Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

zuzka1.
3. feb 2009

nimi maly ma este cas, ziadne strachy, dr povedal, ze staci od roka zacat pomaly stahovat, po troske. netreba sa stresovat, maly je moc malinky!
AJ v mama a ja pisali, vyjadrovali sa traja lekari, ale kazdy povedal iny cas od kedy zacat, ale zhodli sa spon v tom, ze staci od roka.

nimi22
3. feb 2009

zuzka1, ano dakujem si zlata, lebo kazdy mi hovori ze ak do roka ani trosku nepohne ze zakrok, ja nechcem a doktorka mu to potiahla tak, ze s amu narobili trhlinky z kazdej strany a supe sa mu koza teraz naokolo, no bojim sa ☹ , aj ja som vedela tak ze na to treba cas, ze si dieta potom zacne samo stahovat

michalienka
3. feb 2009

Tak my mame aj dievca aj chlapca. Pri prvom tehotenstve sme nehovorili o nicom inom len o dievcati, ani chlapcenske meno sme nemali a pri druhom len o chlapcovi a o dievcenskom mene sme ani nerozmyslali. Su rozdielny, ale to asi kazde dieta. Tiez sa bojim co spravi, lebo je to taky huncut oproti dcere. Rozmyslam aj nad takym ako ho budem davat napr. cikat, alebo mu stahovat predkozku, tiez s tym nemam skusenost a este som to ani nerobila.

zuzka1.
3. feb 2009

je viacero psosobov, a dr to prehnala riadne, na to s ama davat pozor, aby tie trhlinky neboli a ked tak miimalne, lebo to potom boli aj pri cikani!
Synovcovi sa uplne pretiahla v 2 rokoch, druhemu v 3. a ziadny zakrok nebol! Poznam chlapca, ktory si ju uplne pretiahol az v 17!!a to vazne!!!!!

nimi22
3. feb 2009

ano aj ja viem tak ze do 10 rokov dopoly a uplne sa kludne moze aj v 18 rokoch, takze kym cika tak nemusim teda nic robit??dakujem, myslis ze ta koza sa mu zahoji??dakujem ti velmi mi to pomohlo

zuzka1.
3. feb 2009

zahoji jasne, len mu to nechaj tak, viem ze je na to aj nejaka masticka alebo co, len neviem presne co, ale zahoji s aaj same, to ma vsetko svoj cas, hlavne to netreba silit.

nimi22
3. feb 2009

dakujem ti

erikasadek
3. feb 2009

nimi, ja ti asi velmi neporadim, aj som dala drobca obrezat ked mal 16 mesiacov a druheho to caka toto leto..

ale mas pravdu kazdy lekar si hovori po svojom.... 😉

bystricanka
3. feb 2009

mimi...ahoj. Takže ja som do roka s predkožkou nič nerobila. Po roku som mu pomaly začala sťahovať. Stiahnem mu to tak do polovice(keby som chcela, tak aj celú), ale radšej mu to nechám len tak napoly.
Takže si myslím, že ak začneš od roka, tak to bude fajn 😉

nimi22
3. feb 2009

erikasadek, myslis obriezku?? a preco? ja som tiez inak nad tym rozmyslala ze ked uz zakrok tak radsej potom toto, aj to bolelo, ci mu to umrtvili ako to prebieha? preco v 16 mesiacoch, prepac ze sa tak pytam velmi ma to zaujima 😉 dakujem
bystricanka, ked si zacala stahovat po roku uz mu bol vidiet zalud?? alebo to mal tiez tak ako moj ako zrastene??? dakujem

erikasadek
3. feb 2009

nimi, ja zijem uz dlho v zahranici... a moj muz je egyptan krestan; a budes sa cudovat aale aj krestania robia obriezku.., teda ako prvy zacali egyptania....

teda pre mna je to hygienickejsie; co sa tyka teraz alebo v dospelosti, a krajsie....
a potom nemam tie starosti ako vy, stahovat alebo nie..... 😉
patrick mal robenu v nemocnici pri plnej narkoze , ani jeden lekar nesuhlasi aby mal len lokalnu anesteziu , ak sa dieta pohne tak je kalika, na cely zivot a to si nikto nezoberie, an starost....
takze plna narkoza prisli sme rano na lacno deti beru hned; zostali sme tak 8 hodin, v nemocnici na izbe, az pokial sa po prvy krat nepocural co je bolestive, po kontorle lekara
sa da predpis na lieky, krem, a specialnu vodu na dezinfekciu, ziadne kupele pocas 2 tyzdnov;. za tri dni to bolo zahojene...
ma to urobene krasne... a ziadna trauma.. ako si mnohy myslia moj mal vatsiu traumu s odberu krvy ako s obriezky..
takze ja som spokojna....a teraz ma caka aj druhy, osobne som sa viac bala anestezie ako obriezky medzi nami...
mne sa paci sposob akym to robi av USA hned po narodeni ak si zaziadate tak urobia, mate svaty pokoj...

