Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

mamase
25. sep 2013

@myzma
ahoj, ja som momentálne na zač. 14 tt, a ako píšeš vyššie, presne tak s cítim (som rada, že nie som sama, lebo už si občas pripadám mimo, nenormálne, že ma netešia ani vlastné deti☹, fakt by sa zišlo vypnúť a na chvíĺu vypadnúť z jedného kola- aj keď mi chodili do školky, ale celé prázdniny som bola (mimo 2týždňov spolu s manželom) so všetkými doma sama- chcelo to vtedy len presný režim-v skratke raňajky, nákup+prechádzka+ihrisko, varenie, obed, najmenší spánok, zatiaľ čítanie, kreslenie so staršími, olovrat a zase von ...teraz na zimu to je už s pobytom vonku ťažšie, ale vždy aspoň na chvíľu (nie sme z cukru a doma by sme sa zbláznili🙂
keď som čakala tretie, tiež sme rýchlo dokončovali dom, reakcie rodiny na tretie tehu som so slzami prehltla a nevšímala si ich (teraz by chrustika nikto za nič nedal), v 5 mes. som sama s manželom upratovala celý dom po majstroch a sťahovala, aby sme mohli čím skôr bývať - bol to zaberák...
reakcie na štvrté ani nekomentujem - len som oznámila- aj tak sa to raz dozvedia, nech si to predýchajú sami...(ja som tiež musela 🙂
čo sa mi dosť osvedčilo- podobne ako písali maminy vyššie, robiť domáce práce s deťmi, resp. popri nich, aby videli, čo všetko treba doma urobiť- teraz už sami občas čo to pomôžu, a na voľné chvíle sme mali všelijaké zošitky na písanie, nalepovanie , s rôznymi úlohami, bludiská, hľadanie rozdielov, radi mali aj časopis včielka

avanti
25. sep 2013

@myzma - prepac, som asi uplne nedocitala tvoj prispevok uvodny 😉
Ale mas moje sympatie a obdiv a drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo, aj s babatkom aj s venovanim sa starsim detom 🙂

myzma
25. sep 2013

@avanti vsak uplne v poriadku, to ty mas moj obdiv, ja som v stave dve deti a tretie na ceste, ty mas uz tri... a ako pozeram ten vekovy rozdiel medzi detmi, budem na tom skoro rovnako 😉

dnes mi opät nespia a priznam sa, ze po tych par dnoch, co boli skvele, a aj po doobednom case, je to pre mna velmi tazke... manzel pride dens v noci a ja by som potrebovala mat tu hodinku pre seba... no ale balime asi kufre a vyrazame von, vyuzijeme to pekne pocasie... lebo pri uz len predstave sychraveho pocasia je mi zima...

drzte sa zienky

snehovavlocka
25. sep 2013

@myzma dakujem 😀 ja uz celkovo chodim na MK (aj internet) menej. zvacsa len napisem ako sa mam/co nove a idem zas dalej. akurat,ked kojim a nikto iny odo mna nic nepotrebuje,tak vtedy si zapnem net. ale nase babo je napapane najneskor do 10minut, takze toho moc nenapisem 😀 😀 😀

