že robím, nevidia ma ráno chodiť do práce, tak si to automaticky myslia, hoci robím doma v kancelárii a dokonca už sme aj do prenájmu zobrali kanceláriu, tak robím teraz tam, ale nie je to odchod ráno napr. o 8.00 a návrat o 17.00 ale doobeda som s malou doma, upraceme , navaríme a na obed ideme do práce, vraciame sa cca o 17.00-18.00 ale aj tak si takmer každý myslí, že som doma , tak si už aj sama pripadám, že som nevyťažená, že druhé ženy sa realizujú, budujú kariéru a ja som sa zahrabala pri deťoch, tak mi prosím skúste pomôcť rozhodnúť sa, na jednej strane strašne chcem a na druhej strane mi takéto hlúposti behajú hlavou 😠

inak vás všetky obdivujem, ako to krásne zvládate a neriešite hlúposti 🙂 ja napr. aj také blbosti riešim vo svojej hlave, že ako budeme chodiť na dovolenky, či zoženieme vhodné ubytko pre takú perepúť, či sa nám v aute bude dobre voziť toľkým a hlavne s toľkými vecami a kočíkom a tak 😅
@stojdulka Luci som strašne rada, že sa vám po tom smutnom zážitku tak rýchlo zadarilo a moc držím palce, nech teraz všetko dobre dopadne a nech to je už ten vytúžený chlapček, ale hlavne nech ste obaja zdraví 🙂

a gratulujem všetkým, ktoré čakáte bábätka a držím palce, nech vám všetko dobre dopadne 🙂

stojdulka
2. okt 2012

@mamama11 ahoj Vilma, ti poviem že stastnejšia som dávno nebola, drobec sa má k svetu, včera som bola na usg tak pre istotu pretože som posielala krv do genetonu a chcela som vedieť či je všetko ok, ved vieš ako to predtým dopadlo 😢 , tak sme trochu väčší podľa ms by včera 11+3 a podľa usg 12+2 tak sa teším, strašne aktívne bábo a ako krásne si cmúľal palček... hodím foto. Asi budeš prekvapená ale ja som to ešte nikomu nepovedala ani mm to ešte nievie, chcem počkať na výsledok z genetonu a potom mu poviem, ono u nás ako vieš je to iné pretože moj mm je veľmi naklonený tomu aby sme mali dalšie, vlastne po tom nezdare asi ešte viac chcel...preto som mu ešte nič nepovedala pretože akurát máme plnú sezonu roboty veľa a kebyže vie, tak mi nič nedovolí robiť a mna by asi porazilo 😉

cakova
2. okt 2012

@ewellina najstarsi chodi do skoly,stredny do skolky a najmensi je doma...Aj ked je obdobie castych chorob prave...

cakova
2. okt 2012

@lulka78 Dakujem snad ked som sa dala uz nato,tak mi vyde dievcatko,strasne ponom tuzim....No moj muz nehal rozhodnutie namna s detmi som cele dni ja,on je zivnostnik v oblasti stavebnictva a navyse chodi este do Nemecka,takze mozem povedat,ze som stale sama snimi...Ale hlavne nech uz je vsetko v poriatku aj tehotenstvo a bude dobre...potom sa pochvalim...

dana_l
2. okt 2012

@cakova ahoj moja, neboj kym sa malicke narodi tak ten najmladsi ta uz nebude tak velmi potrebovat a budes mat casu i na babatko. starsie deticky ti budu "pomahat" strazit babatko, nosit plienky, dudliky ci ine pomocky. budete mat doma veselo a krasne.
my sme po dvoch detickach rozmyslali nad tretim a dostali sme darcek - dvojicky. takze namiesto cisla tri sme dostali cislo tri a styri 😀 .
nikdy som neolutovala ze su dve. su krasne, zdrave a tesime sa ze ich mame. starsie ich lubia, dokonca uz aj zubky podelili - tie co sophie vypanu dostane bracek a tie co lei tak tie budu pre sestricku. 😉
jedine co je nevyhoda, ak by sme isli domov na svk tak by sme nemohli ist nikam na vylet lebo vsetky auta co nasi maju su 5-miestne. ☹ a jazdit ako rodina v dvoch autach by teda bola rarita 😅 a hlavne ako by sme sa podelili
kedze uz viete ze bude dalsie, radila by som nad vacsim rodinnym autom. aby si aj kocik a aj nakupy pomestila.
take veci ako ze dovolenky a nejake drahe hracky a veci pre deti ci nas - do domu, to som prestala davno riesit. financne je to narocne ale kde sa chce tam sa da vsetko urobit. hlavne je nech deti budu mat ciste oblecenie (znacky su dolezite len pre sobov) a nech su najedene a maju teply domov.
pohlady inych ludi ci ich poznamky si nevsimaj. niektori su len zavistlivy, ini jedinacikovia ktori si nevedia predstavit ake je to krasne mat vela surodencov a byt velka rodina.

nedavno som bola navstivit znameho. ma len jedneho syna. a ked vidi mna s detmi (mm vela pracuje) tak len vravi ze ako je mi dobre. jeho syn ked vyrastie tak budu mat prazdny dom. u nas mame este sancu ze niekto bude studovat blizko domova. 🙂

lulka78
2. okt 2012

@stojdulka jej tak fajn,ze je vsetko OK! no teda,vies co som minimalne tak napata ako ty,ked to oznamis drahemu 🙂)) hned aj napis,som zvedava 🙂 tak ale iste sa bude tesit ked aj on chcel,to je jasne...ze je to ine,ako ked sa zadari,alebo zienka "lame" muza...

lulka78
2. okt 2012

@cakova tak to mame aj my 🙂 akurat teda nie je skolak ako skolak,ze..je ine ked je to prvacik a ine ked nejaky siedmak...ej veru,ani nevrav,ja by som tiez velmi dievcatko...velmi. tak fakt ti to prevelmi prajem,nech ti to vyjde!

cakova
3. okt 2012

@dana_l dakujem za podporu,ja deti lubim velmi vsetky,ae praveze je tato doba tazka...raz clovek ma pracu a raz zase nie...

cakova
3. okt 2012

@lulka78 Dakujem,uz mi vsetci tolko vraveli ze do stvrtice bude dievcatko....robili si srandu a mne to vazne vyslo byt znova tehotna...tak hadam mi to privolali....Samozrejme ze je premna najdolezsitejsie zdravie dietatka....Ja sa neviem ale dockat kedy mi pohlavie oznamia...Hned by som sa zamerala na nausnicky....dala by som este v porodnici...

lulka78
3. okt 2012

@cakova chapem,verim...to myslim dokazu chapat len mamy 3chlapcov,ze? 🙂 ja som si inak myslela ze sa ma to akosi netyka,ale ked sme cakali tretieho...tak vtedy to na mna priserne dolahlo..a ta tuzba vysla spod zeme ciernej....ze dievcatko...ale ako bude mat byt,tak bude, mozno ostanem uz len tou svokrou...a tuzbu si vezmem do hrobu 🙂)) tebe nech sa splni,moc moc prajem.
ano,doba je tazka,ale vzdy nejaka ta doba bola,ked bola istota v praci,neboli istoty zas ine.....