Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

lindush
12. jan 2010

ahojte maminky,

ja mam tiez synceka,uz odkedy som zistila,ze cakam babo,som tusila,ze budem mat chlapca...aj som to stale vravela mm,ale on v kutiku duse stale dufal,ze budeme mat dievcatko.....vraj s dievcatkami sa da lepsie tulit a pod...no a mali by ste ho teraz vidiet 🙂 synceka zboznuje,sam mi velakrat povedal,ze je stastny,ze to vyslo takto,ze by uz nemenil za ziadne dievcatko a tuli sa s nim tak isto,ved je este malicky,tak je to zatial jedno 🙂
uz planuje,ako pojdu na futbal,bycikle atd 🙂
a kedze planujeme este jedno,mozno bude aj to dievcatko 🙂

atrami
12. jan 2010

Samko je asi dosť populárne meno. Moj má už 7 rokov a ,,zdedil " ho po dedovi a pradedovi.
Synov mám až 3.
Len som zvedavá, čo budem robiť keď vyrastú.

sunea
2. apr 2010

Sice sa tato tema povodne tyka niecoho ineho, ale vola sa "mamicky chlapcov", tak sa spytam - nas maly objavil, ze ma medzi nozkami poklad a velmi ho to zaujalo (typicky chlap!) 😉 Stava sa aj vasim malym babatkam, ze maju rano akusi preudoerekciu? 😀

sunea
2. apr 2010

Chcela som napisat - pseudoerekciu.

bibione
3. apr 2010

Moj muz chcel babu....ale ja som to od zaciatku citila na chlapca 😉 a aj bolo 😀 ...a neviem preco,ale chlapcekovia sa mi viac pacia 😅 ...a muz priznal.,ze maly je za dve dievcatka 😀 je to mazlicek a strasny smejo....zboznujem ho strasne a manzel tiez
moja mama napriklad chcela chlapca a no mala mna 😝 hold smola...vraj s chlapcami niesu take strarosti...ja tomu hovorim naivita ako svet...aj chlapci sa mozu sk...no nie? zalezi len od vychovy,aby mal uctu voci zenam,aby bol galantny,ale razny a inteligentny...

robka
3. apr 2010

Ahojte
u nas to bolo naopak ja som si myslela, ze budem mat dievcatko a mm ze to bude chlapcek...aj tak bolo mame 4 mesacneho chlapceka,ktorého nadovsetko milujeme.Je to spokojne babatko 😉 a mi spokojny rodicia, a dufam, ze druhe bude dievcatko ak nahodou nie tak budem mat troch chlapov 😀

dsnadja
4. apr 2010

tak ja mam 2 dievčata, aj sme chceli dievčata,aj mangel vždy chcel a hovoril o dievčatach.....no lenže, ja mam každy rok, pudy hniezdenia 😀 ...no ale fakt....a to take silne, že až.....lenže mangel už nechce dalšie dietko, čo ja tiež chapem ,lebo korunky nie su nazvyš.....aleeeee srdce mi pišti po CHLAPčEKOVI 😅 ....normalne citim, že keby som mala dalšie dieťa, a to chlapca,tak by som si splnila maminkovske poslanie....no ale niekedy, ked som taka unavena ,tak si hovorim že už by som nemala energiu na to každodenne, 24hodinove služenie a nočne vstavanie,predsa už mam väčšie deti už si všeličo spravia same.....CHLAPčEK CHLAPčEK 😀 😀 😀
,

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikanika28
4. apr 2010

Tak my mame parik....ale pravdu povediac, je to uplne jedno..teda ason podla mna..hlavne, nech su deturence zdrave a plne zivota...to je to jedine, co je pre mna dolezite....takze tak 😵 . Ale musim priznat, ze pri druhom tehu som tajne dufala, ze to bude dievcatko...ale nebrala som to nejak tragicky...kedze boli aj nejake problemy, tak pre mna bolo hlavne prvorade, aby bolo dietatko zdrave.....ci uz s pipikom..alebo bez 😉

