Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

stojdulka
8. nov 2014

@marianax poraziť ma ide, a v kombinácii s laurou su ako neriadená strela

žienky veľký obdiv ktoré mate detičky za sebou ja mať takto štyri tak asi ma trafí

zuzulik27
8. nov 2014

aj ja mam 4 deturecne. 8 mesiacov 3 roky 5 rokov 7 rokov. mame doma veselo. ale su skveli aj ked je to fuska 🙂

enynka30
9. nov 2014

Ahojte maminky, moc vas vsetky obdivujem, ako to zvladate vsetko, a ze ste sa dokazali plne obetovat pre vase deticky. My mame dvoch pindurov, a chceli by sme este jedno, ale ja uz teraz mam pocit ze nic nestiham, ze sa im dostatocne nevenujem... Tak prosim vas babule, ako to stihate s domacnostou, nakupmi, varenie, upratovanie, a popritom sa venovat kazdemu dietatku?? ocividne sa to da 🙂 ale ako???? 😕 😀 😀 😀

luciauk
10. nov 2014

@enynka30 tretie sa zvezie, ani nevieš ako 😉

marika6
10. nov 2014

@enynka30 tretie je zo vsetkych najlahsie 😵

dobromila
14. nov 2014

@enynka30 ale blbosť, nedá sa to. Venuješ sa potom menej buď všetkému, alebo niektoré veci musíš úplne vypustiť z programu dňa, ak chceš stíhať iné. Ja mám 4 po sebe a domácnosť v dosť zlom stave permanentne, keďže niet toľko času upratovať a taktiež stále niekto narobí neporiadok, omrvinky všade...No a či sa dá venovať dostatočne všetkým deťom? Nedá, mám pre to výčitky. Pokiaľ nemáš pravidelnú pomoc s deťmi či domácnosťou, tak je to o tom, že musíš uprednostňovať potreby jedného pred druhým, tretím, štvrtým...

dobromila
14. nov 2014

@luciauk no jasné, keď máš taký pekný vekový rozdiel a dve pestúnky k tomu 😉

cajus
14. nov 2014

ahojte ja mam tri deticky 6 rocnu 4 rocnu a 9 mesacnu da sa to stihat v pohode nehovorim ze su aj horsie dni ale da sa. Najstarsia dcera sem tam pomoze hlavne pri kupani ked mala bola mensia teraz uz lozi po styroch tak tu je uz problem ustrazit. Domacnost je v slusnom stave v pohodicke a to mam manzela skoro stale v robote

luciauk
14. nov 2014

@dobromila no na taky maly vekovy rozdiel ako mas ty som si asi netrufala. ked sa narodil treti, tak dievcata mali 9 a 4 roky, starsia bola veru napomocna, uz len svojou samostatnostou. teraz je to z extremu do extremu, bud super pomozu alebo narobia plno problemov a vsetko skomplikuju 😀

dana_l
14. nov 2014

@dobromilaty mas ovela starsie deti ako moje. 4 deti za 4 roky. tie posledne dvojicky 😉
@enynka30 neda sa venovat trom a viac detom ako ked mas len jedno, pripadne dve. s dvoma detmi som vsetko hravo zvladala. aj dom upratany, aj sa detom venovala. ked sa narodili dvojicky tak este na zaciatku ako boli babatka tak som tiez stihala. ved som ich len nakojila a potom spali. sranda zacala ked sa zacali hybat. boli vsade. takze neporiadok vsade, a starsie uz chodia do skoly takze aj im sa venovat. k tomu chodim do prace na plny uvazok a mam este aj po praci druhu robotu kde idu deti so mnou - roznasame noviny. a samozrejme domacnost - upratovanie a varenie a zahrada a nakupy.
no neda sa vsetko urobit a stihnut ak nemas pomoc. ci uz manzela alebo niekoho z rodiny alebo kamaratku. my sme tu uplne sami. bez rodiny ci inej pomoci. ale vies co, nebudem mat dom ako z katalogu (sice by som ho taky rada mala 😀 ) ale deti su ciste, navarene mam, spina nie je ale bordel - hracky ano. nezblaznim sa z toho. hlavne je ze deti su stastne. a vedia ze nie su jedine na svete a tiez ze nemozu mat vsetko - lebo kedze ine kamaratky maju nejake veci a oni si ich pytaju tak im otvorene poviem - nemame na to peniaze, nekupim ti. a oni nebudu tam robit circus a hadzat sa o zem. rozumeju ze preco sa im to nekupi. ale to zase neznamena ze nemaju vobec nic. ale len ked je to na zlave alebo aj z druhej ruky kupim.
ak mas ale neobmedzenu financnu situaciu tak ta zrejme nebudu trapit tie iste problem ako mna.
co znamena ze zvladas, nezvladas - su deti stastne? viete ich uzivit? ze nemas doma dom z katalogu? kazda si myslime o tom svoje. najdi si tvoju cestu a podla toho zvazte ci este dalsie dieta alebo nie.
vies, ked sa ku mne deti pritulia a pozru tymi ocami ktore vyjadruju lasku, to je to co ma drzi pri vsetkych mojich problemoch. aj pri tom ich neporiadku co vedia urobit

luciauk
15. nov 2014

@dana_l my tiez roznasame noviny, ale to je praca ich, ja im len pomaham, ked chcem 🙂 je super, ked maju prijem, lebo ked napriklad prevolaju viac na telefone, tak im to mam z coho stiahnut a tiez ich to uci sebadiscipline, zodpovednosti a ked dostanu vyplatu, tak aj troska chapu cenu penazi...

