Chcem tretie dieťa a manžel nie. Ako ho presvedčiť?

lavovka
3. jún 2009

Veľmi som začala túžiť po trťom bábätku,no manžel skoro skolabooval keď som mu to nadhodila. Máme dve dcérky. Staršia má 7 rokov a mladšia bude mať čoskoro 5r. Sú strašne aktívne, nemôžem povedať,že hyperaktívne,ale je ich všade plno no vcelku sú poslušné. Proste také malé ,,bosorky,,.Finančne sme na tom fajn,manželovi vyhovuje,že sú babule už väčšie a konečne môžeme podnikať rôzne výlety. Strašia nám dala ako bábo strašne zabrať,do roka apol spávala po pol hodinách vodne i v noci,no horor. Keď to bolo lepšie pritrfila sa Katuška. Ale zvládli sme to. A nejaký čas som o bábetku ani ja nehccela ani počuť. No ako baby rastú tým viac po ňom túžim. No manžel má asi stále v pamäti ten kolotoč keď boli obe malé a asi má s toho strach. Ako ho presvedčiť,že by sme to v pohode zvládli,o tom som presvedčená. No zrejme on nie. Poraďte ako na neho.

markiza
3. jún 2009

kubaka, s takym chlapom co toto "ty jsi chtěla díte, tak se starej, já ne,...jaky bychom měli klid bez něho" splechne zene do tvare by som tazko mala prve dieta... des.

lavovka, nema zmysel tlacit, len jednoducho tretie mimi spominaj casto stylom "co by bolo keby" a mozno sa chyti. ja chcem tiez este jedno mimi, tak o rok, o dva... manzel najskor ani pocut, ale pri vybere auta prihliadal aj na to, aby sme sa mali ako vozit vsetci piati 😵

lavovka
autor
3. jún 2009

Veru máte všetky kus pravdy. Mám len strach,že ho neprehovorím.Je totiž od prírody príšerne tvrdohlavý,ale určite to opatrne budem skúšať,tak až mu to neznechutím a moje babule,tak tie mu budú píliť uši asi poriadne,no tie asi ťažko prehovorím aby boli na ich ,,tatúšika,, v tejto veci miernejšie.Milá Kubaka veru si uvedomujem,že bz mi to šplechol v najnevhodnejšej chvíli do očí. ,,Tz si ho chcela,tak sa staraj!,, V tomto je presne ten typ. Aj keď musím priznať,že s dievčatami mi pomáhal,keď nebol v práci. Možno aj to hrá u neho veľkú úlohu,pracuje odsiedmej do siedmej večer a aj dlhšie ako kedy.Niekedy príde aj skôr,no to len veľmi výnimočne. Možno má aj strach,že bz som tri nezvládala,no zabúda,že baby sú už veľké.

vinka
3. jún 2009

No Lavovka je pravda,že tretie u vás by teraz bolo ako jedináčik.Lebo dievky sú už velké a dost by ti aj pomohly.Mne syn pri Vivinke pomáhal a to je chlapec. 😉 Aj teraz má ešte plienku na spanie pre istotu a Damiánko jej ju bez problémov dá. 😉 Alebo s postielky vyberie ked sa zobudí.Je to velký brat.A syna tvoj muž nechce? 😕 čo ked to bude práve syn tretie? 😕 😀

abetka
3. jún 2009

tak ja sa pridam. . Ja tiez chcem tretie, ale naozaj , tak o 5 rokov. Caka nas stavba a MM sa vzdy o tretom dietati vyjadril , tak neurcito.Uvidim , co sa z toho vykluje. Ale na toho syna, by si ho mohla skusit zlomit 😝

marcela79
3. jún 2009

Lavovka, nechaj tomu čas, a ak ti môžem poradiť, o ničom ho nepresviedčaj... Počkaj, či bude cítiť to, čo ty...

