Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

stojdulka
28. máj 2013

@luba41 ja tiež predpokladám že už budem mať zavedenú mykozu pretože mi beleje okolie rany a na tampone zostáva také žlté, asi vyskúšam ten imazol ako hovoríš, laktačná mi kázala bepantenom natierať a hlavne vetrať, ked ja nemôžem chodiť hore navoľno, jednak mám strašne ťažké prsia a ked ich nemám "podopreté" tak mi z nich tečie mlieko

@mamama11 ty si teraz na seba dávaj pozor, a dávaj vedieť ako sa máte 😉

90101
28. máj 2013

@deina2005 ahoj, ja mam 4 deti. troch synov a konecne aj dcerku. ma 6 mesiacov.

stojdulka
2. jún 2013

čavte baby, tak ja som sa nakoniec rozhodla namiesto mastičky zmeniť laktačnú a dobre som urobila, tá nová hned prišla na to kde je problém, malý má dolnú peru podsunutú pod hornú a tak mi prištikuje bradavku a z toho sa robia ragady, ukázala mi polohu ako správne v takom prípade kojiť a čuduj sa svete je to lepšie, oveľa lepšie a taká maličkosť, na rany mi dala miešanú mastičku z lekárne že tie "komerčné" mám zahodiť tak dúfam že sa rany rýchlo zahoja a mi sa už iba budeme tešiť z dlhého kojenia 😉

veronka30
3. jún 2013

@90101 ahoj ,ja mam tiež troch synov a teraz čakame štvre,neplanovane,,ale priliš skoro,lebo najmladši ma len 1 rok,chcem sa opytať ako si preživala to 4 tehotenstvo,bolo v niečom ine ako ked si čakala cchlapcov,kedy si vedela že to bude dievča,aj ja tajne dufam v dievčatko,,so m len v 12 tyždni,stale sa sledujem ,ako to bolo u teba,vdaka

dana_l
6. jún 2013

@stojdulka super ze si nevzdala napriek "radam" odbornicky a zistila problem. clovek sa nemoze spolahnut len na jednu osobu ale hladat dalej ako pomoct.

stojdulka
6. jún 2013

no baby s tými mojimi cicami žiadna sláva, štípanie je síce na ústupe no kojenie bolí jak šľak, už sa modlím len aby zabrala tá matička ale neviem aký to bude mať efekt, pretože matúš mi aj napriek tomu že sa mu snažím vyslovene napchať bradavku do úst chytá iba koniec a furt tie ragady dráždi....dohodla som si s laktačnou dalšie stretnutie že mi znovu ukáže nejaké iné polohy ako ho "oklamať", aby sa prisával ako má, i ked sa vtedy riadne jeduje, normálne kebyže mi niekto povedal že budem mať také problémy pri štvrtom kojení tak mu zaťukám na čelo

a ešte jeden milý zážitok, mm chcel vidieť že aký to je vlastne problém s tým prisatím tak ked sme sa kojili sa naklonil blizúčko, malý akoby naschvál pustil cicu a mm doslal zásah rovno medzi oči mliekom ako vystreklo z bradavky a malý hned na to práskol taký bezzubý úsmev som myslela že ma rozpučí od smiechu ako to komicky vyzeralo

dana_l
6. jún 2013

@stojdulka 😀 😀 😀 no budete sa na starobu smiat ako sa maly kojil

dana_l
6. jún 2013

@stojdulka inak ja som mala raz tiez obdobie ze ma bolel jeden prsnik- akurat maly ho maval (delila som strany pre deti) a potom som zistila ze tam mam upchaty mliecny kanal a preto to bolelo a nie ze maly ma hryzol a zle tahal .

janka71276
7. jún 2013

@kacena4 Ďakujem za uvítanie, dúfam, že to zvládneme...Obdivujem ťa, koľko detičiek máš a zvládaš. Je to úžasné povzbudenie pre nás ostatných 🙂 🙂 🙂

zuzulik27
20. jún 2013

nuz baby, pridavam sa k vam aj ked momentalne zuuuuuuuuufala. cakam 4. babo mam 3 deticky, (dievcata 5,5 a 4 a chlapec 2) a nevymenila by som ich za nic na svete. no uz tretie bolo neplanovane aj ked teraz nelutujem. ale 4-te? neviem si predstavit ako to zvladnem fyzicky a ani psychicky. a tiez ako budu na mna vsetci pozerat. uz teraz pri 3 detoch si pripadam jak dojna krava a ze tak na mna aj vsetci pozeraju. co bude teraz pri 4.tom? je tu niekto aj veriaci? nakolko sa to da povedat ze jednoducho je to bozia vola, ze on to tak chcel, ze take je moje poslanie. ani o jedno dieta sme sa nesnazili a aha bude 4. sestra robi vsetko mozne aj nemozne a nedari sa jej otehotniet. no aka je to spravodlivost?

