Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

luciauk
29. aug 2013

@martija veď to, že ty to vlastne tak chceš, nenecháš ich samých. každá sme iná. mne bolo pri prvom tiež ťažko, ale keď mala dcéra 3 mesiace, tak sme šli prvý raz do divadla a postupne si človek zvykne a pre deti to je tiež dobré, keď sú strážené inými ľuďmi. sú samostatnejšie. aj tie problémy medzi deťmi čo opisuješ, tak ja mám medzi nimi všetkými skoro 5 rokov a stále si nájdu cestu ako sa spolu zahrať a potom zasa ja nájdem cestu ako im dať vlastný priestor...
môj muž o štvrtom nechcel ani počuť. teraz to len berie ako to príde, ja som bola iniciátorka, tiež som nemala nikdy túžbu mať toľko detí, pri treťom som stále hovorila, ako si to užívam, že je to posledný raz a potom ma to tak opantalo, že som aj chudáka manžela úplne zblbla 😀 vieš, ja si myslím, že ak má niekto aj jedno dieťa a je s ním non-stop, tak to môže byť viac otravné ako mať tri ale ísť aj na párty, do kina, na výlet bez detí...aj ja prajem všetko dobré, ja viem, že teraz máš také pocity ako píšeš, ale deti strašne rýchlo rastú a ten tvoj Dennisko bude o štyri roky taký protivný puberťák, že tieto chvíle s drobcami ti potom budú pripadať čarovné 🙂

katarinamichalidesova
29. aug 2013

Ja cakam tretie dieta ale uz teraz mam z toho strach kedze planovane boli len dve.Pripajam sa klobuk dole pred Vami baby co sa snazite o stvrte fakt.Aj ked nie som tiez stale doma zatvorena s detmi ako pise Martija,mam tiez svoj volny cas babka s dedkom postrazia chvala bohu.Je to velka pomoc ale aj napriek tomu uz by som sa asi pre stvrte nerozhodla.

luciauk
29. aug 2013

@katarinamichalidesova keby som mala medzi deťmi taký vekový rozdiel ako ty, tak asi napíšem presne to isté 😀 ja som sa vždy bála malého vekového rozdielu, že sa zbláznim, preto je medzi nimi skoro 5 rokov a teraz bude 6. ale zasa sú tu ženy, čo majú aj malý vekový rozdiel a majú aj 4-5 detí, to zasa ja obdivujem! fakt, každá sme iná 🙂

katarinamichalidesova
29. aug 2013

No ved to presne keby to prislo o tri roky mozno by som to nebrala tak ako teraz bol to pre mna sok zistenie ze som tehotna po tak kratkej dobe prve tri mesiace som si myslela ze sa mi to len sniva a nevsimala som si to neak som sa nevedela s tym stotoznit ale teraz brucho zarovno nosom 🙂 tak sa neda nevsimat si to a uz som si aj zvykla a tesime sa nakoniec som vdacna Bohu ze vobec deti mam ked tu naokolo mam vela znamych co vobec deti mat nemozu alebo mali velke problemy otehotniet takze asi tak

luciauk
29. aug 2013

@katarinamichalidesova presne tak, že naozaj treba byť vďačný za to, čo máme.

martija
29. aug 2013

@luciauk ono je to mozno aj vec oboch partnerov, keby ten moj bol akcnejsi, rada by som sa dala nahovorit,ale on je taky domased, na plese som vzivote nebola, divadlo, to by som ho nenahovorila....to je tak...samej sa mi ani moc nechce(vymenim a bude 🙂))
Niekedy sa normalne smejem,ze uz prosim vas rychlo vyrastte a chodte z domu, ze uz si prajem,nech mam zase ten cas pre seba. Napriklad som chcela studovat spanielcinu, musela som sa toho vzdat, svojich snov, planov, skolu som chcela vysoku, aspon bc. ale proste to nejde, ked nemam minutu na seba, toto je jediny cas,ktory mam a to tu okrikujem deti - ano dobre citate, som pri nich v izbe, maju zhasnute, vyzaduju si ma (ten 5 rocny a 9 rocny!!!!)som pri nich a aspon si tu v tichosti citam a pisem.
Najhorsie ale je,ze tym ako som z toho obcas frustrovana, tak vlasnte som s detmi cely den a nedokazem im mozno dat tolko kolko im da matka,ktora cely den robi a potom sa im dve-tri hodky venuje naplno....

