Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

lucia2207
29. dec 2013

@luciauk prosííím ťa a ako si ho pehovorila??? JA prehováram,no nedarí sa mi veľmi 😀 asi sa bojí,že by bol 4 chalan,ale ja by som brala aj 5 chalanov, len mu nejdem vysvetliť,že chcem veľkú rodinu. 😀

luciauk
29. dec 2013

@lucia2207 argumentmi a ženskými zbraňami 😀 a keď mi po troch rokoch došla energia a vzdala som to, v tom memente tam boli dve čiarky 🙂

janka0276
29. dec 2013

kočky gratulujem Vám , ja som vždy tiež túžila po velkej rodine, mám tri detičky, keby najstarší nebol ťažko zdr. postihnutý, isto by som ešte aspom jedno chcela. Ked vidím aj u nás v škôlke rodinky ktoré majú 4 a viac detičiek , tak im aj v duchu trošku závidím (v dobrom 🙂 ), tiež ma to niekedy tak prepadne, že rozmýšlam nad tým, ale u nás to už asi nebude 🙂 Aj tak dakujem bohu za tie 3 a vždy sa čudujem ludom, ktorí majú jedno dieťa a povedia že viac si dovoliť nemôžu, lebo by mu nemohli dať všetko :( Môj stredný syn má kamaráta, ktorý je jedináčik, má všetko, a vždy nášmu povie "tebe je, ty sa máš s kým doma hrať a nikdy sa mu od nás nechce ", aj ked niekedy je to divoké, ale nemenila by som 🙂

lucia2207
29. dec 2013

@luciauk dík ,no tak idem na to 😀DDDDDDD

misaelka
29. dec 2013

@danjelca presne suhlasim a myslim si o nich svoje... preco takymto zenskym sa rodia deti kolko chcu... ale co uz.... a bars ma aj ukamenujte je mi to jedno....

terkalr
29. dec 2013

@luciauk no ja sa musim posnazit,lebo vek nepusti...neni dna aby sme sa o tom nebavili,lepsie napisane,stale mu to nadhadzujem do reci.Uz som si povedala,ze skusim nato nemysliet a nechat mm na pokoji,ale neda mi to.Den za dnom uteka... 😒

nana80
30. dec 2013

😀 ahojte baby tak ako trávite predsilvestrovský den? ja pracovne varím periem upratujem ..a to sa ma moj muž pýta čo my na tej ,,materskej dovolenke,, chýba 😲

terkalr
30. dec 2013

@nana80 prave som sa vratila z nakupu, pradlo uz povesane, suche zlozene a v skrini, obed bol zo vcera...takze vlastne tiez pracovne...vysavat teraz nemozem,malinka mi zaspala v aute a len som ju preniesla do postielky.tak som rychlo odbehla sem ...a ked sa zobudi,budem mat inu robotku-okolo nej..a snad povysavaju aj chlapi moji 🙂

snehovavlocka
30. dec 2013

@nana80 my nejako zvlast nesilvestrujeme, cize dnesok klasika- upratovanie, pranie, varenie a nejake tie hry 🙂 a zajtra to bude podobne 😅

myzma
2. jan 2014

ahojte, zienky,

mozem sa spytat na taku vec, co sa tyka sklbenia vasho rodinneho a profesijneho zivota? zaujima ma, ci ste sa rozhodli byt mamami na plny uväzok, alebo sa planujete nejako vratit do prace, alebo ste sa vratili.... kazda z nas je na tom s detmi inak, vek mame iny, vzdelanie, pracovne skusenosti pred detmi, ci pomedzi porody, zazemie a podobne.... no zaujima ma to...

ja mam 30 rokov, o chvilu budeme mat tretie mimco, deti mam za sebou, cize od 2008/2009 som oficialne doma... mam odrobenych 8 rokov... 5 rokov som robila v oblasti, ktora mi je blizka a je to skor poslanie ako praca.... neviem si predstavit navrat do pracovnej sfery (myslim 8hod pracovna doba), kym deti nebudu aspon skolopovinne a samostatne.... velmi uvazujeme s manzelom nad profi rodicovstvom, v podstate to je oblast, v ktorej som posobila - nahradne rodicovstvo, pomoc rodinam v krize, deti z DD - jednak je to tuzba v mojom srdci a jednak by som si "osetrila" tuto vec, nastup do TPP, byt doma s detmi... (nechcem, aby to vyznelo nejako vypocitavo a neuprimne, prosim rozumejte ma spravne 😉 ) ale ak sa touto cestou nevydame, tak nejako neviem, co "dalej".... zijeme financne na doraz, no nic nam, vdaka Bohu, nechyba, a zhodli sme sa, ze pokial nemusim, tak nech som doma s detmi... preto nam ani skolka "nevonia", ale to je na inu temu...

budem rada, ked sa pozdielate s touto oblastou i vy....