ewellina
20. jún 2013

@zuzulik27 Ahoj. 🙂 Vitaj v klube. 🙂 My máme štyri detičky v podobných vekových odstupoch ako ty. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí ťa budú odsudzovať a tiež ľudia, ktorí ťa budú obdivovať. Takže toto fakt nerieš. Aj Ježiša mnohí odsudzovali a predsa on bol jediný dokonalý. Takže naozaj, naozaj sa vykašli na to, že ťa (niektorí hlúpi) ľudia budú osudzovať. 😉
Skús sa na veci pozerať z tej lepšej stránky. Síce je pravda, že niekedy je to na zbláznenie, ale na druhej strane, takáto situácia prináša aj krásne momenty. Môj malý sa teraz začal na mňa usmievať a keď mu večer spievam, tak "spieva" so mnou, čiže počúva a pritom vydáva také rozkošné bábätkovské zvuky. 😵 😵 😵 Tak hlavu hore, teš sa na dieťatko. 🙂 Užívaj si všetko pekné, čo ti život prináša. Každé dieťa je dar a nie je to len hlúpa fráza.
A áno, ak je to dieťatko už tu, určite je to Božia vôľa, že je tu. Som veriaca. 🙂

ewellina
20. jún 2013

@zuzulik27 A ešte - žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. 😉

snehovavlocka
21. jún 2013

@zuzulik27 neboj sa. nie je to lahke,ale Boh nam nikdy nenalozi tazsie bremeno,nez mozme uniest (samozrejme s Jeho pomocou). no a co sa tyka tvojej sestry....tazko sa hovori o spravodlivosti. nase ponimanie spravodlivosti je ine ako Bozie. sestra teraz nema dietatko,ale moze mat neskor (to nikdy nevies a poznam zopar parov,co roky nemohli mat a potom otehotneli prirodzenou cestou o 6,7 mozno aj viac rokoch), mozno by jej dietatko bolo vazne chore a to by niesla tazsie ako to,ze nema ziadne, mozno by to neuniesol jej muz a opustil by ju, mozno.... jednoducho, len Boh vie, preco su veci tak ako su. mozno ona nema prave preto,aby mohla tebe pomoct s tolkymi. raz som pocula od jednej zeny taku myslienku: "Boh niektorym ludom dal viac deti a inym ziadne,aby sa ludia ucili vzajomnej laske a aby ti bezdetni mohli pomohat tym s viacerymi detmi...len ludia to este akosi nepochopili..." neviem,ci to Boh myslel prave tak, ale aj tak sa mi to paci.
zazerat na teba isto budu mnohi, budu hovorit,ze si nezodpovedna a blablabla...ale ako pise @ewellina, najdu sa aj taki,co ta budu obdivovat. mozno prave tvoj priklad niekoho povzbudi,aby prijal dalsie dieta a nesiel na potrat. a pozeram,ze s ewellinou mame rovnako stare babatko (2m a 1tyzden)- aj my si pospevujeme a usmievame sa 😀 😀 😀
tak verim,ze bude dobre a budete sa na dalsie babatko tesit 😉

dana_l
21. jún 2013

@zuzulik27 I mne bolo povedane ked ludia poculi ze cakam dvojicky - radsej tebe ako mne. takze nieco na tom je ze myslime si ze uz sme na "konci" a ono sa ten koniec prelozi niekam daaaaleko.
my sme boli troche viac zaskoceny ako ty. planovali sme tretie. nedarilo sa a ked sme povedali ze teda dobre, budu dve a budeme stastni vo stvorici tak som zistila ze som tehotna. dokonca s dvojickami. takze prekvapenie obrovske. hlavne ked nikto v rodine dvojicky nema tak som nemala ziaden "predpoklad" ratat s takou moznostou.
urcite to nebude jednoduche. ohladom druhych ludi, nech si trhnu nohou. ja som tiez zo 4 deti a bolo super. clovek nemal vsetko ako ostatne deti ale mali sme sa I tak dobre. mozno nas to naucilo viac si vazit veci lebo sme ich nedostali tak vela.
ono ked je zena tehotna tak sice vie ze ma babatko ale pokial ho nedrzi tak si nevie uvedomit co by vlastne "urobila" tomu babatku keby sa rozhodla kvoli zlej (financnej) situacii dat ho prec.
u nas rozhodl "pre" tiez fakt ze moje uplne prve tehotenstvo skoncilo neuspesne. takze som si uz nevedela predstavit ze by som bola tehotna ale na konci by boli prazdne ruky.
drzim palce a ked sa budes potrebovat vyrozpravat ak len napis. podpora pomoze.
ale hlavne je na tebe ako sa rozhodnes - ci za alebo proti

pasatko
21. jún 2013

caute baby ajja mam styry deti a nemenila bysom sice niekedy som zrela na psychiatriu ale potom je zas dobre a zuzulik27 drz sa zvladnes to neboj a na ludi kasli je tvoj zivot a nie ich tak drzim palce

