Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

womenne
2. sep 2008

diddi 😀
Moja kamaratka ma o 3mesiace staršie dievčatka dvojičky su šikovne davno su bez plienky,nadherne rozpravaju,zahraju sa,poslušne,už vedia davno byciklovat.Možno su vynimka ale ich tak vidim ja.
Ale nemenila by som mojich anjelikov som rada že su to chalani a dufam že budu ako tatiko 😉

bibinka
2. sep 2008

hlásim sa do klubu 😀 😀 😀 .
Mám dvoch chlapcov a teším sa jak kôň, že ich mám. Keď som bola tehotná,na sone sa najprv ukázala baba 😉 , tak sme sa vytešovali a za mesiac sa ukázal "chalan" a my sme sa preladili na chalana. Vôbec ale vôbec nám to nevadilo, v pohode sme sa nastavili na chlapčeka. Druhý prípad bol úplne rovnaký, najprv baba, potom chalan. a opäť velikáááánska radosť. Neľutujem vôbec, hlavne ,že sú zdraví a my s mužom sa už teraz tešíme na vnúčence a nevesty-dúfam, že budú vydarené 😀 😀
To je pocit,čakajú ma doma traja chlapi!!! Niektorá ste to tu spomenuli. Áno, je to fajné.
Nerozumiem ženám,ktoré "selektujú" pohlavia?! To mi príde stupídne,ako môžu odsudzovať dieťa-chlapca, to keby sa im naozaj narodil chlapček, to ho budú nenávidieť? Akurát mu môžu ublížiť a spôsobiť psychické problémy v budúcnosti. Je to egoistické a nemorálne. 😠

A ešte ma hnevajú reči okolia typu, a kedy bude ešte dievčatko??? Ako si môže niekto dovoliť také reči? či ja niekomu nútim mať dieťa či nie? je to každého osobná vec koľko bude mať detí. A keby som aj mala tretie dieťa, nebránim sa mu a keby to bol "nedajbože" chlapec, to si mám akože vypočuť, že muž "nevie" robiť dievčatá?
No, nevyhovieme, zdá sa ,že medzi nami sú natoľko hlúpi ľudia, ktorí si budú mlieť svoje- ked máš dievča,treba aj chlapca, iní že: škoda, že aj druhý je chlapček...,iní: a čo dievčatko by ešte nevydalo?...no comment 😠

marianeta
2. sep 2008

Aj ja sa pridavam!
Tiez mam chlapca a nemenila by som.Od zaciatku som vedela ze to bude chalanisko,lebo od muzovej strany sa rodia samy chlapci on je zo 4.A ked bude v buducnosti druhe babo silno pochybujem,ze to bude dievka.Ale mne to neva hlavne ze je baby zdrave.Mam kamosku,ktora si nedala povedat co budu mat a cele tehu bola stotoznena s tym,ze caka dievcatko a narodil sa chlapec 🙂 .

xena22
2. sep 2008

Tak ja mam dvoch chlapcov,prve sme chceli chlapca ani neviem preco,druhe mi bolo jedno co to bude,teraz cakam tretie,este neviem co to bude,ale ked poviem vetu,ze "je to jedno,hlavne nech je to zdrave a nech to ja prezijem" 😀 tak mi nik neveri ,ze to myslim naozaj vazne.Pocas tychto par tyzdnov co som tehu som presla vsetkymi fazami uvah a nakoniec som zistila,ze ked to bude dievcatko,tak mi asi odlahne a budem spokojna,ze nesklamem siroke okolie - ale inak potajme svoje brusko volam "adamko" a dievcenske meno ani nemam...
Mimochodom som tiez po dvoch cisarakoch a rozhodnut sa mat tretie dieta bolo v style -"hadam nebudem mat len chlapcov",ale akonahle som mala na teste dve ciarky,tak som od tejto myslienky upustila a pripustam si aj moznost mat troch chlapcov... o dva tyzdne idem na sono,tak sa uvidi,ci mam spravneho tusaka 😀 ale ak sa potvrdi chlapec,tak sa tusim neodvazim priznat - neznasam tie lutostive pohlady 😒 a co ma najviac mrzi,ze od najblizsej rodiny - tentokrat mi nikto nepovedal,drz sa nech ti to dobre dopadne,ale kazdy mi povedal,tak dufam,ze to bude ASPON dievca ked uz....