maart
3. jún 2009

Lavovka....3 deticky jsou supeeer 😀 ...ja se musim priznat, ze jsem na manzela lehce tlacila, i slza nejaka padla...a protoze mne miluje, tak mi "dal" i moje vytouzene treti dite. Ted je do maly blazen a uz si to ani jinak neumime predstavit 😉 ....brachove sestricku zboznujou a proste vsechno klape perfektne. Hodne stesti 🙂 .

vinka
3. jún 2009

Lavovka ked je vám súdené mat tri deti tak budú. 🙂

detta
3. jún 2009

lavovka ahoj - ja mam chlapcov v takom veku ako ty dievcatka 😉 .............takze, ja som tiez trpela ako ty, velmi som tuzila po dievcatku............no veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi dlho mi trvalo, kym som ho prehovorila a v januari sa mi narodila dcerka...........a manzel je stastny ako blcha ..............ako pise maart treba lahko tlacit, trosku zaplakat atd.........ja som mojho musela prehovarat aj na druhe a o tretom nechcel ani pocut..............ale podarilo sa, malu sme "splodili" na moje narodeniny 😀.............ja som citila, ze tretie bude dievcatko.............

zitaje
3. jún 2009

Pridam sa aj ja - tak moj muz vraj URCITE bude mat aspon jedneho syna (tvrdi on)! 😉 Tak dufam ze nebudeme mat osem deti, lebo uz nie sme najmladsi a mame maly byt. 😀
Ale vazne, tiez si myslim, ze ho netreba prehovarat a tlacit nanho, ale nejak oklukou, nemate v okoli nejaku strasne pohodovu rodinku s bezproblemovym malym babatkom? Tak k takym chodit na navstevu a tak. 😉

kubaka
3. jún 2009

lavovka - tak to jsem se trefila, aniž bych to tak mínila - jestli je opravdu ten typ, co by byl schopen to říct, tak bych byla opatrná - aby ti neublížil takovouhle podpásovkou. No, na druhou stranu si asi je dobré dát na misky vah dítě a případné podpásovky od manžela. Co bys oželela vic... Je to prostě složité s těmi chlapy ☹
tak dobré rozhodování a přemlouvání 😵

elenita
3. jún 2009

Jeeej, ako tu tak citam, tiez by som rada hned tretie 🙂 . nejak sa zacinaju rozmahat mamicky, ktorym sa pacia velke rodiny. Aj mne sa pacia! Chcela by som 4 deti, ale uz teraz mam problem manzela zlomit na tretie 😅 . Ked je zla noc, alebo sa mali budia, hned mi povie: vidis, a Ty by si chcela este tretie?! 😀
a tiez tvrdi, ze je na to uz stary........ale ved ma len 30, podla mna najlepsie roky 😉

majcik
3. jún 2009

Aj ja by som chcela 3 deti /v pripade priaznivych podmienok aj 4/. Tiez si myslim, ze to ma viacero vyhod .. to tretie by som brala tiez po urcitej pauze... mam zopar skusenosti zo zivota, ze ked su v rodine 2 deti, niekedy su strasne porovnavane a staviane do opozicie proti sebe - nie je to pravidlo, jasna vec, ale poznam viacero pripadov. A ked je tam to tretie, ci stvrte, uz to nie je az take ...
My tiez staviame dom s dvoma detskymi izbami + jedna na prizemi navyse - zatial detska na hranie, no v pripade potreby sa moze vyuzit aj na iny ucel ...

lavovka
autor
4. jún 2009

Dobrý dníček. Vinka, veď sa aj ja tak utešujem,že ak je nám súdené tak bude 😵 . Chcem ho dosť sj kôli Paulinke, stále na Katku žiarli a občas aj nadhodí,že ju máme menej radi,čo je samozrejme hlúposť. Možno by sa to pri spoločnej starostlivosti o bábätko zmenilo a cítila bz sa dôležitá a veľká sestrička.