ella1980
27. sep 2013

Ahojte maminky, chcela by som sa opytat Vas, ktore mate viac deticiek, jednu vec. Necitala som to tu cele, je to vela stran ale vrta mito v hlave. Ja som tiez kedysi snivala o velkej rodine, teraz mam 2 deti a dakedy mam co robit, aby som vsetko stiahala. Nechcem, aby to vyznelo nejak zle, ja fakt take rodiny obdivujem, hlavne ako sa to vsetko da stihat a byt v pohode. Ale je tu nejaka maminka, ktora ma vela surodencov, a preto chcela mat tiez vela deti? Lebo ja poznam len rodiny, kde je vela deti, ale ich rodicia neboli z velkej rodiny a naopak, kto je z velkej rodiny, tak ma max. 2 deti. Dovod - ze sa museli delit so surodencami, nemali co chceli, mali obnosene veci, nemali svoju izbu alebo kutik atd...kazdy je rad za velku rodinu, ze ma vela surodencov (aj ked to pisu uz dospeli ludia a ktovie ako to prezivali ako deti a potom pubertaci) a vela mu to dalo ALE oni vela deti nechcu - tie 2 mozno 3. Tak mne to potom nedava zmysel. "som za to rad, ale pre svoje deti to nechcem..." Vam to zmysel dava? mam na mysli asi skor take normalne rodiny, kde neni prebytok penazi a obrovsky domisko (kde s priestorom neni problem). Dakujem za odpovede, budem si ich vazit. Ja uz totizto neviem argumentovat ani sama pred sebou, mam pocit ze to akurat tak zvladame po kazdej stranke tie 2 deti.

snehovavlocka
27. sep 2013

@ella1980 neber si to tak, na dalsie deti mate predsa este kopec casu, tieto dve mate relativne este male. nas bolo doma 5 deti, penazi sme nemali nazvys, nemala som vzdy,co som chcela, nebyvali sme vo velkom dome.... ako dieta som si obcas fajne pofrflala, ked som nedostala, co som chcela, ale nie pre pocet deti (toto som spolu nikdy nespajala). teraz na to pozeram trochu inymi ocami. deti proste nemusia mat vsetko, co si zaziadaju.... ludia si vzdy pytaju viac a viac (ani to nepotrebuju a ani to nie je dobre). pokial neucime deti vazit si to, co maju, vzdy budu revat pre to, co nemaju. my tiez nekupujeme detom vsetko, co chcu. niekedy je to tazke, lebo treba vysvetlovat, preco to nepotrebuju alebo preco to jednoducho nekupime. priznavam, zatial su relativne mali a prijmu to lahsie, ale uz v skolke badat porovnavanie oblecenia a "znackovosti". ale treba si urcit priority, hranice a vsetko samozrejme s laskou.
este k tomu byvaniu: bola som sama dievca, ostatnych mam bratov a nikdy mi neprislo divne, ze mame spolocnu izbu. toto delenie je skor delenie doby. ani sme nemali kazdy svoj stol na pisanie uloh....spavali sme na poschodovych posteliach.
a ked "nahodou" pride to vase tretie, najdete si system a povies si, ze predsalen sa to da 😉 (moja mama chcela len jedno 😝 a nakoniec sme boli ako skolka 😀 😀 😀 )

myzma
28. sep 2013

@ella1980
@snehovavlocka dovolim si reagovat, i ked nie som z velkej rodiny... my sme boli dvaja, rodicia podla mna normlane zarabali (viac im zostava teraz, ked sme s bratom uz samostatni 😀) , no i tak sme nemali vsetko, boli kamaratky, kotre mali veci o "triedu" lepsie, drahsie... ale nemyslim si, ze by mi to nejako uskodilo 😀 😀 😀 skor by som bola rada, keby to moje deti brali aspon tak ako ja, ked nie lepsie... izbu som mala do 25r s bratom, nez som sa vydala... tiez si nemyslim, ze by mi to nejako uskodilo... 😀 co mam moznost hovorit s niektorymi maminami v okoli, same vidia, ze mat jedno dieta nie je niekedy dobre... ze pyta velmi pozorbost, nevie sa delit... a naopak, deti, kt. sa uz narodia medzi surodencov, vnimaju delbu ako nieco prirodzene... a toje predsa to, co chceme nasim detom vstepit, hodnoty, ze je dolezite sa delit, ze nemozeme mysliet len na seba... co sa tyka pohrdania vecami, niekedy si za to mozu rodicia sami... ale ten tlak okolia je velmi silny, to si uvedomujem... a ako pisala vlocka.. uz v skolke je to citit... co je hrozne.... ale zakladat svoj zivot na materii, je este hroznejsie...

