Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

erikasadek
1. sep 2008

ahojte, ja som tiez po dvoch cisarskych a mam dvoch krasnych a zdravych chlapcov, je pravda , ze som chcela chlapca a potom dievca, ale co nam boh dal to beriem, aj tak to ideme skusit do tretice, a mat dievcatko, tak mi drzte palce.

inak , mne na pohlavy nezalezi hlavne ,ze je zdrave, len nechcem byt sama mezdi tymi mojimi chlapmi, a uz sa tesim aka bude so mna strasna svokra, len tak lahko si tych mojich dvoch nedam 😀 😀 😀

adusaa
1. sep 2008

čaukoooo 😀 tak som sa zasmiala. Ioka, ja mám prvého chlapčeka. Stále som chcela chlapca a túžim po ďalšom chlapcovi. Neuveríš, ale dievčatko by som nechcela. Pripadajú mi také strašne rozmaznanéééé 😉 . Ja som vždy túžila mať len chlapcov. Nevidiím na tom nič zlé. Niekto chce dievčence, niekto chlapcov, alebo kombináciu. Hlavne, ze sú zdravé detičky. Nemaj blbé pocity, že nemáš dievčatko. myslím, že chalani to aj tak všetko zvládajú lepšie ako dievčatá. 😉

janette
1. sep 2008

helou, aj my mame chlapceka, nadherneho, vytuzeneho a zdraveho!!!!!!! Ak by sme mali dievcatko myslim, ze by sme ju mali rovnako radi.... 🙂 🙂 🙂 🙂 ..... podla mna je jedno ci je to chlapcek alebo dievcatko, hlavne nech su deticky zdrave.
Ja som sa s "dievcatkovskym syndromom" nestretla a myslim, si, ze take vyroky skutocne svedcia o inteligencii onej "matky" 😠 😠 😠 😠
Pripada mi to, ako v niektorych krajinach, kde vyslovene odmietaju jedno alebo druhe pohlavie.....
Ja som matka, a pre mna je najdolezitejsie zdravie a zazemie mojho dietata, ci je to chlapcek, ci dievca je mi jedno...moje dieta je pre mna vsetko...

ioka, tak sa netrap, keby nieco napis IP, drzim palce

amatula
1. sep 2008

ahojte pridavam sa 😀 mam dva kusy...a som snimi spokojna,ani mi nieje luto ze nemam dceru vraj je snimi viac trapenia 😎 hlavne ze su zdravy a ked sa posnazime naucime ich aj prat aj zehlit.moj muzik vie dokonca aj varit 😀 a lepsie ako ja Zulok plne stebou suhlasim!!!!

lilianak
1. sep 2008

Ioka, tak ta trosku mozno povzbudim a aj pobavim. Ak chlapec pretiahne celu dedinu, je to fraaaja, uznavany, ale ak babu pretiahne cela dedina, je to ku.... A este volaco, ak ti pride domov dievca, ze je tehotne, musis to riesit, vychovavat .... Ale ak chlapec pride, ze jeho dievca je tehotne, nemas s tym az tolko starosti, nemusi prerusit skolu a pod. I ked to iste tiez nie je jednoduche. Tak nech ti je aj toto utechou, tiez mam dvoch chalanov, a tuzim po dievcati 🙂 Ale som stastna a pysna, ze ich mam.

kometa
1. sep 2008

Ioka, ja mám tiež dvoch chalanov. Ako prvého som túžila mať chlapca, neviem prečo, ale chcela som aby to bol chlapec. A vyšlo to. Keď som bola tehotná druhý krát, prvé mesiace som to cítila tak dievčensky, až po 3D ultrazvuk 😀 . Bolo to jasné, ale nevadí mi to, práve naopak, som šťastná-prešťastná, že ich mám. Veď som doma ako "ruža medzi tŕňami" - toľkí chlapi a ja. Tiež som mala predstavy, že moja dcéra a ja budeme ako kámošky, budeme rozoberať módu a chalanov........, ale prešlo ma to. Pred pár mesiacmi som mala dokonca sen, že som mala tretie dieťa a bol to opäť chlapec, dokonca aj meno si pamätám a držím ho v sebe, keby sa náhodou "šmyklo" 😝 , tak ho použijem, lebo sa mi moc páči, ale popravde už neplánujeme.
Takže jediné, čo ti radím je, aby si bola patričné HRDÁ na to, čo máš a neriešila okolie.