jelencek
5. apr 2010

Ahojte, my sme mali uz dvoch velkych chalanov, ked sme zatuzili po dievcatku, a dievcatko sa nam aj narodilo, plus este jeden
chlapec k tomu 🙂 . Je to zvlastne , uz od narodenia bolo jasne na prvy pohlad podla tvaricky, ktore babo je chlapec a ktore dievcatko, ale nevedeli sme prist na to, v com je ten rozdiel. Teraz uz maju skoro rok, a teda vidim ze dievcatka su ine nez chlapci!
Mala ovela lepsie komunikuje, viac rozprava, cita knizky, je pritulnejsia, ale aj pozadovacnejsia a narocnejsia. Chlapec je trosku taky tutko, je sice vacsi a silnejsi, aj telesne sikovnejsi, skor lozil, stal, sedel... ale ked sa biju o hracky, vzdy chudacik prehra a len place (mala ma totizto viac zubov a dost hryzie 😀 ). Ale hodne po sebe opakuju a tahaju sa navzajom.

traktor
5. apr 2010

ahojte ....tak mi mame po rovnako, nech nie je krivda 😀 😀 😀 😉

zazalienka
5. apr 2010

ahojte, tiež som v kútiku duše verila že bude ružová, krásne milé dievčatko.. asi od 2.mesiaca tehu som proste vedela že tam budú guľky.. môj manžel nechápal ako to môžem vedieť.. proste som to cítila.. a odvtedy bol Miško.. nebola som sklamaná, skôr som mala strach aby bolo bábo v poriadku.. v mojom veku..
nuž, nemenila by som ho ani za miliardu, za nič na svete.. zbožňujem ho úplne najviac, užívam si každú sekundu s ním.. je to čistá láska.. je to môj malý herec, miláčik, tatinkov synáčik nádherný.. začína sa usmievať a brblať, je úplne skvelý..

janula.k
6. apr 2010

Jeej aka mila temicka 🙂 aj ja som mamicka chlapceka, najkrajsieho na svete 😝 😵 Tiez som pocas tehu dufala, ze v brusku nosim dievcatko, hlavne preto, ze som si predstavovala, ze ked budem mat dceru, tak s nou budem mat taky krasny vztah, ako mam ja, so svojou mamou...ale, ked som sa v 20tt dozvedela, ze v brusku nosim synceka, tak som pocitila taky zvlastny pocit hrdosti...ani to neviem opisat. Teraz ma nas drobcek tri mesiaciky a tiez by som ho nevymenila za ziadnu babu. Ano, dufam, ze este budeme mat aj dievcatko, ale ak nie, nevadi 🙂
No a k tym trubkam, co vyhlasuju, ze oni by nechceli chlapca...zial, jednu taku tiez poznam, vlastne dve..Jedna bude mat uz pomaly 30, takze rozum by uz mohla mat,..robi v lekarni a ked som sa za nou zastavila este pocas tehu a povedala som jej, ze cakame chlapceka, tak povedala, ze ona by chcela babu, ze chlapca nieee..az ju striaslo..ze chlapci su zli, neposedni..ze ked k nej do lekarne pride nejaka mamicka s chlapcom, tak vzdy je tam kopec kriku..atd..no a zastavila som sa za nou uz aj teraz, s drobcom v kociku a tiez opakovala to iste, ze ona bude kupovat len ruzove, lebo chlapca nechce...Pomyslela som si, ze budes ty stastna, ked vobec nejake dieta budes mat...v dnesnej dobe, ked sa tolkym nedari otehotniet..
No a druha taka trubka bola v nemocnici, ked som par dni lezala na rizikovom...cakala druhe dievcatko a ked som jej ja povedala, ze my cakame chlapca, tak povedala, ze to by ona nechcela...Ja to nechapem take hlupe zenske. Ved dieta je dar a hlavne, nech je zdrave.
Moja svokra ma dve dcery a jedneho syna, mojho muza. Obe dcery jej este v 20tke odisli do zahranicia a tam sa aj vydali, doma jej zostal syn a ja, nevesta, jej teraz nahradzam dcery... 😉
No a veru je aj kopec parov, co tuzia po chlapcekovi a toho nasho nam zavidia...tak mamicky chlapcov, bude hrde an svojich syncekov, ved raz z nich vyrastu krasni muzi 😵

