Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

kacena4
21. jan 2013

@nikuska4 ano kym sud nerozhodne co bude s nimi dalej ci pojdu do adopcie, pestunstva ci sa vratia k biologickym rodicom - na sk mame zakon ze deti do 6 rokov co su v detskom domove musia byt v rodine nie v decaku. tak my sme jedna z takychto rodin ktora sa stara o tieto deticky - ja hovorim, ze nieco robit musim tak preco nepomahat zranenycm a opustenym??? ako sediet v kancli nad papiermi - len skoda, ze to tak isto neplatia 😝

nikuska4
21. jan 2013

@kacena4 a nieje to tažké sa potom s nimi rozlúčit?predsa len si za ten čas na to dieta určite zvykneš a oblúbiš si ho.

ewellina
21. jan 2013

@kacena4 Ten zákon o tých deťoch do 6 rokov je odkedy platný?

kacena4
21. jan 2013

@nikuska4 o to ide, aby sa dietatko naucilo naviazat sa na svoju vztahovu osobu, aj keby mala byt len docasna ak to dieta nedokaze do 1 roku a NAJVIAC do 6 rokov tak sa to nikdy nenauci a preto je tak tolko starsich domovakov problemovych, lebo este zili v ere, ked boli plne decaky deti a na smeny vychovavatelky ☹ ☹ tak ich ucime co je to rodina ako funguje a ake su v nej vztaky - ako funguju a ze nie su kratkodobe a plytke , takze ked odovzdavame dietatko dalej, vieme ze sme mu dali zaklad do zivota to najcennejsie o co by v domove prislo tak ho vlastne s laskou "postrkujeme" do novej uz stalej rodiny 😉 😵 😵
radsej sa ucit na malych trapeniach a stratach ako nezazit lasku a ziadnu stratu - my to prezijeme sme dospeli a dieta to posilni a nauci spravne zit

kacena4
21. jan 2013

@ewellina uff uz niekoko rokov. prvotny tusim aj 15nast tam bolo pisane ze deti do 3 rokov + neumiestnitelne deti, t.j. deti ktore su postihnute a nemaju sancu dostat sa na adopciu ci pestunstvo a cca 4 roky dozadu sa upravil, ze vsetky deti do 6 rokov musia byt v rodinach 😵 😵

stojdulka
22. jan 2013

čawte žienky, tak ja doma po glukoze, teda nič príjemné, na to si asi človek ani pri "desiatom" dieťati nezvykne, popoludní mám volať o výsledky tak dúfam že budú ok ........určite nepotrebujem dalšie starosti s cukrovkou 😉

janulap
22. jan 2013

juuj babulky,ako vam zavidim,samozrejme v dobrom 🙂 taku velku rodinu.Ja este strasne tuzim po stvrtom babatku,brala by som ho aj hned,ale mm uz nechce pocut 😠 .Snad ho niekedy zlomim a zavitam do vasej skupiny 😉 🙂 Drzkajte sa 🙂

ewellina
22. jan 2013

@stojdulka Mňa to čaká v pondelok. Tiež mám obavy. Moja sestra to minulé tehotenstvo mala a chúďa, ani jablko si nemohla len tak hocikedy dať. Napíš, či ti to dobre dopadlo. 😉

stojdulka
22. jan 2013

@ewellina šak to a hlavne ked si zoberieš že ja robím 8hod. denne plus domácnosť a deti tak nemám fakt čas ešte i sledovať čo jem, niekedy jednoducho zjem čo príde až potom si uvedomím že čo som zjedla

ewellina
22. jan 2013

Inak, žienky, neviem ako vy, ale toto naše bábo bude už asi musieť byť posledné, z viacerých dôvodov. Je mi to veľmi ľúto. Potom sa už budem cítiť taká... nejaká staršia... Jedno krásne obdobie za sebou, ktoré sa už nemá vrátiť. 😒

ewellina
22. jan 2013

@stojdulka Ty si v práci? Veď máš dvojročné dieťatko. Počkaj, to ty si písala, že chodíš robiť opatrovateľku do Rakúska?