Inak moj muz a dvaja synovia moznost "dievcatko" ani nepripustaju - tak nemozem uspokojit vsetkych,ked je babo chvalabohu iba jedno 😀

dididi30
2. sep 2008

womene, moja dcera zacala chodit ked mala presne rok, rozpravat ked male nieco pred 2 rokom, cikat ked male 2 roky a na bicykli do teraz nechce byt 😀 ani korcule ju nezaujimaju,ale bordelarka nenormalna a este aj bije sa ako chalan, drzana......
maria ja som po dcere ocakavala opat dceru, neviem preco aj som ho tak oslovala a dost dlho aj po narodeni ,ze ona a tak 😀 a neverila som, ze budem mat syna az dokial som nevidela na celu obrazovku velke vajicka a pipika 😀 a som rada,ze mam aj jeho, kebyze mam tretie chcem opat chalana 😉 ale ako svokra pre nevesti budem hnusna 😀 😀 😀 😀
xena ja som tiez od zaciatku cakala ,ze to bude dievcatko a mala som vybrane meno pre dievca, na chlapca prislo az po sone 😉

marorlinko
2. sep 2008

neviem,kde zijes, ale tuna sa ziadne rozdiely nerobia, ja som rada,ze mam chlapceka, mne to bolo jedno co to bude, lebo premna bolo dolezite ci bude zdrave ni eak epohlavie bude mat. taketo reci ja nemusim, kolko deti s anarodi chorich a co by zato ini dali aby boli zdrave a ttebe vadi,ze nemas dievca?

stvura
3. sep 2008

Mi mame chlapceka a myslim si ze je to najvacsi zazrak pod slnkom...v nasej rodine su len dievcatka a tak som bola velmi prijemne prekvapena ze budeme mat chlapceka.
Je to jedno co to je, hlavne nech je zdrave a dobre ho vychovat.

arieska
3. sep 2008

ešte by som chcela napísať, že kolega má 4 dcéry a vééééľmi by chcel chlapčeka, ale že to už radšej skúšať nebudú 😀

grmitko
3. sep 2008

ja mam dvoch krasnych chlapcov a takisto pocuvam od okolia, ze kedy si spravime dievcatko 😀 niekedy ma to otravuje ale inokedy sa iba usmejem. Ono aj v obchodoch maju prekrasne veci pre dievcatka a pre chlapcov velmi malo, ale aj tak su chlapci super. Ja som velmi chcela aby boli dievcatka, ked mi doktor povedal, ze cakame dvojicky, ale niekde v kutiku duse som citila, ze to budu chlapci, ale nevymemila by som ich za nic na svete. Reci o dievcatkach si nevsimam a ak sa ma to aj nejaka mamicka spyta, tak sa jej na oplatku spytam, ze kedy budu mat oni dievcatko (ak ma chlapca) a ak ma dievcatko tak kedy budu mat chlapca, vacsinou ich to po takejto otazke prejde 😀

danulka2
3. sep 2008

ahoj,my mame sice parik, ale ,,neplanovali,, sme pohlavie. Ked s nam prva narodila dcera, tak sme boli velmi stastni. Pri druhom som to chcela 50/50. Dievca som chcela preto, ze by som vyuzila veci po Dominike a syna som chcela koli manzelovi. Vysiel syn a sme velmi radi. Ale keby som mala dvoch synov aj tak by som bola velmi stastna.Urcite by som ale nikdy nepovedala, za ine ako dceru /ci syna/ nechcem. Zahod depku,ze nemas dceru a o to viac sa budes tasit, ked budete mat vnucky.

emita
3. sep 2008

mám kamarátku, ktorá veľmi chcela dievčatko a už má 2 chlapcov. čaká tretie, tak jej prajem aby to vyšlo 😀 . Ja som rada že mám chlapčeka. aj som chcela. Aj druhý by mohol byť kľudne chlapec, ale keď bude dievčatko budem taaaaka happy 🙂 Uvidíme

grmitko
3. sep 2008

este som chcela napisat, ze moja sestra si nedala zistit co cakaju ked bola tehotna, a bola presvedcena, ze cakaju chlapca, od zaciatku volali brusko Jakubko, a narodila sa im krasna zdrava dcera 😀 ono to nie je o pohlavi a nepochopim mamicky, co povedia vety typu, "ja by som ine ako dievcatko ani nechcela" a co spravi ked to bude chlapcek? 😕

kili
3. sep 2008

ani tu nebudem rozprávať praktiky v číne, keď sa narodí dievčatko. Asi ste už všetky počuli 😔

lila794
3. sep 2008

suhlasim, ved dieta ja dieta a mozeme byt stastne, ze ich mame. Take zeny, co tuzia po babatku a nedari sa im, by boli stastne, keby mali hocico. Som Bohu vdacna za mojho syna a je mi uplne jedno, co bude druhe, hlavne nech je zdrave. 😉