kacena4
30. sep 2013

@ella1980 ahojko nas bolo doma 4 surodenci aj manzel je zo 4 jeho krstna ma 7 deti ci 8 neviem uz presne a ja chcem tiez velku rodinu. no poviem ti zaciatky boli tazke deti male malo penazi,chaos panika, nervy..... no ked zacnu deti chodit do skoly, skolky bude trosku lepsie budes mat viac casu na seba ale zasa pribude praca takze sa to vyvazi ak nie prevazi. mi sme si najviac uzili 3 dieta, stvrte mame z detskeho domova a byvame v 3 izbaku ked sa chce vsetko ide. penazi nie je nazvys ale snazime sa dat detom co potrebuju a obcas aj to co chcu ale to najdolezitejsie im davame nasu lasku a pozornost tu maju nic viaa nepotrebuju aj ked poviem spoluziak ma taky a tak ymobil, tablet.... tak sa pozorozpravame kolko ma surodencov co rodicia robia ci su v praci cely den a on je sam doma a zistia deti ze nechceli by menit nasu rodinu s jeho, lebo je sam, rodicia v praci hoci ma vymozenosti nema sa s nim kto hrat...

myzma
4. okt 2013

@kacena4 tak tento pristup (porovnanie rodin, napr spoluziak s mobilom, tabletom a pod) si ukladam dakde do duse, sa mi to velmi paci, my sme zatial nemuseli nic take riesit, i ked nas to isto caka.... detom zatial staci vysvetlenie, ze to nepotrebuju a na druhu stranu im hovorime a ukazujeme, kolko veci maju a za co mozu byt vdacni, kedze su na svete chlapci, ktori nemaju ani jedno auticko, ani jednu hracku, nemaju co jest... deti vediem i v modlitbach dakovania za to, ze mame kde byvat, co jest a s cim sa hrat... tesim sa z ich vdacnosti a nadsenia z noveho oblecenia, ktore podedia po niekom, iiiiiiii, aaaaaaaach..
@ella1980 davam ta do priamej reakcie 🙂

ella1980
4. okt 2013

@myzma
@kacena4
Dakujem Vam za postrehy. Ono je to vsetko fakt len o postoji, vyrovnanosti a spokojnosti konkretneho cloveka. Aj clovek co ma malo v porovnani s inymi moze byt stastnejsi ako ten, co ma vela, ale nevie sa z toho tesit, lebo chce viac. Niekto povazuje za standard velky dom, velke izby pre kazde dieta zvlast, kopec kruzkov, mobily, pocitace, dovolenky...Niekto ma vela deti, ktore sa o tieto veci delia, pripadne ich nemaju a vedia bez nich vyzit. Uz si to len rozhodnut vo svojom vnutri a stotoznit sa s tym. Najhorsie je sa porovnavat, neviem tomu odolat, strasne.

@snehovavlocka Tebe dakujem za pekne vysvetlenie, ktore ma zahrialo pri dusi, necakala som nieco take pekne a jemne napisane 🙂))

monika74
7. nov 2013

žienky dááávno som sem nenakukla ako si nestíham 🙂 a tak som sa dala pre zmenu na háčkovanie na ukludnenie možno to sem nepatrí no nemali by ste záujem o háčkované čiapočky? slečnu som si zásobila a aj chalanov 🙂

snehovavlocka
8. nov 2013

@monika74 😀 aj ja tak relaxujem. a mas tu niekde foto, aby sme sa pokochali? 😝

hameeda
8. nov 2013

@monika74 : možno aj mali no treba vidieť, no stihaš, pozerám že už máš staršie detičky, to poteší keď človek vie že za takých 5 rokov bude mať trochu času na niejaké odreagovanie sa 😀

monika74
8. nov 2013

@snehovavlocka
@hameeda babule mrknite album je tam pár fotečiek 🙂 ono to fakt trochu poteší že ruky robia občas aj niečo iné ako miešanie jedla ,hádzanioe vecí do práčky upratovanie 🙂