kacena4
6. jan 2014

@myzma ahoj nejak ma to tahalo kuknut sem a uz viem preco 😀 😀 😀 😀 😀 PanBozko ma poslal nech ti napisem odpoved na tvoju otazku ohladom sklbenia prace a rodiny 😀 😀 😀
ja mam tiez deti po roku po pravde chvilu po tom som robila v kancli a neslo to hoci som chcela cely zivot robit s papiermi bol to moj zivot nasledne sme zalozili materske centrum a stalo sa to mojou srdcovkou praca s detmi a nejako som sa cez to dostala az k prace profirodica teraz to robim s malou prestavkou z 6ty rok a som spokojna su to moje najkrajsie roky stravene s rodinou, hoci aj najvycerpavajucejsie. ale su stravene s detmi s rodinou. hoci nebyt pomoci manzela nezvladla by som to. pretoze nik z rodiny mi nikdy s detmi ani s biologickymi nepomahal nieto este s domovackmi takze sme na to s manzelom boli sami a poviem ti su to deti velmi tazke nie len po zdravotnej stranke co velmi casto su ale najma po psychickej su to deti zranene, najma tie starsie. takze ak sa rozhodnes pre profirodicovstvo musite si byt obaja s rodicom na 1000% istý dlho nevydrzite. ale je to velmi krasna praca a obohacujuca ale tiez aj narocna.
my by sme raz ked uz to bude nad nase sily, striedat deticky. chceli zobrat do pestunstva 1-2 neumiestnitelne deti. sak uvidime nakolko budeme vyhoreti. ale co sa tyka rodinneho zivota velmi nam to pomohlo v tom, ze som sa mohla poobede venovat detom s ucenim, doobeda som si vybavila domácnost, navarila upratala pobehala lekarov ked boli deti chore bola som s nimi doma. ale na druhej strane vsade so sebou "nosis" cudzie dieta a vacsinou romske niekde sa na to "divne" pozeraju
ale mna to hreje pri srdci 😵 😵 😵 😵 😵 😵
takze drzim palceky pri rozhodovani
a neboj tato praca nie je na zbohatnutie zakladny plat je tusim nieco cez 400€ ak si vysokoskolacka tak cez 500€ takze ak chces bohatnut tak v inej praci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hold je to statna tabulkova praca

luciauk
6. jan 2014

@myzma neznies vobec vypocitavo. To je ťažká voľba. Budem vám držať palce! Poznám to len z kníh, ale klobúk dole pred každým, kto sa odhodla a vydrží @kacena4 😉
My sa s manzelom striedame v praci . Ja robim od 7-13 h a on od 14-22 h. Nepozname vikendy ani sviatky. Ja sa starám o starých a postihnutých ľudí u nich doma. Dostala som sa k tomu náhodou, ale po skoro piatich rokoch začínam veriť, že to nebola náhoda, ale osud.

luciauk
6. jan 2014

@kacena4 € 400? To srandujes? Ufff

myzma
7. jan 2014

@luciauk no ten plat je mizivy, ludia to fakt nerobia pre peniaze... ale vidim to ako jednu moznosti,a ko slblit rodinu s moznostou pracovat a mat "odpracovane" roky, odvody... je to realny zivot a ked nemas odvody, tak platis si sam, isto vies, ze su to brutalne sumy, uz i minimalne odvody.... je skvele, ako sme kazdy iny a ze niekoho to taha k detom a sirotam a niekoho k vdovam... obrazne povedane.... ja obdivujem teba, lebo too je pre mna a podla mna ovela narocnejsia praca.... ale hodnotim to asi podla toho svojho obdarovania a talentov... ze toto je podla mna ovela tazsie.... i vam drzim palce... Bohu je mile, ked nezabudame na slabych a tych na okraji spolocnosti.... a tymi su prave i siroty a vdovy (pouzivam biblicky jazyk, snad ti to nie je cudzie)

jaj, zienky, mam pokazeny net..... takze sa asi ozvem, ked uz budeme piati.... sa to blizi, doktor vravel, ze budeme radi, ak potiahneme do 38tt... takze sme v ocakavani....

vsetko dobre vsetkym

@kacena4 dakujem za odpoved, moje pismenka hore patria i tebe

emita
7. jan 2014

môžem vám tu vkĺznuť? Aspoň budete vedieť že vás čítam 😀 a snívam o veľkej rodine... 🙂
bavíte sa o čistej mzde? Lebo ak áno mne to príde v pohode. Keď som po materskej nastúpila ako učiteľka, mala som 420-pred 2 rokmi. Akurát že ako učiteľka mám pracovnú dobu a ako profi 365 dní, 24 hod... Tiež som dlhý čas reálne zvažovala možnosť profi rodičovstva, len som si všimla že odkedy sa hovorí o juvenilnej justícii, niektorí ľudia vnímajú profi rodičov negatívne. @kacena4 ty si si to nevšimla? Každopádne si viem predstaviť robiť túto prácu, takže ti fandím @myzma