andrii
1. sep 2008

ioka, nečítala som tu všetko,vlastne iba tvoj príspevok. Chcem ti povedať iba jedno. Ja mám tri deti. Dve dievčatká - Kristínka 10,5 rokov a Simonka 8,5 roka. Tretie sme neplánovali,aj keď v kútiku duše som po ďalšom bábätku vždy túžila. A teraz po toľkých rokoch sa nám narodil chlapček. Prvé som chcela dievčatko, druhé tak isto. Nevedela som si predstaviť,aké je to mať chlapca.Všetci sa mi zdali takí rovnakí - minikna, rifle a šiltovka. Zdali sa mi takí obyčajný. Keď som bola tretíkrát tehotná, všetci do mňa neustále húdli -"joj, len aby to bol konečne chlapec, nech vám to konečne vyjde".My s manželom sme nechceli vedieť, čo to bude, chcela som vedieť, iba to,či je v poriadku, či je zdravé a či je vidieť dobre,čo to bude.Každému som hovorila,že mi to je jedno, či to bude chlapček,alebo dievčatko,len nech je zdravé. Ale až po pôrode som si sama pred sebou priznala,že som vždy dúfala,že to bude dievčatko. Chlapca som vlastne nechcela. A narodil sa nám chlapček Matúš. Až teraz môžem povedať, aký sú chlapci zlatí. Milujem ho a už by som ho za žiadne dievčatko nevymenila. Je to môj malý princ. Teraz si viac všímam,že aj chlapci sa dajú pekne poobliekať, akí sú frajeri, akí sú rozkošní. A hovorí sa,že chlapci idú viac za mamou,ako dievčatá. A asi to bude pravda.
Až teraz viem, že naozaj nie je dôležité,či je to dievčatko,alebo chlapček, je dôležité,aby to bolo zdravé.

A aby som to trochu odľahčila, dievčatá idú viac do peňazí - sukničky, šatôčky, sandálky, lodičky, silonky, sponky,neskôr kozmetika, vložky 🙂 , vlasy a celkovo oblečenie,ktorého ženy nikdy nemajú dosť 😀

womenne
1. sep 2008

Ahojky ja mam 2 chalanov a priznam sa ked mi lekar povedala že vidi 2 pipiky bola som troliku sklamana ale hned ma to prešlo nemenila by som.Je pravda že dievčata su šikovnejšie aj poslušnejšie ale mam čo mam a som vdačna,nikdy by som nemenila.Vedia urobit taku radost a chalůani su vdačnejši ako dievčata a velmi lubia svoje mamičky 🙂 Možno 3 bude dievča ktovie ale aj keby bol chlapec nevadi

certica
1. sep 2008

ioka, ja som to tu len velmi letmo preletela, ale osobne by som kludne este rozsirila svoj muzsky harem 😀 . tiez uz dalsie deturence neplanujeme, ale keby nahodou 😀 a bol by to zas chalan, budem happy! 😎 😵 . a dievcatku samozrejme tiez, zaujimalo by ma totiz, ako by asi tak mohla vyzerat "zenska verzia" nas dvoch - muza a mna 😀
inac, ja ked som oznamila, ze druhe babo bude chlapec, tak prakticky vsetci sa tvarili neurcito, resp. hodili poznamku typu: "hej? ved to nevadi..." 🙄 . takze ja zas toto nepochopim 😀

certica
1. sep 2008

womenne, o tej poslusnosti je to dost individualne 😉 a vlastne, co ja mam skusenosti z okolia, tak sa mi potvrdilo, ze minimalne v babatkovskom veku boli chlapci ovela kludnejsie a "lepsie" , mozno menej komplikovane babatka, ako dievcatka

dididi30
1. sep 2008

womene ,ze dievcata su sikovnejsie, mozno.....ale poslusnejsie?? 😕 pridi k nam na navsetvu uvidis, co je to slusnost dievcata 😀 papuluje, zahresi si, drza je, bordel jak v tanku no hruza 🙂 dufam,ze syn bude opak 😉 🙂

dididi30
1. sep 2008

adusaa, ja by som zas povedala,ze chlapci su rozmaznanejsi, vobec vo vsetkom su citlivejsi, koliky a tak.....
dievcaka su sikovnejsie a odolnejsie 😉

