Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

stojdulka
3. feb 2013

@kacena4 predpokladám že máš pravdu, ja by som ani ten baldachýn nedávala, nie som veľmi zástancom záclon a všetkých takých pracholapačov no dievčatá chceli a laura pravidelne prevetráva tak uvidime ako dlho jej to vydrží

luciap7
5. feb 2013

ahoj dnes som si urobila test a vyšiel pozitívne . uz mam 3 deti dvoch chalanov jedno dievcatko ja neviem co mam robit manzel mi povie ze budu o nas hovorit ze sme ako romovia ja to dietatko chcem poradte mi prosim

stojdulka
5. feb 2013

@luciap7 ked už je tu, tak to má nejaký význam, nemyslíš?

luciap7
5. feb 2013

moj prvy moment bol plac ale potom som si uvedomila ze by som ho nikdy nedala prec nech si hovoria co chcu aj rodicia oni mi deti nechovaju dako prezijeme

mamama11
5. feb 2013

@stojdulka krásne si to drobčekovi nachystala, joj aj ja by som už chcela chystať, ale keď ani neviem, čo to bude 😅 a už rozmýšľam, že si dám zistiť, ale až tak v tom 36tt, nech si môžem pokúpiť podľa pohlavia kočík a pár vecí a zas 4týždne by som už mohla vydržať nevyzradiť to 😅
@luciap7 neboj vychováte a čo si myslia ostatní je fuk a možno výjde dievčatko do páry 🙂

elenaakiko
6. feb 2013

@luciap7 neboj sa, aj my máme doma dvoch chalanov a jedno dievčatko a čakáme ďalšie miminko, Reči iných si nevšímaj, ja to beriem tak jedným uchom dnu a druhým von. Je to vaša vec koľko detičiek máte, aj keby ste ich mali 10 😀 určite to dobre dopadne. aj ja som bola síce v šoku, keď som zistila, že čakáme štvrté, ale teraz sa veľmi teším 😵

monika74
6. feb 2013

@luciap7 neboj nebudú nech si myslí každý čo chce mi mame troch chalanov a teraz dceru a boli plánoví takže nerieš okolie 😀 oni ti deti nevychovajú a teš sa z drobčeka 😉

stojdulka
6. feb 2013

baby, ja som v poslednom čase taká pažravá, namôjveru zjem všetko a v akomkoľvek množstve...asi to bude tým že "chovám" chalana nie? hrozné ako som furt hladná 😝

mamama11
6. feb 2013

@stojdulka a ja čo potom čakám keď som hladná od cca 5tt? 😀

ewellina
6. feb 2013

@stojdulka
@mamama11 Ja som toto prežívala v takom piatom a šiestom mesiaci. Teraz ma to už prešlo. Už som hladná iba tak normálne. 😉 Ale chápem.

cakova
6. feb 2013

Ahojte dievcata,tak uz som v 25 tyzdni,dievcatko a nazadarilo bude stvrty chlapec...Pocity ake som mala na zaciatku uz pominuly a teraz sa sustredim nato aby maly ostal v brusku co najdlhsie...Som po serklazi a nalez je hranicny cervix dlzky 25mm cize krcok a s ditalaciou 5mm,klenby vyplnene.Tak mam naordinovany kludovy rezim,no pri troch detoch to nejde tak akoby som chcela,aj ked snazim.Tak nam drzte palce aby sme vydrzali bez hospitalizacie a co najdlhsie aspon do toho 36tyzdna...Poznate niektora takyto nalez,pri 3 som mala tiez
serklaz a vydrzala som do 37tyzdna....

marianax
6. feb 2013

@cakova ahoj mojka gratulujem tak pribudne dalsi mamkin ochranca 😉 drzim silno pedte a co najviac sa setri ak sa to da lebo verim ze to nir je take jednoduche 🙂

marianax
6. feb 2013

@luciap7 ahoj moja ja stale hovorim chlieb sa je a reci sa vedu ja mam doma dvoch chlapcov a tri dievcata tiez som pri poslednom tehu bola na zaciatku v soku prezila som hrozne chvile aj zdravotne ale ved to nie je hriech mat vela deti ak sa o ne dobre starame a milujeme ich mm bude edte navsvoje deti pysny a ty tiez nikto ich nevychova len vy tak nech si kazdy kuka do svojho taniera uzi si tehu zelam nech ho mas pohodove a zdrave babenko toto je najdolezitejsie nehovorim ze to bude jednoduche ale spolu to zvladnete a ostatni nech vas netrapia vsetko dobre 🙂

marianax
6. feb 2013

@kacena4 aj moj hra sach a to ho vtedy nerusaj no hruua nazaj su ti chlapy velke deti 😀

cakova
6. feb 2013

@marianax dakujem no snazim sa oddychvat,len najmladsi ma dva roky a tak ma stale taha po nieco s postele...snad sa nam podari zabojovat a maly sa nebude pytat skoro von,nechcela by som aby isiel do inkubatora.

marianax
7. feb 2013

@cakova to ti verim je este malicky aby pochopil ze mamina musi oddychovat tak snad aspon vtedy ak ti spinka pocas dna si oddychni a drahy tiez nech pomaha ak moze 😉

luciap7
7. feb 2013

@marianax
@marianax dakujem velmi pekne za vasu podporu tesim sa velmi na moju malu lasku

cakova
7. feb 2013

@marianax no keby nebol v praci,skoro cely den som sama,ale tak snazim sa oddychovat...

