Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

adka2011
30. sep 2013

To je zvlastne, ja som sa vo svojom okoli nestretla s niecim takym, ze by si buduce maminy zelali len a len dievca... Ked som bola prvykrat tehotna, velmi som si zelala chlapca (my sme skor rodina silnych zien, vladne u nas brutal matriarchat), aby to trosku vyvazil. Ked sme zistili, ze bude dievca, dost mi trvalo, kym som sa v hlave preorientovala. Gretka je super, dost svojhlava, povahovo skor chlapec, a ja ani nie som na nejake paradenie a maslicky a tak. Manzel je z nej uplne namakko (on si aj trosku viac prial dievca). Teraz som tehotna znovu, a zas je to dievcatko 🙂 Teraz som to uz rozdychavala kratsie, lebo sa narodi presne do roka a je to uzasne prakticke, ale v buducnosti to asi este raz skusime. Prinajhorsom budeme rozpravkovi rodicia troch dcer 🙂

zuzaka2
14. okt 2013

Ahojky ja mám 3 chlapcov a sú úžasný :D nemenila by som za babu aj keď som po nej veľmi túžila ten najmenší je síce náhoda (ma 5 mesiacov ) a dúfala som v babu no vôbec sa nesťažujem, keď počúvam kamarátky aké majú problémy 🙂 Chalani sú taký väčší majkáči ako babule 🙂... Hlavu hore a ak bude mať švagriná babu? Spočítaj si koľko ušetríš mesačne keď bude v puberte 🙂 mne to pomohlo :D

vanga223
14. okt 2013

Ja som tiez mamina chlapcov a vzdy som chcela len chlapcov, nakolko si myslim, ze dievca-zena to ma v zivote stazene.Chlapci su pre maminu velka laska, no rivalita medzi surodencami, kazdy ju chce mat iba pre seba. Ked dospeju a najdu si partnerku, tak porovnavaju s matkou. Casom nastava problem o ktorom tu casto pisete, ze Vas nema rada SVOKRA - a preco? Ako matka, ktora miluje svojich synov a pozna ich povahy zisti, ze ten jej syn vztahom upada a sa meni k horsiemu, potom aj jej reakcia ku partnerke, neveste ide k horsiemu. Neverte, ze Vase svokry si nevsimaju akukolvek zmenu na synovi. Potom uz len reakcia, ktora pride coskoro. Matky milujun svojich synov a na to netreba zabudat, pretoze za par rokov ste v tej istej pozicii.

alex31
15. okt 2013

pripajam sa ... ked som bola tehotna a vlastne aj dlho dlho predtym ako som vobec bola tehotna 🙂 som si priala mat iba dievcatko ... mozno sa to niekomu bude zdat zvlastne ale ani som si nechcela pripustit ze by som mala mat chlapca ... a to bol aj dovod preco som nechcela vediet ci to bude chlapcek alebo dievcatko .... a ten maly betar nam to ani dlho neukazal kedze aj sama doktroka vravela ze by mi to ani nevedela s istotou povedat kedze stale bol tak otoceny ze ani ona si nebola velmi ista .... az dva tyzdne pred terminom sa otocil a ked som bola na kontrole tak sa doktorka preriekla a vykrikla ... no konecne si sa ukazala ty chlapce jedno 🙂 .... moja prva myslienka bola ... chlapec ??? paneboze preco ??? ja som chcela iba dievca ... aj meno som uz mala vybrate ... z ordinacie som vysla s placom ... manzel sa najskor zlakol ze sa nieco stalo az kym som mu nepovedala ze to nebude dievcatko ale chlapec ... vedel ze chcem dievcatko tak radsej ani nic nehovoril aj ked bolo na nom vidno ze on bol strasne rad ze bude mat doma chlapa .... ked som mala ist rodit tak som sa hrozne bala ci si k chlapcovi najdem vztah ... ja viem pre niektore maminky mozno zvlastne ale ked sa taku dlhu dobu pripravujete na dievcatko a potom je to nakoniec chlapcek je to fakt zvlastne ... hlavne som sa bala ci ho budem mat rovnako rada ako keby to bolo dievcatko .... ale narodil sa nam nadheny chlapcek ktory ma teraz uz pomaly 4 roky a je to pre mna to najuzasnejsie dietatko na svete a uz by som ho za dievcatko nikdy nemenila 🙂 je to moj maly - velky chlap ktoreho milujem nadovsetko🙂