zuzulik27
21. jún 2013

jaaaaaaaaj baby dakujem vam velmi pekne za odozvu. to ze si ho necham to viem naisto. pred rokom som potratila a doteraz ked si na to spomeniem tak s tym nie som uplne vyrovnana. takze si neviem predstavit ako by som sa zozierala keby som vedome isla na potrat. takze aspon v tom mam jasno. vam sa mozno lahko hovori. no ja mam manzela ale len na oko.(jazdi na kamione). vobec mi s detmi nepomaha a ani v domacnosti. a celkovo sa viac hadame ake pekne rozpravame. a to 4.te babo sa hned vyjadril ze potrat. viem ze budem na vsetko sama. jedine sestra mi je oporou, ona je moje svedomie, nedovolila by mi ist na potrat, stale mi dohovara ze bude dobre atd. atd. aspon ze byvam s mojimi rodicmi, mamke zatial tajim pokial to len bude mozne, lebo ju na mieste vystrie ked sa to dozvie. svokra sa tvari ze neexistujeme. hlavne ze takmer v prvej lavici v kostole sedi....(ale to bude vinou MM ktovie co vsetko jej o mne a mojej rodine naklamal) a tiez ano peniaze. nikdy sme ich nemali, aj teraz mame dlhy. keby nebolo mojich rodicov sme na ulici.

90101
23. jún 2013

@veronka30 cele tehotenstvo som nevedela, ci to bude dievca, ci chlapec. Az ked som porodila...bola to uzasna sprava, ked mi lekar povedal, ze je to dievca. Ako som prezivala? Tiez to nebolo velmi planovane ( zj ked som vzdy chcela mat vela deti). Najviac ma trapilo ako to prijme moje okolie, ako to budu vnimat susedia atd. Mam vsak velku oporu v manzelovi a ten sa na to velmi tesil🙂 Neviem ako mas stare deti. Ja som mala prvych troch kazde dva roky. Bolo to dost, hlavne ked sa narodil treti syn ( to mal vtedy ten najstarsi iba 4 roky, druhy syn 2). Myslim si, ze go bolo vtedy ovela horsie ako teraz. Predsa len teraz su uz starsi. Medzi dcerkoua najmladsim synom je uz vacsi rozdiel (3,5roka). A este velmi zavisi ake bude vase babatko. Nasa mala je dobre dieta (i kwd sa to uz meni po 6mesiacoch, menej spi a rada sa nosi, tak vela toho uz neporobim). Prajem vela sil aj pocas tehotenstva aj po tom.

veronka30
24. jún 2013

@90101 a tehotenstvo s dievčatkom bolo ine ako s chlapcami,lebo ja mam taky pocit že to je stale rovnake,myslim či si aj tvar brucha mala iny alebo niejake chute ine alebo niečo ine ako u chlapcov,budem rada ked odpovieš,vdaka

stojdulka
24. jún 2013

čavte baby, absolútne nestíham, všetko na mna letí...robota, dom, deti....ale nedá mi pochváliť sa s naším malým smejom

90101
25. jún 2013

@veronka30 priznam, ze brucho som mala aj pri chlapcoch ine. Takze babske hodnotenia, ze to bude chlapec, ci dievca podla tvaru brucha, vobec neplati. A chute....nepamatam sa, ze by boli nejake ine. Aj plet som mala vzdy peknu, takze nieco take, ze dievca berie krasu sa mi taktiez nepotvrdilo. 🙂

veronka30
25. jún 2013

@90101 tak to si ma potešila,lebo sa stale porovnavam s predošlymi tehotenstvami,nechame to na osud,čo bude

tunylyk
25. jún 2013

@stojdulka smejulo nadherny 😀

vierula
25. jún 2013

Ahojte baby. Tak ja som tu uplne nahodou a mam len dve deti ale neda mi zareagovat na to, ze ako sa ini ludia na vas pozeraju. Ja ked vidim viacdetne rodiny mozem vyjadrit len uznanie, obdiv a keby sa dalo podporu na kazdom kroku. No a prave mi krpec zhodil obrovsku dracenu...takze bezim...drzte sa a kaslite na blaznov.....

mamama11
25. jún 2013

@stojdulka malý je rozkošný 😵 a strááááášne sa mi podobá na Laurinku 😲 🙂

90101
25. jún 2013

@veronka30 hlavne nech je babo zdrave

stojdulka
25. jún 2013

@mamama11 presne tak, minule som bola v pokušení obliecť mu niečo z vecí po laure a porovnať ich 😉

sonetka
1. júl 2013

pridávam sa k vám ,mám 3 chlapcov vek 11,8,a 2,5 a teraz som v 10 tyždni vôbec nebolo plánované a že vraj to bude chlapec .ked som otehotnela nemohla som sa z toho za týždeň spamätať ale už som to nejak prijala a okolie ?hrozné reakcie a hlavne rodina ale čo už sú to moje a nedám ich za nič na svete .moje trápenie ale aj veľka radosť . 😀 😀 😀 😀

marianax
2. júl 2013

@stojdulka juuuj bobacik krasny tak by si ta teta maja vybozkavala 😀

marianax
2. júl 2013

@sonetka ahoj moja si tu vitana 😉 ako krasne si to napisala pripomina mi to mna ked som sa dozvedela ze cakam lukyho zaciatok bol tazky ale potom sa to krasne poriesilo a som vdacna ze ho mam 🙂

sonetka
3. júl 2013

@marianax dakujem veľmi pekne som rada že aj niekto iný to tak berie ako ja 🙂