snehovavlocka
10. nov 2013

@monika74 😀 a umna hlavne plienky 😀 😀 😀 ja mam 2 plienkacov, cize mam pocit, ze som cele dni len pri plienkach 😀 a pekne ciapocky mas

jolinka
19. nov 2013

@ella1980 ja som z 3 deti, manzel z dvoch...a mame 4.
Je pravda, ze sme ale stvrte neplanovali, a bolo mi vselijako ked som tie dve ciarky uvidela 😒 teda nie z toho ze pride nove dieta, to som mala radost....ale opat prezivat tehu, nevolnosti, porod 😝 😝 😝 absolutne sa mi do toho nechcelo, tak som si akurat hovorila ake je super ze deti uz ako tak vyrastli ...najmensi mal tesne pred druhym rokom a planovala som navrrat do prace.
Co sa tyka zitia a majetku, ked som bola dieta mali sme menej ako spoluziaci...ale nie preto ze sme boli traja, otec zarabal slusne na tu dobu...ale bohuzial aj vela prepil 😖 😖 😖 Inak by sme boli na tom dobre aj s troma.
co sa tyka terajsieho zivota..manzel zaraba mierne nad slovenskym priemerom {ozaj mierne} 😉 vieme sa uskromnit a myslim ze nasa uroven je ako u beznych 2detnych rodin, ani nehyrime ani nestradame. Svojpomocne sme nedavno dostavali maly domcek, cca 100m stvorc. obyt. plocha, 2 detske, mala spalna, kuchyna s obyvackou, plus prislusenstvo wc, kupelka spajza, nemame garaz, podkrovie ani pivnicu. 🙂
Nam to staci, este mame kopec dlhov ktore treba splacat, vela na dome este treba dokoncit...pomaly to pojde. Deti maju hracky, izbicky, kolko sa da, chodime na vylety, {na more ale nemame}, maju aj kruzky, zaplatime aj plavecky, saunu ci skolu v prirode...
Nase deti nam nikdy nedrali veci z regalov v obchode, nepytali mobily ci tablety, proste ja to ani nepoznam, oblecenie mame z druhej ruky, ale celkom pekne, co je pekne, vyberiem, co nechceme posuvame dalej na charitu.

ninarigova
23. nov 2013

Ja mam 4 deti,tasko sme sa rozhodovali o ponechani.Zazrakom nam zostalo a mame nesmiernu radost so vsetkych. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

eeffka
23. nov 2013

@kacena4 ahoj prosim ta ako sa vojdete do 3izbaku 8deti ( ten 26r uz asi s vami nebyva) +2rodicia?
Ja sa snazim natlacit 2decka do 1detskej a furt mi jedno trci 😀 ( tiez mam 3ku)

kacena4
23. nov 2013

@eeffka je to o tolerancii ale nemam ich 8 doma "len 4 😀 😀 😀 ak sa pozorne pozries zistis ze tam mam aj datumy, som profirodic takze deticky odchadzaju a prichadzaju a ta velkacka sa odstahovala pred par tyzdnami takze sa to da ak clovek chce 😉 😉

eeffka
23. nov 2013

@kacena4 jaaaaaaaaj 🙂 no vidis nevsimla som si len vek a reku ze si si makla s porodmi + 1 dvojicky 😀

bardulec80
30. nov 2013

Tak ja mam 33rokov a koncom februara ma caka porod nasho 4.babatka:)deti vo veku 7,5,3 Ta posledna tehotnost nas totalne sokla ale velmi sa tesime🙂pretoze mame 2chlapcov a jedno dievca a krasne nam to vyslo,ze cakame dievcatko cize 2:2
Mame tiez postaveny novy domcek 70m ale kedze sa rodinka rozrasta,budeme musiet pristavit jednu izbu..