alohim
15. okt 2013

Pred týždňom a pol sa mi narodil druhý chlapček...ďalšie v blízkej budúcnosti neplánujeme, aj z podobných dôvodov ako ty (som mala dve nutné sekcie...). Keď som ešte čakala prvého, tiež bolo pár názorov, že "prajem ti dievča", dievčatá su pokojnejšie (nesúhlasím...)... pri druhom sústrastné pohľady, že sa "nepodarilo". Pritom obaja sú úžasní, starší je povahou síce živý, ale nie prehnane a veľmi jemný a rozumný, u mladšieho uvidíme;)
Svojich chlapcov by som ja ani manžel za nič nevymenila...má to veľa výhod, menej starostí s dievčenským parádením a náladami v puberte. Ďalšie pozitívum: chlapi sú mamkini až do dospelosti :D
A jeden ujo v autobuse keď som bola tehotná s druhým mi povedal: "Tešte sa z chlapcov, ja mám dve dcéry a také komplikované povahy sú 😀 (to len aby som ťa rozosmiala)

ajca123
15. okt 2013

@ioka ahoj som mama troch chlapcov 🙂, som šťastná že ich mám aj keď sú to riadne čísla 🙂... Túžim mat dcérku,tretie malo byt dievča a je to náš Rišu 🙂...
Poviem ti jedno,chlapci sú v iných štátoch uprednostneni... V Arabských štátoch... A keď sme leteli do Egypta mali sme len Pata a druhé v brušku,a keď sa ma pýtali čo je v brušku a ja som im povedala že chlapec,tak mi gratulovali a gratulovali a povedali mi že som žena stasteny...
Kaslat na iných,keď budú dospeli uvidíš či si ty vychovala z chlapcov,takých ako tu už vymierajú...

bibina32
17. okt 2013

ahoj! mám troch chlapcov .Pri prvom 8r sme nevedeli čo bude, pri druhom som chcela aby bolo dievča, ale bol chlapček 😵 má 5r a tretí neplánovaný 😀 má 3,5r a bolo nám to jedno ale viac som chcela chlapca neviem prečo ale hlavne aby bol zdraví, lebo som otehotnela pol roka po cisrskom a nemala som 😉. Každý je iný jeden je hanblivy, druhý je poriadkumilovný ako dievča a tretí malý neposed. Keby sa dal vrátiť čas tak by som nemenila, čo má byť tak je. Možno niekedy budeš mať dievčatko alebo nevestu a vnučky 🙂 .My sme boli 3 sestri a ja mám 3 chlapcov aj sestra má chlapca,teraz sa to otočilo. Teš sa z nich a netráp sa. Sestra mi povedala zo srandy, že chalani sú lacnejší lebo ked budú v puberte nebudú potrebovať mejkap,šminky, podprdy, vložky, kabelky 😀 😀 😀 Svagrina má chlapca a dievča ale to dievča je za mojich 3, svokra bude strážiť radšej mojich ako ju samútakže nie všetky dievčence sú zlaté 😝 PS: poznám aj baby čo mali tri cisárske ale to je už len na vás a lekárovi.

simca79
4. jan 2014

my máme dvoch už veľkých chalanov a neplánovanie sa nám podarilo tretie bábo 😎 no a prekvapko - zase chlap. Tajne som dúfala, že bude princeznička, ale v podstate som spokojná a zmierená s tým, že chalani budú mať parťáka, aj keď podstatne mladšieho 🙂 . Chlapi sa majú predsa na svete lepšie - tak si vždy poviem 😀

veronka30
5. jan 2014

@simca79 ja mam 4 chlapcov a je to super,je pravda že velmi tužim po dievčatku,ale necham to na osud,už nie som najmladšia,ale určite by som ich nevymenila