lefika
1. sep 2008

ja si myslim, ze mat dceru je trochu jednoduchsie, najma neskor, ked su dospele. my este planujeme dalsie deticky a pravdepodobne sa podari aj syn a uz teraz sa bojim toho, ci zvladnem rolu svokry. mozno aj preto, ako to dopadlo s tou mojou 😢 vlastne tam tiez zohralo rolu pohlavie dietata: svokor mal vecne blbe poznamky, ze on chcel vnuka, jedinu vnucku aj odmietal zobrat na ruky, este ako 3mesacnej jej "omylom" hovoril v muzskom rode....no na zaplakanie.
takze spolu nekomunikujeme, ale ktovie, co by povedali na to nase dievcatko teraz: ma skoro 3 roky a po celom byte su auticka a lietadielka, z babik som nejaky cas utierala prach, potom isli do pivnice, plysaci detto a oblubena rozpravka? no predsa lokomotiva tomas 😀 takze u nas sa ruzova nekona 😉

nadhera
1. sep 2008

vzdy som chcela emku a mam dvoch rozkosnych chalanov. 😉 su krasni,zdravi,to je pre mna dolezite. v nasom baraku je tak vela chalanov,ze uz sme so susedami vraveli,ze ked povyrastu a pojdu na oblievacku za babami,tak si asi rovno objednaju autobus.

lenca13
1. sep 2008

ioka vobec nezalezi ci je to chlapec alebo dievca hlavne nech su deti zdrave aj my sme dufali ze to druhe bude chlapec ale mame dievcata.Moj otec ma dve dcery a tri vnucky a je spokojny 😉
Ale tu mladsiu mame za chalana hrozne rada sa vozi v aute a na vsetko co ma kolecka tak robi brm brm 😉 Manzel by chcel aj tretie ale ja uz nie 😉

lante
1. sep 2008

Ja som si do 25tt myslela, že čakám babu, lebo dovtedy nebolo vidieť čo sa mi v brušku skrýva. Ale v 25tt som si ľahla k UZV a ešte sa mi doki iba dotkol brucha a zobrazil sa obrázok, akoby si holé bábo posadila na kopírku a to čo bolo vidieť bolo jasné, že to baba nie je. Vili-boya milujem a je mi jedno či je to chlapec alebo dievča, i keď dievčatká sa dajú čačkať a samé volániky a bábiky ale chalaniská sú výnimoční v iných veciach sú viacej technicky založený a mám pocit, že viacej skúmaví.....teda ten náš určite 😉
Ja ešte ďalšie bábo plánujem a popravde začínam byť presvedčená, že budem mať zase chalana.........moja svokra má už teraz 6 vnúčat a z toho je iba jedna vnučka, takže ona by sa vnučke potešila viacej, ale nikdy nedala najavo, že by vnukov ľúbila menej.
Myslím, že tak ako písalo kopec báb, hlavne aby boli detičky zdravé. Ja napr. už teraz "vtipkujem" o tom, že o mne raz bude nejaká kočka hovoriť ako o svokre........len dúfam, že bude hovoriť o mne tak ako ja o tej mojej.

zulok
1. sep 2008

Inak, uurcite keby sme mali dievčatkáá a bola by diskusia, že chceme len chlapcov, tak by sme obhajovali dievčatkaa 😀 ono každá mamina veeeeľmi ľúúbi svoje bubuliakta 😀 že?? ľúúbime ich . 🙂
inak, o svokre ani nehovorte, dufam, že nebudem harpia 😅
chee, inak nam svokra dala ružové oblečenie, lebo si myslela, že budeme mať dievčatko, kedže som oškaredela 😅 to som dostala supeer kompliment, že? 😝

verulka
1. sep 2008

jo, certi, tak u mna to moc nesedi. co ditko to nespavec a cirkusant 😀 ..inak ja vidim halvny rozdiel medzi babo a chalanmi vtom, ze chalosi boli vacsi mamickari 😎 sikovni su vsetci, neposluchaju rovnako, vymyslaju tiez...jo a samozrejme nizku potrebu spanku maju vsetci...takze asi ide fakt viac o povahu, ci gen. potencial, nez pohlavie...a este jeden rozdiel ma napadol- oboch chalanov som mala chorych( teraz je to uz ovela lepsie) a ajka je v globale zdravsia 😕 nuz odovzdavam zle geny len chlapcom 😅

