Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

janette4
22. sep 2008

silvia, nám najprv v piatom mesiaci povedali dievčatko, potom v 28tt na 4D chlapca a dokonca 2týždne pred pôrodom zase dievča.Dávno som sa tak dobre nezasmiala, ako vtedy. 😀

miinka
23. sep 2008

Ahoj. Aj ja mám doma dvoch chlapcov. Prvého som mala v 20-ke, druhého o 10 rokov neskôr s druhým manželom, drobček má teraz 2,5 mesiaca. Aj mna všetci naokolo bombardovali poznámkami, že druhé musí byť dievča a podobné nezmysly, pritom mne to bolo jedno, len aby bolo zdravé, lebo som mala komplikácie ☹ Presne ako píše Digysa, myslím si, že to naozaj vychádza len od zlomyseľných ľudí, čo si nepremyslia, čo povedia 😖 Keby som mala dievča/dievčatá, tak by mi na 1000 % hovorili, že "no, a teraz to musí byť chlapec". ľudia vedia byť v takýchto veciach zákerní, lebo to je vec, ktorú ľudia hádam ani nevedia ovplyvniť (aj ked sú medody, ale komu to vyšlo?) Možno by som mohla mať aj tretie, čo ak to bude dievča, ale nejdem sa predsa nechať obalamutiť okolím, že do tretice to vyjde, ale čo má vlastne výjsť? ved mám nádhernú rodinu. už mi to vyšlo. a už sa teším na spoločné chvíle, na dovolenky... keby som mala rodiť, kým by bolo dievča, mohli by sme celá rodina furt sedieť doma. Lebo poznám rodiny, ktoré majú štyroch, piatich chlapcov... kvôli túžbe po dievčati! 😒

majsan
23. sep 2008

ahoj ioka ja mam tiez dvoch chlapcov aj ked sme chceli velmi dievcatko teraz som stastna ze su to chlapci.v dnesnej dobe su dievcata horsie ako chlapci a ako hovory môj muz o dievca by sa viac bal

mimi26
23. sep 2008

miinka, to sme na tom podobne... 😉 ja som mala Tomča v 23-ke a všetci boli happy že je to chlapec, lebo v našej rodine boli iba samé baby. najviac sa tešil starky ako budú chodiť na huby... 😀 od vtedy sa u nás v rodine narodilo ž chlapcov... 😀
teraz po 10 rokoch mám mám aj ja clapčeka, ale tiež sme vymenili ocka... 😀 😀 a hoci by sa nám dievčatko hodilo, nášho Riška by sme nevymenili ani za nič.... 😵

bambusko
23. sep 2008

necitala som celu diskusiu, len prvu a poslednu stranu, ale priznavam bez mucenia, ze aj ja patrim k tym, co chceli same dievcata. podla niektorych chore a neviem ake este zvrhle, ale ono to vyplynulo zo situacie. prve dieta som vobec neriesila, co bude, bola som stastna ako blcha, ze som otehotnela po rokoch snazenia. kazdy mi hovoril, ze to bude chlapec, aj ja som si myslela, len manzel stale hudol svoje o dievcatku. v 30tt mi to potvrdili aj na usg, takze sme ani meno pre chlapca nemali.

druhe dieta sme chceli do 2 rokov, manzel jasneze chlapca - to chcu asi vsetci chlapi. a ja som tuzila po dievcatku, kedze sama mam 2 bratov, priala som si pre emu sestru, s ktorou si budu rozumiet, v puberte brat veci a preberat frajerov 😀 vzdy som zavidel akamoskam, co mali sestry, ze to boli casto pre nich najblizsie osoby v ich zivote. mali sme 2 male dievcatka 🙂 a to som sa napocuvala reci, ze ved do tretice to vyjde a kedy bude syn a tak. kde je, prosim vas, ta posadnutost dievcatami???

velmi sme tuzili po 3. dietati a tajne som dufala, ze to bude znovu dievcatko. preco? pretoze som uz mala skusenosti s malymi dievcatami aj chlapcami - synmi kamosiek, synovcom a zistila som, ze malym chlapcom absolutne nerozumiem. nechapem ich zmyslanie, neviem sa s nimi hrat, ked su vecsi tak 8 a viac rokov, to uz je dobre, ale ti mali ☹ manzel dufal, ze to bude syn, aj dr. jonas nam vyratal chlapca a v 20.tt to potvrdil aj usg. a predstavte si, ze som sa nervovo nezrutila, ani nemam depku, ani som ho nepokrcila a nezahodila. ved je to nase dieta a lubim ho rovnako, nech by bolo akehokolvek pohlavia. jasneze ziadna mamina by si nedala toho svojho sarvanca a huncutika a lapaja. a je urcite uplne v poriadku priznat, ze tuzim/tuzila som po dievcatku.