hoblinka13
5. jan 2014

A kde zijes prosim ta??? Podla mna ani okolie nic take nerobi,len ty si tak nestastna,ze nemas dievca,ze si z ich reci vyberas a domyslas.chlapci su tiez obdivovany.netrap sa

linda20111
5. jan 2014

Nam bolo jedno, ci bude chlapec, alebo dievca, ale od zaciatku tehotenstva som citila ze bude chlapec, aj v praci mi to 99percent kolegov hovorilo ze podla nich bude chlapec a tak aj bolo 🙂 Druhe babo planujeme tak o 1-1,5r ale ja mam uz teraz taky pocit ze tiez bude chlapec 🙂 Keby bolo dievca bola by som prekvapena 🙂

jlp
22. jan 2014

ahoj ja cakam druheho chlapca a som stastna prestastna. Vzdy som chlapcov chcela a ked sa rozhodneme niekedy o 2 - 3 roky pre tretie dietatko, tak verim, ze to opat bude chalanisko. Su uzasni maznosi. Milujem ked ku mne ten moj prcek prckaty dobehne na ihrisku a vystiska a vypusinkuje ma uuuuuplne. Ja si ani neviem predstavit mat dievcatko, aj ked manzel si ho velmi praje a po zisteni, ze druhe mimino je chlapcek ostal trosku sklamany. Koniec koncov od muza zalezi, ake pohlavie sa narodi.

martina28p
22. jan 2014

@jlp ahoj,u nás to bolotaké isté,ja som bola šťastná,že som čakala aj druhého chlapca a muž túžil po dievčatku a som si povedala,že ak by sa pritrafilo aj tretie,tak zas by som chcela chlapca,ale muž zase túži po babe🙂 ale zas maznavý je len ten starší,ten mladší to moc neoblubuje,od mala nás odtískal,ked sme ho stiskali.....

jlp
22. jan 2014

@martina28p ahoj no Matej nema od narodenia rad, ked si ho priviniem v posteli pocas obcasneho spolocneho spinkania (od narodenia je v postielke), ale po prebudeni sa rad prituli ku mne najma hlavickou a hladka ma - neskor skube za vlasy

babulka82
23. jún 2014

mamičky myslite že chlapci ked dospievaju tak viac inklinuju k otcovi alebo v dospelosti? dakujem

eli3
9. sep 2014

:D

stella1968
21. mar 2015

ahojte tak ja mam 5 chlapcov,ked som cakala prveho ,tak som ani neuvazovala nad tym ze by to bolo dievca,tak velmi som tuzila po synovi,pri druhom a tretom som bola rada ze su zdravi a ani som neriesila ze ZASA chlapci,este musim dodat ze do porodu som nevedela co mam v brusku,kedze moj ex chcel stale iba babu a ja som pri stvrtom citila na 100 pro ze bude chalan,tak sme vybavili sono a maly sa nam ukazal v plnej parade,prave cikal,ked som zistila ze som 5.krat tehotna ,no do spevu mi nebolo a povedala som si ved uz by bolo fajn keby mam jednu babu..........v 27tt mi povedali chalan,no doteraz sa hanbim jak som na chodbe revala,ale na druhej strane bolo fajn ze som to vedela,priznam sa trosku mi trvalo,kym som si povedala nevadi hlavne nech je zdravy.Dnes ked citam rozne prispevky tu na MK,ake ine problemy maju deticky,kazdy den dakujem Panu Bohu,ze ma obdaroval takym stastim,ze mam 5 zdravych krasnych synov!

adka1978
26. mar 2015

Aj ja uz mam 3 chlapcov. Starsi maju 14 a 13 rokov a najmladsi 5 mesiacov 🙂 dievcatko som uzamkla niekde daleko dozadu lebo viem, ze uz nebude. Podstupila som aj sterilizaciu takze je to na 99,9% 😀 posledne tehu bolo brutal rizikove, mala som diagnozy o ktorych som ani nevedela,ze mozu byt tak som hrozne stastna, ze maly je zdravy a ma vsetko ako ma mat. Je to velmi dobre babatko, pekne spinka, papka...no radost. Dievcatko je pre inu maminku.