preco v16 mesiacoch? pretoze pod 1 rok ho nedam kvoli narkoze a ani sa nedoporucuje ak nie je vazny dovod;
a po druhe najlepsie je v mesiacoch maj jun, vtedy sa dobre hoji a je pred prazdninami... a jemu takto vysiel vek...

nimi22
3. feb 2009

erikasadek, dakujem za tvoju odpoved, ano aj mne sa lubia krajiny, v ktorych to robia hned po porode na zaziadanie a potom by tu neboli tieto problemy ☹ skoda, neviem ci to robia aj v mojom meste ale ked tak pozeram ze aj po zakroku a to teraz myslim len to potiahnutie nie obriezku sa to hoji par dni, a dava sa to do kamiliek a ze to stale boli ked cika aspon teda par dni, preto rozmyslam ci by uz nebolo lepsie rovno tu obriezku, no uvidim ale aj tak dakujem. to aby som nasla vhodneho urologa 😅

erikasadek
3. feb 2009

no hlavne dobry urolog to je zaklad

daisy33
4. feb 2009

som si precitala prvy prispevok, ta chcem napisat. ja som chcela skor chlapca, manzelovi to bolo jedno. podla mna, chlapi to maju lahsie v zivote. ale ked som sa dozvedela ze je to dievca, tak som uz ine nechcela a teraz som rada. hlavne ze je to zdrave a hovorim si, ked povirastie, budeme spolu chodit nakupovat handry 😀

simona55
5. feb 2009

ahojte . ak smiem tak aj ja sa pridam k teme, ja mam 4 deti 2 baby16,a12 rocne a mam 2 chalanov 15, a 7,5 mesacneho. ja ich rovnako milujem ale chlapcov zboznujem len im to nedavam najavo, 😝 vzdy som chcela mat4 deti ale casom som prisla nato ze stacia dve, ale ked vecsi rastli uz sa snimi nedalo hrat tak sme chceli este tretiu hracku . ata tretia bola velka tak hovorim aj to stvrte zvladnem a narodil sa nam davidko na 11rokov to je ozaj ziva hracka. ale uz viac nemozemmat zo zdravotnych dovodov ale nevadi uz aj vek mam34 vysoky tlak to staci este tolko ze je lepsie mat starsiu dceru ale potom len chalanov mj nazor.

a_rianna
5. feb 2009

Ahojte, tak ja prispejem tiež. Ja som hrozne chcela dievčatko, nič ine som si ani nepripušťala... len dievčatko, a ked mi v 20 týždni oznamili, že to bude chlapec... normalne som cele tehotenstvo do konca prežívala v depkach... až mi mama hovorila že sa mi narodi nervozne a uplakane dieťa, lebo nie som schopna mu povedať pekne slovo...

ked som bola v 40 týždni som sa nevedela dočkať kedy už bude von... ale nevedela som si ani len predstaviť ako sa na neho pozriem, kedže je to chlapec... viem je to asi strašne sproste čo tu píšem...ale bolo to tak.

Ked mi ho doniesli prvykrat ukazať.. tak som sa rozplakala a strašne som si vyčítala a vyčitam dodnes aky som bola strašný sebec. Tomáško bol aj je nadherne babatko, krásny, vobec nebol pokrčený no ... kedže som rodila večer dala som si ho do rana ku sestričkam aby som sa ako tak pozviechala...ale do rana som nezažmurila očko.. pozerala som na fotky v mobile a nevedela som sa dočkať rana... kedy si ho vezmem do ruk.