latvia
6. apr 2010

chlapci maju casto lepsi vztah k matke, dievcata zase naopak, ale nieje to pravidlo , jasneee. ja som tiez chcela dievcatko, v nasej rodine nieje ani jeden chlapec, ale ked mi povedali ze to bude chlapcek, tiez som sa potesila...ved hlavne ze je zdravy!
a vystrajaju aj dievcatka, vsetko zalezi na vychove, chlapci su sice viac akcnejsi, ale tiez z nich nevyrastu len zle deti

janula.k
6. apr 2010

Latvia,
jasne. Moj mladsi brat ma s mojou mamou rovnako super vztah ako ja, je to taky jej milacik. Uz ma 21 rokov a furt ho vola malinky 😀 no chuuuda jeho buduca zena 😀
Samozrejme, vsetko zalezi na vychove. 😉

latvia
6. apr 2010

ved aj ked clovek pocuva ako to je v manzelstvach, tak casto sa spominaju svokry, ze syn maznacik 😉 no, ja budem tiez asi s brokovnicou poletovat okolo asi do 30tky 😀 😉

lopticka159
29. jún 2010

No tak som sa dosť rozčúlila, ked sa tu písalo o tom , že len dievčatá príjmu a chlapcov nie 😖 som z toho úplne že mimo 😀 tak ja tomu vôbec nechápem prečo im na tom záleží 🙂 mne bolo jedno že aké pohlavie bude mať moje dieťa ale hlavne nech je zdravé a živé 🙂 platilo to pri mojich obidvoch dievčatkách 🙂 áno presne tak 🙂 ja mám dve kočky a som na ne hrdá a nevymenila by som ich za nič na svete 🙂 a to isté by platilo aj vtedy. keby som mala synčekov 🙂

monka88
20. mar 2011

Ahojte maminky!Chcela by som opatovne otvorit tuto temu,lebo cakame druheho chlapceka.
My sa na neho vsetci moc tesime a dufame ze vsetci budeme hlavne zdraviii 🙂
Ale chcela by som sa vas popytat,ktore mate tak dvoch min 🙂 chlapcekov,ako si chlapci spolu vychadzaju? Medzi nasimi bude vekovy rozdiel 3roky.Zahraju sa spolu pekne,ci uz ani nie?

didiana333
20. mar 2011

@monka88 moji starší chalani maju medzi sebou rozdiel 3 roky...ja som bola s takým rozdielom velmi spokojná...starší už bol "velký" a pomáhal mi,sem-tam doniesol plienku a podal dudlík...a ked boli väčší,tak sa pekne spolu zahrali...a teraz sa spolu aj učia.... 😉 ked mladší niečo nevie,starší pomôže... 😵

skeblicka77
20. mar 2011

@monka88 ja mam dvoch chlapcov, velky ma 6 rokv a maly 8 mesiacov, ale strasne sa lubia, maly je na neho strasne naviazany..teraz je velky u babky a maly sa stale obzera, hlada ho...su inak velmi zlati spolu a ten velky zase na neho dava pozor...

monka88
20. mar 2011

@didiana333 , @skeblicka77 diky ze ste napisalii 🙂 a co ziarlivost,ked sa druhy narodil?toho sa trosku bojimlebo Simi je zvyknuty na pozornost nas vsetkych tak neviem co potom,ked sa bude musiet podelit...🙂

skeblicka77
20. mar 2011

@monka88 no nas Samko neziarli nejko viditelne, nerobi malemu zle, ale zase si niekedy doslova vyzaduje pozornost, je taky, ze sa predvadza, ale inak nic hrozne...vies ja som to riesila hned, ked som zistila ze som tehotna..cely cas som mu ropzraval, ze bude bracek a on ho bude lubit a tak...on chodil, hladkal mi brusko, prihovaral sa mu, bolo to mile..ja som si ho nato v podstate pripravila dopredu...