lucia20
29. aug 2013

ahojte, mozem sa k vam pridat? ja mam 3 moje deticky, tri dievcata, jedneho snubencovho syna, cize dokopy mame 4 nase deticky a aktualne sa snazime o jedno spolocne... 😉

martija
29. aug 2013

@lucia20 teeeeda tak tomu sa hovori velka rodina, a skoro ste to stihli. Mozno aj v tom to je, ked budes v mojom veku,uz nebudu mozno ziadne babatka a tak mozes uzivat, ale ja som v tvojom veku teda v 27 mala prveho syna a teraz mam dvojrocne takze v nedohladne moja "sloboda" 🙂 . To ste ako z toho filmu, moje, tvoje nase....a doma 10 deti 😀 . Jedno je iste, urcite sa doma nudit nikdy nebudete.

lucia20
29. aug 2013

@martija no veru, tak to je pravda... tu sa nikdy nenudis. tu je stale ruchy, krik a blazinec. ale vies co, ja som spokojna, teraz ked moje baby idu k byvalemu, tak je tu take sialene ticho, ale zatial si to este uzivam, kedze moj ex- 8rokov deti nikam nevzal, nevenoval sa im, tak to mam taku odmenu sa tie roky samoty s nimi. 😀 nech si uzije teraz aj feši. 😀 je nas veru vela, ale je pravda, ze keby som tak skoro nezacala, tak asi tolko deti nemam. teraz si neviem predstavit, ze by som mala len prve a potom dalsie 4??? eeee, to asi nie. 😀 asi by som to psychicky ani fyzicky nezvladala, aj ked teraz si niekedy vravim, ze radsej 5 dojcat ako tych dvoch najstarsich. moja a priatelova dcera... to je dokopy ako dve neriadene strely. 😀 ale je veselo... nemenila by som ani jedno z nich, aj ked tu najstarsiu niekedy silno uvazujem, ci nepojdem napchat do hniezda zachrany. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martija
29. aug 2013

@lucia20 😀 ano aj ja sem tam uvazujem, len by sa nam tam nevosli 😀 . Mne naopak dal najviac zabrat najmladsi, narodil sa v dobe,ked bol najstarsi prvak, juj to bolo radosti. V izbe hucala telka pre stredneho,najmladsi mi rucal na zemi pri nohach a najstarsi v tom humbuku cital ja som tisko sedivela 😀 . Ale uz teraz cim dalej tym lepsie, babatka su najchutnejsie,ale u mna najviac starosti a odriekania, ziadne vylety, najstarsi si uzivali s otcom (prve leto,ked sa maly narodil,aby ste nenadobudli dojem,ze mam super muza 😀 ) a ja som doma susila a lutovala,ze nemozem snimi nikam, prisli sme tak o trochu spolocnych zazitkov, no ale to patri k tomu, takze dalsi dovod preco ja uz babo nechcem..
A vyborne si to urobila, treba dat ex (ovi) deticky, nech si aj on uzije, a hlavne, ked su bez maminky, nech vidi ake je to narocne a ty naberies silu,aby si si ich potom opat uzila..

lucia20
29. aug 2013

@martija ale prd... ten neuvidi nic ani keby ho to ovalilo po hlave. teraz sa totiz vo velkom o moje deti stara jeho nova partnerka. no co ti poviem... uplna rodinna idylka. kopu huciacich deti. tie jej sa s oblubou hadzu o zem... no uzas. som rada, ze to nevidim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nech sa stara. ja som sa starala tiez a staram sa aj teraz. odkedy mam prvacku doma ani raz sa s nou neucil. a to teda ja som sedivela, lebo najstarsia ma este ku vsetkemu zopar poruch ucenia. no uzasne. keby si ma videla. sediva, bordova v tvari od jedu.... ale uz bolo trosku lepsie ku koncu. nakoniec som ju prelozila do inej skoly. v tej povodnej mala moc velky vplyv priatelova manzelka. od prekladu sa to ukludnilo, ale poviem ti, neviem kde mi hlava stala. najstarsia tvrdohlavo place nad knihami, ja penim, stredna stale pyta rozpravku a keca, tak som jej pustila v druhej izbe, nech je klud, do toho nasa najmladsia a same mamiiiii, mammiiiii. ledva som jej rozumela co chce, potom opat urevana lucia... a ako to koncilo???? urevana mama na verande. 😀 😀 😀 😀 ale uz je dobre. hadam bude lepsie uz v druhej triede. ale tomu neverim, ja uz amm teraz strachy zo spetembra....