stojdulka
7. feb 2013

@ewellina no mna tá pažravosť prepadla teraz v siedmom až sa bojím čo z toho bude, normálne mi večer tečú sliny na slaninu...čo nechápem lebo nemám rada, no a o sladkom ani nehovorím, hlavne puding ma stále prenasleduje...normálne si pripadám ako závisláčka 😅
@cakova tak sa držte, viem že sa to ľahko hovorí, no oddychuj a všetko bude ok 😉

inak baby, je normálne že ma dr. od začiatku tehu ešte nekontrolovala od spodu? nič ani krčok nič, iné baby furt píšu že ich kontrolujú, niežeby mi to nejako chýbalo, no nechcem aby sa niečo zanedbalo....akurát na dalšiu poradnu mi povedala že mi bude brať výter, že sa to robí kôli nejakému bacilu či nebude treba atb pri pôrode... 🙂

cakova
7. feb 2013

@stojdulka dakujem snazim sa,no ze vas nepozerali odspodu sa mi nejako nepozdava,mna na kazdej poradni a tak sa vlastne dozvedeli,ze sa otvaram.No a a j teraz ma kontorluju po serklazi odspodu.....a co sa tyka tej jedlosti,toiez mi chuti papat a riadne a vsetko piate cez deviate,to tie hormony...

mataklinec
7. feb 2013

@luciap7 presne toto som prežíval ja, ked som čakala moju najmladšiu Milušku... Len rozdiel bol v tom že manžel sa tešil na dalsie bábo, ale moji rodičia a ludia v okolí ma prehovarali na potrat a dost nás odsudzovali. Teraz som štastná že Milka je tu s nami, že je zdravé, múdre dievčatko, ktoré lúbi nás a samozrejme aj my ju....Držím palčeky 🙂

giuska
7. feb 2013

@deina2005 ahoj,ja,čakam.štvrtebabo

ewellina
7. feb 2013

@stojdulka ani mňa doki nekontroloval "zo spodu", ale to, či sa kŕčok otvára alebo nie, vidí na ultrazvuku a ten absolvujem pri každej poradni.

stojdulka
7. feb 2013

@ewellina aha, vidíš a to čakám štvrté a také neviem..mne tiež robí usg na každej poradni, teda vždy skontroluje či je všetko ok a možno i krčok kontroluje a ked je v poriadku tak ma tým nezaťažuje...a zistím to i niekde v knižke? tam nezapisuje?

erika1
7. feb 2013

@stojdulka mna tiez este nekontroloval dr.odspodu,kazdu poradnu mi robi utz a v tabulke na zadnej strane tehotenskej knizky su aj udaje cervix dlzka a cervix vezikulacia,tak tam to zapisuje co nameria ultrazvukom...inak vas tu baby zdravim,sem-tam vas tu precitam 😉,tiez cakame 4 ,vytuzene dievcatko po 3 chalanoch 🙂

mamama11
7. feb 2013

@cakova no máš to ťažké šetriť sa pri troch deťoch, držkaj sa a oddychuj aspoň keď sa dá, ostatná robota počká 🙂
@stojdulka ani mňa nepozerá dr. len na začiatku tehu a dosť a uzv mi robil len na začiatku a potom v 10tt a bude až v 20tt, takže neviem ako meria krček, či mi to vidí na očiach,či čo 😀 ale viem, pri treťom tehu mi až ku koncu kontroloval, asi keby bol nejaký problém, že ja niečo cítim, tak kontroluje, ale teda neviem, či to žena cítí, že sa jej skracuje 😒 a potom určite kontrolujú rizikové pacientky, čo mali predchádzajúce tehu problémy 🙂 no neviem, nejak sa tým nestresujem 🙂
@giuska gratulujem a držkaj sa 😉

cakova
7. feb 2013

@mamama11 dakujem pekne budem sa snazit,len mi stale trpnu rodidla,neviem ci jje to dobre alebo zle...no snazim sa

stojdulka
8. feb 2013

@erika1 ja v knižke tam nemám nič zapísané, teraz 20idem do poradne tak sa jej opýtam na to...a inak my to máme opačne po troch babách čakáme chlapčeka 😉

stojdulka
8. feb 2013

@mamama11 šak ani ja si z toho nerobím ťažku hlavu, no je my divné že baby v teme (aprilovky13) vypisujú furt že im ho kontrolujú a ja nič...vieš nechcem nič zanedbať po predchádzajúcom nezdare a ešte k tomu mi záleži na tom aby bol malý ok... 😉

mamama11
8. feb 2013

@stojdulka no veď to je prirodzené, že sa o to zaujímaš, keď vieš, že sa to robia a tebe to nikto nerobí s okrem toho po tom predchádzajúcom nezdare 😉 ja napr. tiež teraz riešim , keď spominajú baby, že po tripple testoch im dr. robil ešte kontrolný screening, kontroloval nosovú kostičku a šiju a ja o ničom takom neviem,, že by mi dr. robil, no po tripple testoch určite nie , lebo to idem až teraz 13.2. na poradňu a posledne som mala uzv v 10tt, takže kedy by mi to bol kontroloval? a ani pri Naďke si to nepamätám, že by to kontroloval, možno v tom 20tt áno, ale nespomínal, ale ja som sa držala tých tripple testov, keď mi povedal, že sú negatívne a sono v 20tt tiež že bolo v poriadku, tak som bola spokojná, ale teraz tiež nad tým dumám, že či niečo nezanedbáva 😒 a vlastne aj to sono, že robia niektorí doktori na každej poradni, mne robí len tie predpísané v 10,20,30,36tt , že viac robí len keď je na niečo podozrenie, že je to nezdravé pre dieťatko, ale ja takto vôbec nemám prehľad, ako bábo rastie a tak, či je v poriadku, či dobre priberá, už teraz keď kopká, tak som spokojnejšia, že sa mi cez deň ozve, tak si poviem, hádam je v pohode, keď sa pravidelne ozýva 🙂