Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

kacena4
11. dec 2013

@tonjadabik2 neboj za 9 mesiacov bude lepsie 😀 maly ti pojde so skolky, dcerka uz bude v skole zabehana (asi je teraz 1cka) a 11 rocna baba ti uz veeeela pomoze aj napr. prebalovat ci postrazit babatko
ide to ja mam popri 4 detom 2 postihnute takze aj horsie moze byt ako 4 zdrave deti 😉 😉 neboj budu aj vycerpavajuce chvile aj dobre chvile ale hlavne musis mysliet aj na seba nie len na deti, domacnost mangela..... aj na seba a dopriat si psychohygienu
drzim palceky zvladnes to sak uz mas 2 skolacky a baby toje med lyzat 😵 😵

korki
12. dec 2013

Ahoj,tak nase 4 bolo tiez neplanovane.Mam toho tiez vyse hlavy.Prvy syn je druhak,druhy predskolak a dcera ma necele 3 roky,ale nastastie chodi do skolky.Najhorsie to bolo v lete,ked manzel nemal DV a cele dni boli so mnou doma a este ked su chori,to zacne jeden a postupne to prejde na kazdeho.Malinka sa musi prisposobovat starsim surodencom,ale zato ti ju velmi lubia a pomahaju mi ako sa len da.Takze je dolezite aby si zapajala aj manzela do tohoto kolotoca-dat deti do skolky,vybrat ich zo skolky,urobit mu zoznam co ma kupit cestou z prace,vziat starsie deti von.A srarsie deti tiez zapajat-poslat nieco kupit,postrazit miminko,utriet si prach v izbicke,obalit rezne...Vyuzit vsetko co by dokazali,len aby ti pomohli a ulahcili ti,No dolezite je ich za to chvalit,obcas aj sladku odmenu.To plati aj pre tatinka 😀 Neviem ako to mas s bakami,ale ja ich vyuzivam len pokial sa uz inak neda,ale nebranim sa pomoci z ich strany,mne pomozu a babky maju radost,ze su uzitocne.A mam este jednu susedku,ktora je tiez rada,ked moze pokocikovat,ale zaviest syna na kruzok a pod.Takze treba vyuzit kazdu pomoc a nie byt na vsetko sama,lebo to by si nezvladla.Drzim palce a blahozelam k drobcovi 🙂

tonjadabik2
12. dec 2013

@kacena4 tak mala ma len 6 taze este chodi do skolky..az v septembri nastupuje do skoly a maly je chory takze nechodi do skolky..a pojde az do skoly.. tak sa bojim..a mozno este dostanem..a mozno nie..

korki
12. dec 2013

len pozor teraz na virozy,na zaciatku tehotenstva su nebezpecne,ja som takto 2x potratila hned v uvode,deti boli chore a ja s nimi a potom som potratila ☹

stojdulka
15. dec 2013

baby čawte, sto rokov som tu nebola no asi mi niekto kradne čas pretože ho mám stále málo .... 😉
som úplne ko, dnes večer obliekam lauru do pyžama a dávam jej plienku ona nechapačka a mm či mi šibe...už ma to tak dostalo že som revala jak krava
Matúšovi asi idú dalšie zuby taký je nervný, a strašne nedobry nemože ani chviľu zostať sám, na schody som musela dať bráničku všade lezie,všetko vyťahuje, hrabe mi hlinu v kvetoch, včera mi zhodil garniž jak skubal záves, no proste posstrach denis a to má 7mesiacov čo bude dalej neviem.....zlaté krásne dievčatá a o stromčeku si ani neviem predstaviť čo bude
laurinka je dobručká, poctivo chodí do školky a dokonca teraz ako mali zatvorenú kôli chorobe, tak už sa nevedela dočkať kedy už bude môcť isť, chvalabohu nebola ani raz chorá...čoho som sa naviac zo škôlky bala
viki je taky neutrál, chvalabohu že ju mám pretože aspon ona mi ide na ruku aj pomôže, nefrfle zato natali tá mi urdžiava tlak v pohotovosti, má frajera a puberta s nou trepe a to poriadne moje zlaté tiché dievčatko sa zmenilo na sfučanú papuľujúcu týnedzerku ktorej celý svet ubližuje
no a k vianociam sa ani nevyjadrujem najradšej by som sa na všetko vykašlala no ľuto mi je kôli detom
tak aspon tolko babenky držte sa a užite si krásne požehnané vianoce