martija
29. aug 2013

@lucia20 to fakt? boze to je chlap, ale ti poviem, oni maju asi vsetci taky rovnaky zaklad...a potom sa to asi vychovou a skusenostami pozatiera raz naruzovo, raz nabielo....ale furt to kdesi hlboko je rovnake...(aspon teda ten moj je tiez taky,ze aj sa postara, to ano,ale rad si vylozi nohy pred telkou a deti zmiznite, nezavadzajte...no a porad si sama)
Pozeram,ze ta najmladsia ma iba tri rocky, aj ona je tam? ak ano, ako to znasa? inak to ked zratas dokopy to budu mat riadnu furu surodencov, ak sa budu v buducnosti dobre vychadzat, tak to je velke plus, taka velka rodina.
Tak ako citam, to mame velmi podobne, aj moj najstarsi ma asi to ADHD, teda poruchu poznornosti, este ideme v sept. ci nam to potvrdia, a keby nebolo knih tak zlate dieta. Inak mi robi pri uceni neskutocne sceny, tiez sa mu nechce, boze, co som sa ja naziapala, manzel dal par zauch....a nic...
Aj ja som uvazovala nad zmenou skoly,lebo on ma velmi ale velmi prisnu ucitelku, nechcem teda sudit, moja mama je tiez ucitelka a rodicia su mnoho-krat slepi, co sa ich ratolesti tyka,ale ta jeho ucitelka cely cas ignorovala,ze ma tu poruchu pozornosti a povedala mi,ze ma dalsich ziakov (mimochodom ich je v triede 18 , nas byvalo 35) a ona proste mu nebude extra nic prizvukovat, a tak sme pravidelne zabudali ulohy a pod. On ma problem s pravopisom, konecne napisal prepis bez chyby a ona mu opravi ,ze C nemalo dostatocne zatocenu slucku, a este mu A nestalo na riadku - bum dvojka!!! Co by ho pochvalila povzbudila tak bude bazirovat na krasopise, ktoremu sa dnes uz nepripisuje ziaden vyznam,ved list rukou uz sa teraz nepsie, nieto este o 10 -15 rokov ked skonci skolu.Takze aj my sme si uzili, ja sa tiez obavam septembra,ale na druhej strane huraaaaaa- bude doma doobeda klud 😀
A preto musim opat napisat, obdivujem ta,ze do toho vsetkeho este by ste si priali mat babatko.. Ale drzim palceky, nech sa vam to cim skor podari, nech mate radosti viac ako starosti 🙂

janicka11
30. aug 2013

ahojte vsetky co ste v tejto temicke...
Vsetky vas obdivujem nat tolko deti..Ja mam dve a citim ze mi stacia a nadalsie sa uz necitim,sice vekovo by to slo ale momentalne to ani z dvoma nezvladam....:(:(Teda starsia zacala ziarlit,ukazovat sa....Mam fakt dost...

luciauk
30. aug 2013

@martija ach jaj, splň si sen. veď keď máš muža domaseda, tak sa ľahko vytrhneš pre seba. ja som takto po večeroch chodila na španielčinu, na aerobic, zober sa a CHOĎ! budeš vo vnútri spokojnejšia. u nás je ťažké hocičo také teraz zorganizovať, lebo ja idem do práce ráno, prídem poobede, dáme si pusu a ide do práce muž. takže žiadne pravidelné aktivity nehrozia, len si utrhávame kde sa dá.
@lucia20 no veselo máte. ja už sa neviem dočkať budúceho štvrtka, keď im začína škola, zasa budeme mať s mužom jedno doobedie pre seba, keď mám ja voľno. ja teraz momentálne šediviem z najstaršej ako ty. joj, keby nikdy neboli puberťáci! ale vraj to tak príroda vymyslela, aby nám liezli na nervy a ľahšie sme ich vypustili z hniezda 😀

