Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

marianax
3. júl 2013

@sonetka nemas zaco hlavne nech je zdravunke 😉

dana_l
3. júl 2013

@sonetka nedavaj na reci druhych ale tes sa z tehotenstva.tvoje babatko bude rast a ty s nim. 😉

stojdulka
3. júl 2013

@marianax ved ja ho tiež furt bozkávam, a laura mi minule povedala že nad ním nemám toľko slintať že sa už odomňa nakazil...totiž to začali mu isť trošku slinky tak dúfam že to nebudú už naozaj tie zuby, pretože to by asi moje zmasakrované cici načisto zabilo
@mamama11 ešte stále kinderko? och nezávidím teraz tieto horúce dni to musí byť ťažké, myslím na teba a držím palce

stojdulka
3. júl 2013

@marianax @dana_l @sonetka kašľať na všetkých neprajníkov...ja hovorím že za všetkým je závisť, závidia mi že mám prachy ved si tiež mohli zarobiť, že mám dom tiež si mohli postaviť, že mám deti tiež si mohli urobiť...deti sú šťastím a požehnaním, ja osobne sa vyžívam v tom ked ideme všetci po ulici a ľudia nás "očumujú" prídem si taká iná

sonetka
3. júl 2013

@stojdulka no veľmi pekné povzbudenie dakujem ved máš pravdu to je závisť 😉 😉 😉 😉

sonetka
3. júl 2013

@dana_l dakujem ja mam rada deti a kašlem na druhých 😀 😀 😀

mamama11
4. júl 2013

@sonetka veru kašli na všetkých , čo sa s tebou netešia, ale sa pohoršujú, oni totiž závidia hlavne tú tvoju šikovnosť a odvahu v dnešnej dobe vychovávať viac ako jedno či dve deti 😉 ľudia sú dnes hnusní , sebeckí a nevedia si odpustiť nič z toho, na čo sú zvyknutí, nie sú ochotní sa o niečo ukrátiť na úkor detí, radšej si kúpia viac psov, ako mať viac detí 😠
@stojdulka ešte stále som 2v1, len nič nestíham, som si toho ešte veľa naplánovala ale tak rýchlo mi to už nejde, no úprimne, mám čo robiť v týchto úpekoch, ešte že sa môžem schladiť v bazéne, ale veru sa priznám, nevarím každý deň, sem tam mm donesie menu z reštiky 🙂

sonetka
5. júl 2013

@mamama11 dakujem pekne ved je to pravda ale čo už život je už taký aj tebe prajem všetko len to dobre a nech ti detičky robia iba radosť 😀 😀 😀

tereza1011
5. júl 2013

Ahojte, pridávam sa k vám. Mám tri deti syn 17, dcéra 15, syn 4 a teraz čakám štvrté dieťatko. Všetci sa doma tešíme, ale samozrejme ako to už býva, nie každý z nášho okolia berie dieťa ako dar, a namiesto blahoželania k tehotenstvu, vidím skoro zdesené tváre a počúvam hlúpe pripomienky. Bývame na ulici, kde prevláda názor, že aj druhé dieťa je v dnešnej dobe luxusom. Sme dobre finančne zabezpečená rodina, stručne povedané môžeme si štvrté dieťa dovoliť a napriek tomu toľko "údivu". Hlúpe reči už boli, keď som čakala tretie, ale teraz som už nenormálna. Čo už, aj tak im prajem všetko dobré. Ja pochádzam z rodiny kde som bola jedináčik a dlho aj jediné vnúča, stále som túžila po veľkej rodine a sen sa mi splnil. Byť sáma bolo pre mňa niekedy veľmi bolestné, ale našťastie u susedov mali štyri deti a brali ma ako svoju.
Teraz som v 11 týždni, teším sa aj troška bojím, aby všetko dobre dopadlo. Mám 39 rokov v novembri budem mať 40.Dnes rodiť vo vyššom veku nie je nič výnimočné, ale ten strach tam predsa len troška je. U mňa skôr preto, že posledný pôrod bol veľmi ťažký, malý mal 4050 g a ja som dosť útla. Ale všetko je v Božích rukách.Vo ôsmom týždni som začala krvácať, tak som strávila predlžený víkendový pobyt v nemocnici., ale prospelo mi to. Sme ok. 🙂 Troška relaxu mi prišlo celkom vhod. 🙂 Samozrejme, že si teraz robím srandu, ale tak som rada, že to dobre skončilo.🙂

maminuska
8. júl 2013

@tereza1011 ahoj , ja som dnes zistila že som tehotná. Tehotenstvo bolo plánované po predchádzajúcich troch a jednom spontánnom potrate. Máme veľa spoločného 🙂, mám už takmer 18 ročnu dcéru , 13 ročného syna a 3,5 ročnu fešandu.
Neboj , budem na tom uplne podobne ked si to okolie všimne a čo horšie moja najbližšia rodina bude veľmi pohoršená 😀 , a to podobne ako ty privádzam dieta do veľmi dobrých finančných podmienok.
V oktobri budem mať 39, takže ked budem rodit už mi bude tahať na 40 tku. Veľmi by som si priala aby toto tehotenstvo dopadlo dobre.