michaela1711
5. máj 2015

Ja som mala vždy tak vysnené mať chlapca a dievča ale budem mať dvoch chlapcov a veľmi sa na bábo tešíme. Možno tretie ak sa ešte rozhodneme a budú na to financie tak bude hadam baba ale ja hovorím nech sú hlavne zdravý. Aj keby mali byť len chlapci. Mám ich rada aj malého Dominika a aj to v brušku čo sa má narodiť Timoteja.

luuubik
5. máj 2015

To, ake kto chce pohlavie je jednak uplne individualne a jednak absolutne neovplyvnitelne, cize zbytocne sa tym trapit, hlavne ze je dietatko zdrave. Ja som mozno vynimka, ale popravde som nikdy po dcere netuzila (mozno preto, ze sama mam komplikovany vztah s mamkou /ako vela inych zien/ - teraz uz o.k., mame sa samozrejme radi, ale sme velmi odlisne povahy a niekedy to skratka citit). Ja som praveze od zaciatku tuzila vylucne po synovi, manzel tiez a aj ho mame 🙂 Absolutne mi srdce nepisti po maslickach, volanikoch a mori ruzovej. Planujeme aj druhe babo, ale bola by som radsej, keby to bol zasa chlapcek. Mozno nikdy nezistim, ake je to vraj uzasne mat dceru, no takisto maminky vylucne dievcatiek, nikdy nezistia ake je to carovne a nezamenitelne byt maminkou chlapceka 😉

katka700
11. jún 2015

To že vôbec mám dieťa, dokonca dvoch zdravých chalanov beriem ako zázrak. "Dedko" ktorý mal len dcéry je šťastím bez seba. A keď ma občas nahnevajú a zatúžim po dievčatku poviem si, že keď vyrastú aspoň mi (dúfam) nebudú "kradnúť" šaty, kozmetiku a bižu 😉

michaela1711
14. aug 2015

No ja som rada že mám dvoch chlapcov hlavne nech sú zdraví a zatiaľ s nimi dobre zvládam viem že som predtím v príspevku písala že som si vysnívala jedno dievča a jedného chalana ale nikdy by som nevymenila. Mám ich oboch veľmi rada moc moc moc.

yasminka137
1. jan 2016

Ahojte.my mame troch nadhernych chlapcov a vzdy som chcela chlapceka,nie dievcatko...teraz cakam stvrte babatecko,zatial nevieme pohlavie,ale myslim si,ze zase chlapcek,ale hlavbe si zelam,nech je babuliatko zdrave...tak sa nechame prekvapit,ci bude princeznicka,alebo dalsi chrobacik 🙂

veronka30
7. jan 2016

@yasminka137 ja ich mam štyroch a nevymenila by som ani jedno,prajem zdrave tehulkovanie

gabona1
8. jan 2016

Ahojte, tak som rada, že som našla mamičky, ktoré majú podobný osud. Aj ja mám troch chlapcov. Pri každom tehotenstve som si myslela, že už bude dievčatko. No nebolo. Aj som si poplakala. Ale teraz som šťastná a hrdá matka troch krásnych synov. Vždy každému poviem, že moji traja princovia spravili so mňa kráľovnu🙂. Nemenila by som.

orlik4
8. jan 2016

keď som bola prvýkrát tehotná, strašne sme chceli s manželom dievčatko. bol chlapček. krásny. potom druhýkrát tehotná, chceli sme chlapca - aby sa spolu vedeli pohrať. a bolo dievčatko. podľa mňa je to absolútne jedno, ja som napríklad pôvodne chcela dve "rovnaké" deti, aby sa spolu vyhrali. ale vlastne je to úplne jedno.
ale je pravda, že svet má akýsi predsudok, že kompletná je rodina, kde sú obe pohlavia detí. nechápem to. bratranec má dvoch chlapcov a keď sa ma pýtali, keď sa ten druhý narodil, že čo teda majú, a ja že "chlapca", tak som dostala odpoveď "tak im sa nepodarilo...?" a ja že "ale veď podarilo. majú chlapcov" 🙂