lucia20
30. aug 2013

@martija nasa lucka ma viacej poruch. neviem ako to tam je teraz presne specifikovane, tie ich odborne nazvy. ale lucka si nevie spojit cislicu z poctom. grafemu s vyslovanym pismenkom. ma problem so sluchovou analyzou a syntezou, ma problem s kratkodobou pamatou. to znamena, ze ked jej povies napis mamina, ona sa tak sustredi aby napisala ma..., ze potom zabudne ake slovo to vlastne mala pisat. najskor sme na skole mali hrozne ucitelky, lebo od septembra do decembra ich mali 3. prva ucitelka nezvladala deti, dvaja chlapci ju tam bili, ucitelku!!!. tak bezne sa stavalo, ze normalne deti museli zaliezt pod lavicu, aby ich ten chlapec v amoku neprizabil. sak jeden tyzden lucia dosla v pondelok s modrinou na cele, druhy den ju kopol do brucha, treti den ju nakopol medzi nohy... a to lucia nie je bitkarsky typ. skor sa problemom vyhyba. tak uz som mala nervy jak hovado. potom sa vymenila ucitelka a bolo lepsie, ale kedze sme nemali papier, lucia dostavala zle znamky. lebo ked bol diktat, ona nenapisala ziadne pismenko. az teraz na druhej skole, ty ona sa ukludnila. ale uplne. aj sa tesi konecne do skoly. na tej prvej ucitelka s druzinarkou do nej hucali, ze ju nechaju prepadnut, lebo ona sa neuci. nebudes verit, ale my sme sedeli nad ucenim od 14,00 do 19,30-20,30hod. a to sme nestihli vsekty ulohy. na tejto druhej skole sa nerobia ulohy, len to co nestihnu v skole, tak lucka ma priestor aj na cvicenia navyse. v tom, v com potrebuje. a ucitelka na tej prvej skole po mne ziapala, ze keby sme sa s nou ucili, tak je vidiet pokroky, ale ze mi na nu zvysoka sereme. si to vies predstavit ako ma to mrzelo. zrovna v januari. to bolo mesiac po tom, co som podala navrh na rozvod. uplne znicena s exmanzela, ten tu robil peklo, do toho tie sialene ucitelky. priatelova zena.... no nervy na dranc. takze tato druha skola bola uplnym vyslobodenim. takze teraz idem po lucku o 12,00, najmladsiu dam spat a o 15,30 ideme do mesta pre strednu do skolky, takze mame cas sa naucit v klude... a tak to asi budem robit aj tento rok.

lucia20
30. aug 2013

@martija jaj a este, no surodencov budu mat kopu, ale tie deti od manzelovej priatelky nemaju rady, takze ich ani neberu za surodencov, to len priatelovho, toho nezabudnu vsade spomenut, ze maju nevlastneho brata. 😀 a nase babatko neviem, ci sa nam tak skoro ak vobec niekedy podari.... ale to uz je ina story...

lucia20
30. aug 2013

@luciauk tak tomu ver... ak je kvoli tomu vymyslena puberta, tak deti by mohli ist z hniezda uz v 12tich rokoch, lebo od 7-8 rokov je to uz papulnate, urazlive a zduvacie. 😀 😀 😀 😀 😀

martija
30. aug 2013

@luciauk ano tak by som si priala mat nieco este za sebou, kedze som uz 10 rokov doma a sebavedomie sa mi vala niekde na dlazke. Ale problem je v tom,ze mm je podnikatel, niekedy je vela doma, niekedy ho nevidim cele dni a ked je doma, a ja sa chcem napriklad ucit, nemam sancu, on povie,ze deti chcu aj tak zamnou a vobec sa ich nesnazi zabavit. Ale tento posledny rok rodicovskej uz mam maminu na dochodku,tak jej obcas fuknem maleho a pokusim sa aspon nejako na sebe zapracovat. A dakujem za povzbudenie 🙂
@lucia20 tak to ta teda obdivujem, ako ste toto zvladli, ja mam tiez casto pocit, ze ten moj Denis ma asi viac blokov,ale vy to mate omnoho tazsie, tam ti treba strasny kybel trpezlivosti, aj dva. Musela by pre teba ulava,ked sa zmenila skola a pomohlo vam to, ja lutujem,ze som syna nedala na skolu ku mame,ked este ucila, ma tam kamaratky,ktore su uplne suprove ucky,no ale chceli sme aby mal kamaratov tam,kde budeme byvat (staviame dom v inej casti mesta). No ale stale uvazujem,ze by sme zmenili, ale tento rok dostane specialneho pedagoga, joj, esteze som si spomenula, musim mu zavolat 🙂 tak snad to bude aj u nas lepsie.