lefika
3. sep 2008

ja mam kamaratku (zatial bezdetnu), ktora je strasne proti dievcatam 😠 ked sa mi narodila dcera, spytala sa, kedy sa ideme pokusit o chlapca. ked sa kamoske narodil chlapcek a manzel ju nechal, tak jej utecha bola: "no asponze mas syna a nie babu" 😕 a vsade rozhlasuje, ze ona chce len synov a ma kecy typu, ze s babou ani na materskej doma nebude, da ju do jasli a hotovo 😔 no co, ludia su divni 🙄

janette4
3. sep 2008

lefika, možno je to tým, že deti ešte nemá.a keď bude mať dcéru, čo urobí?dá ju preč, alebo čo?
Ja som tiež veľmi túžila po dievčatku a až do 28tt som bola presvedčená, že aj bude.potom mi povedali, že to bude chlapec.je pravda, že trošku som bola sklamaná, ale keď som to malé chlapčiatko uvidela,bola som šťastná, že ho mám.
fakt je jedno, či je to chlapec alebo dievča, sú to naše deti a ľúbime ich.

sasiki
3. sep 2008

ahojte!!! Ja mám dcérku aj syna a nevidim rozdiel - zatial 😀 😀 😀 Luuubim ich rovnako a myslím, že je super mať dcéru-dcéry a rovnako je super mať syna-synov!!!! A nehovorím o tom šťastí, keď máme zdravé detičky 😀 Keď som čakala dcérku, všetci sa stále vypytovali, čo to bude a mne to liezlo na nervy - keďže manžel je zo 4synov a všetci chceli dievča. 🙄 🙄 🙄 Veď či je to chlapček, či dievčatko, je to dieťatko 😅 😅 😅

dididi30
3. sep 2008

sasiki, kombinacia je super ,ze? 😉

mayap
3. sep 2008

Ahojte. Aj ja mám 2 synov.Prvé dievčatko sa mi narodilo predčasne a potom bohužiaľ umrelo. Ďalšie deti som nemohla mať, nedarilo sa otehotnieť... Tak sme sa rozhodli pre adopciu. Pri prvom nám to bolo jedno čo to bude a tak to bol nakoniec 13 mesačný chlapček. Pri druhom som mala v žiadosti napísané dievčatko, no keď nám ukázali týždňového chlapčeka, tak som ani chvíľu neváhala. A tak mám dvoch fešákov, ktorých by som nevymenila za nič na svete. Kašlite na všetky hlúpe reči , dôležité je to že svoje deti ľúbime a tie ktoré navonok hovoria, že iné ako dievča by nechceli možno tajne dúfajú aby to bol chlapček. A tie silácke reči... 😝

aviril
3. sep 2008

ahojte.
ako môžete vidieť v mojom PASe, ja mám "až" troch chlapcov. Tiež som už pri treťom strašne chcela dievčatko, priam som po ňom túžila, bola som taká blbá, že som si chlapca nepripúšťala. Až nakoniec v 10.týždni tehotenstva som začala krvácať. Doteraz si myslím, že to malinké to možno cítilo, že ja chcem len dievčatko a radšej ma chcelo opustiť. Vtedy som si uvedomila svoju strašnú chybu, hrozne som sa cítila, čo som ja za matku. Našťastie ma malinké neopustilo a zostalo so mnou. Teraz som najšťastnejšia maminka troch krásnych synčekov.
Ale okolie to vníma inak. Tie poznámky typu "ani do tretice sa to nepodarilo?" otras, vtedy im poviem, že "a podľa Vás sa nevydaril? Nie je podarený?" čo mu vlastne chýba, tí ľudia vedia byť fakt hrozní. Ja si však už teraz z toho nič nerobím, som šťastná, že ich mám

dididi30
3. sep 2008

jej aviril ahoj, ako sa mas? 😉

dididi30
3. sep 2008

mayap, mas krasnych syncekov 😵

lila794
3. sep 2008

Aj ja sa pridavam - mayap, krasni chlapci!!!