takze ti ioka velmi dobre rozumiem, aj tomu, ze si obcas smutna. mne naopak dost liezlo na nervy, ked mi teraz 99% ludi hovorilo: konecne sa podarilo do tretice! a dievcata su akoze nepodarky? 🙄 myslim, ze netreba odsudzovat nikoho, aj ked je hlupe povedat, ze beriem len dievca. aj keby to bol chlapec, urcite by ho mali rady a nedali ho za nic.

zazila som na jednej svadbe, kde sa opila skupinka chlapov a nariekali - my mame "len" dcery

u nasho drobca sa uz asi testosteron zacina prejavovat. najzaujimavejsia vec su preho kable. ak niekto viete, poradte dajaku bezpecnu hracku, z ktorej trcia kable a moze sa zuzlat 😀 vazne, psychicky sa pripravujem na obzeranie bagrov, smetiarov a roznych inych technickych zazrakov. mozno sa nieco priucim a snad aj trosku porozumiem zmyslaniu malych chlapcekov. ked sa nase 2 slecny zacnu krutit pred zrkadlom a prezliekat sa 15x denne, hovorim si, nakoniec budem stastna, ze mam len 2 baby 😀 a je pravda, ze v puberte je to s nimi tazsie, asi sa budem o ne viac bat ako o chlapca. vraj ti sa vychovavaju jednoduchsie...

didusa.risulo
23. sep 2008

no mne bolo jedno, co budeme mat, chcela som asi skor chlapca ale uz sa nepamatam, ale druhe by som chcela mat dievcatko, planujeme o 2 roky

ja zajtra odchadzam do tatier az do nedele, takze tu nebudem, ale potom sa pripojim a napisem nieco viac ale neako nic nestiham

peta1510
23. sep 2008

Ja som tiez chcela dievcatko,presne ako pises,pre to,ze su dievcatka "take zlate",mozes im cesat vlasky,su ti blizsie ako chlapec,kedze si zena a narodil sa nam chlapec.Samozrejme som to od 21tt vedela,ale nerobilo mi problem prijat to,ze budeme mat chlapca.A ked sa maly narodil a nas prvy kontakt v porodnici...Jednoducho laska na prvy pohlad.Teraz vidim,ze chlapci su hrozni mojkaci,naviazani na maminu a to sa mi paci 😀 Nemenila by som ho ani za sto bab na svete a ani druhe dieta by mi nevadil chlapec.
Takze nebud smutna,tes sa,ze ich mas,ved ti neskor privedu domov dve zeny🙂))

miinka
24. sep 2008

ahoj mimi, my máme v rodine tiež viac dievok než chlapcov - sme tri sestry, máme sesternice viac než bratrancov. takže ked prišiel Adam, všetci boli nadšení, jéj, chlapčiatko 🙂 presne ako pri Tvojom Tomáškovi. Nejak som nemala problém, ako spomína Bambusko, čo s ním budem robiť, či sa mu budem vedieť venovať a rozumieť mu. ved to prišlo samo. o to viac, že s prvým manželom to neklapalo, tak som malému bola všetkým. ja som ho naučila počítať, bicyklovať... Ale keď som čakala druhé,Adamko chcel mať sestričku. Ináč aj v škole má viac kamarátiek než kamarátov 😲 Ale to tiež len preto, že mu to rodina navrávala, že teraz je na rade sestrička. Takže vidíte, stále to opakujem, za takéto pocity, názory môže okolie. Samozrejme, je veľmi rád bračekovi, veľa mi pomáha v čom môže.

martao
2. feb 2009

Ja mám troch synov. Tužila som po dievčetku. Ale šanca nulová. Manžel z 3 bratov, jeho brat 3 synov, prečo by som mala byť výnimka. švagor má 2 synov z prvého manželstva potom si zobral moju sestru. Zo začiatku tehotenstva neprejavoval záujem. A dnes? Svojho tretieho syna miluje. Ako som vyriešila túžbu po dievčatku? Najmenší syn odrastie a chceme si adoptovať dieťa.

digysa
2. feb 2009

Ja som si myslela, ze v tejto diskusii budte pisat, ako milujete a mate radi svojich synov a ake je to skvele mat chlapca...........
Ale vacsina z vas trepe o tom, ako tuzia po dievcati..........smutne ☹ Pripada mi to, ako by syn bol nieco menejcene.... ako keby bol "syn" kvalita B. Je to az nechutne, ako mozete takto svojich synov davat na druhu priecku.