kacena4
7. jan 2014

@emita nie je to zakladny plat a skus n nastudovat o juvenilnej justicii nieco viac vobec nic to nema spolocne s nami s profirodicmi ci s detmi s detskych domovom. je to len velka bublina nafuknuta "niekym" z anglicka.... ☹ dieta je odobrate rodicom LEN vtedy ked su na to vazne dovody. my nie sme v anglicku a nemame ani tak skoro nebudeme mat take zakony ako maju oni

emita
7. jan 2014

@kacena4 mám toho naštudovaného asi až príliš 😀 a práve pri tom študovaní som sa s tým stretla že útočili na profi rodičovstvo že štát sa už pripravuje na odoberanie detí a školí profi rodičov, čo mi samozrejme prišlo ako paranoja. Snáď máš pravdu že nebudeme mať také zákony, lebo z toho až mráz behá po chrbte 😖

kacena4
7. jan 2014

@emita vies ja robim profi uz 6 rokov a zakon o profirodicovstve funguje asi takych nejmin ak ne vic ako 16 rokov tak co to ma spolocne s JJ ????!!!! to akoze odvtedy nas skola len im to nejako dlho trva ha ha ha to len ako horovrim niekto rozmazol anglicanov a vypichol co im vyhovuje

emita
7. jan 2014

@kacena4 nehádam sa. z mojej hlavy to nevyšlo. Prajem veľa síl do ďalšej tak namáhavej a nedocenenej práce.

kacena4
7. jan 2014

@emita dakujem

aminka5
8. jan 2014

Ahoj zienky! Nakukla som tu na chvilku, ze sa inspirujem... je tu niekto kto ma 5 deticiek? (nestiham vsetko citat) Mozno sa nieco naucim nove. My si zvykame, najmladsi ma necelych 5 mesiacov. Ako mate zorganizovanu domacnost? Pomaha vam niekto? Dakujem za vase postrehy

bejatka08
10. jan 2014

@deina2005 Ahoj, ja mam doma styri deticky, posledne dve boli uplne mimo planu, ale su krasne, zdrave a robia mi velku radost, ja som vzdy chcela velku rodinu, aj manzel aj moj ocko su zo styroch deti, tak to asi mame v rodine 🙂

mimkao
10. jan 2014

@aminka5 ahoj, ja mám šesť, tak ak chceš inšpiráciu, tak ťa práve inšpirujem k šiestemu. 😀

bejatka08
10. jan 2014

@aminka5 Ahoj, ja mam styri a organizovanie domacnosti - NEMOZNE. Ak by som aj neviem ako chcela, neda sa to, ja som na ne sama, nikto mi nepomaha, okrem manzela, ale ten chodi vecer z roboty, tak viacmenej som na to sama. Niekedy uz fakt nevladzem, je to dost fyzicky aj psychicky. Aleuz len pockat, kym odrastu 🙂

bejatka08
10. jan 2014

@mimkao To je krasne, tolko deticiek. Ja milujem deticky, ale v dnesnej dobe by som si uz na dalsie asi netrufla. Klobuk dole! A ako to prosim ta vsetko stihas?

mimkao
10. jan 2014

@bejatka08 no, keď ich ráno všetkých porozvážam, tak potom som do štvrtej iba s najmenším krpcom. Vtedy porobím čo treba, aby, to mohli tie tornáda po príchode zo škôlky, školy opäť rozhádzať... 😀 A tak ide celý týždeň. Víkendy je manžel doma, takže máme také lážo-plážo... 🙂

bejatka08
10. jan 2014

@mimkao Tak to u nas su najvacsie tornada dve najmladsie. Strarsie su uz samostatne, teda aspon v istych veciach, ale drobci to je konecna, len co rano vstanu, ani neotvoria poriadne oci a uz to doma vyzera ako po vybuchnuti granatu a ked pridu starsie, tak dva granaty 🙂 ale kolobeh mam asi podobny ako ty.

mimkao
10. jan 2014

@bejatka08 tak ja to mám dobré v tom, že tie najživšie rozhadzujú v škôlke, teda aspoň doobeda. Najmenší bude mať ešte iba 4 mesiace, takže ten zatiaľ počúva 😀
Ináč, práve dnes som bola u dr. na gyn. lebo som si robila test a vyšla mi tá tehotenská čiaročka úplne malinko ružova, ale bola tam. A keď som to zbadala na teste, tak som sa už iba smiať začala.... 😀 Ale dr. povedala, že tehotná nie som, takže siedme bábo sa nekoná... 😀

lucka127
11. jan 2014

@zymga jeej mi budeme mat nejako podobny termin men vychadza tiez na august som daky 7-8tt😉 dam presne vediet vo februari dala som sa objednat az na 13 tt aby som si usetrila tu hnusnu sondu zdola 😀 😀

zymga
11. jan 2014

@lucka127 ja idem v utorok na poradnu tak mi doktorka upresni ktory tyzden som.podla poslednej ms som v 8tt