ewellina
8. júl 2013

@maminuska Blahoželám k mikro-drobčekovi a prajem, nech celé tehotenstvo aj pôrod dobre dopadne a nech je drobček zdravý. 😵 Inak, toto nikdy nepochopím, ako môže byť niekto pohoršený z toho, že na svet príde dieťatko. 😒

tereza1011
8. júl 2013

@maminuska Ahoj, som rada, že sme sa tu stretli. 🙂 No, fakt je ten, že reakcie cudzích ľudí prebolia rýchlejšie, ale reakcie tých najbližších zasiahnu hlboko do duše. Niekedy aj to blahoželám, napr. od rodičov, neznie veľmi úprimne. :( Ale čo už nedá sa každému vyhovieť. Dôležité je, že moja rodina, môj manžel, moje deti sa véééééľmi tešia.
My už vyberáme mená, malý to už hrdo rozhlásil susedom: "A my už máme bábätko!" Susedka:"Kde? Odkiaľ?". "No predsa v mamkinom brušku! Bábätká tu nemôžu prísť hneď, najprv ich do bruška pošle Ježiško, potom tam musia rásť a keď tam už majú málo miesta, tak zaklopú, že už chcú ísť von." "A vy ste už stará, vy by ste to mali vedieť." Stará pani ostala v šoku, ale poučenie sa jej páčilo. 😀 😀 Pre istotu, však dala kontrolnú otázku: "Určite ho do bruška poslal Ježiško?" A malý nato:"Samozrejme, veď som ho prosil, nech to zariadi a on mi to sľúbil." Podobne to povedal niekoľkým ďalším. 😀 😀
Deti v tom majú jasno, to len my dospelí si všetko komplikujeme.
Dala som aj do skupinky Vychovávam bábätko, pubertiaka a dospeláka. Je nás tam takých mám dosť, tak sa pridaj. 🙂

mily7
8. júl 2013

@tereza1011 Blahozelaaam. Som cudzia a som tu nahodou. Mam jedno dieta a jeden spontanny potrat za sebou. Je to naaadhera ked si mozete dovolit viac deti a ze ich chcete. Ostatni nech sa daju vypchat. Nehnevajte sa ale je to tak. Tie deturence su nieco uzasne a neskutocne a mamy ktore vedia zvladnut aj viac deti su obdivuhodne a nie sialene. Niekedy aj spolocnost cela sa moze mylit.🙂) Myslim tym to, ked si myslia, ze mat viac deti je zle. Nie je!!! ja som z troch a bolo nam super. Ja budem rada ak budem vediet vychovat dve deti. A ktomu porodu v 40 nebojte sa. Poznam kamaratku ktora v 40 rodila tiez. Je to o psychike viac ako o fyzike. Ved ta je tiez prepojena so psychicnom. Ak sa clovek citi mlado a dobre bude dobre. To ze porod bol tazky bolo preto ze babo bolo velke a vy ste utla. To sa stava aj mladym babenkam!!! Tam by som len riesila aby bol dobry porodnik a nenechal vas trapit. Ved to ide aj cisarskym, hlavne ak vedia ze babetko je velke a porod by bol velmi namahavy. To podla mna nie je luxus dat cisarsky v takomto pripade. Vela stasticka zdravicka a vsetkeho dobreho zelam.

mamama11
12. júl 2013

Ahojte tak uz mame Jozka na svete, narodil sa o 13.40 s mierami 4500g a55cm bez nastrihu 😵

mamama11
13. júl 2013

A tu su aspon nejake fotky nasho princa z mobilu 😵

zigzag
13. júl 2013

@mamama11 blahozelame , krasne babo 🙂 nech sa dari 😵

stojdulka
13. júl 2013

@mamama11 srdečne blahoželám malý je krásny, tak nech je zdravotný a celý život stasny. Mi sme bohužiaľ tiež v nemocnici malý má močový infekt silný zápal tak sme skončili na infuziach má pichnutu hlavičku vyzerá to hrozne ako leží v postielke

mamama11
14. júl 2013

@stojdulka dakujem pekne a to mi je moc luto ze ste v nemocnici s takym drobcekom, drzim silno pallce nech to rychlo prejde a nech idete domov, drzkajte sa

dana_l
14. júl 2013

@stojdulka uuuuuf, to neznie dobre, ale teda v nemocnici by uz mali len pomoct. posielam vela pozdravov a nech ste cim skor doma