katka1981
22. jan 2013

@stojdulka, a vies ze mne ten test vobec nevadil, len som sa bala vysledkov ale ja som si na tom celkom pochutila 😀 Drzim palce aby to dobre dopadlo.

ewellina
22. jan 2013

@katka1981 šak je to hnusné.. 😀

katka1981
22. jan 2013

@ewellina, ale ved sa tes, niekto nemoze mat ani druhe a co tie, co nemozu mat ani jedno? Neber si to tak a uzi si to a hlavne nech je mminko zdravucke.

ewellina
22. jan 2013

@katka1981 Veď hej. 😉

katka1981
22. jan 2013

@ewellina, dobrota. Vidno, ze nie si zavislacka ako ja 🙂 Ja som raz zjedla aj trojrocne salonky. Boli uz aj derave, mozno ich skusali aj cerviky ale sladucke 😀

ewellina
22. jan 2013

@katka1981 😀

katka1981
22. jan 2013

@ewellina, plna igelitka, z celeho stromceku, asi 2-3 balicky.

stojdulka
22. jan 2013

@ewellina nie, to si ma mýliš s inou babou, my s manželom podnikáme a ja som taký typ čo má rád všetko pod kontrolou, ved ked som sa rozhodla že od novembra už budem doma tak mi to vydržalo asi 10dní...ale pri laure som to mala rovnako ešte v den porodu som robila....no tentoraz to už tak nevidím pretože pri laure som sa cítila plná energie a teraz som skôr ako vybitá baterka, takže tak počítam že budem musieť ubrať...už predtým som sa ťa chcela spýtať čo čakáte pretože nemáš v pase nič ešte neviete?

ewellina
22. jan 2013

@katka1981 no teda.. a to som si myslela, že aká som ja na sladké... Tak to ty si iná závisláčka. 😉

ewellina
22. jan 2013

@stojdulka Chlapčeka čakáme. Už som tu asi kdesi písala, že to bol môj sen životný oddávna, mať dvoch chlapcov a dve dievčatká, bez veľkých vekových rozdielov. Tak sa z toho veľmi teším. Teraz už len vyzbrojiť sa trpezlivosťou a urobiť všetko preto, aby som im bola dobrou mamou. 🙂

katka1981
22. jan 2013

@ewellina, strasna, ale uz mi odzvonilo, teda odzvoni asi zajtra 😀

ewellina
22. jan 2013

@katka1981 Prečo?

stojdulka
22. jan 2013

@ewellina tak to vám krásne vyšlo, my sme radi že sa zadaril aspon jeden mužský potomok 😉

ewellina
22. jan 2013

@stojdulka tak nech vám to vyjde, aby bol drobec v poriadku. 🙂

ewellina
22. jan 2013

žienky, dobre sa mi tu s vami debatuje, ale musím končiť, lebo mám povinnosti. papa.

katka1981
22. jan 2013

@ewellina, musim ist na protikvasinkovu dietu a 2 tyzdne nesmiem ziadne sacharidy.... mam kvasinky dlhodobo a ani autovakcina mi nepomohla na dlho. A podla mna aj preto som strasne unavena dlhodobo.

ewellina
23. jan 2013

@stojdulka Tak ako? Dobre to dopadlo, ten cukor?

stojdulka
23. jan 2013

@ewellina všetko ok, akurát som si včera uhnala prechladnutie 😝 a aj žalúdok čosi štrajkuje ale som rada že výsledky sú dobré, budúcu stredu mam poradnu s usg v 30tt tak kukneme ako sa má malý 😉

a čo sa týka tých vekových rozdielov tak my sme si to tak plánovali dievčatá sú už samostatné o chvíľu pôjdu z domu a drobci ostanú s nami....takže budeme mať naraz i veľké deti i malé 😉

nikuska4
23. jan 2013

@stojdulka no pozerám,že ty to máš presne opačne ako ja 🙂 na štvrtý krát konečne syn a ja po troch chalanoch dcerka .Je to také pekné,ked vidím ako sa tí najstarší vedia s malou blázniet.