masinka
1. sep 2008

ahoj
ja mam dvoch mladsich brachov (jedneho o 12 rokov) a ked som otehotnela, nejako som si nevedela predstavit ako by som vychovavala dievcatko. Okrem toho mi podla roznych babskych povedaciek vsetci prorokovali chalana. Takze do 25 TT kedy sme isli na 3D sme mali vymyslene iba chalanske meno. No a ked nam doktorka ukazala na monitore pipinku, ostala som totalne prekvapena. A potom som sa pustila do nakupovania ruzovych veciciek 🙂 A Nelku by som nevymenila ani za styroch chalanov...aj ked je niekedy ako styria certi 🙂. A tiez som si vypocula par poznamok ako "No co sa da robit." alebo " To nevadi." A teraz ked cakame druhu babu, tak zase. No nech sa daju vsetci vypchat. V tomto tehotenstve som si toho tolko "uzila", ze hlavne dufam ze bude zdrava. A tesim sa , ze tie krasne vecicky co Nelka nestihla vynosit, este vyuzijem. Keby sme cakali chalana, tak by som sa tesila ze budem mat parik. Myslim ze kazda normalna mamina sa tesi z baba bez ohladu na pohlavie, aj ked vacsinou jednemu pohlaviu by sme sa mozno potesili o trosku viac, to je normalne. Ale kazde pohlavie ma svoje klady aj zapory. A silne reci ako ze to druhe pohlavie neberiem si fakt odveci. Moja babka (mama mojho otca a stryka) mi povedala, ze ona si objednala dvoch chlapcov, tak ich ma... to iste by urcite rozpravala keby mala dve dcery....
O par rokov skusime mozno este tretie babo. Ked to bude chalan, tak sa budeme tesit, a ked baba, tak sa budeme tesit tiez a moj muz bude ako pan kral co mal tri princeznicky 😀 (A podozrievam ho, ze uz teraz ma vyhliadnutu nejaku flintu ktorou bude odhanat pytacov.)

michalag
1. sep 2008

Ahojte, aj ja sa pripajam 🙂 .
Velmi som si priala aby sme mali chlapceka a ked nam Dr. oznamil ze to bude chlapcek boli sme velmi stastni. Ale keby to bola aj baba, nevadilo by nam to, hlavne nech su deti zdrave a maju od nas veeeela lasky, ktorej potrebuju od nas rodicou 😉 🙂 To je najdolezitejsie
Nechapem preco niekto chce iba babu a chlapceka nie, ved je to tiez ziva bytost

maaja
1. sep 2008

ahojte,
aj ja mam doma chlapceka a velmi sa tesi ze je to chlapcek 😉 a dufam ze ked raz budeme mat druhe babo, tiez to bude chlapcek .... ja si zasa neviem predstavit ze by som mala doma babu ... keby bola tak by som sa s tym "zmierila" 😀 ... ale nevadilo by mi ze mam "len" synov ...

mam kamosku, co ma troch synov ... ked cakali druhe, velmi chcela dievcatko ... pri tretom sa tesila na chlapca 😉

jankajs
1. sep 2008

..... a zamysleli ste sa nad tým, že keď iné zahlásia, že by iné nechceli, len dievčatko, tak je to možno úplne inak?.... že sú možno sklamané, a tak chcú trochu potrápiť mamičky chlapcov?.... mne to pripadá, že je tam istá dávka skrytej závisti... ale možno sa mýlim. Keď som konečne otehotnela s pomocou lekárov, bolo mi najskôr jedno, čo to bude, len nech je zdravé. UTZ potvrdil, že zdravé to bude, tak som začala vymýšľať, že by som chcela dievča. 😝 Povedali nám, že to bude chlapec... a napodiv som sa tomu potešila. A teraz? Po komplikovanom pôrode som šťastná, že som maminou a iné neriešim. Snáď, aby ešte pribudol aspoň jeden súrodenec. 😵

magda22
1. sep 2008

ioka, tak toto som ja celkom nepochopila..dost zvlastny pristup..