ariannazara
8. jan 2016

Mojej mami sestra ma 3 chlapcov jeden ma 20 druhy 14 a ten najmensi 3 mala dvoch a velmi tuzila po dievcatku tak to riskla a vsetci sme cele tehotenstvo hovorili ze mala Karolinka do poslednej minuty dufala ze to bude Karlinka az nakoniec bol Šimon a je to take zlatickoo vsetci ho lubime je sikovny a povzbudili sme ju ze 4 bude dievcatko ale uz o tom nechce ani pocut ;) tak nakoniec Karolinka nebude a uz sa s tym zmierila

timikaj1
8. jan 2016

Ja mám zase opačnú skúsenosť, ja mám 2 dcérky aj sestra má 2 dcérky a jej keď sa pýtali, čo majú druhé a povedala dievča, tak jej jedna pani povedala, že aj to sú deti!Tak nevedela, či sa má smiať, alebo plakať...Moj manžel tiež chcel druhé len chlapca, chlapca aj keď malú zbožňuje, stále keď pohnevajú, tak má narážky, že chlapci sú lepší...Mňa to dosť mrzí, lebo tie moje babule by som nedala za celý svet ako každá mama či má chlapcov alebo dievčatá!!!Ešteže si nemôžeme vyberať!!A brat má chlapca a je privilegovaný vo všetkých smeroch, všetci sú z neho paf, lebo je sám chlapec, má len sesternice z obidvoch strán , tak je v rodine vzácny, aj keď ja neuznávam keď sa robia rozdiely medzi vnúčatami...

luciett13
11. jan 2016

Ahojte, ja mám tiež troch chlapcov, aj ked som veeelmi tuzila po dievcatku. Uz prve babo som chcela dievcatko, kedze sama mam dvoch bratov a vzdy som tuzila po sestre. Tak som si povedala, ze aspon by som chcela dcerku, ked uz nemam sestru. No prvy bol chlapcek, tak som si povedala, nevadi, ved je to prve, je to jedno, hlavne nech je zdravy. Druhy sa narodil o rok a pat mesiacov - opat chlapcek. Bola som najprv sklamana, ked mi to na uzv oznamil gynekolog, ale preslo ma to a tesila som sa. A o dalsi rok a 10 mesiacov sa narodil treti - tiez som vedela dopredu, ze je to chlapcek. A tu sa musim priznat som tu spravu niesla dost zle, aj ked sa za to hanbim. Ked mi to doktor na poradni oznamil, tak som mala co robit, aby som sa nerozplakala. No ked som vysla z ordinacie, uz som si nemohla pomoct - z mojej vytuzenej dcerky bol na ceste dalsi chlapec. Trvalo mi cca 3 tyzdne, kym som sa s tym ako tak zmierila, nemohla som sa o tej teme ani rozpravat, lebo hned mi prislo luto. Je to narocne, lebo su vsetci este mali - 4,5 roka, 3 roky a 1rok a tri mesiace. No teraz musim povedat, ze najmladsi Borisko je uzasne dieta, taky anjelik - neskutocne dobrucky a som strastna, ze ho mam. Skor mam starosti s dvoma prvymi, lebo sa stale natahuju, biju.... snad raz z toho vyrastu. Dievcatko ostava zatial moj nesplneny sen, ale uz teraz viem, ze keby ze ostanem opat tehotna, pohlavie si zistit nedam - nech je to prekvapko. Ale ci vobec niekedy este nejake babo bude, ukaze cas... 🙂

barca1205
14. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Bála som sa, že som hrozná matka, keď mám podobné pocity, Po deťoch som túžila od malička, bola som ako sa tomu hovorí rodená mamina ale vždy som bola presvedčená, že budem mať dcerku. Keď mi povedali, že prvý bude syn, povedala som si hlavne nech je zdravý a dievčatko bude potom. Pri druhom som si poplakala. Keď som otehotnela po tretí krát, bola som si istá, že to bude dievčatko a vyzerá to zase na chlapca. Ja svojich chlapčekov nadovšetko milujem ale stále dúfam, že sa lekári pomýlili a predsa len sa narodí Adelka