snehovavlocka
16. dec 2013

@stojdulka och, ta to uz mas teda inu kategoriu.... ja furt hundrem, ze kto nezazil, nevie, co je mat 4 male deti tesne po sebe a ze je fajn,ked ma niekto starsie,ktore pomozu, ale zas ja neviem, co je to riesit pubertu, ktora je mozno este narocnejsia 😅

landakova
16. dec 2013

ahojte baby... ja čakam tretie babatko a už pri jeho zistení som mala zmiešané pocity ako vy tu niektoré píšete že 3-4 deti v rodne v dnešnej dobe?? planovala som len dve a po 6 rokoch bude tretie mala som pocity kedy som sa tešila no niekedy som mala aj stresové situacie hlavne koli porodu ale už sa newiem dočkať kedy bude drobec medzi...

landakova
16. dec 2013

ahojte baby... ja čakam tretie babatko a už pri jeho zistení som mala zmiešané pocity ako vy tu niektoré píšete že 3-4 deti v rodne v dnešnej dobe?? planovala som len dve a po 6 rokoch bude tretie mala som pocity kedy som sa tešila no niekedy som mala aj stresové situacie hlavne koli porodu ale už sa newiem dočkať kedy bude drobec medzi...

hameeda
16. dec 2013

@landakova : neboj sa to zvládneš 🙂 , tri deti to je pohoda 😀

ninuska8
16. dec 2013

@snehovavlocka pozeram ze mas tolko rokov ako ja, ja mam tri deti po sebe, si ma predbehla🙂 ako to zvladas? robila si niekedy? ja som to uz po vyske nestihla...ake stare mas deticky?

ninuska8
16. dec 2013

@stojdulka uff, tak to musi byt tazke takto riesit aj lezuna aj pubertiacky...vela sily a na vianoce nestresuj, deti potrebuju pohodovu, oddychnutu mamu a nie klbko nervov, a len zeby bolo napecene, perfektne upratane atd. ja som si toho roku povedala, ze na to kaslem a nebudem vkuse opravovat pokrkvane obrusy a deky a chodit s metlickou za okrusinami...chce to vela premahania, lebo som na poriadky maniak ale zvladnem to!🙂 vela stastia🙂

luciauk
16. dec 2013

@landakova ahoj, neboj, tretie sa zvezie, hlavne keď máš už väčšie deti 😉

titulienka
16. dec 2013

@tonjadabik2 my mame vekovy rozdiel 15-13-6-3 niekedy je to masaker ak 3 rocne dieta preziva pubertu so svojimi sestrami,inokedy su dni ze nechapem rodiny ak maju 2 deurence ci sa nenudia 😀 ale su dni ked mam chut utiect a to vacsínou ak pride vĺna chorob. Ale celkovo nelutujem a nikdy by som nemenila. Ak sa najde system,spolupraca tak to ide aj ked su 2 alebo 4 😉

ariadna22
16. dec 2013

@deina2005
ja som ostala s tretím tehotná na začiatku menštruácie pri petingu, iná sranda

marianax
16. dec 2013

@stojdulka ahoj moja zlata verim ti ze mas teraz velky frmol a do postele padas unavou maly je akurat v "najhorsom " obdobi neboj prejde to nas tiez vystraja kde moze tam vlezie rozbije potrha ci rozsype co vidi hruza des o pubertiakoch ani nepisem no mam hranicu za ltoru nemozu oni vedia ze ked to prepisknu aj ruka leti a hotovo no potrebujes oddychnut niekam na trocha vypadnut moze ti niekto s detmi pomoct ? ja idem zajtra na cely den ku kamoske taaak sa tesim 🙂 inac stale kojim a niekedy teda dost casto mame zle noci niekedy aj technicke prestavky kedy maly nespi v noci a hrame sa no a funguj pocas dna ... a riesime aj stahovanie do ciech do konca roka budeme mat byt volny ideme prv do podnajmu lebo sa risuje lepsie byvanie ...takze budeme si musiet zvyknut okrem ineho aj na to ze budeme vsetci spolu doteraz som bola skoro furt sama... moja urob si kazdy den nejakou malickostou radost potrebujes to tiez si len clovek 🙂