mirica
2. sep 2008

tak ja mám 3 chlapcov a mala som aj dvoch mladších bratov - nikdy by som nemenila- trochu dúfam , že sa mi podarí priateľa presvedčiť ešte na jedneho benjamínka keď budú mať dvojky 6-7 rokov - a dúfam , že to bude zas chlapček .......ale reakcie keď som čakala dvojky a zistilo sa , že sú obaja chlapci "hmmmm , ani jedno nie je dievčatko? no však nevadí" ma vytáčali ...tak som potom ak sa niekto opýtal , že čo to bude , povedala " dvaja chlapci , presne ako som si priala" 😉 ... a na to nemohli povedať nič 🙂

ináč Vám poviem v dome som bola práve ja to najhoršie a najťažšie zvládnuteľné dieťa- aj keď som bola väčšia a mama mi obliekla do školy sukňu a pančušky - ja som prišla roztrhaná a zelená - lebo som hrala fotbal 😀

sara333
2. sep 2008

Ja som super hrda na to, ze sa nam narodil chlapcek.Dalsie uz neplanujeme, no ak by sa raz podarilo,tak by somchcela zase chlapca.S chlapmi neni tolko starosti, a dievcata, tie s u v kazdom veku ako sa po nemecky hovori-zikig- rozpestene,rozmaznane.Chlapci po financnej stranke menej stoja 😉 A ako tu uz niekto spominal, chlapov sa naozaj rodi stale menej a menej..Ten rok sa naprv narodilo neskutocne vela dievcat,kazda znama,ktora bola tehotna ,cakala dievcatko a to ich bolo 8!!!!..Prave preeto som bola taka hrda ze to bude chlap 😀 Ver mi,byt mamou chlapceka je uzasne 🙂 Ja som na to naozaj veeeelmi hrda 🙂

zabinka
2. sep 2008

Ahoj ioka, aj ja mam dvoch chlapcov, ktorych by som nevymenila ani zanic. Kym som este nemala deti, tak som tiez velmi chcela dievcatko, ale ked nie je, tak nie je. Som stastna, ze deti sú zdrave a stastne. I ked sa vo svojom okoli tiez stretavam s reakciami, ze nemame deti, ale "len" synov. Spociatku ma take reakcie hnevali, ale teraz ma uz nevedia vytocit. Ja som hrda na to, ze mam "iba" synov. Moj manzel by este velmi chcel dalsie, ale ja uz mam 30 prec a bojim sa, ze by to uz nemuselo dopadnut dobre. Ale veru som si niekolkokrat povedala v duchu (aj ked viem, ze sa to neda ovplyvnit), ze keby to bolo dievcatko, mozno by som sa dala este nalomit. No ved uvidime. Takze kasli na reakcie okolia a bud patricne hrda na tych svojich chlapov. 😉

sara333
2. sep 2008

ako moze byt niekto nestastny z toho, ze ma "len chlapcov"??? Dieta je uzasny dar a neni to samozrejmost!!! Na svete su miliony zien, ktore tuzia po dietati , no nemozu otehotniet... Je to hlupost nieco take voec vyslovit! Musime mat radost z toho, co mame a nie stale tuzit po niecom inom len preto, ze to nemame alebo si chceme vyskusat nieco ine-strat sa o chlapca uz pozname!Budme staste,ze sme mali tu cest byt matkami a je jedni ci chlapca alebo dievcata!

arieska
2. sep 2008

moja kolegyňa mala taký problém. prvý sa narodil chlapec. keď čakali druhé, tak si povedali, že to bude zaručene dievča. bol to chlapec. inak je krásny, šikovný, ale jednoducho ona má voči nemu blok a ani sa tomu netají. s prvým sa mazná aj keď je už veľký chlapec a na druhého len kričí aj keby jej modré z neba zniesol. ona vie, že je to tak, ale nevie sa tomu brániť. pre mňa je to nepochopiteľné.
inak, ja mám tiež chlapca a jasne, že druhé by som radšej dievčatko, ale ak bude aj chlapec, svet sa nezrúti.

deina
2. sep 2008

Aj ja mam chlapcek a je uzasny, nevymenila by som ho za ziadne dievcatko, hoci druhe by dievcatko byt mohlo. 🙂 Ale ako pise Arieska, svet sa nezruti, ked bude aj druhy chlapec, no a dedo bude strasne rad. Ten stale snival o chlapcovi, tak konecne jedneho v rodine ma. 😅 Aj je nanho riadne hrdy.

avion
2. sep 2008

ja mam chlapca a velmi som aj chlapceka chcela! Viac som si vedela predstavit ze som matka so synom ako s dievcatkom. A ak sa nam narodi dievca bude to zazrak, lebo po manzelovej linii sa vobec dievcata nerodia...iba chlapci 😎