lucia20
30. aug 2013

@martija ja som ju tiez davala do tej skoly, kam isli kamarati..... a teraz prestupovala tri tyzdne pred koncom skolskeho roka. ale zvladla to. dokonca predtym sa ucila nemcinu a presla na anglictinu a ide jej to bez vacsich problemov... no uvidime. ja sa ale do skoly tesim menej ako ked som sama do nej chodila. 😀 😀 😀 😀

tonjadabik2
30. aug 2013

@martija aj moj maly ma 3 roky a je velmi naviazany na mna..ale ma este dve sestry ktore sa s nim hraju..aj von ho vezmu.ja som uz 6 rokov doma 3 roky s dcerou som bola a 3 zo synom a predlzili mi na dalsie 2 roky lebo maly nemoze ist do skolky kvoli zdrav.stavu. takze presne viem o com hovoris.. ale poviem ti ze byt bez nich vecer..proste by mi chybali.. neviem si predstavit niekam ist s manzelom ako chcela by som ale uz asi som ja naviazana psychicky na nich 🙂 . beriem to tak ako to je a neziadam nic.raz vyrastu a potom pojdeme niekam von zo starkym hehe. a dalsie babo ano..a preco nie..aj tak budem doma tak mi to je jedno.neviem si to sice ani predstavit ako by to bolo keby sme mali 4 deti ale predsa doma je veselsie..a ja mam pocit ze som potrebna.dostavam od nich tolko lasky ze mi to stoji za to.my mame velke auto 7 miestne..takze pohoda.len je pokazene a nemame na drahu opravu hehe.ale aj to bude raz.. aj ja obas sa prichytim ako myslim nato ako by to bolo keby sme mali len jedno alebo dve deti..ale panbozko dal a ja som vdacna. niektore nemozu mat vobec deti a chodia po nemocniciach.my mame 3.nam pozehnal..a aj tebe. takto to citim ja.som vdacna.

mamase
30. aug 2013

ahojte, pridávam sa do klubu🙂 máme tri a nečakane čakáme štvrté....

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 ahoj moja no mne uz ms konci sice tomu nechapem lebo mavam 5 az 6 dnovu a nie 2 dni dokopy.testy stale slabo pozitivne ziadna zmena tak ja neviem som s toho taka vseliaka.

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 si mala len 2 dnovu dokopy? tak chod k doktorovi.. slabo pozitivne???testy? to fakt? tak mozno si.. drzim ti palce aby si bola.. kde si bola tak dlho uz si mi tu chybala..

tonjadabik2
30. aug 2013

@mamase inak gratulujem a to sa ako podarilo???

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 s detmi a po obchodoch a tak potom zas sme si pospinkali s detmi,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 ahaa.. a co s tymi testami? sak skusajte dalej s manzelom a aj tak sa to podari.. hm? aj ja s detmi pratam a tak..hehe 🙂

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 no ved budeme stale naplno.este mam jeden test na rano tak uvidim asi uz bude negativny

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 jooj by sa mi zisiel.. ja nato nemam peniazky.ale poriesim.preco myslis ze bude negativny?

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 tak lebo ak som aj bola tehu a ze som potratila tak este chvilu budu pozitivne ale neskor uz budu negativne a keby som bola tehu tak testy mi musia byt silnejsie aspon kazde 3 dni ale ja tie testy mam stale len rovnake a ziadne silnenie preto teraz uz bude este viac slabnut a budu negativne,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 ale preco by si mala potratit? nee skratka si asi nebola tehotna nehladaj za tym nic..len to nevyslo.ale ja verim ze ked pojdete stale naplno tak to vide.velmi by som chcela aby nam to vyslo obom.tebe aj mne..