landakova
17. dec 2013

@luciauk ahojky tak ano ved tí dvaja su starší ked sa malé narodí budeu mať 11 a 6 rokov no u mna je vačší problem ked si predstavím slovo porod mam z toho obravský strach ale to asi každá🙂

luciauk
17. dec 2013

@landakova prave preto ti to pisem, lebo moje dievky mali 9 a 5 ,ked sa tretie narodilo. Boli velmi samostatne, chodili uz do skoly. Mas skusenosti a tak nebudes stresovat kvoli malickostiam. Krasne si to mimi užiješ 🙂 A co sa tyka porodu, tak sme na tom rovnako. Moj posledny bol najnáročnejší, tak mám tiež strach. Idem si postudovat trocha hypnoporody a skúsiť sa psychicky naladiť pozitívne. Možno nás práve čakajú krásne ľahké pôrody a zbytočne stresujeme 🙂

landakova
17. dec 2013

@luciauk dufam že hej nič ine nezostava len veriiť že to bude lahké🙂 a gratulujem k babatku

myzma
17. dec 2013

@landakova hovori sa, ze od troch deti sa to lame ... a vsetko ide "jednoduchsie" .... i ked je jasne, ze vekovy rozdiel hraje svoju rolu, no ty mas dvoch velkacov, oproti napr. mojich krpcom, co ani do skolky nechodia.... lame sa podla mna predovsetkym ludske ego, nase pohodlie, sebeckost a ine necnosti.... aspon podla mna... a niektorych zien, ktore to prezivali podobne, ked zistili dve ciarky na teste, ze cakaju dietatko v poradi tretie.... verim, ze deti su dar, ktory nepridava trapenia, ale obohacuje... ano, su to aj starosti, straostlivost, rozne situacie..... ktore vsak verim, ze su nam na uzitok a ucia nas milovat, obetovat sa, hladat to, co je blizneho, nie nase.... 😉 (i ked to nevylucuje potrebu oddychu a skutocnej dovolenky, nielen rodicovskej 😀 ) drz sa.... idem citat dalej, mam chvilu cas, deti sa uzasne sami hraju.... tak mam par chvil...

landakova
17. dec 2013

@myzma presne a výstižne si to napísala človek ma dva drobce odrastene a to tretie ked príde tak je to šok ako ty píšeš iné plany pohodlie atď🙂 dakujem za tieto uprimne slová...padli vhod

emilia25
17. dec 2013

my sme tiez zistili uz konecne ze cakame 4 babatko v piatok idem na potvrdenie tak hadam mi doktor uz konecne povie to najkrajsie co zena v zivote moze zazit.hrozne moc sa tesim.som naplnena obrovskym stastim a pocitom ze o 9 mesiacov budeme uz konecne uplne kompletna rodinka 🙂

tonjadabik2
17. dec 2013

Ahoj baby takze sa podarilo..som zabudla napisat.. dva testy pozitivne a cakame babetko 😀 . takze tak no.. 😀

tonjadabik2
17. dec 2013

@titulienka tak tak presne ja mam 10,6 a 3 a cakame dalsie. tak ako pises..ked sa najde system tak sa to da pekne bez problemu stihnut vsetko..aj ked tazko kedze mam maleho choreho..ale da sa..

tonjadabik2
17. dec 2013

Inak BABY NEMATE NAHODOU ZVYSNE MASTICKY ELOCOM A FUCICORT NA EKZEM? zhanam pre maleho..ak by ste mali nepotrebne velmi by mu pomohli Dakujem uz zhanam pomaly vsade..