Je nádherný, robí mi radosť... a nevymenila by som ho za nič na svete... krasne si ho obliekam.. prisla som na to že aj chlapčenske veci su nadherne a nepotrebujem žiadne ruzove čipky... Proste je to moj chlapček najlepši a najkrajší pre mna a už mi ani nenapadne povedať že keby si bol dievčatko.... aj ked niekedy v obchode sa zastavím pri satičkach...ale pozeram pre neterku 🙂))

a keby som bola opať tehotna ( ešte jedno dieťa chcem ) už by som sa nespravala tak ako pri prvom tehotenstve, aby som si nemala čo vyčítať... bolo by mi jedno či to bude chlapček alebo dievčatko... hlavne nech je zdrave a robí mi radosť...

Tominko je usmievame spokojne babatko a nadovšetko ho milujem

a_rianna
5. feb 2009

a inak.... Tominko si niekedy skríži nožičky a "pipik" sa mu stratí... vtedy sa moj muž smeje... že Tomik chce maminke ukazať, že dokaže byť na chvilku aj dievčatko 🙂. . že chlapci su vlastne výnimočný, že toto by baba nikdy nedokázala.. xixxixixi

aj teraz sa tu na mna krasne usmieva tak mu idem dať pusinku...

lucinka1104
5. feb 2009

ako aj by som LUkáška nevimenila ani za 100 kučeravých dievčatok ...a druhého chcem tiež chlapca,a j ked moja mama to nejde pochopiť chce ma vziať kveštici " aby mi vyvešťila kedy máme ťuťu muťu , aby to bolo dievčatko " no to určitenehovorím chcem aj dievčatko na najskôr chcem dvoch chlapcov a potom dve dievčatká no keby aj neboli nezbláznila by som sa mam krstnú dcérku má 1 a pol roka . 🙂

Chlapci sú vynimoční každé dieťatko je vynimočné 😵

ja som sio myslela, že to je baab len do dákeho 8 tt potom som bola už skalopevne presvedčená že to je chlapček a zrezu som iné ani nechcela.

a chlapčenské veci sú vymakané len keby bolo koruniek - euráčov 😀 viac 😝

ewulqa
5. feb 2009

ahojte, tak ja musim povedat ze ja som chcela chlapceka a od zaciatku tehotenstva som aj citila ze to bude chlapcek,dokonca este ked som nebola ani tehotna a ani som este neplanovala otehotniet, vzdy som si hovorila ze ja budem mat raz maleho Deniska fesacika a budem ho frajersky obliekat a tak sa aj stalo,teraz mi spi v naruci maly postraach Denis,presne tak ako som si to predstavovala a poviem vam,ja som stastna prestastna ze ho mam,je svetovy a nemenila by som ho za ziadnu babu.Ja chcem aj druhe babo chalana,mne sa aj chalanske veci viac pacia ako dievcenske. Neviem preco, ale je to tak.Proste blizsie mam k chlapcom a tak to je cely moj zivot. Ja si myslim ze chlapci su skveli a strasne zlatucki.Ten moj ani nehovorim! Ale podla mna najdolezitejsie je,ze su deticky zdrave,nech uz to su chlapci alebo dievcatka, ved krasne su oboje a este ked su vase, to sa neda popisat ten pocit.Mat dietatko je predsa tak skvele! Keby som mala aj diecatko,bola by som tak isto stastna....je to jedno

pensadorcallisto
5. feb 2009

erikasadek, nas tiez caka obriezka, zo zaciatku som rozmyslala, ci by nebolo lepsie, ak by mu to urobili hned po narodeni v nemocnici, ale nakoniec sme to odlozili o 3 roky... Bala som sa hlavne toho, aby nedostal nejake teploty... Tiez si viem predstavit ako ho to bude potom boliet pri cikani...

Inak, co sa tyka toho pohlavia, tak pri prvom som si myslela, ze to bude chlapec a bolo dievca a teraz, pri druhom, som si myslela, ze to bude dievca a bol to chlapec... Je uplne jedno, ake pohlavie babo ma, hlavne, nech je zdrave. My sme spoko... 😀 😀 😀

martao
5. feb 2009

Chcem sa pripojit k Zuzke. Každá normálna mama ľúbi svoje dieťa bez ohľadu na pohlavie. Je normálne, že som po 2 chlapcoch chcela dievčatko, Cez ňu som si chcela splniť svoje nesplnené sny. Je to zlé, keď som sa možno raz chcela rozprávaťo dievčenských veciach, moja mama nemala čas. Lepšie pozerať po bábikach ako sledovať najnovšie modely aut, hier na PC, keď to je pre mňa španielska dedina. Moj muž sa so švagrom tešia ako budú za 10-15 rokov vodiť frajerky. No pokazte im tú radosť. 😀