didiana333
20. mar 2011

@monka88 my sme teda so žiarlivosťou problem nemali...Matuš sa tešil vtedy na surodenca a chodil so mnou aj na sono a videl tam bračeka...aj na poradne so mnou chodil a doktorka sa venovala aj jemu 😉 proste som ho do toho očakávania vtedy zapojila,aby vedel,že bábo bude sučasť rodiny.A myslím,že ked sa Jerguško narodil,tak sa cítil velmi zodpovedne a bol už "velký" 😀 😀 😀 Myslím,že sa dá venovať obom deťom,lebo teda Matúško mi pomáhal,a vobec sa necítil odstrčený.... 😉

stardust
23. mar 2011

Ahojte. Ako sa spravaju/li vasi dvojrocni synovia ku dievcatam a zenam?

stardust
30. jan 2012

uz som si myslela, ze z mojho mladsieho syna vyrastie uchylak, lebo ako babo privadzal vsetko zenske do rozpakov. Casom sa to vylepsilo a teraz si zeny nevsima viac ako muzov.

rejocka
13. júl 2012

Ahojte aj ja som šťastná mamička už skoro troch synčekov 🙂 a veru aj my sa stretávame s tými názormi,ach čo už,no nevadi......vytáča ma to,lebo tí ľudia si neuvedomujú,že fakt,len to zdravie je nejdoležitejšie 🙂 asi oni majú problém keď sú fixivaní len na jedno pohlavie 😉

lenka112
13. júl 2012

@rejocka Ahojte. Aj ja patrím medzi šťastné maminy zatiaľ len jedného syna. Teraz čakáme dvojičky a celkom by ma potešilo, ak by to boli chalani 🙂 Ale aj tak, pohlavie neovplyvníme a ani na ňom nezáleží, hlavne aby boli zdravé a dotiahli sme to spolu do konca 🙂

paula80
13. júl 2012

@rejocka Aj v našom okolí sú reakcie na to,že čakáme tretieho chlapca také ako píšeš,musím sa priznať,že zo začiatku som aj ja tak zareagovala,ale teraz som aj rada,že bude zas chlapec,starší chalani budú mať ďalšieho loptoša do partie 🙂 a samozrejme ja si želám len,aby bolo bábo zdravé. /z osobnej skúsenosti viem,že je to to najdoležitejšie/.

rainbow0508
13. júl 2012

Toto poznam...aj nam kazdy po dvoch chlapcov hovori: "...a teraz do tretice dievcatko." Nebranime sa, ak by sa nahodou podarilo tretie, ale neplanujeme uz dalsie. Obcas mi je tiez luto, ked vidim tie pohlady, ako ludia vnimaju tie rozkosne dievcatka...ale som stastna, ked vidim, ze moji drobci su zdravi a spokojni...a to mal prvy na male, lebo ho vybrali uz bez akychkolvek znamok zivota...modry a nedychal...ale nastartovali ho. Dnes napr. sme sli busom domov a jenda pani z mensieho bola uplne paf. Vyskieral sa na nu nakoniec napriec busom a cele okolie sa na nom zabavalo.
Neboj, kasli na tych, co maju dojem, ze LEN CHLAPCI...je podstatne, ze mi tie svoje "chlapiny" lubime a snazime sa im dat vsetko potrebne...hlavne to nase velke srdce mamy...to ostatne nie je dolezite...

majusa4444
13. júl 2012

@rejocka Tak ja mam dvoch chlapcov dva a pat rokov maju a tiez som stretla vela ludi ze co uz co povedali.. a ja som vzdy povedala ze ja som chcela len synov..po dievcati som nejak nikedy netuzila..tak vzdy tak pozerali ze vazne? 🙂 ale fakt od malicka kazdemu som vravela ze chcem len chalanov..a to som vyrastala s troma sestrami :D ale poviem ti mat chlapcov je ozaj narocne.. su to divosi hlavne starsi :/ maly je pohodak lepsi ako starsi povahovo kludnejsi avsak vdaka tomu ze starsi je velmi divoky a robi veci co nema a navadza maleho na ne ta mam veselo... a stale sa biju o hracky.. ale konecne po dvoch rokoch sa z casu nacas vedia aj pohrat.... obdivujem maminy dvoch deti co si povedia ako su ich deti dve kludne a ako sa zahraju.. ja to zial povedat nemozem..ja sa musim hrat s nimi aby nebol boj a hadky :D a planujeme tretie..manzel chce dievca a ja tajne dufam ze to bude chlapec :D