dana_l
14. júl 2013

@mamama11 no vidno na rucickach ze je veliky chlap 😉

dana_l
14. júl 2013

@tereza1011 no dobry posol na take dolezite novinky 😀

zkutnikova
14. júl 2013

dIEťATKO JE DAR bOží.......čI MáME JENDO ALEBO VIAC....TREBA SA Z NICH TEšIť,LEBO NIEKTO BY CHCEL MAť A NEMôžE..A TAK NA MIESTO BáBA SI KúPI ZVIERA.....TEšME SA žE MáME KRáSNE ZDRAVé DETIčKY ....JA MáM JEDNO A NA CESTE JE DRUHé.......A TEšíME SA A čI TO BUDE CHLAPčEK,ALEBO DIEVčATKO JE T FUK:d... 🙂 😉

ewellina
14. júl 2013

@stojdulka Ako ste to zistili, že má ten zápal? Dúfam, že budete čoskoro ok a pustia vás domov.

lucia80
14. júl 2013

Ahojte dievčatá. Ja mám zatiaľ len tri detičky (plus jedno vyženené, chodí k nám tak 1-2 krát za mesiac lebo býva ďalej), ale veľmi rada ku vám občas nakuknem. Tu nájdem vždy toľko lásky a energie, normálne ma to nabíja. Obdivujem vás všetky, a dúfam, že aj ja si ešte raz tehotenstvo budem môcť užívať. Pochádzam zo 6-tich detí (4 chlapci a 2 dievčatá) a vždy bolo u nás plno vravy a kriku. Boli aj šarvátky a hádky ale to predsa patrí k tomu. Neviem si predstaviť, akoby to bolo s jedným alebo dvoma deťmi. Pre mňa by bol dom a hlavne život prázdny. Na čo by mi boli značkové handry, keď by mi chýbalo to najdôležitejšie, úsmev dieťatka? Inak ja som 4 deti pôvodne nechcela, plánovala som vždy 3, ale teraz cítim, že sme ešte neni kompletná rodinka, tak sa snáď ešte zadarí, tak ku 40-tke, na oživenie a omladenie. Doteraz sa podarilo na prvý šup vždy. A moja sestra tiež chúďa sa snaží a nič. Tak isto moja mama má len jednu sestru, tá nemohla otehotnieť, takže sú sami a moja mama 6 detí. Akoby aj za ňu. Krstná nám bola ako druhá mama, starala sa, pomáhala, doteraz je ako naša mama. A okolie? Ja to vôbec neriešim, je to predsa môj život. Aj keď blbým reakciám sa vyhnúť nedá, pohoršené pohľady a hneď otázky typu: Ty už máš tretie? S hrdosťou vždy odpoviem: áno, a dúfam že nie je posledné 🙂 . Táto odpoveď ich na fleku zabije 😀 . Našťastie viem, že z rodiny budem mať podporu vždy.
Takže maminy, hlavu hore, netrápiť sa blbcami a užívať si detičiek, je to to najkrajšie čo ženu môže stretnúť. A tí ostatní, ktorí uprednostnia materiálne hodnoty, nech sa majú dobre.

marianax
15. júl 2013

@lucia80 ahoj vitame ta tu ja s tu zriedkavo ale tiez rada nakuknem a tesim sa ked sa n rodinky rozrastaju drzim peste mech sa vam babenko podari na prvy sup a budeme radi ked sa s nami podelis o radosti tehotenstva a potom este vecsie radosti materstva 😉 tvojej sestre tiez velmi zelam nech sa jej podari otehu najlepsie aby ste sa obe spolu gulali 🙂

marianax
15. júl 2013

@stojdulka och moja co to tu citam ako je na tom maly ? chudatko krasne ☹ zelam skore uudravenie bobacikovi

marianax
15. júl 2013

@mamama11 gratulujem k nadhernemu chlapciatku nech je zdravunky 🙂 krasna vaha sikovna mamicka ze bez nastrihu 🙂

marianax
15. júl 2013

@tereza1011
@maminuska blahozelam tehulkam a zelam krasne tehu bezproblemovy porod a zdrave babenko 😉

stojdulka
15. júl 2013

Cavte baby tak mi sme sa po dvoch dňoch v nemocnici už zabyvali, táto nám tu z domu nanosil tallo vecí že ked pôjdeme domov tak bude musieť prist dodávkou, on to tak nedáva najavo no poznám ho a vidím že sa veľmi trápi, malý sa má už celkom dobre,teplota mu klesla a teraz väčšinou spinka uvidíme aké budú dnešné výsledky, môj malý bkojovnik

kacena4
17. júl 2013

@stojdulka uff skore vyliecenie. pozeram ze aj vy ste si to odniesli (menocnicu) my sme sa pred tusm 3 tyzdnami vratili maly mal apnoe a tak si ho tam radsej nechali na pozorovanie na "par" dni a bol z toho tyzden a to sme sli len na kontrolu ☹ ale my sme uz opat zdravucky budem na vas myslsiet nech sa cim skor vyliecite a ste doma