lavovka
autor
4. jún 2009

Zitaje- veru práve naše priateľské rodinky takmer všetky čakajú prírastok,ale všetci druhé bábo,no to nie je dôležité, koľké. Možno to to vo mne aj naštartovalo. A minule manžel aj nadhodil,že nás doháňajú,mali bz sme ich predbehnúť, no bol to skôr žart,aj keď sa mi trochu zdalo,že čaká čo poviem. No možno si to len nahováram. Určite by al rád syna,ako každý chlap,no keď som sa ho opýtala či mu nie je ľúto,že nemáme sya,povedal,že vôbec nie. Že mu vôbec nevadí,že máme dievčence a to je pravda má ich veľmi rád. Naša najlepšia spoločná kamarátka čaká každým dňom chlapčeka,musím to využiť a ísť ju spoločne pozrieť do pôrodnice a neskôr domov. Možno pomaličky aj sám zatúži,lebo sa mi zdá,že aj čosi tam u neho je,ale má strach znovu prežívať nočné vstávanie atď. pri Katke mi dosť pomáhal,vstával ku nej aj v noci,lebo Paula bola malá a niekedy som padala dole nosom. Potom išiel na celý deň nevyspatý do roboty. 😔

georgine
4. jún 2009

holky tak v MM se neco zlomilo v jeho skoro 34letech touží po dalsím diteti vcera mi rekl ze bychtela tak do roky aby se narodilo tak to abychom si pospisili..ale myslim si že je to Hlavne tím že dostavujeme dum,který je pro nás i jeste jednoho člena rodiny dostacující a myslim že v cloveku to vyvolává halvne pocit zázemí a proto by chtel jeste ditko. proste to ucelit kdyz uz to má byt hotové tak se vsim vsudy... 😉

lavovka
autor
4. jún 2009

Tak to Georgine držím palčeky,nech sa Vám to podarí,aj dokončiť v pohode vaše hniezdočko a aj bábenko. V dome je detičkám určite lepšie ako v paneláku. Mzslím,že je trošku jednoduchšia starostlivosť o ne. Viem to podľa toho ke´d sme u babičky. Ráno vzbehnú v teplákoch a večer z nich len všetko vyzlečiem a pokoj. V meste v bzte je to iné. Musím ísť s nimi von, ešte sa ich bojím pustiť samé. U babky proste zamknem bránku aj je 🙂 🙂 🙂 .

barmborka
4. jún 2009

lavovka,nevěš hlavu,taky jsem si myslela,že manžela nepřemluvím a to máme o dost starší děti(12 a 15),když jsme se nakonec pomalu po dvou letech uvažování rozhodli že ano měla jsem zamlklé těhotenství ☹ ,tak to se zatvrdil ještě více,no nakonec jsme se stěhovali do většího,zařizovali a řekli jsme si ,že to necháme na přírodě no a po roce v novém jsem otěhotněla. 🙂 Myslím,že manžel doufal,že se to již nepovede,ale teď jakoby omládl o deset let.A sourozenci jsem ráda,že vidí a uvědomují si jaká byla s nimi práce a jak jsme se k nim chovali a starali se jak byli malí,jak už tady někdo psal.Přijde mi ,že jsou ochotni víc pomoci a více si vykládat, jsou dokonce i ve svém věku mazlivější prostě si myslím že malá má na nás všechny jen pozitivní vliv.Jen mi je líto,že jsem nezačala o třetím uvažovat dříve,ale neměli jsme vlastní bydlení a abych pravdu řekla bála jsem se reakcí manželovy rodiny,ale teď je mi to všechno fuk my je budem živit a šatit a né oni. 🙂

cherry1981
30. apr 2015

@mracik Ahoj ako sa ti podarilo manzela ukecat na 5 deti, citala som, ze nechcel tretie 😀 😀 😀 Ja sa teraz snazim o svtrte aby som ho ukecala, kezde ledva sa mi podarilo ho nahovorit na tretie, neviem ako na stvte 😀 😀 😀 😀

lucia2207
13. jún 2015

@cherry1981 hehe ja som na tom tak isto , no neviem ako ukecám muža ja viem že mi ešte jedno do toho štvorlístka chýba 😀

vavrenka
18. okt 2015

@cherry1981
@lucia2207
kocky, podarilo sa vam nahovorit muzikov?