otilia_b
17. dec 2013

Ahojte,babenky. U nás to bude tiež veselé 🙂 Ja už mám dve detičky (10 a 3) s bývalým,dcéra je viac-menej u neho,víkendy a prázdniny u nás,lebo vtedy sa treba postarať o program 😉. Môj priateľ už má tiež jednu dcéru (10),tá žije s jeho bývalou,ale chodí aj ku nám.
Rozhodli a dohodli sme sa,že by sme chceli aj spoločné bábätko,a aj sme na tom popracovali 🙂 Po prvej vynechanej návšteve,sme už vedeli,že sa podarilo,potvrdila to aj kontrola u dr. Najväčší šok prišiel o ďalšie 3 týždne,na ďalšej kontrole- keď mi dr. v brušku našla srdiečka a plodové obaly DVA 🙂 Rozdýchavali a predýchavali sme to veľmi krátko- chceli sme jedno,dostali sme dve 🙂 Bude to naozaj zábava, chvíľu asi aj fuška,keď sa drobčekovia narodia,ale baby sú už veľké a pomocníčky určite tiež 🙂
Po počiatočnom šoku,ešte aj terajšom občasnom strachu,ako sa to bude zvládať,ale hlavne po
prečítaní týchto 'pár' riadkov,čo ste sem babuľky napísali ma prechádzajú všetky tie obavy a stresy 🙂

luciauk
17. dec 2013

@otilia_b jeeej to je nadhera, gratulujem! 🙂

bubulka722
17. dec 2013

Ahojte! Ja mám dve detičky. Syn má 14 rokov a dcérka 3. Muž nechce o ďalšom dieťatku ani počuť, ale mňa to láme stále viac. Najkrajšie obdobie v mojom živote bolo počas tehotenstva a ja sa akosi neviem zmieriť, že to už viac nezažijem. Mám už 34 rokov, mm 40 a to je na môj vkus dosť vysoký vek. Veľmi dlho sme na dcérku čakali, muž má problémy s plodnosťou, takže ideme naplno a ja ako šibnutá čakám každý mesiac, že mrcha nepríde. Nechávam to teda na vôli božej, možno predsa... raz... V dobrom vám všetkým tehuľkám závidím, zároveň gratulujem a držím palce! Jediná hodnota v živote sú naše deti, všetko materiálne je pominuteľné a ja som presvedčená, že mať veľkú a fungujúcu rodinu je to najväčšie šťastie. Snáď na nás ešte jedna dušička tam hore čaká...

kacena4
23. dec 2013

"Pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prišlo na svet. Bol na svete a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal. Prišiel do svojho vlastného, a vlastní ho neprijali. Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno, čo sa nenarodili ani z krvi ani z vůle tela ani z vůle muža, ale z Boha.
A Slovo sa telom stalo a prebyvalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú ma od Otca jednorodený Syn plný milosti a pravdy."

Každé Vianočné sviatky prajem týmto citátom požehnané prežívananie sviatkou všetkým naokolo, pretože nebyť narodenia Nášho Pána nemohlo by sa stať ani naše neskoršie veľkonočné vykúpenie.

Preto Vám želám, aby ste tieto Vianočné sviatky prežili radostne v kruhu svojej rodiny, zastaviac sa, zamysliac nad tajomstvom narodenia sa nielen malého Ježiška, ale každého dieťatka, ktoré má či nemá šancu narodiť sa a žiť na tom to svete.

Požehnané Vianočné sviatky praje rodinka Demovičová, t.j. Kačena, Ľubko, Maťko, Nika, Chiarka a Chrobačik

dana_l
26. dec 2013

@landakova z porodu strach nemaj, ale z ludi ktori ti budu pri nom pomahat. takze len treba si postavit hlavu a nenechat sa nimi dirigovat. moje skusenosti s porodom su vsetky super, bola I bolest ale to k tomu patri. samotny porod bola nadhera. ludia v nemocnici boli velmi napomocni a starostlivi. drzim palce nech ten posledny porod bude ten najkrajsi

landakova
26. dec 2013

@dana_l dakujem🙂
ale ten strach patrí k tomu.