emilia25
15. nov 2014

Baby ja som tiez chcela 4 deti aj sme sa rok o 4 pokusali no neuspesne jedine co sa nam podarilo boli dvojicky a aj tie sa prestali vyvijat tak na cistenie no po dlhom neuspesnom trapeni som v july povedal dost nebudem sa ja kazdy mesiac trapit a furt len testovat sice by som nebola proti ale niekedy si pri mojich troch nezbednikoch veru poviem ze 4 uz by bolo moc moc a to si ja hlavne poviem ked sa biju robia si zle vymyslaju kricia dokonca mi zacali skaredo hovorit aj ked vedia ze to je skaredo dokonca mi to slovo koko naucili aj najmladiseho 2 rocneho a ten nic ine len to slovo opakuje dokolecka a najstarsibsa len smeje.no veru mat troch chalanov je dost o drzku a dievcatko to veru moj muz robit nevie a mozno som uz aj ja neplodna.ale uz toto vobec neriesim.skor riesim pracu nad tou stale rozmyslam ako to budeme vsetko zvladat ide o chodenie pre deti do skolky uz aj najstarsi do skoly.tak toto ma najviac trapi aj ked mam svokru super a byva s nami a je velmi ciperna vyzera tak na 60rokov ale ma uz 70 rokov a moc ju nechcem nechavat aby sla pre deti obzvlast ked je tu dost frekventovana cesta.ale tak budeme riesit ako sa vravi za pochodu.baby a vam co pomaha na nervy.

zuzanaf
10. jan 2015

Žienky, poraďte ohľadne dovolenky-v júni čakám 4.bábo a chcem sa opýtať, či nemáte nejaký dobrý tip na týždňovú dovolenku niekedy na konci apríla-začiatkom mája, najlepšie na Slovensku-my sme z vých. Slovenska-SNV... V lete už nikam nepôjdeme, tak by sme to chceli stihnúť pred pôrodom, aby aj manžel zrelaxoval a aby sa páčilo i deťom-páči sa nám napríklad na Liptove a Orave, ďakujem za tipy 🙂 .

tanickaskorokubikova
10. jan 2015

@zuzanaf Ja počúvam samé chváli na Jánsku dolinu, tiež tam plánujeme ísť a odporúčam skupinku tipy na výlety a dobrodružstva, tam nájdeš aj konkrétne miesta kam ísť pozrieť aj recenzie na hotely a tak 🙂

zuzanaf
12. jan 2015
vevet
14. jan 2015

@zuzanaf na Liptove v Liptovskom Jáne je jeden super rodinný penzión Villa Victoria. Majú veľký dvor, šmýkaľku, pieskovisko, vnútri detské kútiky. Teraz by bol aj najvyšší čas sa popýtať na voľné termíny.

zuzanaf
14. jan 2015

@vevet Ďakujem, pozriem 🙂

andromeda_ja
15. jan 2015

Ahojte! Pridavam sa k Vam mimozemstanom, co mate alebo budete mat viac ako 3 deti 🙂 Styri deticky sme vzdy chceli, aj ked tentokrat sme trosku vahali. Asi to tak malo byt a budeme styria. Velmi sa tesime. Som uz v 15tt a kazdym dnom cakam na prve pohyby. Uz sa neviem dockat xixi.

mamulienka30
15. jan 2015

@andromeda_ja nie si mimozemstan, my tiez cakame planovane stvrte dietatko.

mazuma
15. jan 2015

Ahojte, budem mat 39 a tiez cakame stvrte dieta a to nazvanie mimozemstan sedi. Nie z mojho pohladu,ale z pohladu okolia. Je celkom zaujimave sledovat tie prekvapene,niekedy az skoro zhrozene, tvare ludi...

1katkas
15. jan 2015

ja cakam tretie a stvrte dieta 🙂 tesim sa,ze budem mat velku rodinu

snehovavlocka
15. jan 2015

@1katkas jéj, gratulujem 🙂 tak prajem, aby išlo tehotenstvo dobre, bábätká rástli a súrodenci poslúchali 😉

myzma
26. jan 2015

@snehovavlocka jej, vy sa rozrastáte o dalsiu vlocku 😉

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janamd
10. feb 2015

ahojte, aj my cakame 4 babenko. neplanovane ale asi to tak malo byt a teraz sa velmi tesime. aj deticky sa tesia. baby chcu sestricku a maly braceka 🙂 uvidime, zatial sa nam neukazalo. vo stvrtok ideme na kontrolu. inak babo cakame 21.jula 🙂
vsetkym krasne tehulkovanie

myzma
10. feb 2015

@velkacica ahoj, ano, postrehla som tento papezov vyrok, no asi ta sklamem, to, ze moze mat niekto niekto 3, ci 4 deti plus, neznamena, ze je katolik, ze nepozna antikoncepciu a pod. Premyslala si nad tym, ze niekto chce mat tolko deti? A i ked neplanovali uz napr. 4te ci viac, tak nesli kvoli presvedceniu tou "lahsou" cestou? Ze deti nepovazuje za prekazku? Skor naopak? Prosim neurazaj ci neznevazuj tu zeny, ktore uprednostnili rodinu pred inymi hodnotami v tejto nasej konzumnej spolocnosti. I ked si to snad myslela dobre, ucel nesvati prostriedky 😉

timea7
14. feb 2015

@myzma vykašli sa na ňu, zbytočne sa rozčuľuješ, má IQ hojdacieho koňa, prečítaj si jej perly v iných témach

myzma
15. feb 2015

@timea7 ahoj, dakujem za prispevok, ano, mala som uz tu cest, zial, citat jej komentáre v inych temach. No chcela som nejako reagovať , z ucty voci ostatným a podporit aspon takouto formou kazdu, ktora ide v tejto proti prúdu. 😉