Má ma malá navštíviť v nemocnici?

loren
24. júl 2009

prosim vas odporucate alebo nie navstevu v nemocnici ked ma dcerka 28 mesiacov budem minim.tyzden pred porodom hospitalizovana a potom tiez ake mate skusenosti s darcekom akoye od maleho mimi starsiemu surodencovi a dava sa to este v nemocnici ked nas pridu pozriet alebo az doma

sipcek
24. júl 2009

loren,mne by bolo len luto,keby som malu videla tak kratko a ak je Sarka na teba naviazana moc,tak neodporucam,len sa rozplace.vyckaj kym sa vratite domov,potom sa pomojkate dostatocne.kamaratka nedavno porodila 3 babo a jej dcerka nema este 2 roky a tiez ju nebrali do nemocnice. 😉 a darcek mozes dat tiez doma,bude to viac intimne a viac si to uzijete.moj nazor 😉

atrami
24. júl 2009

loren,
asi by som to riešila aspoň jednou návštevou. Jednoducho jej vysvetliť, že ak bude chcieť može ťa prísť pozrieť a porozprávať. Ja som bola v podobnej situácii. Porod prišiel náhle stihli sme naložiť malého kamarátke do auta a išla som rodiť. Malý nechápal čo sa stalo, cítil sa neľúbený. Jednoducho to nechápal. Pri treťom sme si dosť telefonovali a brali to potom vpohode. Darček vyberal manžel pre bábo. Cítili sa veľmi doležito. Kúpili angličák, tak nás počká. Darček od bábätka som nekupovala, potom by sa pýtali, či som to mala ten darček v brušku.
Uvidíš ako za tú dobu malinká ,,dospeje" a stane sa z nej veľká slečna.

Nech všetko dobre dopadne. Držíme palce!

lienka79
25. júl 2009

preco je tato tema 2x? Jednu by mal admin zamknut-.... 😠

loren
autor
25. júl 2009

dakujem dievceta 🙂 lienka a kde je hladala som ju porad

lienka79
26. júl 2009

ospravedlnujem sa.....ta tema je na inom portali.
www.babetko.sk/forum myslim ze v babatkach....

markiza
26. júl 2009

loren, sarinku by som do nemocnice urcite brala na navstevu, ved narodenie surodenca je velka udalost v zivote rodiny. osobne nechapem preco ma byt z toho celeho starsi surodenec vyluceny... ale to je moj nazor.

loren
autor
27. júl 2009

lienka nic to ale tam som tiez pisala lebo aj ja som to tam raz citala a nesla som to najst 😒 k

katy1979
27. júl 2009

loren ja by som svojho maleho do nemocnice nezobrala lebo viem ze by potom plakal a pýtal by sa na mna a hladal by ma. ty si dceru poznas najlepsie. takze asi vies predpokladat ako by to dopadlo ci by to brala ok alebo nie.

mirka2710
27. júl 2009

V tomto smere som asi velky sebec, ale ja by som to bez starsieho 5 ci 6 dni nezvladla. Takze urcite bude za mnou chodit do nemocnice a to kazdy den. Rovnako ako manzel. Je to rozumny chlapec a vela veci chape, takze mu vysvetlime preco som tam a kedy prideme. Skor si myslim, zeby bol smutny doma kebyze ma vobec nevidi.

janina77
27. júl 2009

Ja som pocas 2. tehotenstva stravila 2x po mesiaci v nemocnici + tyzden ked sa maly narodil. manzel ma chodil navstevovat vzdy spolu so synom (este nemal 2 roky), chodili aspon 2x do tyzdna. Vobec ho navstevy nerozcitlivili (skor mna), narodenie braceka bral vpohode a aj teraz chape, ze mame braceka, a maminka sa mu musi venovat.

nikuska22
28. júl 2009

loren - ja som bola v porodke 10 dni a za cely cas za mnou malu nebrali, take dieta este nema pojem o case, samozrejme, ze sa na mna stale vypytovala, ale manzel jej vzdy povedal, ze mamka pride aj s laurinkou 😉 tak sa strasne tesila. ale to je individualne, vzdy zalezi od dietatka, ja som vedela,z e keby tam saru zobrali, tak uz by si s nou doma neporadili, nechcela by odo mna odist a stale by plakala,nebola bezo mna nikdy nikde, takze bola na mna strasne naviazana, ale zvladla to vyborne. musis sama vediet, ci je tvoja sarka smelsia a nebude jej robit problem vidiet ta alebo radsej vydrzite obidve. inak, myslim, ze pre mna to bolo ovela tazsie ako pre nu, ja som normlane niekedy chcela utiect z nemocnice za nou a stale som revala 😔 😝

rohacka
28. júl 2009

Ja som bola s malym 2 mesiace v nemocnici a keby mi kazdy druhy den nepriviedli Dorotku, tak by som sa asi zblaznila. Vymojkali sme sa a v pohode, bez placu, odisla, ze znova o 2 dni pride. Este mi zakyvala a tesila sa, ze pojdu s ockom vytahom. Myslim, ze v tomto pripade musi kazdy individualne zvazit - kazda mamka si pozna svoje dietatko. My sme stale isli s pravdou von, nikdy sme deti nevodili za nos, stale sme vysvetlili primerane veku - a osvedcilo sa, aj v pripade hospitalizacie a navstev.

loren
autor
28. júl 2009

no dievcata ja neviem ako zareaguje pretoze je nevyspitatelna ona aj ostane u babky bezo mna ale jej povieme ze na druhy den prideme a je to ok no len skusit treba asi a zatial ju budem aspon slovne pomaly na to pripravovat

titkovamiriam
28. júl 2009

tiez som bola s michalom 14 dni pred porodom v nemocke.milan s tatinom chodili kazdy druhy den-isli sme do bufetu alebo parku.no a michala milan pohladil v den ked sa narodil 😀 bolo to krasne 😀 - milan ako starsi brat dostal samozrejme doma velikanske auto 😀

segricka
1. aug 2009

ja som rodila v stiavnici a zobrala som si apartman, takze manzel prisiel aj s dcerkou a 2 noci tam spali s nami, potom sme vsetci spolu prisli domov. uz niekolko mesiacov pred porodom sme jej vysvetlovali, ze pojdem do porodnice pre babatko a cely cas tam bola v pohode.
s tym darcekom zvaz sama, nase drobca je prilis rozumne na to, aby nam zozrala, ze babatko jej kupilo darcek 😎 😎

markiza
1. aug 2009

loren a doteraz ste saru ako pripravovali na to, ze k nej pribudne surodenec?