cessy
5. feb 2009

aj ja mam synčeka, je to uzase, skvele, krasne a som stastna ze ho mam.keby to bolo dievcatko, tak by som ju rovnako lubila ako maleho. podla mna je uplne jedno ci je to chlapcek, alebo dievcatko.podstatne je, ze je dietatko zdrave.to je najvacsie stastie pre mladu rodinku..... 😉

dudinka21
9. feb 2009

Nimi22 ja som čítala, že sťahovať sa predkožka nemusí vraj může vyzerať ako zrastená, ale ono do dvoch rokov sa to všetko upraví... Ja mu ju trošku stahujem, ked ho umývam, ale to len trošku a hlavne nie na silu. Ked sa pekne vyciká je to ok. 🙂

rencalm
11. feb 2009

Ahojte mamicky, aj ja som jedna z tých, ktoré celý zivot snívajú o tom, ze raz ked budú velké budú mat krásne bábatko..... a bude to samozrejme dievcatko 🙂 osud to ale zariadil inak a mám nádherného skoro pol rocného chlapceka, ktorého by som teraz uz nevymenila ani za nic. I ked, priznám sa, ze od zaciatku tehu som dúfala, ze to bude dievcatko, a ked som sa dozvedela, ze nie, tak som si aj poplakala a mala som chvílu s tým problém, ale ked mi ho po porode prilozili na prsia, vedela som, ze to bude OK a ze ho budem lúbit rovnako 🙂 Ale nie len o tom som chcela. Mamicky, neviete mi prosím niektorá poradit, ako zanásate moc pre doktorku??? My ideme budúci týzden do poradne a kázali nám doniest, aj mi Mudr. poradila také sácky, co sa dajú na pipíka a prilepia sa, na to plienka a s tým ze máme príst, ale ked sme to s manzelom skúsali, tak sme sa trochu zhrozili, lebo tá lepka je teda riadne silná, ked som si to dala na ruku - slusná depilácia - a ked si predstavím, ze to mám prilepit malému na vajká 😖 no neviem. Ako to robíte vy??? Dakujem vám a prajem krásny den.

nimi22
11. feb 2009

pensadorcalisto, mozem sa opytat, preco davas aj ty obriezku?? chces alebo musis?? ja len ze ma to zaujima kedze ja chcem dat malemu ale povedali ze treba pockat kym bude velky, dudinka21 uz mu s tym nic nerobim trhlinky co mi mimochodom spravila doktorka sa tak zrastli chvalapanubohu, cika normalne takze uz sa tak nestaram a hlavne nebojim ako doteraz. 😉

fifinna
11. feb 2009

rencalm, neboj sa toho sacku, len ked ho nalepis, tak daj pozor, aby si maleho moc nechytala za plienku, lebo ked to pritlacis, tak sa to vsetko vytlaci von.

kaskya
11. feb 2009

dididi, to ze chlapci maju castejsie koliky ako dievcata nie je psychikou. je to fyziologicke hladisko, nie psychologicke. dievcata su ako pisala adusa viac emocne naviazane, stale mame v patach ako pisala adusa. aj ja mam syna a druhe cakam a dufam, ze to bude zasa syncek. ja si viac rozumiem s muzmi ako so zenami. su menej komplikovane, chalan ma stale lepsie formovatelnu povahu ako dievca. čo sledujem mamky dievčatiek tak tie nevedome rozmaznavuje svoje dcerky. to sa mi nepaci. takze u mna vedu chlapci 😅

a_rianna
11. feb 2009

rencalm
ja som dala rano ked sa zobudil sačok ale plienku som mu nedala, len som ho prikrila, a dala som mu mliečko a on sa mi do 20minut vycikal dali sme dolu a bola pohodka...

pensadorcallisto
11. feb 2009

Nimi, my tu obriezku davame, pretoze sme moslimovia, takze jasne, aj maly je moslim...

Co sa tyka toho sacku, tak nam to dnes dali. Na to plienku... sla som maleho nakojit, cakame, cakame, ale nic sa nedeje... Tak sme sli domov, ze to prinesieme hoci aj vecer... Doma som mu to dala dole a pozeram, ze vzadu je uplne mokry.... 😀

cuchre
11. feb 2009

my sme moc zachytili do skumavky, jednoducho som ju rano nasunula na pipika, trochu na neho fukala,aby sa rychlejsie vycikal a bolo 🙂