magdalenkami
6. dec 2013

mam 40rokov a deti-10r.,5r.,15mesiacov a 4.babo ma 1mesiac,velmi som sa zlakla,ked som zistila,ze som tehotna,ale teraz je to v pohode,viem,ze pridu sice aj horsie chvile,,plne kriku,chaosu...ale je naozaj super mat velku rodinku,treba mat nejaky rezim aby to fungovalo a hlavne vela lasky...a na poriadok sa niekedy radsej vykaslat 🙂 🙂 🙂

titulienka
6. dec 2013

ja som s 3 surodencov , vlastne 3 sestry , vzdy som chcela mat velku rodinu ale to pre mna znamenalo max 3deti . mala som 3 dcery a ta neskutocna tuzba po synovi kedze som ho chcela uz od prveho tehu ma posunuli do dalsieho levelu 😀 a prisiel nas vytuzeny, vymodleny, vysnivany nadherny maly zlobrik 😉 😀 ..... mame dom, psa, a hypoteku na 30 rokov je to neskutocne tazke, ale svoju rodinu milujem , a kedze niesme v kategorii davat detom denne vreckove 5eur, tak si naozaj vedia vazit malickosti. som na ne uprimne pysnaaa 🙂 a kedze ich mam 4 tak je to v dnesnej dobe naozaj dost, ale ako to vysvetlit mojim bio hodinaaaam ???? 😀 😀 😀 😀 ja asi chcem babooo a nech si kazdy pozera do vlastneho hrnca......heh

magdalenkami
6. dec 2013

@titulienka este ako dodatok-v okoli pocuvam pripomienky,ze viac ako dve deti dnes maju len ti, ktory si to mozu dovolit-na margo toho mozem vyhlasit,ze urcite neiminieme mesacne viac ako rodina s 2 detmi-nekupujeme znackove veci,ani kazde dieta nema novy bicykel,pocitac,mobil ,tablet... vobec to neodsudzujem,len chcem zdoraznit,ze mat viac deti nie je len otazka penazi,je to aj o pohodli,mne sa tiez nechcelo opusti svoju robotu a vzdy zacinat odznova,travit hodiny pri sporaku,nemam cas pre seba,na kadernicku,masaz,spravy a telku-som nevidela niekolko rokov,s kamoskami si tiez nepojdem posediet a pokecat najblizsie roky,ale to je zivot-moj a mam ho rada

emilia25
6. dec 2013

ahojte babenky tak snad uz budem patrit sem do tejto skupinkky od dnes a nie ako minule az tyzden.ale az do uplneho stastneho konca a noveho zazracneho zivota.
,

marianax
10. dec 2013

@titulienka ty si to tak uzasne napisala tak len do toho aby bolo veseloooooooooo 😀

titulienka
10. dec 2013

@marianax aj ked mam 34 tak stale verim na jeziska 😀 😉
a dakujem

marianax
10. dec 2013

@titulienka ja mam 35 a nikdy na neho neprestanem verit 😀

korki
10. dec 2013

Ja mam 39 a 4 deticky-2 chlapci a 2 dievcata.Prve som porodila ked som mala 31 rokov.Ja pochadzam z 3 deti a manzel s 5 deti.Vzdy sme chceli velku rodinu a nelutujeme to.Deti su fajn a neviem si predstavit,keby sme ich nemali.Je pravda,ze obcas hnevaju,ale je s nimi aj velka sranda,snazime sa ich vychovavat tak,aby sa mali radi a pomahali si.Sme veriaci a k viere a laske k bliznemu ich aj vedieme 🙂

tonjadabik2
11. dec 2013

Ahojte. chcem sa opytat ako to zvladate zo 4 detmi? meska mi ms..a zda sa ze asi...budeme mat dalsie babo asi..dnes so, strazila male 2,5 rocne.. ale problem..maly moj ma 3 roky ..dcerka ma 6 a dalsia ma 10 .. ta to male strasne pomaly kym pride do skolky nestihame..ja som unavena..boli ma chrbat..mala som ju strazit na dlhsi cas.. ale nevladzem.. a neviem si predstavit zeby sme mali 4 babo.. ako to budem zvladat.. pomoooc maminy uz teraz som strasne unavena.. ako to zvladate vy??? s mansimi detickami... Dakujem..