Aviril, presne tak, deti su uzasne, je jedno ci chlapcek, ci dievcatko. Ved predsa matka to musi lubit rovnako, nie? A ludstvo je hrozne, bez chrbtovej kosti ☹

Moj manzel je zo styroch chlapcov. Svagrovi sa narodil chlapec a ked sme cakali my, tak vsetci dufali, ze sa konecne prelomia lady a bude dievca. A prd - chlap ako hora. Moja laska jedina, nevymenila by som ho za nic na svete!!

bzucinka2
3. sep 2008

jemine, baby, to fakt niekto moze povedat, ze ak by mal to alebo ono, ze to nechce a vykasle sa nan? 😢 ved to je hrozostrasne!!! 😠 ja som nechcela vediet co to bude a bola som vdacna za vsetko, teraz mam krasneho chlapceka a milujem ho nadovsetko na svete a presne tak by som milovala aj keby sme mali dievcatko 🙂 ved to je uplne jedno co to je a mozme byt o to stastnejsie, ze su nase deti zdrave 😵 kolke cakaju a nedari sa im a ine si budu este aj vyberat ☹
budme stastne za kazdeho syna ci dcerku, ze ich mame a dajme im vsetku lasku, ktoru im len dokazeme dat a oni nam to raz stonasobne vratia, ako tu uz niekto pisal 🙂

takze depky zo synov zahodit a tesit sa z nich, mozno sa dozijes vnucatiek a budu to mozno same baby 🙂

ja0
4. sep 2008

viete, co sa stalo mne? malicky mal asi dva mesiace a jedna zenska od nas z dediny bola cela zvedava, ze ide nazriet do kocika na maleho, ale predtym sa spytala, ci je to chlapec alebo dievca. Ked som jej cela hrda povedala, ze chlapec, ona na to, ze ona na chlapcov vobec nepozera, len na dievcata 😨 Normalne sa mi zastavil rozum, co si uz niektori ludia nevymyslia.

abetka
4. sep 2008

teraz som nasla vasu temu, tak sa pridam. 🙂
ja sa vam priznam, ze ked som zistila, ze cakam chlapca, tak som si to nevedela predstavit ☹ .Mali sme prve dievcatko a bolo to mile a chalan. To som si predstavovala ako neposedne, uskriekane dieta. A narodilo sa nam nadherne, mile, krasne dieta- chlapec. Ja som taka stastna, ze ho mame. Je krajsi ako obrazok, casto si ho mylia s dievcatkom 😀 . Mam obe deti rada a velmi sa z nich tesim, ale do maleho som ako zalubena 😀 .

silvia123
4. sep 2008

Ja som zase veľmi túžila po chlapcovi, môj otec chcel mať tiež syna, ale mal baby, tak tiež bol celkom happy, keď sa mu narodil prvý vnuk a proste všetci boli unesení chlapcom, tu je skôr zvykom, že mať provorodeného syna -to sa počíta!!!, tak sa čudujem, v mojom okolí som opačný názor nepočula. Inak mne najskôr na sone povedali, že "nič nevidia", že to vyzerá na babu, veľmi som chcela chlapca a cítila som taký zvláštny pocit, že to bude baba, ale ešte počas dňa som si na tú myšlienku celkom zvykla a tešila som sa na dievčatko, manžel nás volal: moje baby 😉 bolo to zlaté a po mesiaci som šla na 3D sono, aby ssme mali pamiatku a zrazu nám zistili, že je to chlapec, boli sme takí prekvapení, len nám to bolo už vlastne úplne jedno, dôležité bolo, že všetky merania boli úplne v poriadku a dieťatko bolo zdravé, boli sme nesmierne šťastní. Druhé bábo by som si priala určite dievčatko, ale keď bude chlapček, tak to budú "moji chlapi". 🙂

mayap
4. sep 2008

Najväčšia sranda pri mojich adopčiatkach je, že starší sa podobá na manžela tak veľmi, že niekedy normálne uvažujem o genetických testoch na určenie otcovstva 😀 😀 😀
No a mladší je vraj celá maminka 😉
Každý sa ma pýtal, že prečo sme si druhé nevybrali dievčatko... No ja som ich odbíjala tým , že ani pri vlastnom by som si nevyberala a prijala by som to čo by sa mi narodilo 🙂
Jednoducho moji chlapi ma hneď chytili za srdiečko... a už nepustili... 😵

mucha
5. sep 2008

mayap, si super mamca 😉 a tvoji chlapi su krasni.
a pridavam sa k nazoru, ze najdolezitejsie je, aby babo bolo zdrave, je uplne jedno ci chlapec alebo dievca...

sasiki
5. sep 2008

dididi: aaano, kombinacia chlapček a dievčatko je super 😀 😀 😀
Inak ľudia vedia byť fakt srandisti. Na dcérku oblečenú v ružovom, povedia: ,,aký je krásny," a na synčeka v modrom: ,,aká fešanda!" 😀 😀 😀