Nevola sa tato diskusia mamicky chlapcov...?

Som mama chlapca a "podla vas" asi aj stastna mama dievcatka.....ale do tejto diskusie veru prispievat uz nebudem....s mamickami ako vy nechcem mat nic spolocne......... ☹ ☹ ☹ ☹ 😔

matidami
2. feb 2009

no fakt si myslím, že je to úúúúplne jedno, či chlapček alebo dievčatko, len nech sú zdravé...
veľmi zbožňujem mojich synčekov a som šťastná, že ich mám 🙂 takže som hrdá, že mám nádherné chlapčiatka 🙂

nikollette
2. feb 2009

ahojte mozem sa opytat, viem ze asi odveci, ale neviem kde sa to mam opytat..ak mate v albume, napriklad takym pekynm banerrom meno vasho dietatka alebo podobne, ligotave pisemnka, ci obrazky, ako ste si to tam dali??? Vdaka.. Najlepsie IP.. cakam 😀

barny
2. feb 2009

ja som chcela vzdy synceka a aj ho mam, my sme babska rodina, ziaden brat, aj netere mam dve, potom konecne aj synovca, ale vlastne mi bolo jedno co to bude a aj keby mam len synov, nevadilo by mi to, ved preco smutit za niecim, co som nikdy nemala a ak by sme mali raz aj dievca, tak aj to by ma potesilo, ale najviac ma tesi, ked su decka zdrave

alon111
2. feb 2009

ja som tiez chcela len dievcatka "ved ich mam dve" chlapec v ziadnom pripade ale pan boh mi ho dal a som mu vdacna.lubim ich vsetkych ale on je moj maznacik.nedopustim nanho .

stvura
2. feb 2009

Mi sme tiez babska rodina a tak nas maly drobec Alexko je vsetkymi lubeny. Ked bol malicky si ho v porodnici zamienali s dievcatkom...obcas sa to stane i teraz, hoci ho obliekam do modreho, no ma taku peknu tvaricku...

ellit
2. feb 2009

ja som sa 6 mesiacov prihovarala malej Sophii a lubim najviac mojho krasneho Sebastianka 🙂

staxa
2. feb 2009

ahojte mamicky, aj jamam doma jedneho fesaka. mne ked povedali na sone ze budem mat chlapca tak som bola asi minutu sklamana, ze to nie je dievcatko.
najvacsiu radost s maleho ma moj otec, ktoremu sa podarili 3 baby a vzdy tuzil po synovi, az sa bojim toho ako ho zacal rozmaznavat 😉
jedine co by som na drobcovi vymenila je jeho silny hlas a plac...dievcatka zevraj placu tichsie a menej...ten moj certik ked zacne tym svojim tenorom, vsetci susedia vedia ze sa mu nieco nepaci.

ja mam zatial iba jedno dietatko a uz teraz snivam o druhom - dievcatku.aby bola v nasej rodinke demokracia ( ked tam budu 3 chlapy a ja sama baba a budu chciet pozerat sport a ja nieco ine 🙂 🙂 )

mirela
2. feb 2009

ja mam tiez 2 chlapcov a som rada, ze ich mam 😉, okolie "riesilo" za mna ze zase chalan, ja som spokojna 😉, lubim ich a nemenila by som ... keby som cakala dalsie dieta, opät by mi bolo jedno co to bude, hlavne je zdravie

barny
2. feb 2009

staxa to keby si pocula plakat bratrancovu malu, zmenila by si nazor, ta ma hlasisko ako 10 chalanov, moj maly oproti nej iba mrnka 😀, ona ked pusti, pocuju ju cez ulicu

sisi33
2. feb 2009

ioka: ja som uz od malicka chcela chlapca - Filipka... uz aj bábika bol Filip 🙂
ked som otehotnela tak som na chvílocku chcela mat babu, presne kvôli tým vecičkám a pod. a teraz mám Filipka a som šťastná ze mám chlapčeka...
didi30: si si istá? kolko máš takým prípadov, že vlastný sa na teba vykašlu a cudzí ta príjmu...