lucia2207
18. okt 2015

@vavrenka no zatiaľ nie ☹

cherry1981
18. okt 2015

@vavrenka zatial veru nie, ale lamem dalej aj ked mam pocit, ze to asi nema vyznam, a asi sa mi to nepodari.Zatial striktne odpoveda vzdy iba nie. A uz ked pocuje , ze idem spomenut temu miminko, odboci, alebo ma ani nepocuva. Cize bude to veeelmi tazky oriesok a dakedy mam pocit, ze uz rezonujem a hotovo.

cherry1981
18. okt 2015

@vavrenka ja nahovaram muza na stvrte 🙂 Na tretie sa mi to podarilo a trvalo to asi pol roka hihi, tak stvrte mozno rok😀

sardinka335
18. okt 2015

Ja som tiež ,,škemrala,, ze tretie...2 decti už ,,velké,, 9 a 6....moj muž velmi nechcel asi skor už z pohodlnosti lebo možnosti na dieťa máme. Ešte v septembri sme boli bez detí na jednej svadbe tam som ho ,,zvadzala,, ale nič v celku ma to aj mrzelo lebo podmienky na dieťa mame....a minulý rok v oktobri k nam prišla kamoška len tak na navštevu ze jej muž ma narodeniny a ona si kupila sexy prádielko ze čo na neho povieme že či sa to bude jej ,,staremu,, pačiť.... 😀
No a nás to tak nejako navnadilo ze ked teda odišla domov tak sme nejako všetko prestali riešiť resp. ,,nedavalo sa pozor,,. A v novembri už menzes nedošiel....Každopadne nedošiel ani tej kamoške - pradielko splnilo učel, a tento rok v juni sme obe porodili, ona chlapca vpolke juna a ja babulu ku koncu juna. Akurat sme tento mesiac spominali ze takto pred rokom.... 😀 bola u nás na navšteve a čo sa potom ,,stalo,,. A samozrejme krpatu by sme nedali za nič na svete.

mirkaandrej
18. okt 2015

No ako ho presvedčit Ti asi neporadime, ale zase, deti su uz ako tak odrastene, asi sa mu nechce zase robiť všetko odznova ale na druhej strane, tym že su deti väčšie môzu pomahať. Musite si zvažiť všetky pre a proti, spoločne to určite vyriešite. 😉

petra735
31. okt 2022

Mamička si ty, ty musíš najviac vstávať kŕmiť bábo.... Povedz mu že by to možno mohol byť chlapec chodiť s ním na ryby, alebo robiť iné chlapské veci. a že ty by si veľmi chcela ďalšie, že ti chýba aby sa ti dieťatko pritúlilo k hrudi a podobne👶🏻.... U mňa to bolo podobné ukecať na druhé(manžel nechcel ani za svet) ale nakoniec mi vyhovel. Ak ťa má naozaj rád, po nijakom čase ho presvedčíš 😉 Držím palceky 👍🏻

zuzanockamt
31. okt 2022

@petra735 To je síce milé, čo píšeš, ale tu nejde o to kto má koho rád. Treba byť aj racionálny a uvedomiť si, že financie budú zase na mužovi a nie každý chce donekonečna drieť a byť v strese,že je roky rokúce živiteľom rodiny a žena je stále doma s deťmi a do rozpočtu nepriloží nič.

petra735
31. okt 2022

@zuzanockamt pani napísala že finančne sú na tom fajn...

zuzanockamt
31. okt 2022

@petra735 Ale stále je to na mužovi, žena je len doma a btw. diskusia je z r.2009.

zuzanockamt
31. okt 2022

A podľa profilu sa užívateľke podarilo manžela dotlačiť aj do tretieho dieťaťa.