3558
2. feb 2009

ja mam chlapca a aj som chcela. a tiez mi to je jedno co budem mat o rok 😉 😎 🙂

claudinka
2. feb 2009

ja by som rada dievcatko 😀

anickaajanko
2. feb 2009

Ahojte, mam 5 mesacneho synceka, strasne som tuzila po dievcatku, dokonca som si ratala podla cinskeho kalendara, podla obmeny krvi a neviem co a vychadzalo mi dievcatko. A teraz mam synceka ktore by som nevymenila ani za 5 dievcatiek. Je to moje slniecko. Ci este budem mat druhe dietatko to neviem, ale byt mamou je nadhera ci chalana ci baby 😉

adulikka
2. feb 2009

Ahojte aj ja mám prvé dievča .I ke´d ja som vždy akosi chcela chlapca mať .ČO sa mi splnilo až dvojnásobne krátko po sebe .No najmladší nebol plánovaní ....ale mu to neprezradte .Teraz som rada všetkým trom detičkám ....a dcérka mi aspoň pomôže pri tých mojích chalanoch .Tak som rada ,že bola prvá .

visla
3. feb 2009

Ahojte, ja mám dvoch chlapčekov a je to super. ešte by som chcela mať dieťa a keby to bol chlapček, vôbec by mi to nevadilo. Sesternica má 3 dievčatá a tie vždy riešia, ktorá ktorej roztiahla topánku, hádajú sa na oblečení a ja taký problém mať nebudem. Ja som vždy chcela mať veľkú rodinu a nezáleží či s chlapcami alebo dievčatami, hlavne nech sú deti zdravé. Prajem všetkým mamičkám chlapcov, aby sa nestresovali. 😎 😎 😎 😎 😎 😎

dudinka21
3. feb 2009

tak pridám sa aj ja k tejto téme.... môj manžel chcel viac dievčatko kvôli tomu, že sa bude môcť viac maznať a tak, mne to bolo jedno.. narodil sa nám krásny synček, ktorého by som nemenila za nič na svete strašne ho milujeme a ked vidím, ako sa s tatinom bláznia, maznajú- sú taký parťáci A manžel mi teraz povie, že to je úplne jedno hlavne, že je zdravé a naše.. je to náš anjel a ked bude aj druhý chlaPEC a bude zdravý budeme šťastní... a s obliekaním... má tolko krásnyh mikín a košiel, takže dá sa vyžívať aj v tom...

nimi22
3. feb 2009

vsetky maminy chlapcov pomozte mi, ako riesite stahovanie predkozky??? Urologovia totiz tvrdia nestahovat, pediatri zase stahovat, podla novych vyskumov zase nestahovat som uz z toho zufala, potom ma strasia, ze pojde na zakrok, kde mu to raz a riadne potiahnu a to je velmi bolestne ☹ , malinkemu nevidiet zalud, skor by som povedala ze to ma zrastene, ale to zas nema ucite,lebo sa vie vycikat takze co teda robit, ze ked bude vacsi ma si stahovat sam a radsej s tym zakrokom pockat??ak by nahodou dokedy?? dakujem za rady

dudinka21
3. feb 2009

a ešte vtipná poznámka od manžela, ked sme sa dozvedeli, že to bude chlapček:
aspon nám nehrozí riziko, že príde v 16. rokoch, že je v tom.... 🙂

zuzka1.
3. feb 2009

pripajam sa aj ja, 9 mesiacov sme cakali dievcatko - nasu Vikinu, jediny dedo bol presvedceny, ze sa stala iekde chyba a my cakame urcite chlapceka.
Den pred porodom som hovorila, ze keby mam chlapca a nevidim, ze vysiel zo mna, neverim, ze je moj!
A cuduj s asvete, narodil s anam krasny chlapcek. My sme nerieisili co chcemem, aj ked viem, ze mm tajne dufal, ze prvy bude chlapisko, ale nejako sa "zmieril" aj s dievcatkom.
To ste mali vidiet tie sokovane tvare, ked som posielala sms-ky, ludia nechapalai a odpisovali, ze kde mame tu Vikinu!!!!
Jedine, co mal nas Samkko, ked sa narodil a zostalo to doteraz, su dlhe vlasy, momentalne, nie take dlhe, kedze sa vo vlekom strihame.
Nemylsim, si, ze rieist,ci je lepsie mat dievca alebo chlapca, lae pochopim, ked mamicka, ktora ma doma 2 baby tuzi po chlapcovi a opacne, to su povrchne, ale prirodzene veci, tak netreba odsudzovat, ako jedna mamicka vyssie.

nimi22
3. feb 2009

maminky poradte hore o dva prispevky som pisala a kedze mate vsetky chlapcov ake mate vy skusenosti??dakujem